| 28.05.2009 | 40 НС | Петстотно заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Въпреки всички съображения, казани тук – част от тях основателни, аз смятам да подкрепя кандидатурата на господин Иван Искров за този пост, защото по върховете на нашата държава има твърде малко хора, за които … |
| 24.04.2009 | 40 НС | Четиристотин и Деветдесето заседание | „ДОКЛАД относно Законопроект за ратифициране на Споразумението между правителството на Република България и Световната организация по здравеопазване на животните за учредяване на Регионално представителство на ОIE за Източна Европа в София На 8 април 2009 г. … |
| 21.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и девето извънредно заседание | Неподкрепените предложения се четат. |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Колеги, изясни се, че няма основание в това малко време, което имаме, да се занимаваме с този въпрос. Аз също смятам, че не трябва да се създава тази комисия, въпреки че съм се подписал. Искам да кажа, че часът е 10,20, сутринта на Председателския съвет се чу… |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Според мен тази точка или трябва да се махне, или да се преобразува. Не може да остане в този вид! Не може Министерският съвет да открива и закрива факултети! |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Господин председателю, не ми е ясна т. 17 на чл. 22 – „открива, преобразува и закрива факултети, филиали и институти към военните академии и висшите военни училища...”. Нали те се откриват и закриват от Народното събрание по реда на откриването и закриването … |
| 09.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и пето заседание | Вчера комисията разгледа този законопроект и е с пълно одобрение „за“. Положително становище, изслушвайки всичко онова, което д-р Адемов току-що ни прочете. |
| 02.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Да поканят и от министерството. |
| 02.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Това поне ще е лесно – ще махнем 10 присъстващи и останалите ще са отсъстващи. |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Има, в залата. |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | В тази зала чуваме, че този бил офицер, онзи бил офицер. Какво да кажем ние - ефрейторите от запаса? Искам да кажа на господин доктора по административно право, че в случая има не овърлапинг, ами много лапинг, защото тук има четири институции, които са изброе… |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Винаги съм ценял високо ораторските способности на господин Илчев и възможността му да убеждава. Но тук останах неубеден, защото като остават всички тези функции – да планира, да ръководи Въоръжените сили и така нататък, и така нататък, защо не го сложим тук … |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Правя предложение като т. 5 да се включи началникът на отбраната. |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Няма. Има четири институции, които осъществяват ръководството на отбраната. Началникът на щаба, който осъществява ръководството на Въоръжените сили, не влиза в ръководството на отбраната. Това за мен е абсолютен нонсенс и по никакъв начин не мога да го приема. |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Искам да изразя абсолютното си несъгласие с така разставените правомощия и с това, че след като началникът на отбраната е главнокомандващ на Въоръжените сили и осъществява ръководството на Въоръжените сили, той няма участие в осъществяване на ръководството на… |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря, господин председател. Искам само да задам въпрос на вносителите. Тези четири институции, определени като ръководство на отбраната, не включват никакви военни. В края на краищата началник-щаба или както сега се предлага да се нарича - началник на от… |
| 19.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Господин председателю, чух за някакви 5% от минералните извори за общо ползване. Това е изключително малък процент. Наистина досега голяма част от минералната вода си отиваше в реките по един страшно разхитителен начин и това не трябва да продължава. България… |
| 18.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Колеги, струва ми се, че думата „забава” в българския език има съвсем определено значение. Мисля, че в случая е по-правилно да се каже „забавяне”, тъй като не бива чиновническият език да замърсява българския все пак. Забавяне вместо забава. |
| 18.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | „ДОКЛАД относно Законопроект за ратифициране на Меморандума във връзка с участието в Европейския експертен център за публично-частно партньорство, № 902-02-2 На заседание, проведено на 4 февруари 2009 г., Комисията по външна политика разгледа Законопроект за … |
| 04.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Колеги, за съжаление изгубихме още една сутрин от единствения си живот и от малкото парламентарно време, което ни остава, разисквайки едно предложение за законопроект, което е осъдено предварително и се знае, че няма да мине, просто всеки се прояви. Останах с… |
| 19.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | „ЗАКОН за ратифициране на Международното споразумение за тропическия дървен материал от 2006 г. Член единствен. Ратифицира Международното споразумение за тропическия дървен материал от 2006 г.” |
| 19.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Поради проявеното единодушие при първото гласуване, правя предложение законът да бъде гласуван на второ четене в едно заседание. |
| 19.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | „ЗАКОН за ратифициране на Споразумението за стабилизиране и асоцииране между Европейските общности и техните държави членки, от една страна, и Босна и Херцеговина, от друга страна Член единствен. Ратифицира Споразумението за стабилизиране и асоцииране между Е… |
| 19.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Колеги, поради проявеното единодушие при първото гласуване смятам, че може да се премине и към второ гласуване и правя такова предложение. |
| 18.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Предлагам госпожа Елеонора Николова като представител на независимите народни представители да влезе в тази комисия като юрист, като бивш кмет с голям опит и като почтен човек. |
