| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин Кисьов! С Решение N 480 на Министерския съвет от 1996 г. бяха утвърдени списъци на търговските дружества с държавно имущество, подлежащи на ликвидация и изолация въ… |
| 11.12.1996 | 37 НС | Двеста и Четиридесето заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа депутати, уважаеми господин Сунгарски! Наистина, активната политика е една от най-бързо развиващите се части в областта на политиката на заетостта. Самият факт, че тази година около 35 на сто от бюджета ще бъде изр… |
| 11.12.1996 | 37 НС | Двеста и Четиридесето заседание | Уважаема госпожо председател! Дами и господа народни представители! Уважаеми господин Ботев! Възползвам се от това, че ме поканихте да разясня всъщност един принципен въпрос. Струва ми се, че реформата в социалното осигуряване е едно от безспорните достойнств… |
| 29.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители, уважаеми господин Драганов! Целта на Програмата за временна заетост и ограничаване на безработицата чрез разкриване на допълнителни временни работни места в общополезни дейности като комунал… |
| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Не е така, господин Капудалиев... (Васил Михайлов продължава своята реплика) Мисля, че трябва да се осигури условие за изслушване. Защото ако такива условия създавате и на други колеги, наистина ще има проблеми да се разбере истината. И така. Първо, господин … |
| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Тук някой от депутатите... Извинявайте... Господин председател! Уважаеми дами и господа депутати! Някой каза, че започва друг театър. Следователно, някой е заложил първо действие на театъра и това се признава от него. Аз обаче няма да правя театър, а ще се по… |
| 08.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Господин Статков, аз наистина благодаря за това, което го отправяте като препоръка, но не го разбирайте като едно непрекъснато повтаряне на днешния ден на този факт. Това не са държавни служители в смисъла служители на централната администрация или на региона… |
| 08.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Господин председател, уважаеми господин Статков, дами и господа народни представители! Целевата защита за компенсиране на повишените цени на електрическата енергия и другите енергоносители действа от месец март 1995 г. Основният принцип е приоритетно подпомаг… |
| 08.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Господин председател, искам да ви подаря един правилник към закона. Заповядайте. |
| 08.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Статков, дами и господа народни представители! Наистина този Правилник за прилагане на Закона за защитата, рехабилитацията и социалната интеграция на инвалидите е един документ с изключително важно значение за … |
| 08.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Георгиев! Зададеният от Вас въпрос значително надхвърля онова, което беше изпратено до мен като министър от канцеларията на Народното събрание. Аз ще се опитам да отговоря на поставените от Вас и в момента въпр… |
| 20.09.1996 | 37 НС | Двеста и Единадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин Захариев! В интерес на истината трябва да кажа, че обвиненията, които в известен смисъл, а някъде и напълно са основателни, не визират служби, чийто ръководител съм аз. Аз не съм ръководител нито на "Български п… |
| 13.09.1996 | 37 НС | Двеста и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа депутати, уважаеми господин Сунгарски! Във връзка с Вашето питане и поставените в него въпроси Ви информирам следното. При избирането ми за министър на труда и социалните грижи наличните средства във фонд … |
| 06.08.1996 | 37 НС | Двеста и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа депутати, уважаеми господин Захариев! Във връзка с питането относно процедурите за пожизнено признаване правата на инвалидите при ползване на преференции по реда и условията на Правилника за социално подпо… |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Аз няма да репликирам господин Сунгарски, а ще направя заявление, което той трябва да провери: че никакви пари - нито на пенсионния фонд, нито на фонд "Професионална квалификация и безработица", са се намирали в Първа частна банка. Това, което искате да знает… |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Аз