| 15.09.2021 | 46 НС | Двадесет и пето заседание | Уважаема госпожо Председател, уважаеми колеги, уважаеми колеги депутати от Четиридесет и шестия парламент! Има ли съдебна реформа? Не. Няма! Кой е виновен? Всички до един, абсолютно всички до един, защото, ако ние наистина искахме да има съдебна реформа, тя щ… |
| 15.09.2021 | 46 НС | Двадесет и пето заседание | Уважаеми колеги! Има значение как се казва главният прокурор, защото две години на площада хората искаха неговата оставка. Затова има значение как се казва главният прокурор. (Ръкопляскания от ИТН.) |
| 10.09.2021 | 46 НС | Двадесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо Председател, колеги, господин Вицепремиер! Уважаема госпожо Манолова, напълно съм съгласна с Вас, че наистина общините трябва да получат подкрепа, но това разпределение, което предлагате, всъщност големите общини имат възможност да формират н… |
| 10.09.2021 | 46 НС | Двадесет и четвърто заседание | Госпожа Сачева и госпожа и госпожа Манолова, и моят уважаем колега, са прави. И затова, защото са прави, ние можехме да променим нещата много лесно, без да правим тези поправки, ако социалната пенсия вместо 170 станеше 200 лв. – 50-те лв. се покриваха за всич… |
| 09.09.2021 | 46 НС | Двадесет и трето заседание | Сега ние се чудим как да вържем бюджета. Да, сигурно сте прав, господин Кадиев, че има инфлационно увеличаване, ама то е инфлационно. (Ръкопляскания от ИТН и ИБГНИ.) |
| 09.09.2021 | 46 НС | Двадесет и трето заседание | Кой взриви цялата работа! Извинявайте, колеги от БСП, извинявайте, ама съжалявам много, но Вие взривихте залата, защото се съгласихте с колегите от ДПС и с колегите от… Няма лошо да взимат хората повече пари. Да вземат и 120 лв. |
| 09.09.2021 | 46 НС | Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин Председател, колеги, уважаеми господин Министър! Цяла сутрин слушам и се чудя: аз била ли съм в тази зала, или не съм била, говорила ли съм, или не съм говорила? Кой е по-по-най-? Извинявайте, колеги, предложението за актуализация на пенсиит… |
| 08.09.2021 | 46 НС | Двадесет и второ заседание | Уважаема госпожо Председател, колеги, уважаеми господин Министър! Аз мисля, че излязохме от темата и затова предлагам да прекратим дебата. Става въпрос да ги дарим ли тези ваксини, или да ги хвърлим? Извинявайте, не мога да слушам непрекъснато апотеози на ГЕР… |
| 07.09.2021 | 46 НС | Второ извънредно заседание | Господин Адемов, абсолютно сте прав! Че минималната пенсия е политическо решение, сте прав. Аз Ви питам: ако Вие предлагате минимална пенсия, защото 120 лв. не е пенсия, нали, а е нещо друго, а 300 лв., това означава, че всички останали неща, за които си гово… |
| 07.09.2021 | 46 НС | Второ извънредно заседание | ...на „Има такъв народ“ е умножаване на стажа по 1,35. Това е да стимулираме хората да работят повече и затова се получават 370 лв., а не защото ние сме си го измислили. Господин Професоре, съжалявам, обаче не е сбъркана системата, напротив – ние умножаваме п… |
| 07.09.2021 | 46 НС | Второ извънредно заседание | Има генерално неразбиране и основното предложение... |
| 07.09.2021 | 46 НС | Второ извънредно заседание | Тъй като бъркотията стана страхотна, затова все пак искам да попитам колегите от тази страна: Вие искате да направите минималната пенсия 480 лв. ли? 490 лв., извинявам се, защото 370 плюс 120 прави 490 лв. Нищо против, аз съм пенсионер, нямам против! (Ръкопля… |
| 07.09.2021 | 46 НС | Второ извънредно заседание | Кой харчи повече пари? И трето, недейте да спекулирате, защото винаги бюджетът на ДОО е бил в дефицит. Всяка година и при Вас този дефицит е растял, не е намалявал, съжалявам. (Ръкопляскания от ИТН и ИБГНИ.) |
