| 28.05.2009 | 40 НС | Петстотно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин управител на Българската народна банка! Има една книга на Фукуяма, която се казва „Основи на държавата”. В тази книга най-важното нещо, което ни препоръчват световни политолози и хора, експерти… |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Господин Щерев, Вие не ме разбрахте какво казах. Аз Ви казах, че не искам да делим хората на пушачи и непушачи, а Вие точно това лансирате в този закон. С това, което ни предлагате и защитавате като текст на Министерството на здравеопазването чрез така нарече… |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | За това сме на този хал. |
| 14.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Дали ще пием бира, дали ще пушим или ще караме коли, си е наше лично решение. И, както каза господин Кътев, ние си плащаме за тези удоволствия. Оттам – нататък, съответните акцизи, държавната хазна, съответно дъ… |
| 13.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Както всички говоривши преди мен казаха, днес не е време да заявяваме приоритети за законодателни инициативи, а по-скоро е време за анализ и за някакви бъдещи заявки с оглед предстоящите два избора, изключително… |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Многоуважаеми господин Илчев! Всичко, което казахте, е вярно, аз слушах внимателно Вашето изказване. Друг е въпросът, че никой не иска да чуе аргументите. Както и партията, която представлявате, не искаше да чуе… |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Да, имаме. Този политически разврат ражда неща от рода на неоконсерватор-земеделец. (Смях и шум от НДСВ и ОДС.) Сигурно има и такова нещо. (Шум и реплики.) А иначе, кой фалирал партии, не знам, може би визирате тези, които прибрахте при вас. Успех ви желая! (… |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Слушайки господин Янев, намирам нещо вярно в неговите думи – че имало политически разврат в България. Да, има и ражда такива като Вас, господин Янев. (Силен смях и реплики.) |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Там позицията, която изразявахте, беше, че логиката изисква да бъдат обединени всички законопроекти, да има 58, да има пропорционалност и да не се пипа изборната бариера. Днес ме изненадвате с Вашата позиция, но това общо взето се е превърнало в традиция в бъ… |
| 13.04.2009 | 40 НС | Четиридесет и седмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Местан, слушах Ви много внимателно и на първо четене на законопроекта. |
| 27.03.2009 | 40 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Уважаеми господин председател, господин премиер-министър, уважаеми колеги! Използвам времето от името на парламентарна група, за да повдигна един въпрос, който смятам за доста сериозен, но за съжаление ръководството на Народното събрание го избягва съвсем уми… |
| 24.03.2009 | 40 НС | Четиридесет и пето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Господин Спасов, аз, за разлика от Вас, много добре си спомням кой предложи задължителното гласуване по време на евроизборите и това беше точно ВМРО. Вие тогава още мислехте върху тази идея. Впоследствие тя изкр… |
| 24.03.2009 | 40 НС | Четиридесет и пето извънредно заседание | Вие направихте ли го? |
| 24.03.2009 | 40 НС | Четиридесет и пето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Понеже сме много искрени в тази зала, учудвам се защо след като сме толкова искрени, всички не си признаем какво си мислим. Тези, които внасят законопроекти за мажоритарен избор и за смесена система, в кулоарите… |
| 24.03.2009 | 40 НС | Четиридесет и пето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаема госпожо Дикова, най-накрая българското общество разбра що за партия е така нареченото „Национално движение Симеон ІІ” или национално движение за какво беше там – „за стабилност и възход”, подсказват кол… |
| 25.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, господин премиер министър, специални почитания на министъра на културата, който спомена уверено думата „напред” и иска да води България напред, доколкото разбрах, пожела изборен успех на Движение „Напред”. За разлика от моите ко… |
| 03.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и девето заседание | Промените, които предлагаме за изменение и допълнение на Закона за местното самоуправление и местната администрация, касаят основно две неща: първо, възможността общинските съвети да определят сами възнаграждението си и то да стига до определена височина - не… |
