| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Може да го проверите по какъвто искате начин, така че не може да ме уязвите с тези подмятания. Колкото до тона, аз не смятам, че тонът ми е менторски. Аз просто казвам истини, които са общовалидни. Те са известни на всички и нищо ново няма в тях. Моето заключ… |
| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, госпожо Дончева, аз никога не съм нарушавал правилата на журналистическата професия. Никога и никого не съм плюл. (Реплики от КБ.) Аз съм бил професионален журналист и винаги съм спазвал правилата на тази висок… |
| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | ... и оттук нататък да вървите като модерна, съвременна Социалистическа партия. Докато не го направите, бъдете сигурни, че вие никога няма да станете нормален член нито на Социнтерна, нито на Партията на европейските социалисти, нито на Европейския парламент.… |
| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Аз не говоря стари неща, а говоря за документи, които присъстват в комисиите и които ние сме разгледали. И ви казвам защо липсва този документ. Има две възможни обяснения. Двете са абсолютно логични и възможни – случват се такива неща. Всяка държава има геопо… |
| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Елате тук и ме опровергайте, а не ми говорете стари неща и стари митове. |
| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги! Господин Овчаров излезе. Исках да му кажа, че наглостта няма граници. Изключително непочтено е, с нагла самодоволна усмивка, да се отнасяш към дългове, стоварени върху България и върху бъдещите поколения, ко… |
| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | В Тридесет и седмото и Тридесет и осмото. |
| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | БСП! |
| 18.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Това е в нарушение на правилника. |
| 18.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, аз вече се изказах за избора на господин Гиньо Ганев. Няма да се повтарям. Само ще продължа неговата мисъл, че вместо да излъчва морална сила, той ще излъчва застоял номенклатурен дъх, който, за съжаление, лич… |
| 18.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Предлагам на основание чл. 42, ал. 2, т. 4 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание отлагане на разискванията със следните аргументи. Първо, няма присъствие на министъра или на негов заместник. Второ, им… |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Ще бъда и по-кратък. Благодаря Ви за доста подробния отговор. Единственото, което ме смущава в него, е, че сумата за квартал “Изток” в Пазарджик е толкова малка. Шест общини – шест милиона, а само 96 хиляди. Не знам дали ст… |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Господин председател, преди това под формата на процедура искам да направя едно изказване, което е свързано с информацията, че господин Пламен Панайотов нямало да участва в парламентарния контрол, въпреки че беше записан на четвърто място. Аз протестирам остр… |
| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Отрицателно! |
| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Каква е скритата цел на закона според мен? Културното лото, защото вие винаги сте защитавали хазартните босове, вашите спонсори и за тях си правите културно лото. Не трябваше да правите цял закон за това, а да внесете един текст в Закона за закрила и развитие… |
| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, аз ще вгорча манджата, тъй като според мен този законопроект е изключително нескопосан – едно недоносено творение, което по никакъв начин няма да изиграе тези чудодейни свойства, които му приписват неговите вн… |
| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | От кои?! |
| 27.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, новият вариант на чл. 54 е значително по-добър от варианта, който беше предложен от вносителя и всъщност той максимално се доближи до съществуващия текст в закона. Това е поредната проформа промяна, само да… |
| 27.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и първо заседание | Да. |
| 27.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, в този закон има много промени, които са направени само за да се имитира, че в закона се променя нещо съществено. Една от тези промени е в чл. 27 и 28, където единствената разлика със старите текстове е, че се… |
| 27.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, струва ми се, че задължително в звената трябва да бъде включено и това за връзки с обществеността. Затова предложението ми е в ал. 2 текстът да свърши до “протоколни функции”. Значи това може да бъде пожелател… |
| 27.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги! Аз съм направил тук три предложения, смятам, че и трите са логични. Според мен няма никаква разлика между думите “ефективност” и “ефикасност”, те за мен са синоними и това повторение е направо глупаво. По-важн… |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин министър, от Вашия отговор разбрах, че Вие нямате намерение да разработите такава национална програма. Всичко това, което изброихте, просто можехте да си го спестите, тъй като тази информация е свързана с … |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря Ви, господин председател, и на Вас, господин министър, че мога да си задам актуалния въпрос. Седемдесет и два процента от общините в България нямат одобрени проекти по европейски предприсъединителни фондове. Това е оценка на изследване, направено в … |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Естествено, че той ги диктува, защото той е големият печеливш от проекта “Супер Боровец”. Благодаря. |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Можем да се обзаложим каква ще е оценката днес. На колкото искате! Аз Ви казвам, че оценката днес ще е положителна, въпреки че по принцип по всякакви стандарти навлизането в тази част на