| 08.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и осмо заседание | Колеги, госпожо председател, уважаеми господин вицепремиер! Ще репликирам господин Татарски относно неговото изказване за средствата, които са отделени по Бюджет 2013 г. за Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Аз и моите колеги смятаме… |
| 04.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и трето заседание | Господин председател, уважаеми колеги! Аз смятам, че предложението на господин Михалевски трябва да бъде подкрепено и да отпадне предложеният текст. Това ксерокопиране, което трябва да се случва – не е ясно от кого, как и в какви екземпляри ще бъдат подготвен… |
| 03.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и второ заседание | Като представител на Парламентарната група на „Атака” предлагам колегата Любомир Владимиров. |
| 26.09.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и девето заседание | През 1998 г., с решение на Висшия съдебен съвет, е назначен за ръководител на Втора районна следствена служба в гр. София. Тази длъжност е изпълнявал до 2004 г., когато е назначен за ръководител на Шесто териториално отделение при Столичната следствена служба… |
| 26.09.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и девето заседание | Уважаеми колеги, господин председателстващ, уважаеми кандидати! Господин Ясен Тодоров Тодоров е роден през 1968 г. в София. Висшето си образование, специалност „Право и охрана на обществения ред и борба срещу престъпността” е завършил през 1993 г. във Висшия … |
| 09.09.2011 | 41 НС | Двеста Шестдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Ще бъда доста по-кратък от преждеговорившите. Искам да акцентирам върху дебата, който провеждаме, а именно оставката на настоящия министър на регионалното развитие, а именно господин Плевнелиев – един наистина мн… |
| 31.08.2011 | 41 НС | Двеста Шестдесет и трето заседание | Уважаеми колеги, господин председател! Взимам думата отново по законопроекта, който е предложен от нашите колеги от ГЕРБ. По-скоро ще акцентирам на факта, че се предлага за приватизация едно от най-апетитните български предприятия, а именно предприятието за д… |
| 13.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и четвърто заседание | Госпожо председател, уважаеми колеги! Искам само да разясня смисъла на текстовете, които се предлагат за одобрение. Логиката е следната. Всеки един български вход или сграда трябва да проведе общо събрание, да избере своя домоуправител и да уведоми районното … |
| 13.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и четвърто заседание | Госпожо председател, предложението ми е свързано с това, че общите събрания на етажната собственост и домоуправителите трябваше да бъдат регистрирани до 30 юни тази година. Аз предлагам този срок да отпадне и всички нерегистрирани към този момент да получат а… |
| 08.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин министър, от Вашия отговор разбрах, че през 2012 г. ще имате евентуална готовност за техническо задание за Национална комплексна устройствена схема? Така ли да Ви разбирам? Ако е така, означава, че това е краят на … |
| 08.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | Въпросът ми е относно Националната комплексна устройствена схема. Това е основният документ на държавата, съгласно който се развиват всички политики и региони в страната. Това е задължително изискване и по Закона за устройство на територията. За съжаление Бъл… |
| 08.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Господин министър, само по отношение на предходния въпрос, аз съм напълно наясно с процедурите, от доста време се занимавам с тях. Освен че ще Ви трябва информационна кампания, ще Ви трябва и финансов модел. Пак… |
| 08.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председателстващ. Господин министър, много се радвам, че ни запознахте с процедурата, но това са си ваши вътрешноадминистративни проблеми за решаване и това какво сте получили от Европейската комисия и вътре как сте си трансформирали ми… |
| 08.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | Да, благодаря Ви. Прощавайте. Имаше анонси за тази програма, че предварително ще заработи, а все още няма никакъв резултат от Министерството на регионалното развитие и благоустройството. Въпросът ми е следният: каква е готовността на Министерството на региона… |
| 08.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председателстващ. Уважаеми колеги! Уважаеми господин министър, двата ми въпроса към Вас са свързани с Европейска програма за обновяване на частни жилищни сгради по Програма на Европейския съюз за регионално развитие по енергийна ефектив… |
| 07.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и второ заседание | Уважаеми колеги, госпожо председател! Искам да кажа малко въвеждащи думи относно моето предложение, преди да вляза по същество. Знаете, че законопроектът, който предложих и беше приет на първо четене, заедно със законопроекта, внесен от Министерския съвет, съ… |
