| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Точно там се разглежда ограничението – който лепи агитационни материали, плакати в сигнализиращи шосето” и така нататък. Като правим нещо, да го правим докрай. Билбордовете се разрастват все повече и повече и се слагат кой където си намери място. И там тези, … |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! В хода на дебата сами се убеждавате в това, че ако не беше направена тази политическа грешка само един законопроект да бъде подкрепен на първо четене в тази му част – по пътищата, виждате докъде се докарваме – н… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Затова Ви моля, пуснете часовника да върви и да обсъдим в по-голям състав, в следващ пленарен ден – утре или във вторник, когато ще се работи, да бъдем сериозни към проблема, а не по някакъв изкуствен, насилствен начин няколко човека тук да се изказваме. Прос… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми девет души колеги в тази зала! В присъствието на председател и на министър в Деня на траур, в който цяла България скърби за загинали хора от пътно произшествие, проблемите по толкова сериозна тема да се обсъждат – в мо… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Да се прочете неприетото предложение! Има си правилник! |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | По закон ги има, трябва да са отчислени и да седят някъде. Вие ще кажете дали сте ги похарчили за заплати, дали за премии, дали за линейки, нови коли или нещо друго. Парите ги има. По закон няма право никой да ги пипа. Като влезе Сметната палата на проверка, … |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Кога ще го поискате? За следващия мандат? |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Това не е отговор, господин министър! Ние не сме хората, които трябва да убеждавате, че не Ви го дават! Ако не Ви го дават, има си ред в този Министерски съвет, има премиер, има съвет на тройната коалиция и т.н. И тогава да говорим, че сме загрижени за хората. |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | От 1 юли или от 1 юни да ги приложите ... Нямате! Вие имате 15 видеокамери за 850 хил. лв. Какво са 15 камери за 850 хил. лв., при положение че за миналата година има събрани 45 милиона от глоби, само за първото тримесечие има събрани 12 милиона? Тоест, финан… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Те имат или сто на сто окабеляване и видеокамери, или 50 на сто, или някаква готовност. А каква е вашата готовност? Нищо лично, господин министър, с най-дълбоки уважения към Вас като министър и като човек, обаче Вие не можахте да си свършите работата и ако им… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Не, той ще отпадне, но каква е готовността на министерството да го прилага? Ще ви кажа за готовността на община Варна с кмет Кирил Йорданов, на община Ботевград с кмет Георги Георгиев, община Попово, община София, дори, ако щете, донякъде ... |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Това е едно от първите неща, които са неточни. Второ, ако беше приет в тази група от шест законопроекта и проектът на НДСВ на първо четене, нещата щяха да бъдат съвсем други, защото бяха разумни – и нашите предложения, и другите, както е практиката – да се об… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Не бас, каквото искате направете, ето го човекът да Ви каже! |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Точно законопроектът на Министерския съвет беше бламиран от Парламентарната група на БСП! |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Няма „Стига бе”! Прочетете стенографските протоколи... |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Господин председателю, абсолютно сте прав, че това се прави в комисията, обаче дали от липса на коалиционна култура или от нещо друго, но законопроектът, който ние внесохме, беше грубо отхвърлен с помощта на нашите коалиционни партньори. Тук няма никой от опо… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Вашите хора го провалиха! |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми колега Иванов! Вие казахте, че сте съгласен с алинеи 1 и 3. Аз изразявам становище, че това Ваше съгласие не е продиктувано от голяма загриженост за младите хора или за младите водачи. Поначало всички р… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Жалко, че министърът си тръгна. Имах няколко въпроса към него, които в последните дни витаят в общественото пространство и не намират отговор. Лично моето мнение е, че тези промени, които се правят напоследък в Законопроект… |
| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Господин председател, объркахме малко поредицата по този закон. Аз преди предишната почивка се бях записал за изказване. Мисля, че съм на ред. |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Комисията не подкрепя текста на вносителя и предлага § 48 да отпадне. |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Комисията подкрепя по принцип текста на вносителя и предлага следната редакция за § 46: „§ 46. В Закона за защита на класифицираната информация (обн., ДВ, бр. …) в Допълнителните разпоредби се създава § 2а: „§ 2а. За целите на този закон служителите на област… |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Комисията подкрепя по принцип текста на вносителя и предлага следната редакция на § 10: „§ 10. В Закона за митниците (обн., ДВ, бр. ...) се правят следните изменения и допълнения: 1. В чл. 10: а) в ал. 2: аа) точка 1 се изменя така: „1. да са еднолични търгов… |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | „Преходни и заключителни разпоредби”. Комисията подкрепя по принцип текста на вносителя и предлага следната редакция на § 4: „§ 4. (1) В едномесечен срок от влизането в сила на този закон лицата по чл. 19, ал. 6 от Закона за администрацията подават декларации… |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | По § 1 комисията подкрепя текста на вносителя. Комисията подкрепя по принцип текста на вносителя за § 2 и предлага следната редакция: „§ 2. В чл. 5а се правят следните изменения и допълнения: 1. Създава се нова ал. 3: „(3) Длъжностните лица, които предоставят… |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Господин председател, ще говорим по Закона за държавната администрация, а не по други теми, които не са тема за това събрание – алкохолно съдържание, кръвна захар, алкохолизъм, метаболизъм и какво ли не друго. Доклад относно Законопроект за изменение и допълн… |