| 07.09.2021 | 46 НС | Второ извънредно заседание | Уважаема госпожо Председател, господин Вицепремиер, уважаеми колеги! Първо, колега, тук не е финансовият министър, защото тук е вицепремиерът. Второ, никой не променя пенсионния модел. Трето, това, което предлагаме ние, струва 56 милиона, а това, което предла… |
| 07.09.2021 | 46 НС | Второ извънредно заседание | Господин Ананиев, ако си спомняте, в края на моето изказване аз казах нещо много важно. Хубаво е младите хора да се връщат на работа и трябва да Ви кажа, че според статистиката през 2017 г. – аз понеже от тогава имам статистика, около 10 хиляди майки са се въ… |
| 07.09.2021 | 46 НС | Второ извънредно заседание | Така че аз Ви моля да помислите още веднъж дали тези 380 лв. за втората година трябва да останат! (Ръкопляскания от ИТН и „БСП за България“.) |
| 07.09.2021 | 46 НС | Второ извънредно заседание | Стига госпожа кметицата на София да е осигурила ясли и детски градини. Така ли е? Така е! (Реплика на народния представител Десислава Атанасова: „Хайде стига, това е против всякакви правила!“) |
| 07.09.2021 | 46 НС | Второ извънредно заседание | Да, майката във втората година трябва да бъде насърчена да се върне на работа. |
| 07.09.2021 | 46 НС | Второ извънредно заседание | Уважаеми колеги, първо, искам да изкажа благодарност на нашите колеги от парламентарните групи на „Да, България“, на „Изправи се! Ние идваме!“, на колегите от БСП и на колегите от ДПС, с които в Комисията по бюджет и финанси проведохме един конструктивен диал… |
| 07.09.2021 | 46 НС | Второ извънредно заседание | Съжалявам, господин Ананиев, че точно на Вас трябва да обяснявам, че не правя никаква пенсионна реформа. Моля Ви се, във формулата за формирането на пенсии на сега действащата пенсионна система има два основни елемента. Това е съотношение на среден осигурител… |
| 07.09.2021 | 46 НС | Второ извънредно заседание | Искам само да Ви напомня, дами и господа, това, че минималната пенсия ще бъде равна на прага на бедност не е наш патент, нито български, това е идея на Евростат и на Европейската комисия. Продължавам с изказване… |
| 07.09.2021 | 46 НС | Второ извънредно заседание | Уважаеми колеги от ГЕРБ, госпожо Сачева, господин Ананиев! Първо, това не е актуализацията на бюджета 2021 г., не е стратегическата промяна. Тя се налага от Вашата кадърност да направите хубав бюджет, така че той да стигне до края на годината и да поеме всичк… |
| 07.09.2021 | 46 НС | Второ извънредно заседание | Уважаема госпожо Председател, моля да ми разрешите да направя кратка реплика и след това да се изкажа, за да не взимам два пъти думата. |
| 27.08.2021 | 46 НС | Осемнадесето заседание | Уважаема госпожо Председател, господин Министър, скъпи колеги! Уважаеми господин Биков, искам да Ви напомня няколко неща. Първо, не сме премиерска република, а парламентарна, така че парламентът решава какво да се случи с бюджета. (Ръкопляскания от ИТН и ИБГН… |
| 26.08.2021 | 46 НС | Седемнадесето заседание | Да. Моя е грешката, че просто в изказването си пропуснах да го кажа. |
| 26.08.2021 | 46 НС | Седемнадесето заседание | Уважаема госпожо Председател, господин Министър! Уважаеми господин Адемов, знаете колко Ви уважавам. И за Ваше успокоение, моя е грешката, че има нещо, което в моето изказване пропуснах. „Има такъв народ“ наистина предлага да се вдигне пенсията, но коефициент… |
| 26.08.2021 | 46 НС | Седемнадесето заседание | Изключително много съм изненадана, госпожо Сачева. Поне Вие познавате формулата за формиране на пенсии, така че тук нищо не се променя, просто се взима един от елементите – дали ще вземеш средния осигурителен доход, или ще вземеш тежестта на една година трудо… |
| 26.08.2021 | 46 НС | Седемнадесето заседание | Уважаема госпожо Председател, господин Министър, уважаеми колеги! Преди да говоря по същество, искам да се обърна към Вас – честно казано, възмутена съм, ние гледаме съдбата на два милиона и кусур пенсионери, съдбата на над 400 хиляди хора, които получават по… |
