| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Господин председател, имам формално предложение за прегласуване на тази точка. |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители отляво и отдясно! В средата няма кой да ме чуе, то се разбра. В момента в парламента се извършва политическа дискриминация, нарушават се по един безскрупулен и безогледен начин права… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители отляво и отдясно! В средата няма кой да ме чуе, то се разбра. В момента в парламента се извършва политическа дискриминация, нарушават се по един безскрупулен и безогледен начин права… |
| 10.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Задавам си въпроса защо толкова се бърза с подписването на този договор и не мога да достигна до някакъв отговор, който да даде правилна посока на едно логично ми… |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин премиер, дами и господа министри, уважаеми дами и господа народни представители! Чета във вестник “Стършел”, че момчетата от Новото време приличали на излъскани италиански сервитьори с наднормено тегло. Не коме… |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър-председател, министри, уважаеми дами и господа народни представители! С господин министър-председателя споделяме едни и същи чувства един към друг. Той не желае да бъде министър-председател на всички бъ… |
| 03.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и осмо заседание | Беше поискана от БАТ? Това е важно уточнение, защото очевидно те са искали да знаят какво е мнението на ДПС и в резултат на тяхното мнение са напуснали сделката. Най-вероятно. В същото време искам да задам въпрос и към господин Мехмед Дикме. Вие според мен ст… |
| 27.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Издигам кандидатурата на господин Христо Кирчев за заместник-председател. |
| 19.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Съвсем ясно е, че България се нуждае от един нов Закон за политическите партии и сигурно Новото време, като започна да работи по този закон, си е поставило благородната задача да вне… |
| 17.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаеми дами и господа народни представители от управляващите, вас отново ви превърнаха в смирени поданици, които трябва сега да седят тук и да гласуват, да узаконяват далаверите … |
| 16.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Защо ликвидирате столицата ни? Това не мога да разбера! Вие всички живеете тук и ползвате този град. Помислете още веднъж. Предлагам – прегласуване. |
| 16.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, обръщам се лично към Вас, като към софиянец. В парламента има 55 народни представители, родени само в София. Гласуваха 50 “за”. Къде са другите 5? Къде са онези, които имат траен адрес в София? |
| 16.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Наскоро гледах един американски екшън. Част от действието се развиваше в Албания, в Тирана. С изненада обаче открих, че филмът е сниман в София. Дотам я докарахте, че за тези три го… |
| 09.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаема госпожо Тоткова! Аз Ви отправям реплика, че не бива да бъркаме политическите фантазии, които ни бяха представени, с реалността. Очевидно при заложения сега икономически растеж от 5% в бюджета няма как да се случи това,… |
| 26.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, господин министър! Ние всички прекрасно разбираме, че всички болнични заведения изпитват остра нужда от дофинансиране, тъй като те не са финансирани както подобава още с проектобюджета. Защо обаче зададох този въ… |
| 26.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, господин министър! Моят актуален въпрос към Вас е: На каква сума възлизат общо задълженията на лечебните заведения за болнично лечение в страната и кои са лечебните заведения с най-големи задължения? Съществува л… |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Не се обръщам към господа министрите, защото с демонстрациите вчера и пренебрежението, което демонстрираха към българския парламент, аз мога само да кажа, че това е срам и позор за България… |
| 23.11.2004 | 39 НС | Шестдесет и първо извънредно заседание | Защо Съюзът на демократичните сили няма да подкрепи бюджета на Здравноосигурителната каса? Защото този бюджет само ще удължи агонията на Касата въпреки непрекъснатото деклариране, че вие ще преустановите хаоса и хроничния недостиг на средства. Вие или не иска… |
| 23.11.2004 | 39 НС | Шестдесет и първо извънредно заседание | Няма да спорим. |
| 23.11.2004 | 39 НС | Шестдесет и първо извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Въпреки всичко аз смятам, че удължаването на работното време не е редно. Искам да заявя това. |
| 23.11.2004 | 39 НС | Шестдесет и първо извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, тъй като бях подготвен за изказване и не съм гласувал, моля да прегласуваме предложението, тъй като разликата беше с един глас. |
| 04.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Деветнадесето заседание | Дори и да е виц, уважаеми дами и господа, това само по себе си говори какъв смях буди у хората този вид псевдостроителство. Защото, дами и господа, за три години и половина в България не беше пуснат дори един квадратен метър магистрала. Дори един квадратен ме… |
| 04.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Деветнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Един от хитовете, които се чуха по време на възлагане на така наречените демонстрационни проекти, е следният. Схемата на разпределя на парите е: Министерство на регионалното развитие на областния управител, облас… |
| 08.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и осмо заседание | От името на Парламентарната група на Съюза на демократичните сили предлагаме господин Васил Василев. |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми министри, уважаеми колеги! Обезпокояващ е фактът, че за осем месеца Стара Загора е обгазявана 42 пъти, обезпокояващо е и безхаберието на правителството по този въпрос. На 6 август се стигна до критична ситуация и никой … |
| 09.09.2004 | 39 НС | Триста Деветдесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Господин Овчаров, не ние размахваме плашила! Ние ще бъдем винаги тук, когато видим, че отново изваждате сърпа и чука! Вие размахвате сърпа и чука и ние сме длъжни да се обърнем към българския народ и да му припом… |