| 07.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и второ заседание | Уважаеми колеги, госпожо председател, искам да внеса малко пояснение относно предстоящите за гласуване текстове. Освен Общото събрание – органът, по който могат да се управляват сградите в режим на етажна собственост, има възможност да се създават и сдружения… |
| 07.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и второ заседание | Уважаеми колеги, господин председателстващ! Разглежданият текст от законопроекта предвижда въвеждането на едно ново понятие в Закона за управление на етажната собственост – „неизряден платец”. Предполагам, че всички сте свидетели на постоянно неплащане на няк… |
| 07.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и второ заседание | Уважаеми колеги, господин председател! Направеното от мен предложение има следната логика. В много голяма част от българските сгради липсват официални данни какъв е процентът на идеалните части от общите части в една сграда. Знаете много добре, че особено в с… |
| 17.06.2011 | 41 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Уважаеми колеги, направеното от мен предложение гласи – ресурсът, находищата на минерална вода в България да се стопанисва в общините, но единствено и само по начин, който е определен с Национална стратегия за развитие и управление на находищата на минерална … |
| 17.06.2011 | 41 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Уважаеми колеги, предложеният от мен текст отново е в същия контекст – без устройствено планиране, без ясна визия на общините да не се дава възможност да управляват националното богатство на минерални находища в страната. Още веднъж искам да изтъкна, че липса… |
| 17.06.2011 | 41 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Господин Татарски, да Ви кажа честно изненадан съм от Вашите аргументи, защото Вие се изказахте по-скоро като бивш кмет, а не като председател на Комисията по регионална политика и местно самоуправление. Не можах да разбера от изказването Ви, слушайки Вашите … |
| 17.06.2011 | 41 НС | Двеста Четиридесет и четвърто заседание | Госпожо председател, уважаеми колеги! Искам по принцип да се изкажа, тъй като следващите ми предложения са с една и съща логика. Все пак да запознаем колегите в залата какво ни предстои да гласуваме. Предстои ни да гласуваме една огромна част от всички находи… |
| 20.05.2011 | 41 НС | Двеста Тридесет и второ заседание | Господин министър, честно казано, съм шокиран от Вашия отговор, че като министър на туризма нямате стратегия за развитието на минералните води. В крайна сметка, това, което заявихте при встъпването си в длъжност като министър – че туризмът е един от националн… |
| 20.05.2011 | 41 НС | Двеста Тридесет и второ заседание | Господин председател, уважаеми колеги, господин министър! Много енергетика и малко туризъм във въпросите за парламентарния контрол. Знаете много добре, че находищата на минерална вода в България са над 4 хиляди. По тази характеристика сме на второ място в Евр… |
| 18.05.2011 | 41 НС | Двеста и Тридесето заседание | Уважаеми колеги, предлаганите от мен текстове са във връзка с изясняване на казуса: в случай че има постъпили средства по сметката на нотариуса, какво става, когато сделката не бъде осъществена? Единият вариант е нотариусът да възстанови средствата. Второто, … |
| 18.05.2011 | 41 НС | Двеста и Тридесето заседание | Госпожо председателстващ, колеги! Аз помолих за коментар относно смисъла на законопроекта, а не да влизаме в юридически спорове и да коментираме дали по избор на участниците в сделката трябва да се правят плащания по сметка на нотариуса. Както каза и господин… |
| 18.05.2011 | 41 НС | Двеста и Тридесето заседание | Господин председателстващ, уважаеми колеги! Искам да направя едно въведение. За този законопроект, който в момента разглеждаме и приемаме, мотивите на вносителите бяха, че е необходимо по всички сделки с недвижими имоти като цяло плащанията да минават по банк… |
| 15.04.2011 | 41 НС | Двеста Двадесет и второ заседание | Благодаря на господин министъра за отговора. За съжаление, картинката не е много добра. Имаме не повече от 30% общини, подали регистрация, което означава, че законът не се спазва. Реално кметовете по Закона за етажната собственост са били длъжни до края на 20… |
| 15.04.2011 | 41 НС | Двеста Двадесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Господин министър, въпросът ми е свързан със Закона за етажната собственост – един изключително важен и сериозен въпрос, който касае житието и битието на над три милиона български граждани. Знаете, че имат ангажимента да си св… |
| 13.04.2011 | 41 НС | Двеста и Двадесето заседание | Уважаеми колеги, аз пак настоявам да ви кажа, че въпросът е от изключително важно национално значение и е свързан с туристическия продукт, който държавата генерира, както и за стратегията и концепцията. Държа при обсъждането на този законопроект, преди негово… |
| 13.04.2011 | 41 НС | Двеста и Двадесето заседание | Благодаря, господин председателстващ. Ще възразя на колегите, които се изказаха преди мен, по следния начин – аз съм съгласен, че общините може би имат възможност и потенциал да развият стратегия, но за съжаление към днешна дата те нямат никаква готовност. Ще… |