| 03.12.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, действително няма становище от Комисията по местно самоуправление, регионална политика и благоустройство. Законопроектът, който ние с моя колега сме внесли още на 26 март тази година, за съжаление явно не е стиг… |
| 19.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Уважаеми господин Кътев, аз не се учудвам, че не сте разбрали нищо, в крайна сметка не всички разбират. Някои като вас разбират само от царски имоти и гори, някои пък не искат да чуят. Но това е въпрос на асоциация, на мислене, на възприятие. Господин Кътев, … |
| 19.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, господин премиер-министър, господа министри, уважаеми колеги! Предложеният и тази година бюджет впечатлява със следното нещо: че в неговата философия има тревожни очаквания по отношение на настъпващата криза, които обаче за съжа… |
| 13.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Не. |
| 13.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз мисля, че аргументите, които колегите преди мен изказаха, са достатъчно ясни и бих ги потвърдил категорично. Смисълът на дискутираните текстове в крайна сметка беше да се създаде нормален и ефективен контрол … |
| 10.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Седемнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Явно вносителят на това предложение - Министерският съвет, е сигурен, че то ще бъде одобрено и не присъства в залата. Това е позната практика за това управление. Дискусията, която водим днес, е преди всичко конц… |
| 13.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и второ заседание | Аз ще коментирам много кратко, но същевременно много ясно това, което каза господин финансовият министър. Ще припомня само някои негови слова от неговите статии по време на сключването на тази сделка. Те не бяха в този стил, който чуваме днес, че всеки един ф… |
| 13.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и второ заседание | Уважаеми господин министър, от това, което чувам от Вас, въпреки че се въздържате от аналитичен коментар, разбирам, че сделката не е много удачна за България. Още повече, че Вие споменахте – в зависимост от външни фактори, единият от които е така наречният ли… |
| 13.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, господин министър, уважаеми колеги! Преди шест години, в периода от 6 до 22 март 2002 г., правителството на премиера Симеон Сакскобургготски извърши изненадваща и противно на всякаква логика шумно рекламирана замяна на държавен … |
| 11.06.2008 | 40 НС | Триста и Осемдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Дискутираме една болна тема за българското общество, една тема, която все повече разяжда обществото и делегитимира управлението на държавата, делегитимира институциите и води до упадък на държавността. Цинично е… |
| 24.04.2008 | 40 НС | Триста Шестдесет и четвърто заседание | Благодаря, господин председателю. Уважаеми господин председател, уважаеми господин премиер- министър, дами и господа министри, уважаеми колеги! Започвам с репликата, с която тръгна премиер-министърът – за управленската целесъобразност на промените, които днес… |
| 28.03.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и трето заседание | От името на парламентарна група. Уважаеми господин премиер-министър, господин председател, уважаеми колеги! По повод на вчерашното посещение на турския министър-председател Реджеп Ердоган в Република България, от името на Българския народен съюз считам, че то… |
| 05.03.2008 | 40 НС | Триста Четиридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Моля ви за малко внимание. “ДЕКЛАРАЦИЯ от името на Парламентарната група на Български народен съюз По инициатива на народните представители от ВМРО–Българско национално движение изразяваме своето безпокойство от… |
| 21.02.2008 | 40 НС | Триста Тридесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, господин премиер-министър, уважаеми министри, уважаеми колеги! Всички уважаеми колеги, не неуважаеми, всички уважаеми колеги! Аз много уважавам господин Пантев, който е бил мой преподавател и винаги съм се възхищавал на омайната… |
| 08.02.2008 | 40 НС | Триста Тридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър! От отговора, който ми дадохте, видях, че сте направили една проверка, по-скоро една хронологическа справка откога господин Воденичаров в крайна сметка присъства като административно лице на службата д… |
| 08.02.2008 | 40 НС | Триста Тридесет и второ заседание | Такава е била волята на залата, господин председател. |
