| 27.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Приятели от ГЕРБ, спомнете си, че сте българи! (Ръкопляскания от КБ.) |
| 27.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Това, което правите, е залог, че поставяте на карта бъдещето на българската нация, на единението на българската нация. (Възгласи: „Е-е-е!” от ГЕРБ.) Поставяте на карта бъдещето на българската държавност. Има хора, които работят срещу тази държавност. (Силен ш… |
| 27.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Накратко. Свършвам, госпожо. (Реплики от ГЕРБ.) |
| 27.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Аз искам изказване, госпожо, ако това е ... |
| 27.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Аз искам да Ви кажа, че няма нищо по-позорно от това човек да не уважава своето минало. Аз помня това минало! Аз зная това минало и искам да потърся сред Вашите редове онези български патриоти, които ще се замислят в днешния ден. (Скандиране: „Времето! Времет… |
| 27.06.2014 | 42 НС | Сто Двадесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Днес присъстваме на трогателно единение между народните представители от ДПС и Политическа партия ГЕРБ. Виждаме посоката на Вашето единомислие. (Силен шум и реплики от ГЕРБ.) Искам да кажа, че бях споменат в изка… |
| 14.03.2014 | 42 НС | Сто и второ заседание | Уважаеми господин министър, Вие направихте твърде много за различни земеделски производители и животновъди, независимо от критиките. Аз искам да изразя неудовлетворението си от факта, че не се разбира, че ако в България примерно умрат 1000 кози това за чиновн… |
| 14.03.2014 | 42 НС | Сто и второ заседание | Уважаеми господин министър, народът казва: „Пази Боже времена, в които козите стават многобройни!”. Днес икономическата криза роди мизерия в българското село, непозната за времена дори от националните катастрофи. Въпросът ми към Вас е следният: на територията… |
| 05.03.2014 | 42 НС | Деветдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Днес е своеобразен ден на панихида и упокой на един гигант на българската индустриална мощ. Металургичният комбинат „Кремиковци” почина (оживление в ГЕРБ) на 45 години – една сравнително мла… |
| 28.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и шесто заседание | Предстои да влезе в сила така нареченият „пакет от мерки” за железопътния транспорт. Господин министър, не искам да бъда груб, искам да Ви пожелая да не се запишете в историята на Български държавни железници като човекът, който ги е закрил и след време хорат… |
| 28.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и шесто заседание | Уважаеми господин министър, аз не съм виждал споразумение 3.0. Искам да попитам дали в него има текстове, написани с дребен шрифт, защото истината винаги се крие в подобни текстове и както е казано: дяволът винаги е в подробностите. Уважаеми господин министър… |
| 28.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаеми господин министър, в посочения документ са залегнали предложения и инициативи за управление на жп сектора, регулаторни, инвестиционни и управленски мерки по преценка на пре… |
| 28.02.2014 | 42 НС | Деветдесет и шесто заседание | В душата на народа ни, в скрижалите на българския дух, в паметта българска гори жаравата на 3 март – Денят на Освобождението и на възкресената българска държавност. Трети март е ден на славата и подвига, на честта и достойнството, на благородството и саможерт… |
| 13.12.2013 | 42 НС | Седемдесет и второ заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги и колежки народни представители! Съдбоносните исторически годишнини, които отбелязахме през настоящата 2013 г. – 110 години от Илинденско-Преображенското въстание и 100 години от балканските войни, оставиха трайна… |
| 11.12.2013 | 42 НС | Седемдесето заседание | Аз имам реплика! Този въпрос трябваше да бъде разгледан ... |
| 11.12.2013 | 42 НС | Седемдесето заседание | Само с едно изречение, господин председател. Искам да кажа, че този закон е палиативен, той решава само проблемите на бизнес сектора в зърнопроизводството и зърносъхранението. Този закон не решава проблемите на българското животновъдство. И ако ние сме народн… |