| 18.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Желая да предложа госпожа Елеонора Николова за член на тази комисия. |
| 05.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Все пак ми се струва, че преди да се изисква от армията да изпълни своите конституционни задължения, трябва да бъде обезпечена и държавата да се погрижи за своята армия. Защото е казано, че който не храни своята армия, ще … |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Не всички. |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Силовото мислене е кошмар! Тези реактори не били част от европейската култура!? Ами, боят с бикове част ли е от европейската култура, като е само в Испания? Ами, тези реактори на „Белене”, които ще бъдат също руски, както изглежда, част ли ще бъдат от европей… |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Аз също с голям интерес слушам винаги словата на господин Паси – емоционално оцветени и пълни с всевъзможни образи. Един от тези образи сега просто ще го запомня, че София е квартал на Брюксел. Тоест, кметът на София трябва да слуша кмета на големия град, как… |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | На такава реплика е лесно да се отговори. Колкото аз знам какво ще направи Брюксел, толкова знае и господин Кътев! Но предварително да се страхуваме от вълци, преди да влезем в гората, няма смисъл! Колкото за модернизацията и за модерните и хубави реактори, к… |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Чуха се мотивите, с които се предлага това решение. Няма да ги повтарям. Вчера имахме достатъчно голяма разправия в Комисията по външна политика. Сега вероятно господин Паси ще си изл… |
| 11.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и трето заседание | Обратно процедурно предложение. |
| 16.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Деветнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, колеги! Ние тук се превърнахме в някакво място за осъждане на думи на неща, които се случват всеки ден. Днес били журналист, утре били съветник и Народното събрание осъжда. Естествено, че осъждаме тов… |
| 08.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Петнадесето заседание | „ДОКЛАД относно Законопроект № 802-02-33 за ратифициране на Спогодбата между правителството на Република България и правителството на Република Азербайджан за избягване на двойното данъчно облагане на доходите и имуществото, внесен от Министерския съвет на 26… |
| 02.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Орли, ястреби и соколи! |
| 02.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Няма диви якове. И алпийските козирози, които се броят на пръстите на двете ръце, ще ги пишат в закон!? |
| 02.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | На моя добър приятел Руденко Йорданов ще кажа, че ние горе-долу сме от едно поколение и помним това време, което хвалите, за Емилиян Станев и ловна компания, когато, за да се поднови ловният билет, се представяха крака от вредни хищни птици, сиреч орли, ястре… |
| 02.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | За съжаление! |
| 02.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Нямат значение сроковете. Това въобще не трябва да се гледа. Угаждането на ловците е нещо ужасно. В тези страни наистина има прекалено много ловци и те оказват натиск върху правителствата. Аз ги питах: защо не забраните да се внася ловно оръжие по островите, … |
| 02.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Писмото на Рамсарската конвенция, към която ние се числим, не беше оспорено, то наистина е на 31 януари. В разните страни има най-различни условия, най-различни практики и въобще не трябва да се сочи къде как е, защото примерно в повечето страни – членки на Е… |
| 02.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Колеги, няма да кажа нищо повече от това, което каза госпожа Манева. Искам енергично и много категорично да я подкрепя, защото да се слагат в Закона за лова видове като дивата коза е едно безобразие, пък и другите два вида. Те са под съвсем друг режим и трябв… |
| 24.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и девето заседание | “ДОКЛАД относно Законопроект № 802-02-28 за ратифициране на Споразумението за привилегиите и имунитетите на Международния трибунал по морско право, внесен от Министерския съвет на 26 август 2008 г. На редовно заседание, проведено на 17 септември 2008 г., Коми… |
| 18.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и седмо заседание | Има приказка за чудесата на нашето време – че германците се научиха да търгуват, а евреите се научиха да воюват. Ние виждаме как представителите на БСП се борят със зъби и нокти за правата на частниците, а представителите на десницата отстояват интересите на … |
| 18.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и седмо заседание | „ДОКЛАД Относно Законопроект за ратифициране на Спогодбата между правителството на Република България и правителството на Обединените арабски емирства за избягване на двойното данъчно облагане на доходите, внесен от Министерския съвет на 22 юли 2008 г. На 23 … |
| 18.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и седмо заседание | „ДОКЛАД относно Законопроект № 802-02-27 за ратифициране на Споразумението за сътрудничество между Европейската общност и нейните държави членки, от една страна, и Конфедерация Швейцария, от друга страна, за борба с измамите и друга незаконна дейност, засягащ… |
| 18.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и седмо заседание | „ДОКЛАД относно Законопроект № 802-02-25 за изменение на Закона за ратифициране на Третия протокол към Общото споразумение за привилегиите и имунитетите на Съвета на Европа, внесен от Министерския съвет на 21 юли 2008 г. На 23 юли 2008 г. Комисията по външна … |
| 31.07.2008 | 40 НС | Четиристотин и второ заседание | Колеги, обявявам почивка до 11,30 ч. (Звъни.) (След почивката.) |
| 31.07.2008 | 40 НС | Четиристотин и второ заседание | Доктор Михайлов, заповядайте за дуплика. |
| 31.07.2008 | 40 НС | Четиристотин и второ заседание | Господин Каракачанов, заповядайте. |