| 23.07.2004 | 39 НС | Триста Осемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Искам предварително да заявя, че групата на СДС ще подкрепи сегашните текстове. Защо? Защото под формата на силна загриженост за правата на майките тук се правят популистки ходове, които иск… |
| 18.06.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и трето заседание | Благодаря за отговора, госпожо министър. Според мен не бива да съществува т. 7 от чл. 11 от правилника към Закона за социално подпомагане. Естествено, че има случаи, както Вие заявявате, на излизане на такива лица извън България по 70-80 пъти. Естествено, че … |
| 18.06.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми 12 народни представители, които сте в залата, госпожо министър! Моят въпрос към Вас е: защо и на какво основание се спира месечната помощ по чл. 9 от Правилника за прилагане на Закона за социалните помощи, ако дадено ли… |
| 11.03.2004 | 39 НС | Триста и Тридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Това правителство и лично премиерът ще останат в историята на България поне с две неща. Първото е сакралното число 800 - числото на лъжата, популизма и лицемерието. Числото, което, к… |
| 12.02.2004 | 39 НС | Триста Двадесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Самият факт, че имаме пред нас вече един доклад за работа с младежта сам по себе си говори за добрите намерения на министерството да акцентира върху този наистина… |
| 17.12.2003 | 39 НС | Триста и Десето заседание | Госпожо председател, уважаеми колеги! Искам прегласуване, като се обръщам към всички и най-вече към софийските депутати – да си помислят как да гласуват и дали по този начин защитават интересите на своите избиратели от София. Благодаря. |
| 17.12.2003 | 39 НС | Триста и Десето заседание | Госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Моето предложение е за увеличение или намаляване по т. 1.8 от субсидиите за нефинансови предприятия – намаляване със 71 млн. във връзка с това, че миналата година, когато защитавахме бюджета,… |
| 03.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | Да, какво ще правим, на мен ми е много интересно какво ще правим с всички тези деца, как ще ги санкционираме, кой ще бъде този, който ще ги санкционира, по какъв начин? Единственият начин да не ги допускаме в дискотеките е с един закон, който ще задължи собст… |
| 03.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | Господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Наистина под една благовидна форма – при която ние сме загрижени за нашите деца, ние ще създадем поредния закон, който няма да работи. Аз съм напълно убеден в това, особено сега, с настъпван… |
| 18.12.2002 | 39 НС | Сто Осемдесет и четвърто заседание | Изобщо не си ясен! |
| 18.12.2002 | 39 НС | Сто Осемдесет и четвърто заседание | Искам да се обърна към депутата Искров и да го попитам, след това да отговори ясно и точно: бюджетът за тази година ще бъде ли по-голям, или равен на този, или по-малък? Освен това не се опитвайте да манипулирате, защото другите местни данъци и такси, които в… |
| 18.12.2002 | 39 НС | Сто Осемдесет и четвърто заседание | Госпожо председател, уважаеми дами и господа! Това, че в залата присъстват много малко народни представители, аз го отдавам единствено на факта, че може би те се срамуват от това, което предлагат с този проектобюджет. Затова не искат да погледнат хората в очи… |
| 06.11.2002 | 39 НС | Сто Шестдесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, аз мисля, че по този закон всяка парламентарна група е нормално да използва времето си за дебат, защото в противен случай ще излезе, че тези толкова важни данъчни закони, от които всички се интересуват, касаят цялата икономика и … |
| 09.10.2002 | 39 НС | Сто Петдесет и четвърто заседание | Това е безобразие! |
| 09.10.2002 | 39 НС | Сто Петдесет и четвърто заседание | Не можете да преценявате… |
| 09.10.2002 | 39 НС | Сто Петдесет и четвърто заседание | Цензурирате какво трябва да знаем и какво не трябва! |
| 19.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Моето предложение е или текстът в ал. 1 да отпадне, или да не се записва едномесечен срок, защото при това положение ние ще трябва да направим извънредно заседание през м. август за … |
| 18.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Мисля, че ако следваме логиката, ние трябва да подкрепим това предложение и да гласуваме за текста с минимален хорариум на задължителни занимания от 240 часа. Тук вече въпросът е сп… |
| 18.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Господин Додов, не ме разбрахте правилно, аз също ще подкрепя увеличението на часовете. Просто исках да помислим да се внесе някакъв ред и да се вмени в Министерството на младежта и… |
| 18.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Искам само да изразя едно опасение и ако можем, да намерим решение на това, от което се опасявам. Аз съм категорично за увеличаване в ал. 1 на чл. 21 на часовете. Там се казва, че н… |
| 18.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Отново е възможно да изпаднем в някакво объркване с поставянето на "въоръжените сили". Затова би трябвало да бъде: "Физическо възпитание и спорт в училищата, Министерството на отбра… |
| 18.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и второ заседание | Госпожо председател, уважаеми дами и господа! Парадоксалното в случая е, че мнозинството иска да създаде министерство. То ще предложи и министъра, а в същото време предварително му дава недоверие. Мислите ли вие защо го правите тогава? Значи вие се опасявате,… |
| 18.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз смятам, че в досегашния закон съществува това утвърждаване от министъра на финансите, тъй като нямаме Министерство на младежта и спорта. Но след като вече имаме министър на младежта и спорта, би трябвало той д… |
| 03.04.2002 | 39 НС | Деветдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, на мен също ми направи впечатление при разглеждането на този проблем, че двете комисии единодушно подкрепят решението за изслушване на Министерския съвет по проблемите на младежта. Аз също подкрепих в комисията т… |