| 19.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и второ извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Някак си малко обидно започва да става, такива важни неща, дори по-голямата част от нашите народни представители да смятат, че това е една формална изява, която няма да има второ четене. От уважение към самите нас, като народн… |
| 19.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и второ извънредно заседание | И затова трябва да бъде с двойна стъпка, нали?! |
| 19.04.2005 | 39 НС | Седемдесет и второ извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, целта на днешното занятие е безпределно ясна. Тя не се нуждае от обяснение дори и от въпроси, и от реплики. Едва ли някой тук не си дава сметка за какво става дума. Моят въпрос обаче към господин Имамов е следн… |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми господин Димитров, аз слушах внимателно какво казахте, но има един въпрос, който може би е добре да осветлите пред народните представители. И той е усещащото се очакване от редица видни представители на културните… |
| 04.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Уважаеми господин Вълчев, няма нищо лично в това, което казвам. Тогава, когато някой няма аргументи, тогава той тръгва към личностна атака. Това означава слабост. Аз не очаквах един блестящ юрист като Вас да си позволи да си послужи с такъв метод – вместо да … |
| 04.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Така че, господин Ралчев, ако искате факти, ето Ви факти и още много такива мога да изброя. Надявам се колегите ми да опреснят Вашата памет в това отношение. Благодаря ви. |
| 04.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги народни представители, дами и господа министри! Уважаемият господин Ралчев със своето почти пасторско слово преди малко в крайна сметка не отговори на нито един от двата зададени въпроса на колегите отляво и … |
| 03.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и осмо заседание | Вие предрешавате въпросите си! |
| 02.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Няма да отговориш, защото не можеш! |
| 02.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Госпожо Цветкова, освен тази политико–предизборна реч, която прочетохте от някакви листченца тук, от тази трибуна, Вие избегнахте отговорите на двата най-важни и съществени въпроси, които са в основата, в сърцевината на тоз… |
| 02.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Господин Китов, Вие сте председател на тази временна анкетна комисия. Вие чудесно знаете съдържанието, чудесно знаете историята на това заболяване, на тази гигантска измама, на тази откровена кражба пред очите на целия бълга… |
| 02.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Ето я картата. Сега има карта вече. Госпожо председател, с две думи пояснявам, за да няма неразбирателство. Моето процедурно предложение, оригиналното, е да спрем заседанието, да прекъснем това заседание, до момента, в който министрите, които трябва да дадат … |
| 02.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Госпожо председател, аз предложих да прекъснете заседанието, а не да давате думата за изказване. Това е моето оригинално предложение. Вие не можете да се отклоните от него, най-много можете да го подложите на гласуване – нямате друг ход. Не може да давате дум… |
| 02.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Аз имам процедура. |
| 02.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Прекъсване. (Шум и реплики в залата.) |
| 02.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Ще спрем заседанието, докато дойдат министрите. |
| 02.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Преди 3 мин. нямаше. |
| 02.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Госпожо председател, свикнахме с това, че този парламент е на дъното на обществения рейтинг и самите ние сме виновни за това състояние на българския парламент. Никакво уважение – отникъде! Презрение дори! Не може един Министерски съвет, който вчера и оня ден,… |
| 02.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Как така не можете? Намерете виновните! |
| 02.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Защо сега? Някой е виновен. |
| 27.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин Мирчев, искрено Ви съчувствам. Съвсем искрено Ви съчувствам, защото когато един човек като Вас попадне в такава нелепа, тъпа, глупава ситуация, обикновено изприказва купища думи, купища приказки. Празни приказки! В… |
| 19.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Не знам Вие как сте гласувал, казах, ще отворим разпечатките, господин Миков, и ще видим! Но това, което казах преди малко, беше друго – и двата въпроса са много важни, и двата въпроса трябва да бъдат разгледани, а не единият за сметка на другия; не двата да … |
| 19.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин Пирински, уважавам дълбочината на логиката, която използвате, говорейки от тази трибуна, но Вие в момента използвахте риторика, а не оборихте нито един от фактите, които изложих пред вас и които ми дадоха основание да … |
| 19.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, аз нямах намерение да говоря на тази тема, но бях искрено провокиран от някои от изказващите се преди мен, а темата е изключително важна и изключително националноотговорна. Става дума за това как, поради как… |
| 19.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и пето извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин Божинов, аз започнах с това, че сте объркали написаното. След това сте объркали логиката, която изложихте извън написаното, а сега разбирам че сте объркали и изказването с тази реплика, която си позволихте … |
| 19.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и пето извънредно заседание | Чудесно, направете. |
| 19.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и пето извънредно заседание | Не е, напротив. Това е изказване. |
| 19.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и пето извънредно заседание | Уважаеми господин Божинов, аз не знам какво точно сте мислили, какво точно сте написали, но това, което чета, освен където параграфът е объркан може би с члена – ако приемем, че това е било едно механично объркване и този параграф се отнася всъщност за един ч… |
| 19.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и пето извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин Осман, Вие давате пример с катаджиите, а не се ли сещате, че полицията може да има още по-голямо основание от катаджиите, примерно. И че тя е 50 пъти повече от катаджиите, и че 50 пъти повече риск има при нея, за да ис… |