| 12.08.2021 | 46 НС | Единадесето заседание | …е важно. (Реплика от народния представител Костадин Ангелов: „Няма такава!“) Нека нашите деца временно да отидат там. |
| 12.08.2021 | 46 НС | Единадесето заседание | Уважаема госпожо Председател, колеги, уважаеми господин Министър! Госпожо Председател, престанете да давате възможност на хората да доведат от девет дерета вода, за да не си загубят Правителствена болница (шум и реплики от ГЕРБ-СДС: „Няма такава!“) и един ден… |
| 12.08.2021 | 46 НС | Единадесето заседание | По начина на водене! |
| 06.08.2021 | 46 НС | Девето заседание | Благодаря. |
| 06.08.2021 | 46 НС | Девето заседание | По начина на водене. Уважаема госпожо Председател, много Ви моля да спазвате Правилника. Не сме дошли да чуем един бивш министър какво не е направил и какво иска новият министър да направи. Много Ви моля да се задават въпросите, да се чуят отговорите и да ням… |
| 06.08.2021 | 46 НС | Девето заседание | Добре. |
| 06.08.2021 | 46 НС | Девето заседание | Колеги, ще ми отстъпите ли? (Шум и реплики.) |
| 06.08.2021 | 46 НС | Девето заседание | Не, не! Исках просто да задам въпрос. (Шум и реплики.) |
| 06.08.2021 | 46 НС | Девето заседание | Имам въпрос. |
| 06.08.2021 | 46 НС | Девето заседание | Уважаема госпожо Председател, колеги народни представители, уважаеми господин Иванов! Не мислех да се изказвам, но Вие ме… |
| 06.08.2021 | 46 НС | Девето заседание | Процедурен въпрос. |
| 21.07.2021 | 46 НС | Първо заседание | Пожелавам успех и след четири години да си тръгнеш от този стол! (Ръкопляскания от ИТН.) |
| 21.07.2021 | 46 НС | Първо заседание | Благодаря Ви, господин Кадиев. Сега да пристъпим към гласуване за избор на председател на Народното събрание – господин Кристиан Вигенин. Гласували 232 народни представители: за 35, против 60, въздържали се 137. Тъй като госпожа Ива Митева има повече от полов… |
| 21.07.2021 | 46 НС | Първо заседание | Моля! |
| 21.07.2021 | 46 НС | Първо заседание | Дами и господа, тъй като има повече от едно предложение, откривам разискванията. Има ли някой да се изкаже по така направените предложения? Не виждам желаещи за изказване. Закривам разискванията. Искам само да Ви съобщя, че гласуването за председател на Четир… |
| 21.07.2021 | 46 НС | Първо заседание | Благодаря Ви. Има ли други предложения? Заповядайте, госпожо Нинова. |
| 21.07.2021 | 46 НС | Първо заседание | Благодаря Ви, госпожо Василева. Откривам разискванията. Имате думата, дами и господа народни представители. Някой иска ли да вземе отношение по така предложения Проект за решение? Чакам още пет секунди и прекратявам разискванията. Явно няма желание да има раз… |
| 21.07.2021 | 46 НС | Първо заседание | Благодаря Ви, госпожо Манолова. Благодаря Ви за това, че напомнихте на народните представители какво пише на фасадата на тази сграда. Искам още един път да Ви призова, дами и господа: нека да бъдем онези интелигентни и умни хора, които българският народ избра… |
| 21.07.2021 | 46 НС | Първо заседание | Благодаря Ви, господин Карадайъ. А сега предоставям думата на партията с едно ново прекрасно име: „Изправи се БГ! Ние идваме!“ |
| 21.07.2021 | 46 НС | Първо заседание | Благодаря Ви, господин Иванов. Дами и господа, искам да Ви напомня – прав е господин Иванов, че има много работа, само че ние не започваме от гола поляна, защото ето тези млади хора, които стоят отстрани до нас започнаха това, доколкото им позволява законът и… |
| 21.07.2021 | 46 НС | Първо заседание | Да, да, да. Това е началото. |
| 21.07.2021 | 46 НС | Първо заседание | Благодаря Ви, госпожо Нинова. Хубаво е, че припомнихте миналото, защото онзи, който не помни миналото, е обречен да го повтори, а това е твърде опасно. Не мислете, че тази мисъл е моя и аз съм толкова умна. Не, преди повече от 100 години я е казал един испанс… |