| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми колеги! “ЗАКОН за ратифициране на Споразумението за сътрудничество между правителството на Република България и Европейската организация за разработване на метеорологични спътници Член единствен. Ратифицира Споразумението за сътрудничество между прав… |
| 31.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Седемдесето заседание | 135. |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Уважаеми колеги, предлагам да се забрани на Новото време да говори за морал, освен в комбинация “нов морал”. |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Има 7 секунди! |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Реплика! |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Да, благодаря. (Оживление и реплики.) |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Благодаря на колегата Младенов. Аз съм съгласен с него. Действително странно е при толкова успехи един такъв куриозен министър да бъде свалян. Би трябвало да получи нашата най-гореща благодарност. Колеги, струва ми се, че просто наблюдаваме един маскарад, то … |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин нов председател, уважаеми господа министри! Уважаеми господин премиер, досега за четири години аз не съм си позволявал непочтително отношение към Вас, въпреки че е имало случаи, когато би могло да се направи това и някои го правеха. Но в мом… |
| 02.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! В природата винаги има борба между количество и качество. Да се надяваме, че в момента в нашата зала е победило качеството. Странно, но е факт, че след толкова народни събрания и толкова предложения за подобни з… |
| 24.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и седмо заседание | Не, изказване. |
| 29.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | За милиард и 400 милиона. |
| 29.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Господин министър, понеже Вашият отговор беше достатъчно изчерпателен, позволете ми да задам два малко по-странични въпроса. Единият е: ще позволите ли намаляване на бюджетната ставка за образование и наука за тази година, както говорят злите езици и каквато … |
| 29.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър! Въпреки че Глава “Наука” от преговорите за присъединяването ни към Европейския съюз вече е затворена, до днес липсва каквато и да е информация за нейното съдържание. Това създава напрежение и сред нау… |
| 02.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и трето заседание | Госпожо председател, уважаеми колеги! Госпожо Тоткова, уважавам Вашия ентусиазъм, Вашата конструктивност от време на време, ангажираност във всичко това, което правите, но, за Бога, говорете по-човешки. Дори когато говорите неща, с които човек е съгласен, Вие… |
| 25.06.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и шесто заседание | Уважаеми господин премиер, през последните няколко десетилетия и в частност през последните няколко години Вие сериозно доказахте, че имате далновидно мислене, т.е. умеете да изчаквате и да организирате процесите така, че да доведат до желания от Вас резултат… |
| 28.05.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз не крия, че съм за евтаназията. В този смисъл подкрепям колежката Манева. Странно ми е, че някои тук се държат като по-големи християни от Патриарх Максим, а когато държавните мъже крадат като луди, това, мно… |
| 20.05.2004 | 39 НС | Триста и Шестдесето заседание | Уважаеми колеги, вчера, както всички си спомнят, ние каквото можахме забранихме. Предлагам да продължим днес смело напред. Единственото, което не сме забранили, това са жените. Предлагам да забраним и тях и да започнем един наистина здравословен начин на живо… |
| 19.05.2004 | 39 НС | Триста Петдесет и девето заседание | Има си български понятия! |
| 18.05.2004 | 39 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Господин председател, оценявайки чувствителността на лекарското съсловие тук, аз наистина бих се извинил на всички онези лекари, които не преглеждат мъртви хора и не взимат пликове под масата, извън всякакви финансови регламенти. И доколкото такива лекари има… |
| 18.05.2004 | 39 НС | Петдесет и първо извънредно заседание | Уважаеми колеги, няма да коментирам здравния геноцид, който се извършва върху българския народ и как стана така, че лекарите, които бяха всеобщо уважавани в България, общо взето се превърнаха в помияри, част от тях, слава Богу, не всички. Това няма да го коме… |
| 30.04.2004 | 39 НС | Триста Петдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! В зората на демокрацията имаше едни наивни представи за демокрация, някои от тях, слава Богу, се изживяха. Този текст е остатък от онова време. Наивната представа, че колкото повече студенти има в един академиче… |
| 17.12.2003 | 39 НС | Триста и Десето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Много ви моля да не ни правите на идиоти! Котка в чувал предлагате да купуваме. Станете и обяснете по-точно и по-подробно за какво става дума. Това, че имате гилотината на мнозинството не означава, че трябва да … |
| 26.11.2003 | 39 НС | Триста и първо заседание | “ЗАКОН за ратифициране на Споразумението между Република Австрия, Република България, Република Полша, Румъния, Словашката република, Република Словения, Република Унгария, Република Хърватия и Чешката република за развитие на сътрудничеството в областта на в… |
| 26.11.2003 | 39 НС | Триста и първо заседание | Уважаеми колеги, едва ли трябва да ви убеждавам в неща, с които очевидно сте съгласни. Моля да гласуваме законопроекта на второ четене. |
| 26.11.2003 | 39 НС | Триста и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! “На свое редовно заседание, проведено на 19 ноември 2003 г., Комисията по образованието и науката разгледа споменатия законопроект. На заседанието присъстваха проф. Камен Веселинов – заместник-министър на образо… |
| 19.11.2003 | 39 НС | Двеста Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! В тази класификация имам чувството, че усещам ръката на някоя детска учителка. Не защото не е правилна, а защото би трябвало тук-там, от кумова срама, да се споменават понятия като "художествено-естетически крит… |
| 13.11.2003 | 39 НС | Двеста Деветдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Няма да се увличам в конкретни академични тънкости, нито в цитиране на параграфи – времето не е подходящо, нито съставът на залата, нито вашето душевно и физическо състояние. Все пак има поне 2-3 момента, които … |
