| 27.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Това искам да кажа. А по факултета, разбира се, нямаме различия. Благодаря. |
| 27.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Ако Вие през целия си мандат бяхте направили това, което ние направихме за една година, България щеше да бъде друга! (Продължаващи реплики от ГЕРБ.) |
| 27.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, госпожи министри, колеги! Приемам репликата на господин Зафиров. Господин Абу Мелих, всичко, което казахте, е вярно – сигурно не бива да се делим и да изтъкваме кой какво е свършил. Но да казвате, че само това сме свършили през т… |
| 27.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Призовавам Ви с пълно единодушие да подкрепим законопроекта. |
| 27.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Има необходимост от други такива специалности, които се откриват. Това е наистина нужно... (Шум и реплики от ГЕРБ.) |
| 27.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър, уважаеми колеги! Вземам думата, за да подкрепя този проект и да призова всички да гласуват, което не се съмнявам, че ще се случи, защото този проект за решение има голяма предистория. (Оживление в ГЕРБ.… |
| 13.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, колеги! Господин министър, благодаря за отговора на въпроса. Госпожа Кусева каза причината, поради която сме го задали. За съжаление, от много дълго време почти няма понеделник, в който да нямаме срещ… |
| 11.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и пето заседание | Да беше дошъл. |
| 04.04.2014 | 42 НС | Сто и Единадесето заседание | Много от животновъдите, притеснени от факта, че по този начин могат да бъдат ограничавани, поискаха това да стане. Аз не твърдя, че съм прав на 100%, но мисля, че така по никакъв начин не бъркаме нито философията, нито смисъла, който искаме да вложим в това. … |
| 04.04.2014 | 42 НС | Сто и Единадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Наимов, искам да обясня и мисля, че е ясно и точно, защото когато тези комисии работят и когато става разпределението на тези пасища и ливади, се опасявам, че тълкуването може да бъде „съседна община”, а когато… |
| 04.04.2014 | 42 НС | Сто и Единадесето заседание | Да. Това са редакционните предложения. |
| 04.04.2014 | 42 НС | Сто и Единадесето заседание | И в последното изречение на ал. 9 – „Въз основа на протоколите на комисиите”, последната част на изречението изразът „пасищата и ливадите за срок до 6 стопански години” се заменя с „от 4 до 6 стопански години”. Добавката е само „от 4”. |
| 04.04.2014 | 42 НС | Сто и Единадесето заседание | Да. Мислим, че това е по-точното название. За да няма друго тълкуване и да има ограничение на животновъдите. |
| 04.04.2014 | 42 НС | Сто и Единадесето заседание | То е само една дума – вместо съседна „община” става „област”. Думата „община” се заменя с „област”. |
| 04.04.2014 | 42 НС | Сто и Единадесето заседание | В § 6, ал. 1 още в първото изречение, където става въпрос ... |
| 04.04.2014 | 42 НС | Сто и Единадесето заседание | По § 1 ... |
| 04.04.2014 | 42 НС | Сто и Единадесето заседание | Не сме го променили. |
| 04.04.2014 | 42 НС | Сто и Единадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители – две кратки редакционни поправки, едната от които е в съзвучие с това, което преди малко ... |
| 21.03.2014 | 42 НС | Сто и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Уважаема госпожо министър, благодаря за отговора. Мисля, че той удовлетворява и двете страни – и общопрактикуващите лекари, и пациентите. Мисля, че професионално е погледнато на темата и чр… |
| 21.03.2014 | 42 НС | Сто и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо министър, колеги, въпросът ми е зададен отдавна, но поради натовареността на законодателната ни програма и заради това, че въпросите са много натрупани, аз мисля, че той не е загубил актуалността си, въпреки че … |
| 13.03.2014 | 42 НС | Сто и първо заседание | Няма да стане. |
| 07.03.2014 | 42 НС | Деветдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители, позволете ми да Ви представя нашия Законопроект за изменение и допълнение на Закона за собствеността и ползването на земеделските земи. В нашия проект на закон се предлагат следните изменен… |
| 30.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Уважаема госпожо Танева, по законопроекта на Министерския съвет няма да взема отношение, защото колегите ми до голяма степен изразиха това, което мисля по въпроса. Обаче по законопроекта на… |
| 29.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Колегите, изказващи преди мен, и от управляващи, и от опозиция общо взето засегнаха темата за необходимостта от предложеният законопроект. Аз бих казал, че даже може би трябваше още малко да… |
| 29.01.2014 | 42 НС | Осемдесет и второ заседание | Е, не може да не го споменеш. Това Ви е трън в очите. |
| 10.12.2013 | 42 НС | Девето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Моето процедурно предложение е да разгледаме Законопроекта за рибарство и аквакултурите. Той е изключително кратък и няма да отнеме време, а в същото време 3500 рибари очакват това да се слу… |
| 27.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и четвърто заседание | Това е Ваш специалитет. |
| 23.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Настоящият законопроект е един от серията законопроекти, които правителството и ние като парламентарна група и въобще като управляващи с колегите от ДПС, разбира се, подкрепяме и това не е с… |