| 13.04.2011 | 41 НС | Двеста и Двадесето заседание | Господин председателстващ, уважаеми колеги! Предложен ни е законопроект, който съдържа два члена. На първо четене е доста елементарен, едва ли не процедурен, но в същото време – от огромно значение за цялата страна и за развитието на българската икономика. Ми… |
| 16.03.2011 | 41 НС | Двеста и осмо заседание | Господин председател, уважаеми колеги! Над 90% от присъстващите тук народни представители подкрепят законопроекта, но тъй като кворумът е доста висок спрямо сегашните гласове, моля и въздържалите се да подкрепят моя законопроект, защото той е приет единодушно… |
| 16.03.2011 | 41 НС | Двеста и осмо заседание | Реплика към господин Мутафчиев, че реално функцията на временния управител е не само да създава новите партиди в сградата, неговата функция е той да събира и таксите за месечната поддръжка на тази сграда. Защото, кажете ми, ако тази сграда трябва да се поддър… |
| 16.03.2011 | 41 НС | Двеста и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председателстващ. Уважаеми колеги, от предното изказване пролича, че има не докрай разбиране на материята и незадълбочено навлизане навътре в нея. Първо, искам ясно да кажа: функцията на временния управител е не той да управлява един ст… |
| 16.03.2011 | 41 НС | Двеста и осмо заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми колеги! Искам първо да ви запозная с мотивите, които ме накараха да направя предложения за промени в този законопроект. България е на последно място в Европейския съюз по обновяване на силно амортизирани жилища. В … |
| 03.02.2011 | 41 НС | Сто Деветдесет и четвърто заседание | Госпожо председател, уважаеми колеги! Първо, тъй като към мен бяха отправени обвинения, че съм в конфликт на интереси и едва ли не съм притежател на ски-лифтове и ски-съоръжения, категорично заявявам, че нямам никакво участие в ски-лифтове, ски-съоръжения и н… |
| 28.01.2011 | 41 НС | Сто Деветдесет и второ заседание | Как е свършило? Моето предложение въобще не се гласува. |
| 28.01.2011 | 41 НС | Сто Деветдесет и второ заседание | Господин председател, моля процедура по прегласуване, тъй като моето предложение не беше поставено за гласуване, първо. Второ – това, което беше в контекста на моето изказване, е желанието по първоначалния вариант, който в закона е приет на първо четене: т. 5… |
| 28.01.2011 | 41 НС | Сто Деветдесет и второ заседание | Искам гласуване на моето предложение. |
| 28.01.2011 | 41 НС | Сто Деветдесет и второ заседание | Господин председател, колеги! Направил съм предложение да отпадне условието да се дава право на строеж, без да се прави преотреждане на терени горски фонд, за основи на съоръжения от ветрогенератори и фотоволтаични паркове. Това ми предложение е във връзка с … |
| 18.11.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, колеги! Искам да направя процедурно предложение за удължаване срока за внасяне на писмени предложения за изменение и допълнение по Закона за горите, който приехме този вторник, с една седмица предвид обстоятелството, че това е е… |
| 16.11.2010 | 41 НС | Шесто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Разглеждаме един чисто нов закон, за което вносителите трябва да получат адмирации. Знаем, че се изискват доста усилия за изготвянето на цял нов законопроект, а не за поредното изменение и допълнение. Искам да а… |
| 12.11.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и седмо заседание | Благодаря, господин министър. Радвам се, че осъзнавате важността на този въпрос. Без стратегия по устройство на територията ние няма да можем да постигнем така желаното устойчиво развитие на регионите в България, няма да можем да одобрим разумни политики по и… |
| 12.11.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, господин министър! Устойчивото планиране е мащабна инициатива, която засяга територията на цялата държава. Тази инициатива е необходима, за да се гарантира икономическо развитие и да се постигне висок жизнен ста… |
| 08.10.2010 | 41 НС | Сто Петдесет и второ заседание | Благодаря за отговора, господин министър. Радвам се за Вашата оперативност. Като заключение искам да отбележа, че в условията на икономическата ситуация, в която попада страната ни, бездействието при решаването на въпросите за етажната собственост ще задълбоч… |
| 08.10.2010 | 41 НС | Сто Петдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин министър. Водещата идея – продължаването на срока, беше през това време Министерството на регионалното развитие и благоустройството да проведе разяснителна кампания, която да провокира инициативата в гражданите да проведат общи събрания… |
| 08.10.2010 | 41 НС | Сто Петдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, господин министър! През м. май 2009 г. беше приет Законът за управление на етажната собственост. Този закон беше чакан повече от 20 години от собствениците на жилища в големите блокове, които се надяваха чрез нег… |
| 30.06.2010 | 41 НС | Сто Двадесет и второ заседание | Господин председателстващ, уважаеми колеги! Не искам да навлизам в темата дали законът е лобистки или не, но генерално винаги това ще излиза на дневен ред, когато гледаме има ли нужда от мораториум върху заменките, има ли нужда от мораториум върху изгражданет… |