| 07.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и осмо заседание | Имам, както и Вие. За това, че вашето кадърно ръководство е купило такива, които не могат да се поддържат, вината е ваша, така че замълчете. Благодаря ви. |
| 07.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и осмо заседание | Понеже вие много знаете... Госпожо председател, моля Ви вече да прекратите тази практика – нека си спазват знаещите времето. Това, което господин Мутафчиев каза за великите мотриси. Първо, обяснете, че тези мотриси вече не се произвеждат. (Силен шум и реплики… |
| 07.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и осмо заседание | Благодаря за забележката. |
| 07.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаеми господин премиер, уважаеми господа министри! |
| 27.07.2011 | 41 НС | Двеста и Шестдесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Предлагам на основание Правилника за организацията и дейността на Народното събрание срокът за внасяне на предложението между първо и второ гласуване на Закона за изменение на Закона за защита на конкуренцията да… |
| 08.06.2011 | 41 НС | Двеста Тридесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Представям ви: „ДОКЛАД на Комисията по икономическата политика, енергетика и туризъм относно Законопроект за изменение и допълнение на Закона за публичното предлагане на ценни книжа, № 102-01-29, внесен от Минист… |
| 12.05.2011 | 41 НС | Двеста Двадесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Радославов! Не мислех да се намесвам, защото доста неща се казаха по време на заседанието на Комисията по правата на човека, но искам само да кажа следното. И колегите от „Атака” са прави. За м… |
| 20.04.2011 | 41 НС | Двеста Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Господин Иванов, вземам думата точно по повод Вашето изказване и дупликата Ви. Нека наистина да разграничим нещата. Вие питате: защо? Това, че всички сме обединени около намерението д… |
| 20.04.2011 | 41 НС | Двеста Двадесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Иванов, репликирам Ви, тъй като от дълго време ние с Вас сме коментирали точно тази тема. Нека да не спекулираме със записа, кой е за чл. 29. Говорите за това какво ще става с тези средства за д… |
| 18.03.2011 | 41 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Димитров! Вие знаете моето мнение относно този прословут списък. Да, наистина господин Иванов дава едно предложение, но какво искаме да кажем с него? Тук говорим за занаяти. Ако разчитаме на за… |
| 09.03.2011 | 41 НС | Двеста и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Представям на вашето внимание: „ДОКЛАД относно Проект за Решение за осъждане на геноцида над българите в Османската империя (1396-1913 г.), № 954-02-4, внесен от Волен Сидеров и група народни представители на 14 … |
| 24.02.2011 | 41 НС | Двеста и трето заседание | Да, господин Иванов, съгласен съм – в Закона за енергийната ефективност, но знаете много добре, че и този закон е проформа. Когато говорим за Закона за енергийната ефективност, кажете ми колко обследвания на големи промишлени предприятия се направиха? Защо се… |
| 24.02.2011 | 41 НС | Двеста и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Ще се постарая да бъда сравнително по-кратък от господин Аталай, защото все пак той има опита на политик и парламентарист. Ще направя много кратък преглед на всичко, казано досега. Както и да си мислим и да говор… |
| 24.02.2011 | 41 НС | Двеста и трето заседание | Да, господин Божинов, напълно. Вие просто не сте чели закона и правите съждения. Говорим, че законът е забавен. Да, забавен е, но както сами виждате, при цялата работа и всички усилия, които влагаше комисията, ние се стремяхме максимално да съберем мненията и… |
| 24.02.2011 | 41 НС | Двеста и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Димитров, след направените по-скоро политически изказвания, отколкото реплики по същество, бих искал да Ви отправя една реплика. |
| 02.12.2010 | 41 НС | Сто Седемдесет и пето заседание | Нужен е, нужен е, защото в крайна сметка преди да бъде внесен на общинска сесия за приемане този бюджет, той минава през всички комисии. Ако тези общински съветници не си свършат работата там и ако те сметнат, че е необходимо нещо да бъде променено в този бюд… |
