| 23.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председателю. Уважаеми господин Тошев! Вие четете историята, четете една книга. Всеки, разбира се, има право да чете историята, както сам преценява и както съвестта го учи. Обикновено аз не споделям семейната история. Но тъй ка… |
| 03.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и трето заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаеми господин министър, преди да направя своята реплика, ще си позволя да изкажа благодарността на ръководството на дирекцията и обществеността на Перник за това, че от 2005 г. досега са предоставени 24 нови автомо… |
| 03.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин министър, уважаеми колеги! В кв. Църква, Перник живеят около 9-10 хиляди жители. Това е кметство, бивше село, присъединено към гр. Перник с директно избираем кмет. Наред с това, че има около 10 хиляди жител… |
| 03.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и трето заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин Калфин, благодаря Ви за бързия отговор, който ми дадохте, и същевременно убедителния отговор, с който ми вдъхнахте увереност, че нещата са ускорени. В скоро време, аз съответно ще поставя този въпрос и пред Министерств… |
| 03.04.2009 | 40 НС | Четиристотин Осемдесет и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, уважаеми заместник министър-председател господин Калфин, по време на посещението на президента на Република България Георги Първанов в Република Сърбия бе договорено да бъде разкрит Гранично контролно-пропус… |
| 19.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Колко пъти е повишена концесионната такса за Челопеч? |
| 19.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Господин Христов, аз също заявявам, че нямам никакъв интерес и никога не съм имал интерес от този бизнес, освен че пия от време на време минерална вода. Очевидно е, че в ситуацията на кризата, която с всеки изминат ден се за… |
| 19.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господа народни представители! Подкрепям всичко това, което каза госпожа Манева относно антикризисния характер на законопроектите, които тя и народни представители предлагат. И нашият законопроект има тази цел и таз… |
| 29.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми госпожи и господа народни представители! Ще се опитам да представя своя законопроект, който касае промени на Наказателния кодекс в чл. 142. Това е материята, която урежда наказанията, свързани с противозаконно лишав… |
| 29.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и пето заседание | Не го и познаваме даже! |
| 13.01.2009 | 40 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Оттеглям го. |
| 13.01.2009 | 40 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми господа народни представители, в този случай комисията според мен не е постъпила мъдро, като не е подкрепила моето предложение. Конкретната норма, която предлагам, касае случаите, при които етажната собственост е сме… |
| 13.01.2009 | 40 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Не го оттеглям. |
| 13.01.2009 | 40 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Оттеглям предложението. |
| 09.12.2008 | 40 НС | Четиридесето извънредно заседание | Същевременно тук залагаме хипотезата, че един иска да напусне сдружението и вече като че ли има някаква колизия, според мен. След като този напуска – значи ли, че сдружението прекратява своето съществуване заради това, че един се е отказал вече от сдружението… |
| 09.12.2008 | 40 НС | Четиридесето извънредно заседание | Благодаря, господин председател. По принцип ние заложихме в предните текстове, че всички собственици участват задължително в сдружението. |
| 09.12.2008 | 40 НС | Четиридесето извънредно заседание | И за т. 2 не бих се съгласил, защото по принцип съм заявил своето мнение, че когато жилището е единствено за собственика, не би трябвало общото събрание да има възможност да изважда собственика. За конкретната алинея и конкретната точка – спадащ кворум за изв… |
| 09.12.2008 | 40 НС | Четиридесето извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, не бих могъл да се съглася с прилагане на спадащ кворум за т. 1 на ал. 2, където общото събрание взема единодушно решение за пристрояване, право на ползване и т.н. |
| 28.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин министър, благодаря за това, че от високата трибуна на Народното събрание заявихте категоричното си становище. Проектите са готови, надявам се в кратък срок да бъдат представени в министерството и след Вашето увере… |
| 28.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин министър, уважаеми госпожи и господа народни представители! Моят въпрос касае финансиране на изграждане на регионалното депо за твърди битови отпадъци в Перник. Съдбата на спирането е известна на господин … |
| 26.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | И наематели може да има. В моя вход има хора с увреждания и знам как се мъчат. |
| 26.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Предлагам уточнение, което би улеснило това, което си поставяме като цел, че „Общото събрание осигурява достъп за хора с увреждания като го прави задължително в случай, че там живеят такива” . Тоест става задължително, когато в съответния вход живеят хора с у… |
| 26.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председателю, ще изразя своята подкрепа към това, което каза колегата Масева –ал. 2 да отпадне. Става дума за текста: „Общото събрание не може да откаже приемане на решение за извършване на разходи...”. Аргументите ми са, че разбиранията на … |
| 26.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Благодаря, госпожо председател. За да подчертая и аз абсурдността на този текст, както беше споменато от преждеговорившата уважавана от мен госпожа Понева, от така записаният текст излиза, че вкъщи в клетка може да си отглеждаш и тигър, в аквариум може да си … |
| 07.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин министър, удовлетворен съм от това, което отговорихте и същевременно съм удовлетворен от съвместната работа, за която Вие споменахте, между министерството, област Перник и Община Перник, за решаване в рамките… |