имам право да искам думата по всяко време. |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Господин председател, искам думата. |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | В Първа частна банка няма пари! |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Коя е банката? |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Това е лъжа! |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | И с това нещо ние отидохме на дискусия, която се проведе в Министерския съвет и работодателите дойдоха, защото те считат, че единствено структурната реформа, единствено малкият и среден бизнес... Тук съм го говорил. Вие скоро сте влезли в този парламент, но т… |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Питайте господин Пушкаров. Господин Михайлов, Вие не се оказахте с Вашата камера там вероятно защото не сте знаели. И освен това, когато вие говорите за този нещастен капитал терминът, който вие използувахте към социалните партньори, към работодателите, с кои… |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Господин Сунгарски, аз не се възползувам от правото си да Ви отговарям тогава, когато Вие нямате право на реплика, а ще Ви го кажа директно, за да можете да ми отговорите. Мисля, че намаляването броя на пенсионерите най-малко на Вас трябва да Ви казвам откъде… |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Няма да живеете на гърба на държавата, ще плащате. |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | А, ето, виждате ли, в главата на господин Костов се роди! Така че това, което се роди в главата на господин Костов, ние трябваше за година и половина да го отстраним, за да могат да получат хората, които са работили, хората, които са си дали труда на тази дър… |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Иван Костов, разбира се. Естествено, на вас сега ви е неприятно, защото, забележете какво има във вашата социална програма. Аз също чета, радвам се, че вие четете нашата. Там са записали: да отделим фонда. Този фонд го отделихме ние. Какво ще обещаете следващ… |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Уважаеми дами и господа народни представители! Виждам господин Йорданов, неговото лъчезарно лице и си мисля: колко пъти, господин Йорданов, Вие, като председател на Народното събрание, имахте удоволствието да получите проекта за отделянето на Фонд "Обществено… |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | По Указ 56, господин Димитров. |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Искам да взема думата по повод на това, че съм не само министър на труда и социалните грижи, а и депутат от регион, който гласува политическо недоверие на политическата сила, чийто представител току-що се изказа. Вероятно вие пропускате, уважаеми колега, факт… |
| 31.05.1996 | 37 НС | Сто Седемдесет и девето заседание | Аз Ви благодаря, госпожо председател. Уважаеми господин Златаров, мисля, че този въпрос, който Вие задавате е от изключително голяма важност и той интересува прекалено много хора или по-точно това са близо 2 млн. и 400 хил. пенсионери в нашата страна, ето защ… |
| 20.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Аз искам да благодаря не само за приетия закон, а и за начина, по който той беше приет. Не знам дали наблюдавахте радващото единодушие, с което ние всички поемаме пътя на реформа в една много важна област, каквато е социалното осигуряване. Затова ви благодаря… |
| 20.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Що се касае до отношението към ликвидационните съвети, мисля, че Министерството на труда и социалните грижи тогава, когато възникна проблем дали да се регистрират или не, зае категорично становище да защити правото на труд на тези хора, които са работили там.… |
| 20.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Уважаеми дами и господа, аз няма да се изкажа по съществото на проблема, тъй като това е наистина спорен въпрос и аз не мога да бъда, така да се каже, безпристрастен дотолкова, доколкото за мен правото на труд е право, което трябва да се упражнява от всеки, к… |
| 21.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и първо заседание | Господин председател, уважаеми дами и господа! Тази промяна надявам се е една от последните, които се правят в сега действуващото законодателство, която е стъпка към реформата в социалната област и има за цел да направи осигурените работници равноправни участ… |
