| 27.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и девето извънредно заседание | Всяка политическа сила... Не, това е с хвърляне на брашно да правиш мъгла в момента. Все някой да се обвинява след това за поражението. Всяка политическа сила нали има доверени лица във всяка секция? Там се издават автентични протоколи. Кой може да наруши зак… |
| 27.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и девето извънредно заседание | Чакай, бе, много скачаш! Много скачаш! И със скачането не става! (Реплика на Кънчо Марангозов.) |
| 27.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и девето извънредно заседание | Грешка, защото всяка политическа сила... (Силен шум и реплики в блока на ДЛ.) |
| 27.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и девето извънредно заседание | Не който брои, грешка. |
| 27.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и девето извънредно заседание | Господин председател, уважаеми дами и господа! Аз се учудвам, елементарната логика и тактика изисква в навечерието на избори политическите субекти, така наречените играчи, да имат по-високо самочувствие и самообладание. Това, което виждам тук, е едно поражени… |
| 27.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и девето извънредно заседание | Плащаш, всичко плащаш, а не само бюлетините. |
| 27.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и девето извънредно заседание | Господин председател, уважаеми дами и господа! Изобщо не приемам тезата, току-що развитата теза, че, видите ли, ще стане катастрофа, ако се плати само производството на бюлетините. Това е една нищожна, скромна сума в сравнение с всички разходи, които се поема… |
| 27.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и девето извънредно заседание | Историята е пълна с грешки! |
| 27.03.2001 | 38 НС | Седемдесет и девето извънредно заседание | Това не е аргумент! |
| 21.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и първо заседание | Господин председателю, аз твърдя, че току-що обсъжданият закон е много по-важен от огромната част от приетите изобщо закони в това Народно събрание. Той например е по-важен и от данъчните закони, защото качеството на управление в следващите четири години ще о… |
| 21.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и първо заседание | Процедура. |
| 21.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и първо заседание | Нищо общо! Уважаеми дами и господа, какво предлагам аз? Няма да ви чета точно членовете, а само за по-голяма яснота ще ви кажа за какво става въпрос и какво да избегнем - да избегнем кризата на политическата система, която по най-пряк начин касае живота на вс… |
| 21.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и първо заседание | Господин председателю, уважаеми дами и господа! Преди 6-7 години на една национална конференция на Съюза на демократичните сили аз казах следното: ние трябва непрекъснато като партия, като политически субект да се усъвършенстваме, да се самоусъвършенстваме, з… |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Господин председателю, господин министър-председател, господа министри, уважаеми дами и господа! Господин Драганов, много сте емоционален и почти убедителен. Почти обаче. Аз искам да Ви попитам: Вие, като бивш комунист... (смях от ДЛ), когато ползвахте облаги… |
| 13.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и седмо извънредно заседание | Какви държавни институции, бе? Има съд и прокуратура. |
| 06.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и шесто извънредно заседание | Господин председател, господа министри, уважаеми дами и господа! Аз ще приказвам с простички, ясни, но и точни думи. Днес дискусията е посветена на престъпността. Това, което направихме ние, беше да изслушваме с въпроси и отговори единствено представителите н… |
| 06.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и шесто извънредно заседание | Точно така, точно така. Дебат искаме и с тях. Благодаря. |
| 06.02.2001 | 38 НС | Седемдесет и шесто извънредно заседание | Господин председателю, уважаеми господин министър-председател, дами и господа! Може и да не разбирам аз нещата, но днес важната тема е борбата с престъпността. Има ли някой, който да не се съгласи, че пряко отношение към престъпността има не само МВР, бих каз… |