| 02.12.2010 | 41 НС | Сто Седемдесет и пето заседание | Именно, въпросът е решен и не виждам защо е нужна тази полемика. (Реплики от КБ.) |
| 02.12.2010 | 41 НС | Сто Седемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин Миков! В крайна сметка в момента обсъждаме общинския бюджет. Нека да не навлизаме в материята, в Закона за общинския бюджет и в Закона за местното самоуправление. |
| 01.07.2010 | 41 НС | Сто Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Аталай! Наистина тук имаме вече нещо ново - за първи път ние даваме възможност на потребителите да избират чия собственост да бъдат средствата за дялово разпределение, но освен това, че ние иск… |
| 01.07.2010 | 41 НС | Сто Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Аталай! Мисля, че на всички стана ясно на заседанието на комисията, че водещ тук е принципът на собствеността. Така както те по чл. 139б, ал. 2 ще си изберат топлинен счетоводител – фирма, коят… |
| 01.07.2010 | 41 НС | Сто Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Аталай, не мога да се съглася с Вашето предложение – да не гласуваме промените в Глава „Топлофикация”. Сам знаете, че от следващия отоплителен сезон искаме да въведем по-различни правила и да с… |
| 01.07.2010 | 41 НС | Сто Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Аталай, моите уважения към Вас като експерт и бивш председател на комисията. Това, което и колегата каза преди малко – наистина броя на членовете на комисарите не гарантира високата ефективност… |
| 19.05.2010 | 41 НС | Сто и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин Михайлов, уважаеми колеги! Мисля, че в закона не можем да фиксираме точен час. Точният час за вечерното работно време на заведенията се фиксира в Наредба № 1 към всяка община. Там се определя, така че проблемът … |
| 12.03.2010 | 41 НС | Осемдесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. „ДОКЛАД на Комисията по икономическа политика, енергетика и туризъм по Законопроект за изменение и допълнение на Закона за уреждане правата на граждани с многогодишни жилищноспестовни влогове, № 954-01-48, внесен от Яне Янев… |
| 11.03.2010 | 41 НС | Осемдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! На основание чл. 43, ал. 1 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание правя предложение срокът за писмени предложения по приетия на първо четете Законопроект за изменение и допълнение на Зак… |
| 11.03.2010 | 41 НС | Осемдесет и първо заседание | „ДОКЛАД на Комисията по икономическата политика, енергетика и туризъм по Законопроекта за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия, № 002-01-11, внесен от Министерския съвет на 19 януари 2010 г. На свое редовно заседание, проведен… |
| 11.12.2009 | 41 НС | Петдесет и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, не мислех да вземам думата след дебатите, които бяха проведени в Комисията по икономическата политика, енергетика и туризъм. Спорът е за това с какъв процент ще стартираме, слагаме 2% биоетанол. Какъв е проб… |
| 22.10.2009 | 41 НС | Тридесет и първо заседание | ... то вижте какъв е резултатът от четирите самосезирания. Прочетете го в доклада, защото не съм убеден, че сте го чели докрай. Благодаря. (Ръкопляскания от мнозинството.) |
| 22.10.2009 | 41 НС | Тридесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Аз не мислех, че моето изказване ще предизвика такива дебати. От времето, от което съм народен представител, успявам да разбера, че госпожа Манолова разбира от всичко. Много ми е интересно, госпожо Манолова, след… |
| 21.10.2009 | 41 НС | Тридесето заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми колеги! Уважаеми господин Кърджалиев, бяхме заедно на заседанието на комисията и на въпроса на господин Николай Петков колко са самосезиранията, цялата комисия беше свидетел, че тогава господин Еюп ни даде пример, … |
| 21.10.2009 | 41 НС | Тридесето заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми колеги! Относно Годишния отчет за дейността на Комисията за защита от дискриминация за 2008 г., който бе представен в комисията, мога да кажа, че аз съм гласувал „въздържал се”. Искам да представя пред вас и мотиви… |
| 17.09.2009 | 41 НС | Шестнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, правя процедурно предложение за прегласуване на законопроекта, който гласувахме току-що. |