| 19.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и пето извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Връщаме се на един въпрос, който няколко пъти в този парламент е бил разискван, и то може би още в началото на конструирането на парламента. Проблемът възниква от натиска на администрацията, когато тя иска да получи допълнит… |
| 19.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и пето извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Според мен този текст е абсолютно излишен. Той е паразитен, няма смисъл от него. Какво ни казва този текст? Ако една бюджетна структура има дарения, те обикновено са целеви, дадени са за нещо. Тази структура не е успяла в рамки… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин Корнезов, казахте нещо, което дълбоко ме накара да се замисля. Защо ли пък някой – симпатизант, член на партията, да не вземе да подари поне една сграда на партията си?! И го казахте така спокойно, сякаш това… |
| 17.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо председател! Вие не може да подложите подобно предложение на гласуване, защото преди малко парламентът го отхвърли и всички станаха свидетели на това отхвърляне. Аз разбирам, че трябва да бъде приет бюджетът, но това, което можете да направ… |
| 17.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, ако има нещо, което е безспорно, то това е, че всички народни представители от настоящия парламент са наясно по един въпрос – че това, което говорим днес, е върхът на корупцията в България, върхът на цинизм… |
| 10.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Регулиране – добре, все едно. Господин Пирински, 1995-1996 г. вашето правителство точно това направи. Използваше бюджета, за да регулира икономиката и стопанските процеси. Милиарди лева изля в бюджета чрез фонд ДФРР, помните ли? В една мъртва, неработеща соци… |
| 10.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин Овчаров, наистина с Вас се различаваме твърде много принципно по някои въпроси. Това е поглед отляво и поглед отдясно. Аз съм доволен от тезата, която чух да развивате, защото тя ви причислява изцяло в лев… |
| 21.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Благодаря, господин председател. Господин Имамов, основният въпрос, който зададох и за мен беше важно да чуя отговор от представител на мнозинството, е относителният дял на приходите в бюджета към брутния вътрешен продукт. Вие казахте, че някъде между 38 и 40… |
| 21.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, тук станахме свидетели на един анализ, базиран на цифрови стойности, които господин Имамов си е направил труда да подреди, да анализира и да излезе със съответни изводи. Аз така и не разбрах дали той е привърж… |
| 20.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Дванадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Наистина днес разглеждаме може би най-важния данъчен закон от фискална гледна точка. Това е законът, който при един евентуален срив може да доведе до срив в приходната част на бюджета, оттам – до дефицит и до ред неприятнос… |
| 20.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Дванадесето заседание | Вие може да сте управляващ, но нямате право да ми казвате аз какво да мисля и аз какво да казвам от тази трибуна. Разберете това най-после. Ако за толкова време в Народното събрание това не сте разбрали, бадева за загубеното Ви време. Аз ви зададох един много… |
| 20.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Дванадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Господин Имамов, Вие сякаш много силно сте се вживели в ролята на управляващ, за да си позволите от тази трибуна да ръсите справедливост и да учите народните представители кой каква работа има и каква работа няма в един бъл… |
| 20.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Дванадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Наистина и аз не мога да си обясня този ход на управляващото мнозинство освен с отговор на някои въпроси, които зададох преди доста време на мнозинството в пленарната зала по време на избора на нов управител на централната … |
| 28.07.2004 | 39 НС | Триста Осемдесет и девето заседание | Благодаря Ви, господин председател. По съдържанието на тази точка и по нейното същество преди три години имахме определени спорове със сегашния финансов министър Милен Велчев, поради което моето процедурно предложение, господин председател, е да поканите госп… |
| 28.07.2004 | 39 НС | Триста Осемдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, това е така да се каже стандартният заем, който Световната банка отпуска във връзка с основната функция, на която тя дължи своето съществуване. Една от основните идеи е да подпомага страни в преход, осъществяв… |
| 24.06.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. По тези два законопроекта както в специализираните комисии, така и от международни представители съществуват много сериозни спорове – и за целесъобразност, и за стойност на проекта. Тъй като има сериозни съмнения за гигантска … |
| 09.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Разбира се, че не е вярно това, което казвате, госпожо Радева. Абсолютно невярно, защото който и ученик да намерите от икономически техникум, ще Ви каже, че когато Вие изкарате една група от Закона за обществените поръчки, не … |
| 09.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Аз бих искал госпожа Нина Радева да ме чуе – имам въпрос към нея: госпожо Радева, тъй като този закон е свързан с ограничаване на облекченията и увеличаване възможността за конкурентоспособност – нали това е смисълът – увеличав… |
| 09.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и осмо заседание | Как по който искам? Нали се разглежда отделно параграф по параграф? Може би тук самият доклад на комисията не е структуриран. Вероятно трябваше госпожа Радева да направи предложение по всеки параграф отделно с вносител. Затова Ви помолих да я спрете от място,… |
| 09.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и осмо заседание | Госпожо председател, прощавайте, но аз наистина не разбирам какво правим! Нали в това Народно събрание разглеждаме параграф по параграф? Госпожа Нина Радева направи предложения по четири параграфа. По кой ще говорим сега? По първия или по четирите? |
| 09.06.2004 | 39 НС | Триста Шестдесет и осмо заседание | Да, да отпадне. |