| 11.12.2013 | 42 НС | Седемдесето заседание | Казах, че никога в българската история България не е имала толкова малко на брой глави едър и дребен добитък и птици. Никога в българската история България не е произвеждала толкова малко месо, мляко, яйца и всички производни от животновъдството продукти. Нас… |
| 11.12.2013 | 42 НС | Седемдесето заседание | Ще се мотивирам, въпреки че … Заглавието на закона би трябвало да бъде „Закон за преодоляване на катастрофата в българското животновъдство” и това е темата на моето изказване, за което не знам дали ще ми дадете думата? |
| 11.12.2013 | 42 НС | Седемдесето заседание | … птици и производните от това. |
| 11.12.2013 | 42 НС | Седемдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Вземам думата и приемам риска да заявя от тази трибуна, че законът, който гледаме на второ четене, не отговаря на състоянието, в което се намира този отрасъл от българското стопанст… |
| 21.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! С риск да заприличам на господин Иванов и аз вземам няколко пъти думата за реплика. Учудва ме упоритостта, с която колегите от ГЕРБ настояват на своето. Разбирам това времеядство – час и половина загуби Народнот… |
| 21.11.2013 | 42 НС | Шестдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Вчера имаше заседание на Комисията по транспорт, информационни технологии и съобщения и този въпрос беше много обстойно разискван. Ситуацията, да я припомним, е следната – ГЕРБ раздават картите с този закон, мин… |
| 06.11.2013 | 42 НС | Петдесет и пето заседание | Господа, вижте, комисията даже не е установила, че кравите в Индия са свещени. Такова откритие тя не е направила. Не е направила откритие, че всички говеда, където и да се намират, също не са свещени. Няма значение какво докладвате тук. Някакви си 34 милиона … |
| 06.11.2013 | 42 НС | Петдесет и пето заседание | Правя Ви подобна забележка. Вие всъщност съсипахте времето ми, затова ще ми дадете малко време. |
| 06.11.2013 | 42 НС | Петдесет и пето заседание | Господин Бойко Борисов да е направил своя кон сенатор? Такова нещо няма. |
| 06.11.2013 | 42 НС | Петдесет и пето заседание | Господин Миков, ще вляза в ролята на господин Лазаров, който днес не го виждам. Нищо не Ви дава право да не поглеждате към лявата половина на залата! Давате право на реплика по няколко пъти на едни и същи хора! То не бяха тежки артилерии, то не бяха леки кава… |
| 22.10.2013 | 42 НС | Второ извънредно заседание | Отговорни сме – да, другари! Аз Ви наричам другари в този момент, защото това е върховен, важен национален въпрос! И всички Вие, които се делите, които пропуснахте прекрасната възможност да удължите този мораториум през 2010 г., които нехаехте, сте отговорни … |
| 22.10.2013 | 42 НС | Второ извънредно заседание | Аз съм може би последният човек, който би казал дума – хула за своя народ. Някои наши типичности обаче са добре известни. Те са известни и на съседните нам народи. Турците, които ни познават добре и имат култ към словото, обичат да казват: „Да му имам на бълг… |
| 22.10.2013 | 42 НС | Второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Поради изключителната важност на проблема бих желал да се удължи времето на парламентарните групи. |
| 02.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и първо заседание | Вие сте еманацията на разрухата и го доказахте и в днешния ден. (Шум и реплики от ГЕРБ.) Не Ви е проблем Михаил Миков, не Ви е проблем! Проблемът Ви е, че имате неустановеност в своето съзнание. Физически сте тук, ментално сте някъде другаде, а политически ни… |
| 02.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и първо заседание | И Вие ще получите оценката на този народ, че го излъгахте през 2009 г., че може да има друго бъдеще. |
| 02.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и първо заседание | Искам да Ви кажа: не се проявявайте като времеяди! Четири години изядохте като марокански скакалци историческото време на България, през което можехме да възправим тази държава. (Силен шум и реплики от ГЕРБ.) Това искам да Ви кажа. |