| 15.10.2003 | 39 НС | Двеста Осемдесет и седмо заседание | Извинете, но, колеги, стана ясно, че всъщност седалището не е Банско, където няма възможност, няма такава сграда, а е в Благоевград, където има подходяща сграда, която са наели, с цел да довършат. Все пак си мисля, че в интерес на точността би трябвало поне т… |
| 15.10.2003 | 39 НС | Двеста Осемдесет и седмо заседание | Комисията има трима заместник-председатели. |
| 19.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър! Категорично искам да подчертая, че никой не обвинява лично Вас като министър отскоро за тази създадена каша или, както казва народът, за пачите яйца, на които други са Ви насадили. Но, от друга страна… |
| 11.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и трето заседание | Уважаеми колеги, абсолютно правилно нашият колега изтъкна необходимостта от по-висока обществена и гражданска култура. Струва ми се, че дискусията стана ялова по следните причини. Едва ли има тук човек, който да е против това да се пита човека или неговите бл… |
| 11.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и трето заседание | Уважаеми колеги, за разлика от някои медици аз не обичам да бъда на всяка манджа мерудия и не се изказвам по всички въпроси. Няма да коментирам мъдростта на Комисията по здравеопазването, защото съм възпитан човек. Искам да кажа обаче следното: от момента на … |
| 18.06.2003 | 39 НС | Двеста Четиридесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Нямаше да взимам думата, но просто тук се прокарва едно мнение, което за съжаление се налага все повече в цяла България по всички линии – т.е. достойнство има само този, който има пари. Много се извинявам! Вярно… |
| 16.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаемо мнозинство, аз не се обръщам към вас, защото ви смятам за безнадеждни. Аз се обръщам към българския народ, за да му кажа, че му е хак като не знае за кого гласува. Нека изпие и тоя път горчивата чаша във… |
| 03.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Много е забавно човек да ви слуша. Имам чувството, че мнозина тук разсъждавате не с главите си, а със закръгленото продължение на гърба си. Това, което сега се решава, е правилно, от една страна, защото трябва д… |
| 27.03.2003 | 39 НС | Двеста и Осемнадесето заседание | Доколкото си спомням със склеротичната си памет, на първо четене обикновено се дискутира философията на един закон, а на второ четене вече става дума за разни подробности, даже технически. Искам да попитам какво ще стане с нещастните многодетни семейства и ка… |
| 27.03.2003 | 39 НС | Двеста и Осемнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, на всеки колега от нас му се е случвало да отиде да види някоя дрешка, която стои много добре на витрината на магазина и да я купи с наивната надежда, че като я облече, ще му стои по същия добър, хубав начин, по … |
| 27.03.2003 | 39 НС | Двеста и Осемнадесето заседание | Наясно ли сте, че няма да стане това нещо? |
| 19.03.2003 | 39 НС | Двеста и Четиринадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Първо, държа да кажа, че това министерство ми е много симпатично. За първи път аз работя човешки с едно българско Министерство на образованието и науката. Същевременно обаче не може да не кажа, че същото това мин… |
| 06.03.2003 | 39 НС | Двеста и девето заседание | Уважаеми колеги, нашите славянски братя чехите имаха по едно време едно поучително движение с мото “Благодарим ви, вървете си!” Значи, ако народът е бил ужасно доволен от един президент, вероятно би трябвало да го преизбере. Това, че не го е преизбрал, говори… |
| 06.03.2003 | 39 НС | Двеста и девето заседание | Отново казвам, този въпрос има две страни и много моля втората да се гледа по-внимателно. Благодаря. |
| 06.03.2003 | 39 НС | Двеста и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Понеже имаше случаи, когато тук се приемаха закони за един човек, а сега все пак се приема закон за двама човека, това е прогрес, който трябва да бъде приветстван. Събитието може да се коментира по различен начи… |
| 12.02.2003 | 39 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, аз малко ще разширя въпроса. Нямам нищо против внесените законопроекти. Те са един типичен пример за това толкова много често срещано тук в дейността ни – мислене и работа на парче. В това няма нищо лошо. От друг… |
| 12.12.2002 | 39 НС | Сто Осемдесет и второ заседание | Колеги от мнозинството! Вчера цял ден гледах как вас ви работеха с два химикала, с два фулмастера тук – червен и зелен, за да ви показват как да гласувате, и аз просто не мога да не ви поднеса своите колегиални съболезнования и съчувствия. Вие сте по-зле от к… |
| 11.10.2002 | 39 НС | Сто Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Това предложение, което чухме, е уместно и щеше да бъде много правилно, ако обаче в него имаше една малка промяна – ръководството не да се назначава чиновнически, а да се избира или поне да се номинира в самия и… |
| 10.10.2002 | 39 НС | Сто Петдесет и пето заседание | Жалко! |
| 04.10.2002 | 39 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Въпросите са два. Единият е за освобождаването, а другият е за избирането. По първия въпрос, има един закон: не прави на другите това, което не искаш да правят на тебе. Колеги, просто сме свидетели на едно достой… |
| 03.10.2002 | 39 НС | Сто Петдесет и второ заседание | Не е цялата, слава Богу, само една голяма част от нея. Проблемът е в това, че оръжието е единственият начин на нормалния човек в подобна ситуация да се защити. Затова много моля, като умувате по тези въпроси, хората, които се смятат за специалисти, да имат пр… |
| 03.10.2002 | 39 НС | Сто Петдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Не искам да влизам в сфери, които не са мои, въпреки че тук доста хора непрекъснато го правят, а искам само да ви обърна внимание на следното. Живеем в кърджалийски времена, държавата не защитава своите граждани… |
| 01.08.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател! Уважаемо мнозинство, в момента вие забихте още ей такъв един пирон в ковчега на АЕЦ “Козлодуй”, затова аз не мога да не ви посветя един стих от Ботев. Става въпрос за финала на стихотворението в механата. Стихът е: “А вие, вие с… |