| 10.08.2005 | 40 НС | Единадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Позволявам си да взема думата по една-единствена причина, а тя е, че тази сутрин тук бяха направени доста обидни квалификации към хора, работещи в изпълнителната власт. Аз не бих искал да приема н… |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин Иванов! Искам само да допълня, че и някога някъде, някаква непрозрачност да е имало по Белене, то тази непрозрачност и каквото е липсвало аз съм го извадил. Знаят го всички… |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Иванов, уважаеми господин Мазнев, дами и господа народни представители! Господин Божинов, наистина благодаря, че отдавате такова голямо внимание, като сте през цялото време в залата, докато аз отговарям. Господ… |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Надали, защото иначе щях да стана. |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Вие знаете, че в насоките, определени от господин Шушулов, един от блоковете на централата в Бобов дол ще бъде за студен резерв. За това дружеството ще получава заплащане. Сероочистките трябва да бъдат направени и аз се надявам, че ще бъдат направени. Вероятн… |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | За съжаление, господин Атанасов, не съм министър по всяка една тема, а само министър на енергетиката и енергийните ресурси. |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | На последния Ви въпрос най-добре е да отговори господин Бангачев. Нямам намерение да влизам в обичайното поведение на български политици, които говорят по всяка една тема и по всеки един повод. За приватизацията в България отговаря Агенцията за приватизация. |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Господин Атанасов, господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Господин Атанасов като народен представител с 15-годишен опит знае много добре кога какъв въпрос да зададе и знае много добре какво точно трябва да каже преди избори. Госп… |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, госпожо Банкова! Мнението на българите е: Първо, Севлиевски не идва от енергийната мафия, защото никога не се е занимавал с енергетика. Второ, България, доколкото има енергийна мафи… |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Та, и по този повод, понеже казахте “ратификацията”, госпожо Банкова, искам да използвам тази възможност, която ми се дава и днес от парламентарната трибуна все пак да припомня на всички български избиратели, че Вие бяхте единственият народен представител, ко… |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаема госпожо Банкова! Аз виждам от първия въпрос, както и от този, че Българската социалистическа партия като спечели изборите, ако не друго, то поне министър на енергетиката си… |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо Банкова, аз се надявам, че българите ще потърсят отговорност от всеки политик, от всеки държавник, от всеки министър първо на изборите на 25 юни. Аз съм сигурен, че българите са вече прагматици, а отдавна българите са много образовани, образо… |
| 13.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаема госпожо Банкова, Мария, Ивета и всичките Ви съученици от Английската гимназия във Видин! Да им кажем и на тях “Добре дошли!”, за това, че тук колегата Михаил Миков ги е … |
| 01.02.2005 | 39 НС | Шестдесет и шесто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, господин премиер, дами и господа министри, уважаеми колеги! Въпросът на Новото време е един-единствен: кой носи отговорност, когато се нарушава добрата парламентарна практика? Кой ще понесе отговорност заради това, че на няколко… |
| 12.01.2005 | 39 НС | Дванадесета сесия Четиристотин Тридесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа министри, господин министър-председател, уважаеми колеги! Открихме есенната сесия на парламента с възстановки на миналото, а сега откриваме новия политически сезон с възкресяване на страха. БСП покани меж… |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Ние сме вътре, вътре сме. |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Защо тогава не приемете оригиналния текст? |
| 18.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и четвърто извънредно заседание | Ние нямаме. |
| 17.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Параграф 30а го бяхме отложили. Гласуваме § 30а. |
| 17.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Оттеглям предложението. |
| 16.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Няма. |
| 16.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и седмо заседание | Уважаеми колеги, които смятат, че Шулева разбира повече от иновации да гласуват червено, онези, които смятат, че Академията на науките разбира повече от иновационна политика, да гласуват зелено. Благодаря ви. |
| 15.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Благой, винаги лъжеш. |
| 15.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и шесто заседание | Оттеглям го. |
| 14.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и трето извънредно заседание | Това е абсолютна редакция. (Реплики от опозицията.) Как да не е редакционно? В ред “Структурни реформи” числото “148 500,0” се увеличава със 100 млн. и става “240 500,0”. След ред “Структурни реформи” се създава нов ред “в т.ч. за образование и наука – 130 мл… |
| 14.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и трето извънредно заседание | Мога да си направя редакционно предложение, знаете, госпожо Масларова. |
| 14.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и трето извънредно заседание | Уважаеми колеги, благодаря ви безкрайно за репликите, които ми направихте. Използвам възможността, която вие ми дадохте, за да ви кажа, че ние настояваме нашето предложение по чл. 1, ал. 2 и т. 1 да бъде прието, като предлагаме нова негова редакция, а именно:… |
| 14.12.2004 | 39 НС | Шестдесет и трето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Ние, от Новото време, настояваме да бъде подкрепено нашето предложение на стр. 20 по чл. 1, ал. 2, т. 1, като предлагаме следната редакция: 1. числото "10 367 243,3" да се увеличи със 100 млн.лв.; 2. в ред ІІ "Ра… |
| 10.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесето и пето заседание | Да приемем Закона за политическите партии и най-накрая България да има модерен закон, който да направи даже и онези партии, които не искат да са модерни, модерни. Благодаря ви, уважаеми колеги, и се извинявам на онези, които се чувстват засегнати от моите дум… |