| 08.02.2008 | 40 НС | Триста Тридесет и второ заседание | Благодаря отново, господин председател. Уважаеми колеги, надявам се, че няма да си омръзнем, но така се случва. Този въпрос е свързан със системата на образованието, само че в по-висшата му част – Закона за висшето образование. И моят въпрос беше провокиран о… |
| 08.02.2008 | 40 НС | Триста Тридесет и второ заседание | Уважаеми господин министър, уважаеми господин председател! По отношение на конкретния проблем е хубаво, че има реакция – това е несъмнено – дали въз основа на моя въпрос, или на по-оперативна работа от страна на министерството, е хубаво, че има ефект. Що се о… |
| 08.02.2008 | 40 НС | Триста Тридесет и второ заседание | Да, точно така, господин председател. През учебната 2007-2008 г. в Основно училище “Христо Ботев”, с. Оризово, община Братя Даскалови е имало свободно учителско място, което не е било обявено от директора на училището в борсата на труда в гр. Чирпан. На това … |
| 08.02.2008 | 40 НС | Триста Тридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин вицепремиер и министър на образованието, уважаеми колеги! Имам два въпроса, ще започна с първия, свързан със системата на средното образование и касаещ конкретно Закона за народната просвета. |
| 07.02.2008 | 40 НС | Триста Тридесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, предложението за член на комисията от страна на Българския народен съюз е за народния представител Борислав Българинов. Благодаря. |
| 23.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги. Не претендирам, че съм специалист в селскостопанската наука, както някои говорили преди мен колеги, но мисля, че господин Моллов като специалист в областта на земеделието и госпожа Манева в голяма степен изясних… |
| 18.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и трето заседание | Питам тогава защо като законодатели и като хора, които гласувахте Закона за висшето образование, позволихте предишния път да има административен натиск? Защото тогава може би нямаше пряк интерес, касаещ един човек?! А в случая има такъв интерес. Всичко остана… |
| 18.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и трето заседание | Аргумента може би го имате Вие, защото аз казах: тук прозира личен интерес. И всичко останало, което се твърди за академичната свобода, е много добре казано, но недобре защитимо. Защото аз питам: къде е разликата между академичната свобода? Защото проф. Панте… |
| 18.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и трето заседание | Аз съм абсолютно спокоен. |
| 18.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и трето заседание | Може би е вярно, всеки има право на мнение, господин Местан. Аз не Ви прекъсвах и Ви моля да бъдете възпитан човек, какъвто всъщност сте, и да ме изслушвате и мен. Нали така, господин председател? |
| 18.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и трето заседание | Аз чух идеално всичко, аз присъствах и в комисията, и на това пленарно заседание, и вчера слушах програмната Ви реч. Това, което Вие в крайна сметка формирате, може би е вярно. |
| 18.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и трето заседание | Аз усещам, че зад формулировката, която Вие в крайна сметка искате,... |
| 18.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин Местан, доколкото имам информация, правителството, което в момента управлява България, е сформирано с мандата на Движението за права и свободи. Да ми задавате Вие на мен въпроса кога вашият министър имал намерение да внесе стратегия за висше… |
| 18.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Дискутираме два законопроекта, свързани със Закона за висшето образование. По законопроекта, включващ университетските болници, тъй като не съм професионалист по темата, ще бъда максимално кратък и ще изразя лич… |
| 22.11.2007 | 40 НС | Триста и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Следвайки принципа, че морската индустрия е един от основните икономически приоритети на Република България и анализирайки внимателно българското законодателство, приложимо при облагане доходите на моряците и пр… |
| 21.11.2007 | 40 НС | Триста и седмо заседание | Макар че образованието и здравеопазването са посочени като приоритет в правителствения бюджет, или поне това са думите на трите партии в коалицията, парите, които се отделят като брутен вътрешен продукт, запазват почти същите стойности, дори по някои от тях и… |
| 21.11.2007 | 40 НС | Триста и седмо заседание | Естественото е демографската структура и грижата за младите семейства да бъде с премахването на семейното подоходно облагане и увеличаването на семейните надбавки, които не се взимат от всяко българско семейство. Това ли е естественото? Това ли е грижата за д… |