| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | А, така! Значи поемате ангажимента да се изчистят нещата в следващото Народно събрание, затова сега приемете този доклад, а пък Четиридесетото Народно събрание ще довърши нещата докрай. Още един път призовавам всички да подкрепят решенията, записани в доклада… |
| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Съжалявам, аз изричам точни и конкретни имена. А Петър Жотев е бил представител на правителството, който е ходил в чужбина с определена цел. Аз питам какво са правили другите лица. В случая за какво става дума? Жан Виденов, доколкото знам не се занимава с ник… |
| 19.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и девето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, като член на комисията трябва да посоча, че въпреки нейната продължителност проведените заседания, прегледът на всички материали, документация, който беше извършен в самата комисия… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | … не представляват в голямата си част българското общество. Второ, аз мисля, че политически формации като БСП и ДПС, като други, които са заявили, че разполагат с голям членски състав, нямат никакви проблеми да съберат по едно левче от своите членове и да уча… |
| 06.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и второ заседание | Благодаря, господин председателю. Вижте сега, господин Корнезов, добре е така да се излагат нещата. Има Закон за политическите партии. Конституцията дава воля на сдружения на българските граждани, но във всички закони има определени правила и рамки, в които с… |
| 24.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Няма да стане у нас, защото продажбите у нас преди 9 септември 1944 г. показват, че средно на година те са се движили между 200 и 250 хил. дка. Горе-долу и сега постановката е такава. Но най-важното, което Вие казахте, господин Пирински, е липсата на финансов… |
| 24.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Господин Пирински, аз съм доволен, че България има не 2 млн., а 3 млн. собственици на земя, защото са собственици. За разлика от държави, които са с по-малка територия от България, но собствениците там са примерно 300 или 500 … |
| 24.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Така че упрекът, който може да бъде към администрацията, по същия начин може да бъде отнесен и към нас. Спомням си, че тази третина в Добрич навремето я бяхме пропуснали, просто някои неща исторически не се знаят. Хората наистина трябва да бъдат компенсирани,… |
| 24.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Господин министър, уважаеми колеги! Аз ще започна със законопроекта на господин Петър Жотев. Това, което говори господин Благой Димитров, аз го казах също в комисията и смятам, че докато Министерството на земеделието не предос… |
| 24.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Тя си е тяхна бе, Моллов! |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | И избира да нанася определени удари в удобни моменти на своите противници, уж като много загрижени за политическия и обществения живот в България. Уважаеми колеги от НДСВ, този закон удря и вас! Преди вас се регистрираха две партии, които се наричат с вашето … |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Аз се обръщам към колегите от другите парламентарни групи да не се подвеждат по безотговорното и противоконституционно поведение на Движението за права и свободи. Известни са стилът и методът на тази партия в продължение на 15 години, която винаги работи само… |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Защото към ДПС вече трябва да прибавим “Мюфтийски съвет”. Това трябва да се прибави към вашата абревиатура. |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Ще повторя част от изказването си, което направих миналата година, свързано с този закон, а именно редът за образуване на политическите партии. Това, че този закон, въпреки желанието на голяма част от Народното събрание да във… |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Господин министър-председател, Вие често обяснявайки позицията на вашето правителство, говорите за позитивно отношение, за позитивен поглед към нещата, за това, че не трябва да бъдем с негативно и агресивно отношение или да не гледаме на всичко с недоверие. Н… |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Не ми липсва този министър, който говореше, че за първи път е направил нещо в България. Впрочем понеже той даде обяснение, че чувства днешния министър-председател като собствен баща, аз не съм изненадан от неговото чувство. Но все пак коя е истината? Дали тов… |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | С какво участвате в този кабинет? Вие имахте ли представа кой ще стане председател на Народното събрание или какви ще бъдат промените в този кабинет? Не! Вие нямахте никаква представа. Вие ги научихте тези неща както ги научиха журналистите и всички други – о… |
| 23.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и шесто заседание | Господин председател, господин министър-председател, дами и господа народни представители, господа министри! Днес ние разглеждаме един проект на министър-председателя за структурни и персонални промени в Министерския съвет. Този проект е все още проект и аз с… |
| 11.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Така че, ако не вземете мерки, ще поискам и Вашето отстраняване от воденето на заседанието. Благодаря ви. (Шум и реплики.) |
| 11.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Господин председател, много Ви моля! Отправям Ви забележка (смях в мнозинството) за начина, по който водите заседанието. По този начин Вие тръгвате към изхода "Герджиков". Затова Ви обръщам внимание да проведете заседанието, както трябва, да спазвате правилни… |
| 11.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Имаме 30 секунди. |
| 11.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господа министри, госпожо вицепремиер, господа вицепремиери! Искам да кажа, че становището на Парламентарната група на Народен съюз по дългата драма “Булгартабак” е следното: Първо, пълна политическа отг… |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Довиждане, господин председател. (Оживление в залата.) |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Със заверено пълномощно ще прочета няколко текста за вас, господа управляващи и господа от Новото време и така нататък. “Край Босфора шум се вдига...” (Народният представител продължава да говори при изключени микрофони. Шум и реплики.) |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Уважаеми дами и господа министри, уважаеми колеги, които сте внесли вота на недоверие! Няма смисъл да говорим сериозни тези и сериозни доводи на едни хора, които поругават и ругаят всеки ден Конституцията. Ето защо от името на българския народ (смях от мнозин… |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господа... (Викове от НДСВ: “Картата! Картата!”) |
