| 04.04.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | А подготовката за "Соди"? |
| 04.04.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Десет пъти. |
| 04.04.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Говоря за заетост, не за регистрирана безработица. |
| 04.04.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Брой заети 1997 г. и брой заети 2001 г. |
| 04.04.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми дами и господа народни представители! Не знам и аз дали да се обявя за макроикономист. Но все пак в изказването си искам да направя връзка между отчитаните бюджети на страната и състоянието на българската икономика… |
| 16.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. При гласуване на заглавието имаше един въздържал се. Този въздържал се бях аз. Какви бяха мотивите? С едно изречение: разминаване между заглавие и съдържание на законопроекта. Ако вникнете в съдържанието на законопроекта, п… |
| 22.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми дами и господа народни представители! След половин дузина изказвания от трибуната на Народното събрание, за да не повтарям някои от колегите, ще се опитам да направя един анализ на предложения законопроект от гледн… |
| 24.01.2001 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми дами и господа народни представители! Разглеждаме социален законопроект. А когато работим по социално законодателство, обикновено има консенсус между парламентарно представените политически сили. Чухте, че във водещата… |
| 20.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател! Аз няма да правя конкретни предложения, но ще върна уважаемото народно представителство във времената, когато приемахме отделните осигурителни закони. Тогава от тази трибуна се пледираше, че всички осигурителни фондове, кои… |
| 23.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Господин Христосков, казах добри думи за методологията на бюджета, но тук липсва амбицията да се повиши обхватът на приходите в увеличаване на броя на осигуряваните лица, в обективиране на възнаграждения, респективно, осигурителни доходи. И не бива, господин … |
| 23.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател! Госпожо Тоткова, първо, за намаляване на осигурителните ставки. Казах, че това е икономически и социално обосновано, ако е решен проблемът с размера на социалните плащания, с базовите показатели, които осигуряват необходими… |
| 23.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Колко са те? |
| 23.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | ... когато същият този бюджет, с който е строено, е подпомагал недостига на средства в пенсионните фондове. И приключвам със злощастния период, господин Христов, че минималната пенсия през 1989 г. беше 100 лева и с нея можеха да се купят 400 хляба, а сега с 4… |
| 23.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Но за този прословут период от 1944 до 1989 г., през който БКП краднала парите от осигурителните фондове, ами вижте, господа, БКП като партия-държава определяше размерите на осигурителните вноски: през 1972 г. бяха 12 на сто, 1980 г. - 20 на сто, 1990 г. - ст… |
| 23.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Господин Христов, баскетболист съм, но Вие ми вдигнахте топката и с удоволствие ще Ви отговоря във волейболен стил. Да, ние тук сме като политици, но когато се обсъждат бюджети, трябва да бъдем професионалисти. Когато става дума за минимално необходими средст… |
| 23.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Прав си! |
| 23.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители! Демократичната левица няма да подкрепи проектобюджета на Държавното обществено осигуряване за 2001 г. И нека това не се приема като едно стандартно поведение на днешната българ… |
| 03.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и трето заседание | В милиарди долари, а изплатени задължения към фиска, към общественото осигуряване - нула! И вие това правителството го пропускате, великодушно го приемате и го внасяте в парламента. Вие ни унижавате като висш държавен орган! Благодаря. |
| 03.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и трето заседание | Нека да са 30 млрд. Но, 3 млрд.?! Става дума, че не се осъществява контрол. Ами, не се осъществява - втора година по закон се внася годишен отчет за изпълнение на програмата и не влиза в пленарна зала. Прави ли парламентът контрол?! Да оставим качеството на д… |
| 03.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми дами и господа народни представители! Гласувах против законопроекта на Министерския съвет, въпреки че в него едно основно предложение повтаря моя позиция в качеството ми на председател на Икономическата комисия от … |
| 13.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа! Господин Мутафчиев се позова на практиката на бившите социалистически страни. Аз знам, че дясната половина на залата се дразни от тези примери, затова ще си послужа с примери от индустриалните демок… |
| 27.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми дами и господа народни представители, безспорно втори, а дори и повече мостове на р. Дунав са необходими на България. И според мен не бива един за общостроителни и пътностроителни технологии чисто икономически проб… |
| 28.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Защо извънредно? |
| 28.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Добре, на 12 септември от 15,00 ч. |
| 28.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Може и вторник. Нека тогава в аванс да го имаме в публичното пространство, че по традициите, които има правителството за отработване на съединени празнични дни, редно е и парламентът да ги компенсира. |
| 28.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Осемнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми дами и господа народни представители! Действително календарът е такъв, че не е рационално да се започва в петък, след това 6 септември, сряда, е официален празник. И предложението на Председателския съвет според ме… |
| 20.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Четиринадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Взимам думата по § 28. Има един рядък случай, когато предложение на депутат от опозицията е прието, но виждам, че при бързината на работата на комисията редакцията на текста не е доизпипана, затова предлагам стилна промяна:… |