| 17.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и седмо заседание | Госпожо Танева, аз разбирам, че трябва да защитите политиката на ГЕРБ в областта на земеделието, само че нея я нямаше никаква. Много съжалявам за това, но наистина тя липсваше от хоризонта въобще. Това, че ми казвате, че сте направили великото нещо да включит… |
| 17.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, започвам отзад напред. Господин Московски, просто се обърнете към тези, които нотифицираха тази държавна помощ. Ние сме вързани, за да следваме това, което сте договорили с Брюксел. Аз дълбоко съм съгласен с това… |
| 17.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и седмо заседание | Това е принципното положение и това, което предлагаме, ще бъде прието и ще бъде в интерес на земеделските производители. Благодаря. |
| 17.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Ще се изкажа по законопроекта в частта му за намаления акциз на горива за земеделските производители. Ще върна лентата малко назад, защото от изказващите се преди мен прозвучаха думи, като ч… |
| 10.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! В изнесените доклади на комисиите за този законопроект много от въпросите бяха засегнати. Иска ми се обаче да акцентирам на няколко от важните според мен неща, които трябва да бъдат променени между първо и второ… |
| 20.09.2013 | 42 НС | Тридесет и девето заседание | Нали имаше изявления на група? |
| 20.09.2013 | 42 НС | Тридесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, колеги! Въпросът ми е от 19 юли 2013 г., но по обективни причини редът му идва чак сега. Той касае предишното управление и до голяма степен зависи от това как Вие поемате топката, господин министър, за… |
| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | ...само че дните Ви са преброени и Вие ще отговаряте пред този народ, който и сега е на улицата и протестира срещу Вас, заради „мъдрото” Ви управление. Не разбирам нищетата, не разбирам тази безотговорност към нашата икономика и към политиката ни като цяло, к… |
| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Вземам думите на господин Чукарски за това как отдясно се развихриха, как ГЕРБ пое това и вече толкова дни мътите мозъка на всички нас и на държавата, в това число. Всичко добро, което беше … |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Има, има! За съжаление, това не е единственият пример. Затова трябва да има мораториум, защото малкото време, в което ГЕРБ продължава да вилнее, по министерствата се случват ей такива работи. Ей затова трябва да има мораториум! |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Тук, докато вървях, ми подхвърляха: „И ти ли разбираш от това?!” Ами, най-малко разбирам от това, че се разграбва държавната собственост и Ви давам пример защо този закон трябва да влезе. В Поморие е подготвено В… |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Господин Татарски, просто въртите старата лента! (Реплики между господин Димчо Михалевски и народни представители от ГЕРБ.) Аз знам, че БСП е виновна, вече се цитира тук, откакто е създадена българската държава. … |
| 08.02.2013 | 41 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаема госпожо министър, аз благодаря за отговора. Вие сте напипали тази формула и се оказа, че с парите, които са дадени за почистването и поддържането на пътищата, много лесно могат да се случват неща – в слу… |
| 08.02.2013 | 41 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Добре че стана пътят. Въпросът е по какъв начин това се случва? Вие смятате ли, че по този начин може да бъде развита пътната инфраструктура в страната, без да се спазват определени изисквания на закона? Как стана така, че този път беше построен, а не беше до… |
| 08.02.2013 | 41 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър, колеги! Госпожо министър, въпросът ми за ремонта на пътя Ахтопол –Резово, е продиктуван от факта, че с колегата Пламен Орешарски предния път зададохме въпроси за пътищата, които са започнати още през 20… |
| 06.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Разбира се, ще започна с това, че трябва да бъде създадена тази анкетна комисия, защото всички тук в залата и българските граждани като цяло искат да знаят все пак какво се случва. Неслучайн… |
| 21.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Господин министър, ще помоля председателката все пак да Ви даде време да изчетете отговора, защото мисля, че тази част, която мен лично ме интересуваше, като че ли липсва. Казвам какво: държ… |
| 21.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Господин министър, поводът да задам този въпрос, дори първоначалният му вариант беше питане, но това няма значение. Въпросът е, че глобалното затопляне като факт е нещо много сериозно и ние, като страна, която ще… |
| 21.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Говоря за очертаване. |
| 21.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, колеги, господин министър! Разбирам, че сумите, които цитирахте в последната част от отговора, са не само за застъпвания. Вие го обяснихте добре. Въпреки всичко сумите все пак са стряскащи. Не бива това да се случва. Защото 26 ми… |
| 21.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители, уважаеми господин министър! Темата със застъпванията през целия мандат е била на дневен ред. Това не е първият въпрос и не само аз съм задавал въпроси на тази тема. Мисля, че той е от изключ… |
| 21.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Уважаеми господин министър, аз започвам оттам, че Вие благодарихте на областното ръководство и депутатите от ГЕРБ за проведената среща. Само че малко предистория. Преди това да се случи, тв… |