| 04.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Народният представител Татяна Стоянова Калканова, която също не присъства, а тук се гласува с нейната карта. Моята процедура, госпожо председател, е всички карти на депутатите, които официално отсъстват, да бъдат иззети от Вас, за да не се ползват от парламен… |
| 04.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Четири пъти. Имаме разпечатката. |
| 04.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители, господин министър-председател, господа министри! Мнозинството се опитва сериозно да защити председателя на Народното събрание и това е тяхно право. Въпросът е следният: след като миналата сед… |
| 01.02.2005 | 39 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, господин министър-председател, дами и господа министри! Първо, позволете да приветствам бегълците от петък, че са тук (ръкопляскания и възгласи в опозицията), и да им кажа: “До… |
| 19.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, ще позволите да кажа няколко думи за това, че освен наложеното вето от президента, трябва да погледнем на закона като на практическо действие, когато бъде приет, и какво той дава … |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Моля ви се, господа, когато правите някакво предложение, първо да погледнете нещата от гледна точка на Конституцията и от гледна точка на правата на сдруженията и правото на дадено сдружение да избере как ще се нарича неговата организация. Благодаря. (Пререка… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Понеже ме обвинява, че нямам нагледна агитация, ще дам емблематична такава. Тъй като тук чухме едно ново предложение, аз искам да попитам, когато някои хора, група са се обединили на базата на българската Конституция и на база… |
| 10.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесето и пето заседание | Благодаря, господин председател. Дами и господа народни представители, госпожо министър! Ситуацията, в която изпадна българското правителство и мнозинството, беше очаквана, защото тя започна с предишната стратегия, продължи и с тази стратегия, а тези две стра… |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господа министри! Само искам да попитам госпожа Христова нещо: защо стана така, че в Румъния, която през 2001 г. бяха с по-ниски доходи и средна работна заплата от Българ… |
| 19.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми господин Димитров, аз виждам Вашата загриженост, която изказахте тук пред всички народни представители. Ще Ви помоля обаче да разясните нещо, което не стана ясно от Вашето изказване. Свързано е с финансирането. Този ко… |
| 11.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Хайде, няма такива… Защо заблуждавате хората?! Да Ви донеса списъка да го видите? Към 2010 г. Европейският съюз ще работи към единна ставка. Може да стане 2010 г., но може да стане и 2013 г. – в следващия бюджет на Европейския съюз. Откъде сте категорично убе… |
| 11.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Аз не съм изненадан от ограниченото и тясно мислене на някои представители на ДПС или на мнозинството, защото тяхното ограничено мислене показва само че не могат да излязат от един доста продължителен ледников период. За какво … |
| 05.11.2004 | 39 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Благодаря, госпожо председател. Моята реплика е към госпожа Дончева. Госпожо Дончева, аз си мисля, че когато бяхте в НДСВ, трябваше да гласувате против тази стратегия, която беше приета. Още тогава в стратегията беше ясно посочено , че ще има ликвидация на ча… |
| 28.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Благодаря, господин председател. Госпожо Дончева, от Вашето изказване аз разбрах само, че като прокурор Вие явно не сте си вършили добросъвестно работата, тъй като не сте познавали добре закона. Изтъквам мотивите, които изтъкна господин Нихризов. Но Вие не ка… |
| 20.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Дванадесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, аз се надявах, че господин Овчаров ще изчака малко, за да разберем има ли политика в предложението на Българската социалистическа партия или, както някой каза тук, има демагогия. Казвам го това и съм задължен … |
| 15.10.2004 | 39 НС | Четиристотин и Единадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, за законопроекта, който е внесен от колегата Никола Николов само ще кажа, че този законопроект с текста, който е внесен, наистина трябва да влезе в този Закон за подпомагане на… |
| 29.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и трето заседание | Подкрепям това, което каза Благой Димитров, за “15 октомври”. |
| 29.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и трето заседание | За втори ли? Добре, за втори път, че министърът поема тази отговорност да заплати разликата. Аз мисля, че в случая по този начин и парламентът ще даде един знак, че нещата в България вече вървят в крак с новото време, с новия морал и всичко е наред. Благодаря. |
| 29.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и трето заседание | Благодаря, господин председател. Наистина в забележките, които моят колега Благой Димитров внесе в изказването си, има основание и аз бих подкрепил “15 октомври”. Но понеже Вие наистина много точно, господин Димитров, се спряхте на моралната страна и за някои… |
| 29.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и трето заседание | А Вие сте спали три месеца и сега се събуждате. Колеги и господин председател, ако може да бъде разгледано това мое редакционно предложение, което считам, че не вкарва в грях народното представителство и същевременно решава въпроса. Благодаря. |
| 29.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и трето заседание | А, ние ли сме спали или Вие сте спали, господин министър? |
| 29.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и трето заседание | Ами, ще си намерят, имат излишъци. Затова казвам “Министерският съвет”, пък може да кажем и “Министерството на регионалното развитие и благоустройството”. Аз не искам да разсъждаваме върху тази теза. Господин министър, защо ние трябва да бъдем грешните, а Вие… |
| 29.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и трето заседание | Благодаря, господин председател. Колеги, господин министър, с този текст в Заключителните разпоредби ние сме пред едно изпитание не само дали нарушаваме Конституцията, дали нарушаваме закони, но и дали сме коректни към българските граждани, тъй като коректнос… |
| 24.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и второ заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаема госпожо министър! Съжалявам, че тук чух някои неща, които изместват по някакъв начин проблема и центъра на тежестта на този проблем, а центърът на тежестта върху този про… |