| 16.02.1996 | 37 НС | Сто и Четиридесето заседание | Вероятно губим, но хората загубиха много повече за пет години, господин председателю. Аз сега ще го обясня от трибуната на Народното събрание, за да може господин Петко Илиев да използува възможността да се извини пред целия български народ на правителството,… |
| 16.02.1996 | 37 НС | Сто и Четиридесето заседание | Аз разбирам, че прекалявам, но ние прекаляваме... |
| 16.02.1996 | 37 НС | Сто и Четиридесето заседание | Вярно, изнесена е след 1989 г. Съгласен съм. Така че много ви моля нека да възстановим тези две Българии, за да мога да възстановя и аз да предложа възстановяването на таваните на това равнище, на които отговаряше икономиката на България към 1989 г. Благодаря… |
| 16.02.1996 | 37 НС | Сто и Четиридесето заседание | От друга страна, искам да Ви кажа, че тогава, когато през 1989 г. се извърши промяната, максималният размер на пенсията беше един път и половина от средната работна заплата за страната. За пет години лутане насам-натам тя вече наистина е под средната работна … |
| 16.02.1996 | 37 НС | Сто и Четиридесето заседание | Това, какво е осъвременяване и актуализация, вероятно има хора, които ще Ви обяснят, че то е едно и също. Само че едното е казано на български, а другото не съвсем на български. |
| 16.02.1996 | 37 НС | Сто и Четиридесето заседание | Господин Илиев, аз наистина се радвам, че мислим едно и също. Хубаво е, че се водят стенограми, защото те могат да се проверяват кой какво е казал и на какво е било отговорено. |
| 16.02.1996 | 37 НС | Сто и Четиридесето заседание | Имам право да взимам думата по всяко време и ще я взимам винаги, когато трябва да се говори истината от трибуната. Първо, искам да повторя още веднъж - пари има и вие ги гласувахте вече в бюджета. За една година правителството нито веднъж не се оправда, че ня… |
| 16.02.1996 | 37 НС | Сто и Четиридесето заседание | Госпожо Николова, аз искам само да посоча няколко факти и няма да ги коментирам. Министерският съвет не се меси в работата на пенсиите по собствено осмотрение, а по силата на закон, приет от Съюза на демократичните сили през 1992 г., с което се определи социа… |
| 16.02.1996 | 37 НС | Сто и Четиридесето заседание | Аз благодаря на господин Будимов затова, че ние взаимно почваме да си оказваме доверие - изпълнителна власт, законодателна власт и всички в интерес на българските граждани. Но аз искам да направя едно разяснение, тъй като стана въпрос за научни работници, про… |
| 16.02.1996 | 37 НС | Сто и Четиридесето заседание | Господин председател, уважаеми дами и господа! Позволете ми от името на Министерския съвет да изразя своето задоволство от това, че Народното събрание приоритетно, отнасяйки се с отговорност към проблемите на 2 млн. и 400 хил. пенсионери, ще разгледа днес еди… |
| 08.02.1996 | 37 НС | Двадесет и второ извънредно заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми дами и господа депутати! Господин Радев! Аз искам да Ви обърна внимание, че този закон, за който Вие апелирахте, вече е факт и действа от началото на м. декември. Това е Законът за фонд "Обществено осигуряване", където в… |
| 14.12.1995 | 37 НС | Сто Двадесет и второ заседание | Госпожо председате/i, уважаеми дами и господа народни представители! Позволете ми като министър на труда и социалните грижи да се присъединя към думите, които изказа господин Куртев, да благодаря на съюзите на инвалидите на техните регионални организации, на … |
| 14.12.1995 | 37 НС | Сто Двадесет и второ заседание | Да, в изключение на принципа, който аз също поддържам - всичко да си отиде по местата. Искам да ви кажа, че първият не е свързан с някакви сериозни..., тъй като става въпрос за освобождаване от сборове. Второто е даване на право да се получават заплати, т.е. … |
| 14.12.1995 | 37 НС | Сто Двадесет и второ заседание | Тъй като в края на краищата законите обслужват реални и обществени отношения, това, което сподели господин Статков, очевидна е нуждата, крайно належащата нужда от приемането на § 3... |
| 14.12.1995 | 37 НС | Сто Двадесет и второ заседание | Да се каже, че т. 1 на чл. 49, т.е. целевата ежегодна субсидия от държавния бюджет в размер на 0,1 на сто от брутния вътрешен продукт да влиза в сила от 1 януари 1997 г. |
| 14.12.1995 | 37 НС | Сто Двадесет и второ заседание | Към § 6, ал. 2. |