| 13.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа заместник-председатели, уважаема госпожо Ананиева, уважаеми колеги! Разбирам вашите насмешки, но ние, младите депутати, се учим от ходовете на по-възрастни, по-опитни. Такъв пример имаше в Тридесет и шестото Нар… |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз искам да репликирам уважаемия колега Михайлов, защото стига вече сме разчитали на българина като първосигнално животинче, на което ще му светваме различни лампички. Цивилизована Европа от Европейската общност… |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Да, тоест съгласни сме да приемем вашето становище, само ако го гласува цялото Народно събрание. |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Тук, от тази трибуна, преди около месец ние заявихме, че България има нужда не само от нов парламент, но и от нов избирателен закон, ако не искаме да се повтори той в огледален или в някакъв друг … |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз ще продължа мислите на моя колега Димо Трайков, защото в "Нова демокрация" мислим в една посока, като отново искам да напомня на нашите уважаеми колеги от Обединените демократични сили, че тъй като ние не уча… |
| 28.12.1996 | 37 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Ние, тримата независими депутати, имаме основание да бъдем, меко казано, доволни от тази оставка, защото на два пъти се опитвахме да предизвикаме вот на недоверие по социалната политика на кабинета, а тя е безсп… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин министър, аз съм доволен от Вашия отговор. От него ми станаха ясни две неща. По-важното е, че всичко е в ръцете на директора - на изпълнителния директор на ЕАД "Арсенал" - град Казанлък и моля избирателите и хората, които подтикнаха този въп… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Този въпрос, господин министър, очакват много напуснали работници и служители от ЕАД "Арсенал" и от Вашия отговор зависи дали ще им направим коледен подарък, или коледно разочарование. Благодаря ви. Извинявайте за просроченото време. |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, благодаря Ви, че намерихте възможност да задам този въпрос към господин министър Коралски, защото не е въпросът дали аз ще го задам и той ще ми отговори, въпросът е тези, които очакват този въпрос, да получат задоволяващ отговор.… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Искам да го подкрепя. |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Току-що отидох да проверя, отвън няма нито една кола на министър, както е обикновено друг път да идват, което означава, че това... (в този момент в залата влиза господин Минчо Коралски) Извинявайте, господин Коралски (ораторът се смее)... Което означава, че т… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Госпожо председател! Уважаеми колеги! Аз призовавам да прегласуваме това решение. Защото независимо дали вашата партия утре има конгрес, редовите българи и избиратели са поставили своите проблеми и чакат вече трета седмица, дори излизат от работа, за да си чу… |
| 11.12.1996 | 37 НС | Двеста и Четиридесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми заместник-председатели, уважаеми колеги! Имам едно процедурно предложение пак свързано с парламентарния контрол, който за съжаление в петък не се състоя. Понеже и ние, депутатите, както и вие - ръководителите на парламен… |
| 08.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин министър! Имаше един единствен вариант, при който аз щях да кажа: да, доволен съм, ако отговорът беше такъв: към днешна дата наемните задължения са платени. Преди две седмици 200 души от дружество "Шалом", съб… |
| 08.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Въпросът ми е продиктуван от желанието на членовете на еврейското дружество "Шалом" - град Дупница да получат най-после полагаемите им се суми от помещения, дадени на данъчната служб… |
| 08.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин министър! Тук по-важно е не аз дали съм доволен от отговора, а дали потърпевшите, Вие казахте около 1500 души, са доволни от отговора. Аз лично съм доволен от начина, по който Вие изложихте и вниманието, което… |
| 08.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Отправям това мое питане към Вас по молба на един от моите избиратели - господин Дамян Цанев Дамянов от град Казанлък. На 7 април 1992 г. господин Дамян Дамянов подписва личен трудов… |
| 17.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | Искам да благодаря на господин Куртев, защото той единствен по време на тези дебати каза човешки думи. И второ, след като не се прие за нас е разумното решение да влезе един професионалист в тази комисия, ние, независимите депутати, оттегляме подписите си от … |
| 17.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | Уважаеми дами и господа, би трябвало господин Гайтанджиев да се допита до кадровика на левицата. Ако някой от вас е виждал повече разстреляни хора през живота си отколкото доктор Драганов - 17 години военен лекар?! За да не говорите, че той, примерно, няма ка… |
| 17.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | И да се включи един независим депутат - доктор Орлин Драганов. |
| 17.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | Конкретното предложение е за доктор Орлин Драганов. |
| 17.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Вносителят на това решение - заместник-председателят на парламента госпожа Ананиева, при подписването на решението взе първо, след групата на левицата, подписите на независимите депутати, и аз мисля, че поне от … |
| 09.10.1996 | 37 НС | Двеста и Седемнадесето заседание | Уважаеми господин председателю, взимам думата, понеже видях, че в залата липсва госпожа Гюлбие Реджеб, с молбата да подложите нейното предложение, което има смисъл и то голям смисъл, на гласуване и залата да реши. Въпреки че в комисията това сме го дискутирал… |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаеми господин председателю, понеже предложихте за гласуване нещо, което не е дадено писмено, моля Ви за още един компромис. Това, което предложих, може би не го разбрахте, да се вмъкнат думите "в съюзи" в ал. 1 и да стане: "Читалищата могат да се съюзяват… |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги, остава наистина един момент на съмнение в тази формулировка. Ние сме я приели с дълго умуване, но можем и сега е моментът да изчистим веднъж завинаги фразата и по този начин да не даваме възможност за различно … |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаеми господин председател! Уважаеми колеги! Аз мисля, че много литри популизъм се изляха днес с това, че в тези времена не му било мястото на този закон. В същото време съм убеден, че в партийните ви програми и при срещите ви с избирателите, когато ви зап… |