| 18.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Уважаеми дами и господа! Велиславе, дълбоко грешиш, когато съвсем илюзорно и произволно твърдиш от тази трибуна, че признанието, легитимацията на една партия ще бъде чрез подписка. Уважаеми дами и господа, силата, признанието, легитимацията на политическата п… |
| 18.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Бай Петко! Няма да стане! Поставяш ме в конфузно положение. Господин Велко Вълканов, потомствен комунист, да защитава модела, който е в Съединените американски щати. (Силен шум и реплики в блока на ДЛ.) А ти ми говориш за БЗНС, за 100-годишна история. Ние дем… |
| 13.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Господин председател, уважаеми дами и господа! Професор Стоянов, аз не приемам упрека Ви за тоталитарно управление в контекста на факта, че се предоставят правомощия не на кмета. Професор Стоянов, очаквам от Вас по-дълбока интелектуална усърдност. Защо? Профе… |
| 05.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и седмо заседание | Значи, в Конституцията ни, новата Конституция, не оная, в която пише - член 1, - че има ръководна роля партията и пр., е записано: "Властта се дава от народа." - това е записано. Не се дава от партия, от народа се дава. Кой е начинът, по който народът дава вл… |
| 05.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и седмо заседание | И аз се чудя и мая как е възможно демократ да мисли по комунистически?! |
| 05.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и седмо заседание | Господин председателю, уважаеми дами и господа! Мое мнение е, не че Картаген трябва да бъде разрушен, а че някои членове от тази Комисия по местно самоуправление, трябва да вземат да се гръмнат. Значи, да се гръмнат. Хората казват: "Моли се Бог да те пази от … |
| 23.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и трето заседание | Казах всичко! |
| 23.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и трето заседание | С Жотев! |
| 23.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и трето заседание | Четири минути!... |
| 23.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и трето заседание | Господин министър, в интерес на истината, аз знаех за Вашия писмен отговор, който сте подготвили и казах на парламентарния Ви секретар, че сте употребен. И сега не Ви беше удобно, вероятно да го прочетете. Вие сте направили консултации с юристи. Господин мини… |
| 23.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и трето заседание | Господин министър, аз съм народен представител от Съюза на демократичните сили. Преди три години и половина подписахме обществен договор. Тази власт се дава от народа. Този договор отпреди три години и половина съм го подписал аз. Истина е, че Вие не сте го п… |
| 23.06.2000 | 38 НС | Четиристотин и трето заседание | Господин председателю, уважаеми дами и господа, уважаеми господин министър Семерджиев! Вероятно ще кажа остри думи и затова искам да уточня, господин министре, че за това, за което ще говоря, е станало, когато Вие не бяхте министър и не носите отговорност. Та… |
| 19.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и девето заседание | Господин министър-председател, аз мисля, че нещата, може би, би трябвало да се решат по-ясно и по-категорично. Какво имам предвид? Да се задължи министърът на труда и социалните грижи за нещо много простичко - в България, включително и за предприятията, които… |
| 19.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и девето заседание | Господин председателю, уважаеми дами и господа, уважаеми господин министър-председател! Моят въпрос е по конкретен повод. Това е съдбата на инвалидната кооперация в град Дупница, но тъй като инвалидни кооперации има в цялата страна, следователно моят въпрос е… |
| 31.03.2000 | 38 НС | Триста Седемдесет и второ заседание | Миков, не ги разбираш тези работи. |
| 24.03.2000 | 38 НС | Триста Шестдесет и девето заседание | Това е истината! Но, когато с апломб заставате на тази катедра тук и говорите, че "ние сме готови да управляваме и да вземем властта" - господин Овчаров, ние се познаваме и Ви познават! |
| 24.03.2000 | 38 НС | Триста Шестдесет и девето заседание | Уважаеми дами и господа, многоуважаеми господин Овчаров! Вие заставате тук със самочувствието на вся и всьо и критикувате, не одобрявате. В интерес на истината, разбира се, че и ние помежду си критикуваме и не само помежду си, ние не одобряваме, защото няма т… |
