| 25.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Господин премиер, когато преди малко казахте, че Вашето правителство ще бъде запомнено като правителство на евроинтеграцията, да Ви кажа честно, си помислих, че сигурно се шегувате. И понеже Вие и Вашите министри обичате да цитирате европейските институции, щ… |
| 13.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Аз не получих конкретни отговори. Отговорът беше обстоен, но той не засегна няколко много важни, конкретни въпроси, които поставих. Съгласуван ли е договорът, господин министър-председател? Второ, стратегията с Европейския … |
| 13.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Вие отворихте дебата заради газта. |
| 13.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Нали разговорът за АЕЦ беше приет в резултат на газовата криза?! |
| 13.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председател. Аз ще направя един кратък коментар и ще отговоря на въпроса колко сме знаели и каква възможност сме имали ние. Само ще напомня, че през 1997 г., когато правителството на Съюза на демократичните сили пое управлението на стра… |
| 13.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Уважаеми господин министър-председател, уважаеми господин председателстващ на Народното събрание, уважаеми колеги! Моето питане не прави изключение от това, което колегите споменаха в предишните декларации. То беше внесено на 9 януари 2009 г., в разгара на кр… |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Това са Ваши справки! |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Искам само да Ви напомня, че руските ордени се дават по този начин. Нека не Ви напомням колко от вас имате руски ордени, което, ако следваме Вашата логика, ни навежда на много лоши изводи. (Шум и реплики.) Искам само да кажа, че очаквах господин Овчаров да ми… |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Изведете ги. |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Така е. |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Напротив! |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | През 1993 г. |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Договарянето предвижда І и ІІ блок – втори реактор на АЕЦ „Козлодуй”, да бъдат затворени през 1997 г., а трети и четвърти реактор – през 1998 г. Заемът е безвъзмездна помощ за българския Фонд по ядрена безопасност и предвижда 24 млн. екю, за да може именно да… |
| 22.01.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа министри, дами и господа народни представители! Когато се разрази газовата криза, бях убедена, че БСП ще прибегне до старата практика, а именно търсене на хляб и зрелища и че ще потърси начин, през който да преф… |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Ние говорим за проблем. Защото проблемът не е в количеството. Проблемът е в начина, по който се прави и по който представя, понеже говорите с езика на икономиката, един търговски партньор като ненадежден. |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Дори и само това, което се случи през 2006 г., което беше по времето на управлението на предишното правителство, трябваше да бъде достатъчно ясен сигнал за ненадеждност на източника. Това е моята теза. И това показва, че има проблем. |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Такава криза имаше 1997, 2006 г. |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Когато говоря „за трети път”, аз имам предвид не количествата, а имам предвид фактите. Такава газова криза... |
| 12.01.2009 | 40 НС | Единадесета сесия Четиридесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Слушам днешния дебат и да ви кажа честно се питам: какво целим с приемането или по-скоро с опита да се приеме тази декларация? Аз я прочетох няколко пъти и какво откривам в нея? Ние декларираме, че е необходимо … |
| 03.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и девето заседание | Благодаря, уважаеми господин председател! Основната цел на предлаганите промени от страна на Обединените демократични сили касае по същество да се повиши качеството на работата на общинските съвети. Ние предлагаме две сериозни промени – едната е значително на… |
| 26.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Вземам думата, тъй като очевидно тези петдесет и няколко души в пленарната зала не са разбрали изобщо за какво става дума. Става дума за това, че България и българските граждани последователно губят огромни средства, които са предназначени не само, както е в … |
| 26.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Парламентарната група на Обединените демократични сили внася искане за изслушване на министър-председателя Сергей Станишев във връзка с безпрецедентните мерки, взети от Европейската комисия … |
| 22.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин премиер, дами и господа народни представители! Днес ние изслушахме един доклад, който остави у мен, а сигурно не само у мен, едно съмнение – съмнение не толкова по отношение на заявените намерения, приетите поз… |
| 01.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Дванадесето заседание | Уважаеми господин председател, искам само да заявя, че броят на хората в залата е много смущаващ по една тема, която всички декларираме иначе на думи, че е изключително важна за България, важна не само и не единствено заради Брюксел, важна и заради нас самите… |
| 01.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Дванадесето заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Миналия вторник Парламентарната група на Обединените демократични сили поиска изслушване на министър-председателя Сергей Станишев във връзка с направени от него по време на посещението му в … |
| 24.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и девето заседание | Уважаеми господин председател, от Парламентарната група на Обединените демократични сили настояваме за изслушване на министър-председателя Сергей Станишев относно изявленията му пред руски медии, в които се прави ревизия на официални външнополитически позиции… |
