| 12.04.2001 | 38 НС | Петстотин и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Боя се, че навлизаме в една доста хранителна за въображението тема. Започнаха да се разиграват даже етюди как се пие кафе и се вербува и т.н. Още повече, че законът е на второ четене. Моето мнение е, че се чуха … |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Това е политически абсурдно! Не може партия, която излъчи от своите стройни редици одеозната фигура на Любомир Начев да иска оставката на който и да било вътрешен министър оттук нататък! Това е морално недопустимо! И най-сетне, не може партия, която даде безу… |
| 14.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, господа министри, колеги! Вотът по същество е един от най-ясно изразените политически актове, които се извършват в Народното събрание. Затова много логично е да се направи именно политичес… |
| 21.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Не зная. |
| 21.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Не зная. (Кръсти се.) Не зная. |
| 21.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, правя процедурно предложение, тъй като става дума за срок, който изтича на 31 януари, а днес е последното заседание на Народното събрание, и още повече става дума само за един текст на законопроекта за срока, да… |
| 21.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател! Съжалявам, че репликата е само две минути. Госпожа Масларова постоянно е учудена. Тя беше учудена и в комисията, че точно тогава, в началото на месеца го внасяме и че сега точно на 21 декември го внасяме. На второ място. Срокът … |
| 21.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! За да бъдем съвсем точни - аз вземам думата не точно като вносител, а от името на вносителите, тъй като вносител всъщност е Парламентарната група на Народния съюз. На 6 декември ние предложихме в дневния ред на … |
| 01.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и пето заседание | Днес вместо "Уважаеми господин председател, уважаеми колеги!" ще кажа просто: Честито на България! (Бурни ръкопляскания.) Ще кажа "Честито на България!" и ще призная, че така, както се вълнувам сега, не съм се вълнувал при първото си изказване от тази трибуна… |
| 19.04.2000 | 38 НС | Триста Седемдесет и девето заседание | Не. |
| 19.04.2000 | 38 НС | Триста Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Явно един законопроект дори с такава тематика, към която всички трябва да сме загрижени, не може да мине спокойно. Аз продължавам да не съм наясно за себе си откъде идва обструкцията от страна на БСП по този зак… |
| 19.04.2000 | 38 НС | Триста Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Преди краткото си изказване по същество искам да направя процедурно предложение да удължим работното време до приемането на закона. Предполагам, че това няма да е много. Благодаря. |
| 24.02.1999 | 38 НС | Двеста Тридесет и първо заседание | Смея се, защото слушам. |
| 05.11.1997 | 38 НС | Шестдесет и четвърто заседание | Оказа се, че е говорил за процедура, която е нещо доста по-важно и съм учуден, че за трети път се прави тази процедура. Мисля, че в момента на всички стана ясно, че дори и в тази посока няма основание за процедурна хватка за отлагането на закона. Просто няма … |
| 05.11.1997 | 38 НС | Шестдесет и четвърто заседание | В интерес на истината не слушах внимателно господин Томов, тъй като мислех, че говори по същество. |
| 31.07.1997 | 38 НС | Тридесет и шесто заседание | ... и държавност, утвърждаван в нашата страна. Благодаря ви за вниманието. (Единични ръкопляскания.) |
| 31.07.1997 | 38 НС | Тридесет и шесто заседание | Принципите на Демократичес-ката партия при досегашната дискусия за герба бяха: приемственост, ясно изразени белези на държавност и търсене на максимално съгласие не просто в парламента, но и в обществото. Ключовите думи за Демократическата партия са традиция,… |
| 31.07.1997 | 38 НС | Тридесет и шесто заседание | Това беше и едно мое колегиално поръчение, господин председателю. Моля за извинение в този смисъл. |
| 31.07.1997 | 38 НС | Тридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин президент, уважаеми господин министър-председател, господа министри, уважаеми колеги! Това не е класически отрицателен вот, предвид тържествеността на момента и моето вълнение е съвсем обяснимо, защото аз съм … |
| 11.07.1997 | 38 НС | Двадесет и осмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги. Взимам думата от името на Парламентарната група на Народния съюз, първо, защото ясно трябва да прозвучи нашето становище в тази зала и второ, защото не бих искал да имам реплики. Не бих искал да имам реплики, з… |
| 03.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Винаги с интерес съм слушал госпожа Ананиева - един изявен специалист по конституционно право. Но аз съм я слушал с интерес именно като специалист по конституционно право. В случая мога да изкажа поне четири съ… |
| 28.12.1996 | 37 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | А то беше: икономическо оживление и траен стопански растеж, овладяване на инфлацията, нарастване на реалните доходи, овладяване на ескалиращата престъпност, ясно изразена социална и национална политика. Времето ми изтече. Аз съм убеден, че ние отново ще чуем … |
| 28.12.1996 | 37 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, господин министър-председателю, господа министри, уважаеми колеги! Когато се гласува правителство, явно е, че трябва да се говори за бъдещето, за това какво би могло и какво не би могло да направи едно бъдещо правителство. Кога… |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | За гласуването да подредим кандидатите по азбучен ред! |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги. Пред нас е становището на Бюджетната комисия на Народното събрание относно предстоящия избор на управител и двама подуправители на Българска народна банка. Парламентарната група на Народен съюз има също свое пр… |