| 10.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесето и пето заседание | Но Народното събрание не бива да обслужва една партия, Народното събрание трябва да обслужва интересите на българското общество. Уважаеми колеги, аз моля всички да осъзнаят отговорностите си като народни представители и да направим така, че с допълнителното в… |
| 10.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесето и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! За сетен път това Народно събрание става свидетел на опити да се бламира и да стане невъзможно приемането на промените в Закона за политическите партии утре. БСП се опитва днес, като проваля приемането на Закона… |
| 10.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесето и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Смятам, че е редно да направим така, че минималните и максималните размери на обезщетенията за безработица да не остават на нивата, които са през тази година, през следващата година. Всички знаем, че всички дохо… |
| 10.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесето и пето заседание | Благодаря, госпожо председател. Госпожо Шулева, не зная дали трябва да Ви репликирам, искам само да Ви кажа, че това, което разкрихте по фамозното Решение № 28-78 сега, то течеше като слух в целия Бургаски регион през целия м. септември. Това решение, както В… |
| 10.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесето и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо Шулева, уважаеми колеги! На 27 октомври съм Ви задал актуален въпрос, който може би към днешна дата не е чак толкова актуален за Вас, но той продължава да бъде актуален за всички миноритарни акционери в търговско… |
| 26.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Новото време ще подкрепи само такава декларация, която ясно и категорично заявява, че не се признават изборните резултати от Украйна. Мотивите за това са няколко и са изключително ясни и прости. Едно от най-голем… |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Лесно е да се говори, трудно е да се прави политика и ние ви дадохме урок каква е успешната политика. (Ръкопляскания и възгласи: “Браво!” в Новото време, реплики в КБ.) Това е истината и аз благодаря на всички, които подкрепят Новото време и му дадоха кураж в… |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | … използвайки добрите парламентарни практики и процедури (възгласи:“Е-е-е!”в опозицията), да подсигури индиректно, чрез данъчни облекчения 135 млн. лв. за българското образование и за българската наука. Новото време успя да влезе във всеки един дом, като допр… |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Аз разбирам, че много искате да дадете квалификации или на мен, или на Новото време, но тези квалификации за нас са без значение. Защото целият български народ разбра, че една малка парламентарна група от 13 човека беше в състояние,… (Възгласи:“Е-е-е!”в КБ.) |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | И Новото време ще иска, ще настоява и ще търси парламентарна подкрепа да бъде приет най-опозиционният закон, внесен в това Народно събрание – законът, ограничаващ Министерство на финансите да разпределя само бюджетния излишък. Слава Богу, от преговорите, коит… |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Очевидно БСП иска пари, за да може да плати дълговете на подобни кметове, каквито те имат. (Реплики от КБ.) Разбирам, че банката кадри на БСП, като чета вестниците, се криела сред кметовете. Не знам колко такива кмета имате, обаче май няма да ви стигнат и два… |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | И понеже от БСП говореха, че знаят как да направят по-добър бюджет, че не са съгласни с ниския бюджетен дефицит, който разгеле го има, и разгеле са повече народните представители, които не искат днешното поколение да оставя по-големи дългове на нашите деца, т… |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | … които не разбират, че днешните ни действия са изключително важни за бъдещето на България, БСП стои единствено в миналото и не може да събере кураж да направи крачка в настоящето. |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Защото за разлика от политиците на БСП и някои други вдясно, … |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Това го каза господин Пирински. Новото време не е съгласно в българския парламент да се употребява думичката “харчене”. В Новото време употребяваме думичката “инвестиране”. |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Какво казаха днес от БСП? Казаха, че държавата трябва да запази своя дял в икономиката около 40%, за да имало пари за харчене. |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Вчера след месец и половина стана възможно в централния републикански бюджет да бъдат предвидени допълнително 135 млн. лв. за финансиране на дейностите, определени в стратегическите документи за развитие на българското образование и наука, които Министерският… |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Подписахме споразумение, в което беше прието на българското Народно събрание да му се даде за пръв път възможността не министрите и Министерският съвет да предлага и прилагат безконтролни стратегии, а Народното събрание да ги обсъди и всеки един народен предс… |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | БСП 15 години прави едно и също. Вчера лидерът на БСП, който е почти на моята възраст, но с малка разлика – той май не е ходил войник и ще трябва да отговори преди изборите ходил ли е войник в България, трябва да каже откога е български гражданин и защо не е … |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Те признаха, че проектът за държавен бюджет за 2005 г. наистина е проектът на статуквото и в голяма степен запазва инерцията. Но аз разбирам министър Велчев, защото с част от колегите си в Министерския съвет той не е в състояние да внесе друг бюджет. Онези ми… |
| 25.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа министри, уважаеми колеги! Мислех си че тези два дни ще бъдат дни за обсъждане на бюджета на България за 2005 г. Тези два дни по-скоро се превърнаха в два дни парламентарно обсъждане на Новото време. Не мога да скр… |