| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Благодаря. Извинявам се за закъснението. |
| 22.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги! Почитаеми господин Местан, винаги е удоволствие да Ви репликирам, започвайки с една мъдрост. Народният будител Захарий Круша, обяснявайки пред своите ученици за аритметиката казва така: „Драги ученици, в аритм… |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Как ще забраним на стотици хиляди православни да носят кръстовете си заради фундаменталисти? |
| 27.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Извинявам се, госпожо председател. Но по същество – да, наистина обслужването в общините е на едно гише, само че, колега, аз искам да запитам: а вие били ли сте скоро на опашка в община? Ако сте били като гражданин инкогнито, тогава може би нямаше да е толков… |
| 27.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Благодаря. Първо ще отговоря на смислената реплика, защото на кръчмарските подмятания на господин Кътев нямам намерение да отговарям. Ако имате някакъв спор, моля да го разрешим отвън в кулоарите с удоволствие! (Оживление в залата.) Така започнатият разговор … |
| 27.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо председателстваща! Уважаеми колеги, включително и Вие от галерията, господин министър! Мисля малко да поразсъня залата. Колеги, какво сме на път да приемем, след като се запознах с казаното от господин министъра и вкратце с предложения зако… |
| 26.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Уважаеми колега Юсеин, не разбирам Вашия неясно защо насочен срещу мен гняв. Аз казах, че се дистанцирам от дискусията по отношение на ислямското изповедание и визирам точно тези деветдесет и кусур, ще използвам един стар турцизъм – доксан докуз изповедания. … |
| 26.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, макар и да нямах пряко отношение към законопроекта, желая да споделя едно отдавнашно свое становище. Колко мразя да се оказвам прав. За пореден път липсата на регламент за това какво е вероизповедание, при липс… |
| 13.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Да, разбрано. С тази надежда органите на МВР да не се влияят от цвета на кожата и етническия произход на извършителите, а да спазят закона какъвто е, се надявам също и някои принадлежности да не бъдат взети предвид и законът да бъде спазен. В противен случай … |
| 13.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Благодаря, господин Миков. Изчерпателен, точен и професионален отговор. Въпреки всичко за мен остана неизяснен фактът защо и как не са установени другите извършители. Дръзкостта и цинизмът на деянието обуславя висока степен на обществена опасност на така извъ… |
| 13.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Сърдечно благодаря, госпожо председател! Уважаеми господин министър, на 17 ноември 2008 г. в центъра на град Русе става инцидент, в който е замесено първоначално едно, а впоследствие още шест лица от цигански произход. Известно е лицето Върбан Върбанов от циг… |
| 13.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | И “Атака”! |
| 11.02.2009 | 40 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, наистина макар и не толкова шумно оповестена знаменателна дата. Знаменателна дата, която за пореден път ни припомня, че нацията е жива. Но също така ни припомня, че цели големи части от българския народ, от бъ… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Имате проблем, точно вие имате. Не си разбивайте вота! Но не разбиването на вота, дирижирането на вота не става чрез законови положения, а става чрез едно много просто нещо: реална политика. И тук е заровено кучето. Тези от вас, които сте партии на статуквото… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Сигурно от ДПС биха харесали тази ситуация. Нека не губим ценно парламентарно време. Господин Сотиров, учудвам се от логиката, казана не само от Вас, но и от други изказали се. Учудвам се, вие като че ли вземате българския избирател за бавно развиващ се или м… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Уважаеми господи Каракачанов, прав сте. Господин Сотиров, не мога да разбера нещо много просто. Ако се обърнете с лице към мен, ще бъда безкрайно щастлив човек. (Народният представител Иван Сотиров разговаря с гръб къ… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | В момента говоря от трибуната, не се обаждайте, ако обичате! Това правите в момента. И тези горчиви плодове ги ядохте след 10 ноември на два пъти. Искате да ги ядете още веднъж ли?! Ще се получи. Категорично няма да подкрепя този текст, категорично го обявява… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | ... брахте горчивите плодове ... Ако ми дадете да чета, ще чета. |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Всичко останало, включително и най-вече тази промяна е забрана за правене на реална политика от хората. Това е възстановяване на режима отпреди 10 ноември 1989 г. Така че аз директно ви предлагам: разпуснете Народното събрание, докарайте милиционерите в залат… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Двама души, колега Янев, са дружество. Двама души да се сдружат под признака да правят политика за зелената горичка над с. Смядово, те трябва да имат това право. |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, този закон, който се предлага, е косвено връщане на разпоредбата на чл. 1 от старата Конституция на Народна република България. Категорично този закон – съгласявам се с колегата Николова, обслужва интересите н… |
| 18.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Уважаеми колеги, господин председател! Хайде малко да сложим нещата по средата на пътя, където им е мястото в крайна сметка! Да, субсидиране на политическите партии, Минчо, има във всяка развита демокрация по света. Това е факт. Също така е факт обаче, че в р… |
| 15.12.2008 | 40 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Защото иначе разпитът по делегация, ето правно съображение - това е страшно усложнена процедура, дълга във времето. Би могло да се приложи – нещата натам отиват, просто технологично. |