| 20.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и шесто заседание | Те ще знаят, че НДСВ ги е дало, но няма да пише. Те са стандартни, няма да рискуваме. |
| 20.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и шесто заседание | Господин председател, Вие сте абсолютно прав. Много по-добър специалист от мен сте по писането и четенето на закони, но повтаряме едно и също нещо в два текста, но щом колегите са го решили, нека да бъде така. Аз подкрепям това предложение и считам, че е разу… |
| 20.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, много оцапахме този закон. Аз съм доста разочарован от работата на комисията, която досега беше за пример, но с тези последни изменения съвсем я объркахме. Действително и аз се чувствам объркан в някои отношения… |
| 20.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и шесто заседание | Отзад напред. Уважаеми господин председател, уважаеми колега! В закона имаме едно понятие „млад водач”. Сигурно трябва да има и понятие „млад депутат”, въпреки че с Вас сме на пó такава възраст. Това не Ви дава право да не знаете, че към държавната администра… |
| 20.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! По отношение предложението на колегата Спасов за прекратяване на движението или забрана на движението на пътни превозни средства в почивните дни, действително такава практика в голяма… |
| 15.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и пето заседание | Но от Правния отдел помолиха да се уточни. |
| 15.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, правя едно уточнение и моля да бъде отразено в протокола. Предложението, което направих преди малко, за три дни срок за Законопроекта за администрацията, моля да се разбира и да се отнася и за Законопроекта за администрацията, к… |
| 15.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, аз искам прегласуване не от името на Парламентарната група на НДСВ, а лично от мое като пушач и като радетел за бизнеса – първо, на коалиционния партньор ДПС. Вчера колеги казаха, че ако трябва веднага да се прекрати пушенето, к… |
| 15.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и пето заседание | Да. |
| 15.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и пето заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Действително на заседание на Комисията по въпросите на държавната администрация беше разгледан този законопроект, внесен от колегите. Парламентарната група на НДСВ счита, че предложението е разумно и би могло да се по… |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Комисията да си носи отговорността, председателството да си носи отговорността, аз съм длъжен да го съобщя. |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! По начина на водене не само към Вас, уважаеми господин председателю, а изобщо по начина на водене на дневния ред на събранието вчера и днес, а евентуално и утре. Тази много важна точка по предложението на Донче… |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | По начина на водене! |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Заместник-министърът се изказа и с това приключихме. |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Нали приключихме дебата по този въпрос! |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колега д-р Йорданов! Извинявайте, но не можете да говорите от името на всички българи, когато искате да прокарате някакви Ваши идеи. Аз съм пушач, аз пия бира, аз карам хубав автомобил и харча бензин. За тези си забежки… |
| 24.04.2009 | 40 НС | Четиристотин и Деветдесето заседание | Една тоалетна ще ти дадем на теб. |
| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Имам право! Преча ли на някого? Искам с господин Божинов да уточним част от историята. С първата част от изказването – прочита на историята, съм абсолютно съгласен. Хитлер, Гьобелс и всички престъпници са осъдени от човечеството. Историята се е произнесла за … |
| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Да. |
| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Благодаря Ви. Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги, колега Юсеин! Много навлязохме в историята и в това минало, което всички ние мислим, че сме го прочели, изучили, осмислили и сега пак отваряме нова страница. Всички ние знаем какво получаваха акти… |
| 15.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми колеги! Уважаеми господин председател, не се сърдете на залата, че губим време. Това е вярно, но изгубихме това време от конспиративни подписки, които, уважаеми господин Сотиров, вчера госпожа Дончева направи по време на почивките. Няколко пъти по вр… |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Господин председател, аз правя обратно процедурно предложение,. Предлагам цифрата „1” да се замени с цифрата „2” на същата алинея, на същия текст. |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Да. |
| 03.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и трето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Все пак, както казва един колега, нека да се уважаваме, а един друг колега казва, че когато внасяме разумни предложения, нека да ги приемаме. (Реплики от КБ.) Няма лошо в това да има различие, да има спорове по… |