| 29.03.2000 | 38 НС | Триста и Седемдесето заседание | Това са две различни материи. |
| 29.03.2000 | 38 НС | Триста и Седемдесето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Колега Балтаджиев, моите уважения за старанието, с което навлизате в проблематиката на социалната политика и правното й уреждане. Но това Ваше старание не Ви дава основание да нападате и да търсите привидни причини за бели … |
| 29.03.2000 | 38 НС | Триста и Седемдесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Аз се учудвам, че не се приемат от комисията предложения, които са утвърдени от българското вътрешно трудово-правно законодателство. Имам преди всичко чл. 2, ал. 1, която третира продължителността и вариациите за продължите… |
| 22.03.2000 | 38 НС | Триста Шестдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Нека да оставим второто гласуване за след седмица поне, тъй като освен тези допълнения, които председателят на Социалната комисия направи, в хода на дебата бяха направени и други предложения за ангажиране на България с друг… |
| 22.03.2000 | 38 НС | Триста Шестдесет и седмо заседание | Добре, аз пледирам, гледам закона. Второто ми предложение е по чл. 4, т. 1 - равнище на заплащане, което да осигурява прилично жизнено равнище. Господин министър на труда и на доходите, рано или късно в България трябва да се започне реформа на доходите. Либер… |
| 22.03.2000 | 38 НС | Триста Шестдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми дами и господа народни представители, господин министър! Очертава се единодушно ратифициране на Закона за Европейската социална харта и това е една закъсняла необходимост в нашия правен мир, защото от тази трибуна,… |
| 15.03.2000 | 38 НС | Триста Шестдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател! Гласувах "против" този текст, защото той не съответства на организацията на публичните финанси в Република България. Може би в бъдеще той ще има своето практическо полезно приложение в организацията на пътното дело в Българ… |
| 03.02.2000 | 38 НС | Триста Четиридесет и осмо заседание | Уважаеми колега Бойков! Ще подкрепите закона и ще сбъркате! Защото, повтарям, този закон е вреден за бъдещето на Българските национални железници. Вие се опитахте да вземете професионална позиция по няколко пункта. Всичките са оборими. Правилно законът има фи… |
| 03.02.2000 | 38 НС | Триста Четиридесет и осмо заседание | Но то е монопол. Да, и тук двете релси. Добре, аз се шегувам: нека да направим лявата и дясната релса и пак ще нарушим Закона за конкуренцията, защото е 50 на сто. Между другото, тук липсва и перспективата. Дай Боже, да се намерят платежоспособни инвеститори … |
| 03.02.2000 | 38 НС | Триста Четиридесет и осмо заседание | И това ще кажа, господин Агов. ... и винаги се стига до пътя, който е монопол, две релси. В цял свят има монополно законодателство за ограничение на злоупотреба с монопол на естествени монополи. |
| 03.02.2000 | 38 НС | Триста Четиридесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, разглеждаме един много важен законопроект, свързан не само с един тесен бранш в Република България, но бранш, който в значителна степен създава материални и логистични предпост… |
| 03.02.2000 | 38 НС | Триста Четиридесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми дами и господа народни представители, аз подкрепям внесения законопроект за пътищата. Действително той третира материя с традиции, с установена организация на управление, със съществена нормативна уредба за качеств… |
| 09.12.1999 | 38 НС | Триста Тридесет и трето заседание | Ще има още много въпроси. Защо сега му се дава думата? |
| 09.12.1999 | 38 НС | Триста Тридесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Уважаеми дами и господа народни представители! Действително вчера аз пледирах за увеличаване на дефицита като процент от брутния вътрешен продукт. И това, господин Николов, не е носталгия към дотираната командно-администрир… |
| 08.12.1999 | 38 НС | Триста Тридесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господа министри, уважаеми дами и господа народни представители! Тук са двамата министри, заложници на правителството, и трябва да ги разберем. Защото хич не е лесен техният пагон на функционали в това правителство… |
| 08.12.1999 | 38 НС | Триста Тридесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Господин Николов, въпросите ми са към Вас като към председател на Икономическата комисия. Аз споделям значителна част от предложенията, които направихте, за подхода при вземане на кредити за България. Но тъй като и аз проф… |
| 13.10.1999 | 38 НС | Триста и Десесто заседание | С една година. |
| 13.10.1999 | 38 НС | Триста и Десесто заседание | Господин Балтаджиев, Вие сте доцент, нали? И аз съм доктор на науките, имам публикации и мога да Ви кажа, че преди пет години съм развил тази теза, която Вие лансирахте. Бях на заседанието на комисията. Така че идеята е родена от практиката и я съобразяваме с… |
| 13.10.1999 | 38 НС | Триста и Десесто заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, господин министър! В опразнена пленарна зала обсъждаме един съдбовен за социалното бъдеще на българското население законопроект. Може да прозвучи малко нескромно, но аз съм един о… |
| 30.09.1999 | 38 НС | Триста и пето заседание | Как така? Продажбата трябва да бъде най-отпред, защото то е същественото при търговията. |
| 30.09.1999 | 38 НС | Триста и пето заседание | Тук е коректно. |
| 30.09.1999 | 38 НС | Триста и пето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Искам да направя едно пояснение по формулирането на текста. Действително в комисията стана дума за необходимостта от присъствие на израза "внос и износ", но тъй като на друго място в законопроекта ставаше дума за описание н… |
| 05.04.1999 | 38 НС | Четирдесет и второ извънредно заседание | Аз споделям това, което Божков изложи в доклада си - експортно ориентирана индустрия. Но Божков за тези 2 години на министерския стол нито един път не съм го чул да говори за наука, за изследвания, за изследователски проекти, за коопериране. Какъв експорт ще … |