| 12.09.1996 | 37 НС | Двеста и седмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Предложението наистина е процедурно и се отнася до работата на една от комисиите в парламента. Моля председателката на Комисията по етика, която от много време сподели, тя и комисията, нашия проблем, който имам… |
| 05.09.1996 | 37 НС | Двеста и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Тук на тази маса е добре, че има колежки, които записват, и аз не мога да се съглася с израза на колежката Клара Маринова, че "президентът е извървял вече своя път". Хората отвън тази сграда казват, че и ние - па… |
| 05.09.1996 | 37 НС | Двеста и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Преди да започна моето съвсем кратко изказване, искам да обърна внимание на колегата Атанасов, че президентът не се намесва грубо в работата на парламента, той просто изпълнява своето конституционно задължение и … |
| 04.09.1996 | 37 НС | Двеста и трето заседание | Благодаря Ви, господин председателю! Уважаеми колеги, в групата на левицата има и историци хора, в таза зала са българи, моля ви дайте да не правим срамен акт. Това е велика дата в българската история. Ще бъдем признателни на българите, които направиха този п… |
| 25.07.1996 | 37 НС | Двеста и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз мисля, че съвсем безотговорно днес се пристъпи към разглеждането на един от най-важните български законопроекти. Дори и членовете на нашата Комисия по култура ги няма в залата и аз се чудя как ще обяснят на св… |
| 25.07.1996 | 37 НС | Двеста и първо заседание | Госпожо председател, уважаеми колеги, господин Мулетаров. Има още един, трети допълнителен елемент, който не е в Конституцията и който също трябва да отпадне. Това е кантът на щита, който се завива в горния край в специфична фигура. Той също не е описан в тек… |
| 25.07.1996 | 37 НС | Двеста и първо заседание | Госпожо Ананиева, резултатът беше 110 "за", 11 "против" и 7 "въздържали се". Ако някой от проектите, примерно, получи 122 "за", тоест по-голяма подкрепа от този, Вие лишавате някой от проектите от възможност да получи повече гласове. И второто ми процедурно п… |
| 25.07.1996 | 37 НС | Двеста и първо заседание | Големият руски поет и писател Булат Акуджава, който написа "Пътешествие на дилетанти" може да напише и втория том днес. Уважаеми колеги, много от Вас, които са уважавани хора в своите професии - икономисти, земеделци, юристи, енергетици - позволявам си да ви … |
| 25.07.1996 | 37 НС | Двеста и първо заседание | Аз явно днес ще репликирам само тогава, когато тук има изказвания, които са връх на дилетантизма. Извинявайте, господин Колев, уважавам Ви като еколог и специалист, но пак се намесвате във води, които съвсем не са ваши. Тук в тази зала има хора, които разбира… |
| 25.07.1996 | 37 НС | Двеста и първо заседание | Аз предлагам това да не се гласува, защото току-що видяхте върха на дилетантизма - как се обяснява художествено произведение. Значи, отгоре има еди-какво си, а отдолу има еди-какво си. Господа, спазвайте принципа (цитира на латински): "Нека обущарите да говор… |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Господин министър, аз ви благодаря за изчерпателния отговор. Надявам се хилядите, стотиците хиляди приятели-риболовци в страната чуха някои неща, които ги интересуваха, в това число, че дори ще се стигне и до съд в някои случаи. Това, че ще има закон. Всичко … |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председателю! Уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Този въпрос, който е актуален, толкова остаря, че, както казват във фолклора, пусна брада. Но този въпрос, който аз поставям от името на стотиците хиляди български редо… |
| 19.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо Караиванова! При съобщаване на имената на хората се прочетоха четирите имена на независимите депутати. Затова аз взимам думата за процедура. Много хубаво направихте, че съобщихте нашите четири имена, за да може р… |
| 17.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и седмо заседание | Не. |
| 17.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и седмо заседание | Уважаеми колеги, уважаема госпожо председател, от името на моите колеги - независими депутати от Нова демокрация - заявявам, че отново сме изправени пред един от поредните политически абсурди на мнозинството в парламента, когато сме принудени в Народното събр… |
| 05.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и четвърто заседание | Аз нямам друго становище освен да бъда доволен от отговора на господин министъра с една бележка, която може би ние, като Комисия по културата и министерството, като изпълнителна власт, можем да направим. Сам казахте във вашия отговор, че този храм е построен … |
| 05.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председателю. Уважаеми господин министър, след една моя среща с архиерейския наместник на гр. Казанлък отец Георги и със свещениците от града възникнаха няколко проблема, свързани с храм-паметника в гр. Шипка, които съм длъжен … |
| 26.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз искам да изразя отрицателен вот, защото колегата господин Косев спомена думата "истина" в последната си реплика. А истината е такава: ние с моя колега доктор Драганов бяхме преди три дена при генералния дирек… |
| 26.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и девето заседание | Отрицателен вот! |
| 19.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и шесто заседание | Прегласуване! |
| 19.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и шесто заседание | Процедура! |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Искам само да уведомя господин Желев, че моето изказване беше плод на работата на голям икономически експертен екип на КНСБ. (Бурна реакция от мнозинството) И всъщност той обвини КНСБ и мен, че защитаваме кредитните милионери. Господин Петков, ако ме слушате … |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председателю. И все пак "Нова демокрация" е от вносителите на вота на недоверие срещу правителството, защото България и нейната икономика са в състояние на катастрофа. Това е кратката и трагична равносметка от 16-месечното управление на… |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Благодаря, от Старозагорски избирателен район. Уважаеми господин президен, уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители! Както и да съм представен в бележката, която е написана при господин председателя, в Конституцията народн… |