| 17.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и четвърто заседание | Предлагам процедура, но искам да я мотивирам. Единственото, с което съм съгласен, господин Атанасов, е, че не бива да има подобна дискусия, в която двама или трима много изтъкнати интелектуалци, хуманисти, патриоти, се обсъждат по този, бих казал, долнопробен… |
| 17.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и четвърто заседание | Вие заменяте кон с кокошка. Такъв куп от глупости изказахте тук, че съм възмутен. Междупрочем това е очаквано от Вас, Вие сте 100-процентов комунист. (Единични ръкопляскания в блока на СДС.) |
| 17.02.2000 | 38 НС | Триста Петдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин Шопов, информирам не само Вас, а и всички тук, че подобни изказвания ме мотивират страшно да работя срещу комунистическата идеология, която все още съществува тук. Господин Шопов, това заслужава да остане във венеца от изказвания в Народното… |
| 09.02.2000 | 38 НС | Триста и Петдесето заседание | Уважаеми дами и господа, госпожо министър! Аз не съм адвокат на господин Асен Агов. Ще резюмирам нещата простичко и ясно. Не съм корифей и не се занимавам с външна политика. Има ли гаф, грешка? - Има. Кой носи последиците обаче? Българската държава не носи ни… |
| 21.01.2000 | 38 НС | Триста Четиридесет и трето заседание | Уважаеми господин министър, аз съм страшно доволен от Вас! Само че наистина ще Ви поканя, в рамките на десетина дни, да намерите един прозорец от време и да дойдете в Дупница. Защото пак казвам, Вие твърдите, че сте технократ. И това, което предлагам, дори и … |
| 21.01.2000 | 38 НС | Триста Четиридесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа, уважаеми господин министър Жотев! В Дупница "Булгартабак" има тютюн, готова продукция, около 1500 т в складовете си на стойност няколко милиона дойче марки. В същото време има и борчове към банки, държав… |
| 21.12.1999 | 38 НС | Шестдесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин министър, аз съм страшно доволен от Вас! Само че наистина ще Ви поканя, в рамките на десетина дни, да намерите един прозорец от време и да дойдете в Дупница. Защото пак казвам, Вие твърдите, че сте технократ. И това, което предлагам, дори и … |
| 21.12.1999 | 38 НС | Шестдесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа, уважаеми господин министър Жотев! В Дупница "Булгартабак" има тютюн, готова продукция, около 1500 т в складовете си на стойност няколко милиона дойче марки. В същото време има и борчове към банки, държав… |
| 27.07.1999 | 38 НС | Петдесет и пето извънредно заседание | Аз ще се обърна към колегата Шишков. Значи, демокрацията не е викане. И нещата са много ясни. Тук се изказаха хора, които са запознати с Конституцията. Много прости са. Където има воля на суверенен народ и има демокрация, а не комунизъм или фашизъм, се зачита… |
| 29.06.1999 | 38 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Това съм го дал, ще ни мине мандатът преди да го разгледаме, и касае трудово-правните отношения с общински съветници, където предлагам да отпаднат привилегиите по Кодекса на труда. Обаче го оттеглям, толкова много проблеми са се натрупали по законите... |
| 29.06.1999 | 38 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Ще нарушим малко процедурата. Нека да видя каква е същността. А, не, оттеглям го. |
| 29.06.1999 | 38 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Нали ще има гласуване. |
| 29.06.1999 | 38 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин Праматарски! Аз също съм леко разочарован, защото Ви познавам от 1991 г., бяхте от лидерите на демокрацията и Вие сигурно ме познавате. Но аз искам само да спра вниманието не само на Вас, но и на всички в залата какво значи демокрация. В дем… |
| 29.06.1999 | 38 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Искам да спра вниманието ви на темата за образованието. Аз твърдя, че наистина е нарушаване на гражданските права и свободи, още повече, че тук има и момент на отнемане волята, правото на суверена, на народа. Какво имам предвид от моя опит? Аз познавам много … |
| 29.06.1999 | 38 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Тъй като аз имам опит в местната власт, бих искал да коментирам и другите основни предложения. Трилотаж, балотаж - това просто не подлежи на коментар. Това беше една голяма глупост, конюнктурна, политическа, господин Корнезов, на вашата партия. За броя на общ… |