| 06.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и първо заседание | Комисията си го решава. Просто събранието не може да се занимае с тези проблеми. |
| 06.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и първо заседание | Вече Ви казах, че картата на господин Вълканов леко видоизмени видът на началото на моето изказване. Аз нямах намерение да говоря за проблемите в управляващото мнозинство, които диктуват едно или друго негово действие. Но наред с много конкретни проблеми, по … |
| 06.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и първо заседание | Господин председател, нека не се формализираме! От нашата парламентарна група има двама души за изказване. Аз лично ще бъда много кратък, така че няма да има съществен проблем. |
| 06.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и първо заседание | Моята карта е сложена. Отдавна текат някакви секунди. (Реплики от залата) Вече работи. (Реплики от залата: "Не!") |
| 06.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и първо заседание | Свършихме ли с теологичния спор, господин председател? (Реплики от блока на опозицията) Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Пред мен е картата на господин Велко Вълканов, забравил я е. Това леко видоизменя началото на моето изказване. |
| 21.05.1996 | 37 НС | Двадесет и осмо извънредно заседание | Уважаема госпожо председател! Господа министри! Уважаеми колеги! Ясно е, че се намираме в една малко странна от гледна точка на законодателната процедура ситуация. Ние днес едва получихме този закон, така че все пак трябва да се прояви разбиране за недостатъч… |
| 17.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Вие казвате: ние имаме тук една кандидатура. Тоест, Вие априорно изключвате другата кандидатура. И понеже става дума за логика в крайна сметка, моля Ви, не подменяйте тезите. Нашата теза е за политическа обвързаност, а не за политическа ориентация. Това е, по… |
| 17.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Колеги, аз имам три пункта, по които бих репликирал проф. Стоилов. Уважаеми господин професоре, става дума не за една кандидатура, а за две кандидатури. За две кандидатури! |
| 17.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Съвсем кратко, аз вече го казах, колеги. Предлагам прегласуване на гласуването по предложението на господин Филип Боков. Просто то не е внесено писмено. Има формални основания за едно такова прегласуване. И второ, искам да обърна внимание и на колегите от БСП… |
| 17.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | По това предложение, не е алинея. |
| 17.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Добре. Обяснете ми тогава, господин председателю, как ще стане примерно, ако се иска прегласуване точно по този текст. |
| 17.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Няма значение. След това процедурата си губи смисълът. |
| 17.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Процедура! |
| 09.05.1996 | 37 НС | Сто и Седемдесето заседание | Опасността, господин Торбов, извинявайте, че трябва лично да се обърна, е това да се върнем в изходното положение на закона, да политизираме излишно закона и този закон да не получи не просто нормална политическа, но и нормална обществена санкция. Ето за това… |
| 09.05.1996 | 37 НС | Сто и Седемдесето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Съвсем съзнателно вземам думата от името на парламентарна група, тъй като това, което ще кажа, е свързано с предстоящото гласуване. Това в крайна сметка е и становище на една парламентарна група. Няма да загубя… |
| 09.05.1996 | 37 НС | Сто и Седемдесето заседание | Това, което искам да кажа, е свързано с гласуването. |
| 09.05.1996 | 37 НС | Сто и Седемдесето заседание | Искам думата от името на парламентарна група. |
| 25.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | Да. |
| 25.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | Уважаеми господин председател! От името на Парламентарната група на Народен съюз искам половин час почивка. |
| 11.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и трето заседание | Аз няма да държа религиозна проповед, уважаеми колеги. Не мога обаче да не отбележа, и това го правя от името на парламентарна група, следните няколко прелюбопитни неща. Може би неслучайно точно на Разпети петък вие ще гледате Закона за банките и може би утре… |
| 11.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и трето заседание | И утре няма да ги има, в Страстната седмица, в Разпети петък. |
| 11.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, вземам думата от името на Парламентарната група на Народен съюз, за да изкажа нашия категоричен протест срещу гласуваното решение и дневен ред за заседание на българския парламент на Великден... (Реплика от блока… |
| 11.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и трето заседание | Госпожо председател, от името на парламентарна група. |
| 29.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Това ще уточним допълнително. |
| 29.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Господин председателю, уважаеми колеги! Аз съм доволен от отговора на въпроса, защото за мен смисълът на парламентарния контрол е да се обърне внимание върху изпълнителната власт. И аз съм убеден, че след този отговор господин Шиваров ще вземе необходимите ме… |