| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | … е един изключително сложен процес, чийто връх е еманацията на българския дух (сигнал от председателя за изтичане на времето), все пак не е по нейните сили. Благодаря ви. |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми господин премиер, дами и господа министри, уважаеми колеги! Винаги ми е допадал патетичният тон на доц. Щерев, но преди да започна по същество, ми се иска да ви кажа, че в България има доста сериозни представители… |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Това по вота ли е? |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Вие, господин председател, се изявявате като противник на гласуването с чужди карти. Преди малко видях 216 гласували, но в залата по моя преценка няма толкова. Затова искам поименна проверка на кворума. Благодаря. |
| 10.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, аз смятам, че не са необходими повече изказвания, за да се убедим, че това, което направи председателстващият днешното заседание, беше един прибързан ход и че безспорно той трябва да бъде преразгледан. Ние … |
| 05.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател, че все пак благоволихте след известно колебание да ми дадете думата. Искам да обясня своя отрицателен вот по следния начин, защото тук се чуха тези и аргументи, които не отговарят на истината. Госпожа Шулева забрави… |
| 05.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаема госпожо Шулева, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Вие се опитахте в рамките на малко време да засегнете много проблеми, които се отнасят най-вече до приватизацията на “Хасково” … |
| 28.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Вземам думата, за да обърна внимание, че като че ли някои колеги упорито не желаят да разберат философията на този нов Закон за политическите партии, а неговата философия се свежда, ако мога накратко да изразя това, в прео… |
| 13.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и девето заседание | Уважаеми колеги, правя предложение за прегласуване, не защото този резултат не ми харесва, както се изрази преди малко колежката Костадинова, а защото ми направи впечатление, че някои колеги от други парламентарни групи в предишни гласувания на същото предлож… |
| 13.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и девето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги народни представители, поставяме отново на дневен ред нашето предложение за приемане на Закон за забрана за разпореждането с царските имоти. Настояваме отново за този законопроект, тъй като той има особено и пол… |
| 14.07.2004 | 39 НС | Триста Осемдесет и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги народни представители, в настоящата ситуация да се говори за проблемите на борбата с корупцията може би не е много редно, но ние трябва да вървим по приетия дневен ред. Комисията за борба с корупцията бе създ… |
| 14.07.2004 | 39 НС | Триста Осемдесет и трето заседание | След почивката. |
| 14.07.2004 | 39 НС | Триста Осемдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Правя предложение за прегласуване на проекта за решение за създаване на временна парламентарна комисия за проверка на дейността на областни управители, министри, кметове и други държавни сл… |
| 30.06.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председателю. Не съм очаквал, че точно господин Ляков може да направи реплика по едно такова изказване. Вероятно е твърде трудно той да разбере неговия смисъл, но това си остава негов проблем. Искам само да припомня на господин Ляков, че а… |
| 30.06.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, в представения доклад на комисията като в едно добро огледало са отразени всички онези проблеми, които бяха характерни за масовата приватизация в страната и последиците от този модел на приватизация. Доклад… |
| 11.06.2004 | 39 НС | Триста и Седемдесето заседание | Господин председателю, настоявам тази корекция да бъде приета, тъй като, пак споменавам, имам опит от практиката. В този период, за който говорих преди малко, ръководителят на Националния музеен център се казваше господин Алберт Бен Басат, допусна сериозни гр… |
| 11.06.2004 | 39 НС | Триста и Седемдесето заседание | “Разрешението по ал. 2 се издава от постоянна комисия, която включва директорите на Националния център за музеи, националните и регионални музеи, галерии и изобразителни изкуства.” |
| 11.06.2004 | 39 НС | Триста и Седемдесето заседание | Мисля, че не е необходимо да се изписва в текста, може би, но тя трябва да включва директора на националния център и ръководители на регионални и национални музеи. |
| 11.06.2004 | 39 НС | Триста и Седемдесето заседание | Комисията трябва да бъде постоянна, разбира се. |
| 11.06.2004 | 39 НС | Триста и Седемдесето заседание | Предлагам вместо разрешението да се издава от директора, да се издава от комисията, която да бъде назначавана от министъра на културата и която да включва представители на националните и регионалните музеи, на галериите и на изобразителното изкуство, т.е., то… |
| 11.06.2004 | 39 НС | Триста и Седемдесето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Тази глава е особено интересна, тъй като допуска възможността онези движими паметници на културата, които не влизат в съответната категория “национално богатство”, да бъдат изнасяни на пазара. За да стане това при нормални… |
| 11.06.2004 | 39 НС | Триста и Седемдесето заседание | Да. |
| 11.06.2004 | 39 НС | Триста и Седемдесето заседание | Може да стане: “се определят с наредбата на министъра”. |
| 11.06.2004 | 39 НС | Триста и Седемдесето заседание | Господин председател, в наредбата за приложение на Закона за паметниците на културата се отразяват абсолютно всички организационни действия, организации, изисквания и т.н. Така че тя не може да се отдели от общия текст на една такава наредба. Там трябва да се… |
| 11.06.2004 | 39 НС | Триста и Седемдесето заседание | Да, оттук да отпадне, а да бъде част от текстовете на общата наредба за приложение на закона. |