| 02.10.2013 | 42 НС | Четиридесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Вече няколко месеца се опитвам да осмисля духа на тази зала – твърде любопитно занимание, бих казал. Искам да Ви кажа, че в качеството си на главен редактор следя политическия живот вече 24 … |
| 04.09.2013 | 42 НС | Тридесет и второ заседание | Да, разбрах. Благодаря Ви. |
| 04.09.2013 | 42 НС | Тридесет и второ заседание | На 4 август в 1 ч. 50 мин. до 2 ч. и 50 мин. таблото отчиташе електрическа мощност от фотоволтаици, както споменах – 8 мегавата. |
| 04.09.2013 | 42 НС | Тридесет и второ заседание | Наскоро енергийният системен оператор започна да показва на уебсайта си в реално време публично количеството произведена електроенергия и да обозначава процентната пропорция и общото потребление на Република България. Можеше да се види как до скоро АЕЦ работе… |
| 04.09.2013 | 42 НС | Тридесет и второ заседание | Уважаеми колеги, неблагодарно е да се говори по въпросите на енергетиката след такъв специалист като господин Аталай, но той спомена нещо изключително важно – става дума за Бялата книга за предишното управление и за наследството, което трябва да преодолява то… |
| 19.07.2013 | 42 НС | Двадесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! По Светия календар на Българската православна църква утре е Илинден – ден, наречен на Светията, комуто в небесните поселения подвластни са стихиите и гръмотевиците. Иконописците г… |
| 17.07.2013 | 42 НС | Двадесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! В своята студия „Властта и медиите” знаменитият проф. Ноам Чомски има следното определение: „Това, което е тоягата в ръцете на тоталитариста, това са медиите в условията на демокрац… |
| 05.07.2013 | 42 НС | Двадесето заседание | Уважаема госпожо министър, аз ще прочета това, което искам да Ви кажа. Първо Ви благодаря за изчерпателния отговор по този въпрос, който предизвика изключителна тревога в обществото заради безхаберната политика на предходното правителство въобще в образование… |
| 05.07.2013 | 42 НС | Двадесето заседание | Уважаема госпожо министър, наскоро стана известен скандалният случай, че още преди година и половина, по време на управлението на Партия ГЕРБ, Министерството на образованието, младежта и науката започва работа по Проект за промяна на учебните планове, и то пр… |
| 27.06.2013 | 42 НС | Шестнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Вземам думата не за да кажа хулни слова за българския войник и за българския офицер. Пазил ме господ от тези неща. Искам само да припомня следното. Истор… |
| 27.06.2013 | 42 НС | Шестнадесето заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми господин министър-председател, господа министри, господа народни представители, другари! Господин министър-председател, днес Вие предлагате на вниманието на Народното събрание един изключителен, но и важен акт за б… |
| 21.06.2013 | 42 НС | Петнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги народни представители! Днес разискваме един изключително важен за българското общество и за обедняла, бедняшка България проблем – въпроса с цената на електроенергията. Разбира се, от та… |
| 20.06.2013 | 42 НС | Четиринадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Аз благодаря на госпожа Джафер, която обърна внимание на парламентарната зала за основната и най-съществена част от това изследване – че 80% от българското население подкрепят соц… |
| 30.05.2013 | 42 НС | Пето заседание | Във Ваше лице българската демокрация има едно доказателство за поредния бастард. Не Ви псувам, драги приятели. Бастард значи незаконно родено дете. (Реплика от народния представител Ивайло Московски) Господин Московски, сега ще Ви кажа какво общо има. Когато … |
| 30.05.2013 | 42 НС | Пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Казват, че когато лъжата е на другия край на света, истината тепърва започва да я гони. Утехата е в това, че тя в края на краищата винаги я застига. Вчера беше един добър ден за българската … |