| 13.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и шесто заседание | Господин председател, господа народни представители! За мен това е най-доброто, което можеше да се получи през тези седем години. Никой не обръщаше внимание на земеделието. Аз благодаря на проф. Христо Стоянов, че той беше упорит и можа в последните минути на… |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Ама не, защо трябва да бъде...? Сега хората искат да го гледат. Няма да го гледат в 12,00 ч. посред нощ. |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, предлагам заседанието да не бъде предавано по телевизията понеже започва мач в 16,15 ч. Много хора от цялата страна се интересуват, след това, като завърши, след това може пак да бъде включено заседанието. Нека … |
| 07.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми народни представители! Тук всеки излиза и говори защо е гласувал и защо е гласувал против. Аз искам да кажа, че не съм гласувал нито едното, нито другото. Аз въобще не гласувах, защото не мога да участвувам в някаква ком… |
| 14.05.1996 | 37 НС | Двадесет и седмо извънредно заседание | Много приказваш! |
| 25.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | Няма да ви отнема и две минути! Аз отново ще гласувам против! Изговориха се куп приказки само за едно изречение - да се впише, че ще се вземе под внимание средният отток на година. И тук просто на човек му доскучава в тази зала! Ние трябва да защитаваме собст… |
| 09.04.1996 | 37 НС | Двадесет и четвърто извънредно заседание | Как се ще рекултивира на същото място? Тази почва не може да се пренася. Започва се един рудник, да кажем на една площ от няколко декара. Тази почва не може да стои, как ще се струпа? Тя като стои 5-6 месеца, вече става мъртва почва. |
| 09.04.1996 | 37 НС | Двадесет и четвърто извънредно заседание | Аз също съм бил на "Марица-1, 2 и 3". |
| 09.04.1996 | 37 НС | Двадесет и четвърто извънредно заседание | Само една моя поправка. Става въпрос за хумусната почва. Как ще се запази за тези предприятия или рудници, които са започнали? Ще трябва да се изчака. Как ще бъде наслоена 10 см земя? Къде ще се запази? Само това тук трябва да отпадне. Тук става дума за това,… |
| 27.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Обикновено този, който дойде на тази трибуна, казва, че не е компетентен. Аз мисля, че от компетентност стигнахме до това дередже. Тук са много компетентни, както и госпожа Плугчиева. Тя по всичко… |
| 27.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Обикновено този, който дойде на тази трибуна, казва, че не е компетентен. Аз мисля, че от компетентност стигнахме до това дередже. Тук са много компетентни, както и госпожа Плугчиева. Тя по всичко… |
| 29.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | Господин председател, господа народни представители! Аз ще гласувам против проекта. Защо? Прочетете протокола от заседанието и ще разберете защо. Ние разбихме Закона за околната среда, това беше първият гаф на моята левица, сега се създава закон, който е толк… |
| 29.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | Искам думата. |
| 06.02.1996 | 37 НС | Двадесет и първо извънредно заседание | Свършвам. Всичките тези проекти, които се правят за язовир, са несъстоятелни. Разрушава се историята на България с Троянския манастир, разрушават се и 30-40 декара, които вадят картофи на Черни Осъм. Въобще там и почвата е такава, че ще се свлече и в момента … |
| 06.02.1996 | 37 НС | Двадесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа народни представител, историята с Черни Осъм е от 1934 г., когато има проекти за построяване на язовир от германци, от италианци. Разбрали са още тогава, има и живи свидетели в Черни Осъм, че там не може да стан… |
| 01.02.1995 | 37 НС | Девето заседание | Момент само. Недей, за да не говоря, защото няколко думи мога да кажа и за тебе. Така че аз ще гласувам против. Хората са ни избрали и вие почти всички сте обещали - косвено или не - какво ще бъде вашето държане. Оттук излиза, че почти мнозинството си върши и… |
| 01.02.1995 | 37 НС | Девето заседание | Господин председател, господа. Правя пауза и не знам. Мисля, че трябва да гласуваме дали сме народни представи¬тели или сме просто представители на самите себе си. Аз гласувах против чл. 100. Сега ще гласувам отново. Когато става въпрос за условия на народния… |