| 11.06.2004 | 39 НС | Триста и Седемдесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, в предложения текст на ал. 7 предлагам финалът на текста на бъде променен. Сега е казано: “Условията и редът за изработване на точни копия и на копия с образователно, представително или търговско предназначени… |
| 11.06.2004 | 39 НС | Триста и Седемдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Предлагам една малка корекция в текста на чл. 23 и се надявам да я подкрепите, тъй като обекти, които притежават белезите по чл. 3 и са свързани с националната ни история, но се намират в чужбина, не могат да се… |
| 11.06.2004 | 39 НС | Триста и Седемдесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, мисля, че предложението на народния представител Иван Иванов трябва още малко да се допълни, за да звучи по-точно и в известен смисъл императивно. Така че, предлагам текстът да бъде следният: “Консервационни и… |
| 10.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаема госпожо Андреева, както във всяка дейност, държавата е длъжна да определи правилата и в тази сфера. Държавата в случая се явява Министерството на културата, олицетворявано от нейния министър, на когото законът ще възл… |
| 10.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и девето заседание | Моля това да бъде поставено поне под изключително строг контрол, за да няма злоупотреби. Благодаря ви. |
| 10.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги! Твърде малко сме, но бих искал да подчертая, че поправките, които се правят в Закона за движимите паметници на културата, са особено важни за развитието на един изключително важен сектор на българската култура… |
| 10.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и девето заседание | Уважаеми колеги, аз ще си позволя да репликирам изказването на господин Иванов и ще придружа репликата си с една молба: нека да изразяваме становища там, където сме компетентни. Изказването на господин Иванов беше пълно с противоречия. В един случай той защит… |
| 19.05.2004 | 39 НС | Триста Петдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги народни представители, няколко пъти се опитваме да ви убедим в необходимостта от приемане на такова решение. И от резултата от току-що миналото гласуване се вижда, че много от нас са осъзнали тази необходимост.… |
| 24.03.2004 | 39 НС | Триста Четиридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Парламентарната група на Коалиция за България счита за недопустимо в българския парламент да се разиграват срамни сцени като току-що протеклите гласувания. В ДПС бяха 6 или 7 души, а гласовете бяха 11. НДСВ пове… |
| 25.02.2004 | 39 НС | Триста Тридесет и първо заседание | Та говорим ли за тези неща, все пак нека в главите ни да има мисъл, че се знаят много неща, много неща могат да се докажат и не тук да се говорят празни приказки и да се прави абсурден театър. Благодаря. |
| 25.02.2004 | 39 НС | Триста Тридесет и първо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Не мога да скрия, че удивлението ми от това, което слушам, все повече нараства. Наистина май превръщаме парламента в театър на абсурда. С господин Нихризов ние много добре знаем проблемите на БСДП. Може би няко… |
| 25.02.2004 | 39 НС | Триста Тридесет и първо заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми колеги! Постепенно ние сме на път да превърнем този проблем в един фарс и то благодарение на някои народни представители, които очевидно искат по един непринципен, неморален начин да експлоатират един проблем, който … |
| 18.02.2004 | 39 НС | Триста Двадесет и осмо заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми колеги, искам да ви приканя да повторим гласуването, но преди да направим това, малко по-сериозно да оценим възможностите, които дава това гласуване. Разбира се, то е свързано най-вече с перспективите, с бъдещето на … |
| 18.02.2004 | 39 НС | Триста Двадесет и осмо заседание | Предложение за прегласуване. |
| 18.02.2004 | 39 НС | Триста Двадесет и осмо заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми колеги народни представители! Българската общественост проявява особена чувствителност в последно време по проблема, който е свързан с реституцията на фамилията Симеон Сакскобургготски. В навечерието на изборите от 2… |
| 08.05.2003 | 39 НС | Двеста Тридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! За втори път в историята на българското Народно събрание се разглежда доклад на Комисията по жалбите и петициите на гражданите в Република България, като комисия, която е нова за практиката на българския парламен… |
| 04.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Разглеждаме един тежък проблем, който засяга наистина интересите и бита на значителна част български граждани, които някои дори я фиксираха като 800 хил. души, която вероятно е вярна. Освен … |
| 27.02.2003 | 39 НС | Двеста и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, упълномощен съм от името на Парламентарната група на Коалиция за България да направя следното изявление. “На днешния ден, 27 февруари 2003 г., се навършват 70 години от подпалването … |
| 26.06.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители, вземам думата като член на Комисията по жалбите и петициите на гражданите и като човек, който имаше възможност в многобройните срещи с гражданите да се сблъска с техните проблеми, малка част… |
| 08.02.2002 | 39 НС | Седемдесет и първо заседание | Част от тях, имам предвид идеолозите. Това са същите, които в продължение на четири години ликвидираха българската индустрия и ограбиха българския народ. И това са същите хора, които говорят днес за морал, за отговорност. Тези, които днес са на първата страни… |
| 08.02.2002 | 39 НС | Седемдесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин премиер, уважаеми колеги народни представители, дами и господа министри! Току-що получихме поредната порция нахалство и дебелоочие и ако не бъде последван призивът на колегата Кюркчиев да бъде прекратен този … |