| 07.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и девето заседание | Аз съм улеснен в задаването на двата си уточняващи въпроса, тъй като министър Мутафчиев даде отговор на единия въпрос, който имах да задам, а той беше дали е възможно да се намали времетраенето на пътуването Перник-София и София-Перник обратно. Разбира се, по… |
| 07.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и девето заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин министър! Преди да формулирам питането си, ще изразя позитивната си оценка за предприетите лично от Вас и Министерството на транспорта конкретни мерки през п… |
| 10.04.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Понеже господин Иванов обикновено е говорителят ту на формалния, ту на неформалния, ту на главния секретар, не зная в какво качество обикновено се явява, но зная един факт, споделен от полицаи от Перник, които ми казаха, че не… |
| 10.04.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Тук няма срещу какво да се възразява. |
| 10.04.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председателю. Аз няма да припомням, че господин Щерев беше партиен секретар и в пернишката болница (смях в залата), в момента имам справка понеже съм председател на тази организация. Но искам да изкажа своето възмущение, защото очевидно не… |
| 10.04.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Създаването на ДАНС е един пример! |
| 13.03.2008 | 40 НС | Триста Четиридесет и шесто заседание | Оттеглям го, господин председател. |
| 06.03.2008 | 40 НС | Триста Четиридесет и трето заседание | Благодаря, господин председател. Господин Щерев, понеже репликата ми е към Вас ще Ви помоля да ме чуете! Да, поехме изключително тежка отговорност в Българската социалистическа партия, като направихме тройната коалиция. Поехме отговорността и за магистрала “Т… |
| 06.03.2008 | 40 НС | Триста Четиридесет и трето заседание | Споделям това, че с отказ на един от съдружниците или собствениците не бива да се разваля сдружението. Надявам се, че бях пределно ясен. Благодаря ви. |
| 06.03.2008 | 40 НС | Триста Четиридесет и трето заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми колеги, поради това, че ми остава съвсем кратко време, ще си спестя позитивите, които бих изказал за този законопроект. Ще подчертая само някои неща, които според мен трябва да бъдат обмислени и регламентирани между … |
| 15.01.2008 | 40 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин министър, аз съм удовлетворен от чутото и Ви благодаря за това. Уверявам Ви, че Вашите усилия са в полза на перничани, работещи и учещи в София, и от гледна точка на това, че големият поток автомобили, който ежедневно се случва в Перник – Со… |
| 15.01.2008 | 40 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Ежедневно повече от 20 хил. души работещи и учещи в София – жители на Пернишка община, пътуват от Перник за София и обратно. В момента само малка част от потока от пътници се пое… |
| 14.12.2007 | 40 НС | Триста и Осемнадесето заседание | Уважаеми господин министър, във вчерашното си посещение в Перник Вие се убедихте, че когато има едно добро ръководство на болница и когато има воля за решаване на проблемите на една болница, проблемите се решават. Вие се убедихте сам, че включително и работни… |
| 14.12.2007 | 40 НС | Триста и Осемнадесето заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми господин министър, дори и мъничко колебание да имах към значимостта на въпроса, който ще Ви задам, след така наречената силна декларация на колегата Янев разбрах колко е важно специализирани лечебни заведения от типа… |
| 06.12.2007 | 40 НС | Триста и Четиринадесето заседание | … против който опит, превърнал се във факт, въстана цялата фармацевтична гилдия. Тук стремежът е да се запази печалбата на търговците и вероятно това е вашият стремеж, а не да се намалят цените на лекарствата. Благодаря ви за вниманието. (Ръкопляскания от КБ.) |
| 06.12.2007 | 40 НС | Триста и Четиринадесето заседание | Доказателство за това е опитът на министър Гайдарски да издаде наредба, с която да фиксира по-ниска печалба… |
| 06.12.2007 | 40 НС | Триста и Четиринадесето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги народни представители! Гласувах “против”, не защото не ми се иска и на мен, както на всички в тази зала, да се намалят цените на лекарствата, а защото с мярката, която се предлага – намаляване на ставката върху … |
| 25.07.2007 | 40 НС | Двеста Седемдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Госпожо Михайлова, според мен като че ли съчетаването на преференциален вот с интегрална бюлетина е невъзможно практически. Друг е въпросът, че преференциалният вот е квази-вот мажоритарен, според мен. В една София – 61 имен… |
| 25.07.2007 | 40 НС | Двеста Седемдесет и осмо заседание | Гледай Закона за местните избори, а не БСП. |
| 01.06.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин министър, благодаря Ви отново за предприетите спешни мерки. Уверявам Ви, че с нетърпение гражданите на Перник, а и не само гражданите на Перник, всички живеещи по това трасе, включително живеещите в София, ще… |
| 01.06.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми колеги, уважаеми господа министри! Преди всичко бих искал да изкажа своята благодарност към министър Мутафчиев за това, че след задаването оттук на въпроса за ремонт на жп гари на територията на област Перник, каквит… |
| 02.05.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и шесто заседание | Тук са повече от осем хиляди убити преди 9 септември. Подчертавам, не става въпрос за привилегии, става въпрос за морална оценка и признание на жертвата и кръвта, която са дали тези хора. Благодаря ви. (Реплики.) |
| 02.05.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и шесто заседание | Приключвам. Наред с това Сергей Румянцев, земеделци: Георги Дамянов, Петко Д. Петков, Спас Дупаринов – бащата на Маргарита Дупаринова (сигнал от председателя за изтичане на времето). |
| 02.05.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и шесто заседание | Уважаеми господин Михайлов! Споделям това, че в никакъв случай не трябва да се връщат или да се дават нови привилегии. Може би беше прав колегата, когато каза, че става дума за права, за извоювани права. Ще ви репликирам единствено по това, че си позволихте д… |
| 02.05.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и шесто заседание | Става въпрос за морална оценка. |