| 19.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и осмо заседание | Уважаеми господин председателстващ, искам да изразя категоричното си несъгласие със станалата вече практика и опити на председателя на Народното събрание Георги Пирински да отклонява неудобни въпроси, отнасящи се до министър-председателя Сергей Станишев. Изпо… |
| 29.07.2008 | 40 НС | Тридесет и пето извънредно заседание | Днес опозицията иска вот на недоверие на правителството на Сергей Станишев за нанесените материални и морални щети на Република България и българските граждани от провала на правителството при спазването на правилата на държава – членка на Европейския съюз, и… |
| 29.07.2008 | 40 НС | Тридесет и пето извънредно заседание | ...дами и господа министри, уважаеми народни представители! (Шум от КБ.) |
| 29.07.2008 | 40 НС | Тридесет и пето извънредно заседание | Уважаеми господин министър-председател, ... (Шум от КБ.) |
| 21.03.2008 | 40 НС | Триста и Петдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин премиер, дами и господа министри, уважаеми народни представители! Днес България ратифицира договора, който реформира Европейския съюз. Ние от опозицията очаквахме да чуем политически изказвания от управляващите… |
| 21.02.2008 | 40 НС | Триста Тридесет и седмо заседание | Уважаеми господин премиер, уважаеми господин председател на Народното събрание, дами и господа депутати, дами и господа министри! Господин Станишев, при така изнесените от вашия министър на икономиката успехи на правителството очевидно полицията отвън е на пр… |
| 22.10.2007 | 40 НС | Двадесет и пето извънредно заседание | Уважаеми господин премиер, дами и господа министри, дами и господа народни представители! С искания вот на недоверие на правителството на БСП, НДСВ и ДПС опозицията си поставя две цели. Първата е да окаже парламентарен натиск върху правителството и управляващ… |
| 25.07.2007 | 40 НС | Двеста Седемдесет и осмо заседание | Народът казва, че когато има политическа воля, има и начин. И тази практика още повече е в сила, още повече че това, което в момента се изтъква като аргумент за невъзможността на съчетаването на интегралната бюлетина с преференциалното гласуване е по-скоро тъ… |
| 25.07.2007 | 40 НС | Двеста Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми колеги, аз съм изключително улеснена от изказването на господин Дъбов и ще развия обратните тези по голяма част от нещата, които той засегна. Първо по темата с интегралната бюлетина. Аз смятах, че в тази зала вече е излишно да се убеждаваме в предимс… |
| 05.07.2007 | 40 НС | Двеста и Седемдесето заседание | Уважаема госпожо председателстваща, колеги! Искам да обоснова защо предложихме изцяло нов закон – може би водени, както се вижда, от наивното впечатление, че е нормално в една България, която вече е член на Европейския съюз, да нямаме повече закони с кръпки, … |
| 05.07.2007 | 40 НС | Двеста и Седемдесето заседание | По реда на внасянето. |
| 04.07.2007 | 40 НС | Двеста Шестдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа! Най-важното днес е да си отговорим на въпроса каква цел си поставяме с приемането на Закона за дипломатическата служба. Според вносителите на закона, цитирам: “Понастоящем липсва закон… |
| 16.02.2007 | 40 НС | Двеста и Деветнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, използвам времето за реплика, само за да напомня, че мотивът, с който беше отхвърлена идеята за печати в секционната комисия, беше, че щели да станат твърде много печатите, тоест ще се направи прекалено голям разход за печати. То… |
| 16.02.2007 | 40 НС | Двеста и Деветнадесето заседание | Уважаема госпожо Манолова, за мен е абсолютно несъстоятелна логиката, която изтъкнахте, че, видите ли, някой, предлагайки интегралната бюлетина, би искал да блокира преференциалното гласуване. Искам да кажа, че от целия дебат и от това, което мина през Комиси… |
| 15.02.2007 | 40 НС | Двеста и Осемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, аз под формата на реплика искам да подкрепя предложението, което беше направено от Екатерина Михайлова, и да припомня какви бяха мотивите за това предложение още в Комисията по правни въпроси, а именно да се избегне тази подмяна… |
| 15.02.2007 | 40 НС | Двеста и Осемнадесето заседание | Да. |
| 15.02.2007 | 40 НС | Двеста и Осемнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Аз няма какво да добавя към аргументите, които бяха изложени от вносителите на аналогичното предложение. Може би наистина е добра идеята да бъде отложено до решаването на спора с вида на бюлетината. |
| 08.02.2007 | 40 НС | Двеста и Петнадесето заседание | Господин Казак, Вашите аргументи биха били валидни, ако заедно с НДСВ не управлявахте предишните четири години. Излиза, че предишните четири години сте смятали, че трябва да има принцип за отседналост три месеца, но сега вече като се съюзихте с БСП, те ви убе… |
| 08.02.2007 | 40 НС | Двеста и Петнадесето заседание | Нали бяхте пак мнозинство? |
| 08.02.2007 | 40 НС | Двеста и Петнадесето заседание | Уважаеми колеги, този дебат наистина е много интересен и много показателен за интересите в тази зала. Като един от вносителите искам да отбележа интересен факт. Когато внесохме нашия законопроект, предложихме принципа за отседналост – шест месеца. В същото вр… |
| 14.12.2006 | 40 НС | Двестотно заседание | Уважаема госпожо председател, аз ще спра вниманието на залата само на два елемента от законопроекта, който ние внасяме. Първото е да продължи използването на интегралната бюлетина. Излишно е да напомням за предимствата на интегралната бюлетина, които бяха дис… |
| 16.11.2006 | 40 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин премиер, дами и госпада министри, уважаеми народни представители! Взимам думата, за да обоснова защо няма да подкрепя проекта за Бюджет 2007 г. и ще се опитам да бъда съвсем конкретна. Първо, защото като десен политик считам, че е важно да с… |
| 16.06.2006 | 40 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Факт! |
| 16.06.2006 | 40 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Господин министър, на 29 януари в околностите на Пазарджик бе извършено престъпление, което със своята жестокост потресе цялата страна и вероятно ще влезе в учебниците по криминалистика. Във всяка нормална държава престъплен… |