| 15.12.2008 | 40 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Благодаря, госпожо председателстващ. Господин министър, уважаеми колеги! Почитаеми колега Ралчев, едно малко уточнение, даже не e и реплика в отрицателния смисъл. Видеоконференцията в момента е възможна просто, ако имаш интернет и една евтина камера, която ст… |
| 05.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и седмо заседание | Даваха живи пари, а сега ни лъжете, че са числа. |
| 05.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и седмо заседание | Даваха пари, а не числа! |
| 05.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и седмо заседание | А те, не че ги дадоха навреме. |
| 05.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и седмо заседание | Да върнем батальона от Ирак и да върнем парите на хората. Какво правим в Ирак? |
| 05.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и седмо заседание | От парите за Ирак. |
| 05.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и седмо заседание | Наистина искам да подкрепя изказването на колегата Христов. Ще пестя от времето, няма да разтягаме лакардии, но все пак – първо, много ме вълнува: какъв е критерият за разделяне на правоимащи и неправоимащи? Защо отново имаме това деление? В крайна сметка – х… |
| 04.11.2008 | 40 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Хайде бе! |
| 04.11.2008 | 40 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Благодаря за тази вметка, господин председател, беше много уместна. Та на госпожа Чарнота, нека да си позволя този житейски израз, й пука на жилетката в момента, а нашето правосъдие затъва. Нашата правосъдна система затъва. Примери ли искате? Току-що катастро… |
| 04.11.2008 | 40 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Да, на друго място, колко се радвам да го чуя! |
| 04.11.2008 | 40 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Господин председател, сърдечно благодаря. Уважаеми господин министър, колеги! Със сигурност не си спомняте изказването ми от тази трибуна, когато приемахме целия нов Наказателнопроцесуален кодекс. Още тогава казах, че съсипваме една работеща структура, която … |
| 25.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и Десето заседание | Извинявам се, господин председателстващ. Моля да бъде извинен! Докога ще слушаме тези неща, които току-що визирах, и няма да чуем нищо конструктивно?! Кога някой от вас ще седне да работи и да върши работа, а не да дрънка каквото му скимне? Благодаря. |
| 25.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и Десето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, в оставащото време искам да изкажа едно голямо учудване от изказването на господин Шопов, представляващ “Атака”. Направо се чудя откъде да започна. На първо място, аз се учудвам от факта, че едва тук виждам и … |
| 17.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Господин Пинчев, ще взема аргумент от Вашето изказване. Точно Вие превърнахте този парламент в конвент на 14 април 2006 г., приемайки за установено и произнасяйки присъда над двама души, единият от които бях аз. Впоследствие с… |
| 17.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и шесто заседание | Не. |
| 17.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и шесто заседание | Да, юноша бледен, не и комсомолец. Искам да ви кажа, че за последните двадесетина години, първо, побеля и моята брада, и второ, тази тема ми порасна на главата. Моята глава не е кой знае от какво значение, обаче порасна на главите на цялото мое поколение и на… |
| 17.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, може би е редно да се чуе и трето мнение по въпроса. Мнението на човек, който – когато се отпочна темата „за” или „против” комунизма, комунистическото минало и всичките гяволии, свързани с него, и отричането н… |
| 31.07.2008 | 40 НС | Четиристотин и второ заседание | Благодаря, госпожо Касабова. Господин председател, уважаеми колеги! Госпожо Алексиева, съгласен съм, но Вие ни говорите за прецизна буква на закона, която буква на закона, видите ли, прави това или онова. А същевременно, почитаема госпожо, не знам дали сте из… |
| 30.07.2008 | 40 НС | Четиристотин и първо заседание | Забравих да декларирам, че не съм колекционер. Колекционирал съм детски колички. |
| 30.07.2008 | 40 НС | Четиристотин и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Госпожо Касабова, благодаря за чудната лекция по гражданско право – обща част. Това, което подвикнах от седалките, идвам да го кажа тук от трибуната. Много е удобно и много верноподанически се спомена Фердинандо… |
| 27.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и осмо заседание | Това става само при солидарни задължения. |
| 27.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и осмо заседание | „Офейка” е по-хубава дума, харесва ми, допада ми, не е обидна, господин председател. Позволете ми да я употребя още веднъж – офейка. Ще гледам въпросително към колегите от „Атака”. Господин Шопов обясни, че е постигнат някакъв консенсус с БСП и хората от упра… |
| 27.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, странно гласуване се провежда днес. Още при приемането на измененията на правилника в Комисията по правни въпроси обърнах внимание, че това ще послужи като повод за опит за политическа саморазправа с депутатит… |
| 12.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Колега Ноев, къде видяхте НАТО да иска ние да си оправим военнопромишления комплекс? Тези съсипани „Вазовски заводи” и пр., продадената поточна линия за производство на цеви в Израел. Какво иска НАТО за военнопромишления компл… |
| 11.04.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги народни представители, почитаеми господин министре! Не мога да изразя своето задоволство от чутото от тази трибуна. Защо? Защото политиката на това правителство и на това мнозинство ми напомня един маниер от на… |
| 11.04.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин министър Калфин! Двата ми уточняващи въпроса са в следната насока. На първо място, разберете ме правилно: къде дават така? Ние признаваме независимостта на една самообявила се за държава пров… |
| 11.04.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин Калфин! Както стана ясно от редица медии, на 23 февруари т.г. бе тиражирано интервю на Николай Колев - ръководител на Българското дипломатическо бюро в Прищина, в което той нееднозначно заявява, че е провел с… |