планината за такова строителство е забранено. Не знам как ще го формулир… |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Ако имаше земи, щяхте да изберете да строите във Велинград, но в случая за съжаление моят район е ощетен. Задавам Ви конкретен въпрос и моля да ми отговорите конкретно: колко ще бъдат публичните инвестиции за проекта “Супер Боровец”? От тези триста и няколко … |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаема госпожо министър, защо избрахте Боровец, а не избрахте примерно Велинград, след като във Велинград имаше разработен готов проект, който трябваше да стартира за изграждането на високопланински туристически комплекс “Сю… |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаема госпожо министър, уважаеми колеги! Мисля, че е време да внесем яснота за този проект, който много отдавна се обсъжда в медиите, но същинската информация за него остава скрита под повърхността. Има някаква концепция… |
| 15.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаема госпожо министър, уважаеми колеги! За финансиране на дейности и мероприятия за подобряване на условията на труд е създаден Фонд “Условия на труд”. Средствата от фонда се изразходват съгласно чл. 46 от Закона за здраво… |
| 15.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Въпросът, с който са изследвали жертвите на грабежи, е такъв: "През последните пет години случвало ли се е да Ви отнемат нещо с употреба на сила или чрез заплаха? Имало ли е такива опити?" Според жертвите на престъпления между 45-65 хиляди души стават жертва … |
| 15.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Това е тежко престъпление! |
| 15.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Според доклада през 2001 г. е имало 4072 грабежа, през 2003 г. – 4939, а ако имате данни, можете да ги кажете и за 2004 г. Вие знаете, че грабежите са тежко престъпление, свързано с насилие, свързано с посегателство върху личното достойнство на човека и ако п… |
| 15.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Според това изследване, уважаеми господин министър, което е цитирано в доклада, най-значителната разлика освен общия брой на престъпленията, най-значителната разлика между полицейската статистика и изследването на жертвите на престъпления е изследването на же… |
| 15.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви. Господин министър, мисля, че трябваше да бъдем добронамерени. Вие ме обиждате като ми казвате: “Кой е измислил това?”. Това е написано в доклад, не съм го измислил аз. Казах Ви, че всички данни, които цитирам, са от доклада. Това е стр. 12, граф… |
| 15.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Има една българска поговорка “Не питай старо, а патило”, така че аз вярвам много повече на жертвите на престъпления, отколкото на социологическите проучвания. Според мен този индикатор може би от научна гледна точка да не е… |
| 15.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Наскоро беше публикуван докладът "Тенденции на престъпността в България" на Центъра за изследване на демокрацията. Надявам се, че господин Петканов е запознат с този доклад. Всич… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Кажи го, бе! |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Петнадесет години продължавате да го защитавате, да участвате във всичките му нови структури, формални и неформални, кръгове, генералско движение, дружества за защита, Мултигруп и т.н. Какво олицетворяват всички тези връзки и контакти? Какво олицетворяват вси… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Това зависи от парламента. Просто искам да кажа тези неща, като ще спестя много други от уважение към белите коси на господин Ганев, защото щях да кажа много по-остри неща, господин Ганев, които Вие заслужавате да Ви бъдат казани. И аз се учудвам как не прояв… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Омбудсманът ще бъде една куха парадна институция във Ваше лице! Една коктейлна институция, нищо друго! |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | И председател може би по-късно. Тя служеше като някаква фасада на диктатурата, че уж има някаква обществена организация. Вие си позволихте при обсъждане на декларацията по случай 60-годишнината от извършването на комунистическия преврат на 9 септември единств… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Вие бяхте заместник-председател на една казионна организация – Отечествения фронт, която беше… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, днес парламентът е изоставил законодателната си функция и изповядва сделки. Така че това е обяснението, господин Димитров, защо точката за избор на омбудсман е девета. Господин Ганев, институцията е независи… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, този избор закъсня с една година. Една година тази комисия, която трябваше да започне да работи и да следи дали в България има дискриминация, дали се нарушават човешки права, не беше сформирана. Но за съжаление… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Оттеглям го. |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Оттеглям го. |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, господин Казак! Няма конституционни права на политическите партии. Това какво партиите могат да правят и да не правят се урежда в Закона за политическите партии, а ние въведохме принципа на по-високи изисква… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Аз смятам, че изчерпахме всички аргументи "за" и "против" в този член. Преди да предложа да прекратим дебатите, искам да кажа само няколко изречения. Според мен, абсолютно неправилно се говори за имуществен ценз, защото имущест… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, уважаема госпожо Дончева! Всъщност с Вашето изказване Вие потвърдихте моите аргументи. Вие не ги опровергахте с нищо. Миналото продължава да властва в настоящето! И тези зависимости, за които Вие говорите, всъ… |