| 06.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и четвърто заседание | Аз се боря. (Реплика от ГЕРБ.) Всякак може, да, разбира се. Плачът и скърцането със зъби са за всички. За тези, които четат Библията, нали знаете? Съвсем накратко да отговоря на Вашия въпрос следното. Комисията, която ще се занимава с оценяването на предложен… |
| 06.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и четвърто заседание | Госпожо Коцева, не знам какво се очаква от мен – да плача и да ридая ли? |
| 06.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и четвърто заседание | Госпожо председател, дами и господа, уважаеми госпожи Караминова, Ангелова и Коцева! Ще направя малко по-дълго изложение, за което моля за разбиране. Първо, напълно съм съгласен, че държавата трябва да осигури достатъчно необходим ресурс и съм абсолютно убеде… |
| 06.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и четвърто заседание | Госпожо председател, дами и господа! Повдигнахте много теми, една част от тях – изключително добре формулирани и пожелателни за това как да се развива от тук насетне българската култура. След една година лично за себе си мога да кажа, че скромността да съм на… |
| 06.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа! Уважаема госпожо Соколова, бързам да успокоя това вълнение, което чувам – няма забавяне, няма блокиране. Ние с Вас, както споменахте, имахме достатъчно разговори по този въпрос. За да отговоря по-мащабно на този и… |
| 28.03.2014 | 42 НС | Сто и осмо заседание | Уважаеми господин Хафъзов, сега няма да споря дали е така, или иначе. Констативният нотариален акт е бил издаден от упълномощените лица. По-скоро и аз предпочитам да завършим с нещо пожелателно и оптимистично. И Вие, и аз, и всички, които представляваме, сме … |
| 28.03.2014 | 42 НС | Сто и осмо заседание | Трудно е – това са 11 въпроса. За пет минути малко трудно ще се справя. Благодаря за подадената ръка на господин Хафъзов. Уважаема госпожо председател, дами и господа, уважаеми господин Хафъзов! Законовите норми и философията на държавната политика за опазван… |
| 24.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и първо заседание | Това, с което съм напълно съгласен с Вас – обсъждали сме го и в лични разговори, и в Комисията по култура, и с Националното сдружение на общините, и въобще с представителите на местната власт, е, че трябва да добие малко по-конкретни и по-модерни параметри, ч… |
| 24.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Уважаеми професоре, по това дали кметът е изпаднал в самоуправство не мога да се произнеса. Мисля, че читалищните дейци биха могли да се обърнат към компетентните органи. |
| 24.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа, уважаеми професоре! Ръководството на Народно читалище „Просвета 1929” – село Мало Конаре, Пазарджишко, е изпратило молба в Министерството на културата през месец май миналата година, с която е уведомило тогавашния… |
| 29.10.2013 | 42 НС | Трето извънредно заседание | Не Ви чувам. Тази кола се предостави от Националната служба за охрана и пропътуваният път се заплаща от Министерството на културата, като всяка нормална командировка. Всички документи са налице. Второ, дали тези книги, които аз съм пренесъл, са само на килогр… |
| 29.10.2013 | 42 НС | Трето извънредно заседание | Госпожо Коцева, аз ще кажа само няколко думи по същество. Вие сте човек партиен политик и вероятно сте задължена да говорите по този начин. Аз няма да вляза в този тон, за което моля да ме извините. Две неща ще спомена просто технически – един километър не съ… |
| 29.10.2013 | 42 НС | Трето извънредно заседание | Цената на моята едноседмична командировка в три държави е 4500 лв., като искам да подчертая, че ако бях пътувал със самолет или бях изпратил даренията за българската общност с карго, сумата щеше да набъбне на 10 700 лв., тоест колкото и странно да се отчитам … |
| 29.10.2013 | 42 НС | Трето извънредно заседание | Госпожо председател, дами и господа, госпожо министър! Госпожо Караминова, госпожо Коцева! Радвам се много, че след като много подробно, мисля, в Комисията по култура и във Ваше присъствие разказах за тези три командировки, събрани в едно пътуване, сега имам … |
| 29.10.2013 | 42 НС | Трето извънредно заседание | Аз също съм на мнение, че всякаква форма на посегателство, или дори частично разрушение, върху паметници на българската история, особено с такова национално значение, е укоримо и неправилно. В края на краищата има закони и с кмета на София трябва да намерим н… |
| 29.10.2013 | 42 НС | Трето извънредно заседание | Господин Ангелов, единственото, което мога да направя в това си качество, е да разговарям с кмета на София отново и в дух на обща загриженост за българското културно наследство да постигнем правилно решение. Аз лично също смятам, че… (Реплики от ГЕРБ.) |
| 29.10.2013 | 42 НС | Трето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители, уважаема госпожо министър! Господин Добрев, господин Ангелов, отговорът на Вашия въпрос, разбира се, е актуализиран от времето, когато го зададохте, но за да има яснота за всички присъстващи,… |