| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Аз ще започна оттам, откъдето завърши госпожа Манолова, че наистина, ако трябва да бъде подкрепян в една малка част този законопроект, това е в частта, в която трябва да бъдат дописани хората, които така или иначе са длъжни да … |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги! Уважаема госпожо председател, обръщам се към Вас: правилникът Ви позволява да свикате заседание на Правната комисия, защото още веднага след обнародването на промените в Изборния кодекс аз внесох няколко про… |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Не, не, не. (Реплики от ГЕРБ.) Член 5 от Закона за защита на конкуренцията казва, че ако се установи конфликт на интереси, председателят внася предложение в Парламента за освобождаване. Това е! Но тъй като ние го чакаме пет месеца – пет месеца го чакаме Петко… |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | На основание, че този регулаторен орган е избран от Българския парламент – на това основание. |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Незабавно Петко Николов да дойде тук и да каже какво... |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Тази Комисия за защита на конкуренцията... (Силен шум и реплики от ГЕРБ.) |
| 06.03.2013 | 41 НС | Четиристотин и Петдесето заседание | Благодаря, госпожо председател. Обръщам се към Вас, госпожо председател, да упражните правото си и да защитите авторитета на Парламента като извикате незабавно пред Парламента председателя на Комисията за защита на конкуренцията. Защо? Защото от пет месеца им… |
| 01.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Не е така! Тук е госпожа Дариткова и тя ще Ви каже. Не знам какво е казал националният консултант, но там имаше 15-20 човека, и то професори и представители на извънболничната психиатрична помощ и т.н., и всички бяха на мнение… |
| 01.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаема госпожо министър, с приетите промени в Наредба № 39 и Наредба № 40 се засягат правата на лекарите, извършващи извънболнична специализирана помощ по лечение на пациенти, страдащи от психични заболявания. С ал. 5 на чл.… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Господин Местан, искам да Ви питам: кога бяхте прав – сега или преди три месеца и половина, когато имаше внасяне от моя страна до Президента на Републиката за противоконституционност на референдума? Тогава дадох в Движението за права и свободи също евентуално… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, предвид ситуацията, която е в момента в България, моето предложение за изменение на Закона за обществените поръчки придобива особена актуалност. Аз смятам, че много по-важно е да се разгледа, отколкото споразум… |
| 21.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Състава на ДКЕВР кой ще го смени? Трябва незабавно, още утре – изцяло нов състав на ДКЕВР! Това са конкретните решения, които хората отвън очакват! |
| 21.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Уважаеми колега, така и не можах да разбера от изказването Ви – в последните три години и половина къде сте живели? Всичко това, което казахте – все едно, че не сте били в България! Къде беше енергийната политика на Вашето правителство? Къде беше енергийната … |
| 21.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, уважаеми господа министри! Господин Цветанов, обръщам се към Вас като вицепремиер! Според Вас коя е думата, с която ГЕРБ в 2009 г. дойде на власт? За мен думата, която се олицетворяваше с министър-председателя … |
| 20.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, смятам, че в дните, които ни остават като работа, а те са много малко, това е едно от най-важните неща, които трябва да свършим, защото касае монополите в строителството. И ще Ви кажа веднага за какво става въп… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Преди малко бях започнал да Ви говоря за 1996 г., когато по време на президентските избори се постигна споразумение в Националната телевизия за тези безплатни диспути. Тогава управляващ беше Жан Виденов. Обясних Ви го: съвсем нормално е. Голяма част от Вас са… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Кое е вредно? Вредно е Вашето управление. |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Защо държавата трябва да плаща, от една страна, на политическите партии като субсидия, от друга страна – политическите партии да плащат на държавата за клипове? Ето за това става въпрос. Ето това е разумният подход. Значи държавата дава на политическите парти… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Какво ме прекъсва? (Реплики и възгласи от ГЕРБ.) Аз говоря оттук. Как може? Какво е това нещо да прекъсва говорещия. |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Колеги, наистина това, което се случва в залата, просто е в границите на нещо, което не може да се побере в нормалния логичен разсъдък. Какво отказахте досега? Отказахте да има обявяване, че има платени съобщения и репортажи, отказахте да има евентуално безпл… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Колеги, нали живеем в ХХІ век? Никъде по света няма такова нещо – да има интервю с мен като народен представител по време на кампания и отгоре или отдолу да не пише „платена публикация”, защото е ясно, че това е част от кампани… |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Уважаеми колеги, аз предлагам предизборните хроники да отпаднат, защото коментираме още от предишни народни събрания, че предизборните хроники са абсолютен анахронизъм. Абсолютен анахронизъм! Никъде го няма в предизборните кампании, в целия свят го няма това … |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, моите предложения касаят социологическите изследвания. Това е въпрос, който от много години няма никакво решение. Обикновено в последните месеци преди изборите се появяват множество социологически изследвания, … |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Как ще се използват психично болните, все едно, че те са нещо страшно? Трябва да се уважават инвалиди, психично болни като всеки един български гражданин. Може ли да се говорят тук такива неща?! Просто е безумие. Това е наглост, която наистина трябва да бъде … |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Това не е обяснение. Вие като председател нали искате да имаме авторитет? |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Това е обида за Българския парламент. Това е обида за Българския парламент и въобще... (силен шум и реплики), госпожа Манолова трябва да бъде обиждана като невменяема – аз съм психиатър и виждам, че си е съвсем вменяема. (Силен шум и реплики.) Не съм й личен … |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, обръщам се към Вас, и като човек, който е психиатър. Не може по този начин да се говори в една парламентарна зала – за психично болни, за психодиспансер и за невменяемост. |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Искам да потвърдя, че от Синята коалиция това беше мое предложение към госпожа Екатерина Михайлова и господин Веселин Методиев – ако може въвеждането на ниво СИК и РИК да бъде наблюдавано. Това е гаранция. Не виждам какъв е проблемът това, че някой някъде нещ… |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Какво ще рече консенсус?! Българският избирател има консенсус и този консенсус е да може сам да избира народните си представители. Това е. Значи, по това, което ни изнася – имаме консенсус, това, което не ни изнася – нямаме консенсус. Това ли е демокрацията?!… |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Това е, но преди това е § 1, който изведнъж изчезва... |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Говоря за Допълнителния доклад, който касае... |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Ами, естествено. Това, на което трябва да обърнем внимание всички, като народни представители, е какво липсва в този Изборен кодекс. Нещо липсва в този допълнителен доклад, а то беше именно в редакцията на § 3, който става § 1 и ставаше въпрос за преференциал… |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Какво е това селско възпитание? |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Не се обаждайте! Ние сме на второ четене, но няма такава процедура, която правим в момента. |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Благодаря, госпожо председател. Колеги, искам да се върна на най-важното нещо, а именно създаването на Изборния кодекс и защо беше създаден той. |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин министър, моят въпрос е съвсем ясен. Отговорете с „да” или с „не”: има ли нарушения в договорите на електроразпределителните дружества? Спазват ли те законите, наредбите на държавата и договорите, които са … |
| 13.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Вчера среднощните заседания показаха, че човешката грешка винаги е неизбежна. Дали ще бъде записана, дали ще бъде под формата на носител – магнитен, или така нататък, винаги може да се допусне. Всеки един от нас греши, така че една грешка не може да се използ… |
| 13.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | За разлика от Вас комунистите са ме наказвали! Не се обаждайте само да ми казвате кой ми ръкопляска и кой не. Има демократични принципи и хора, които стоят зад тях, и хора, които не стоят зад тях. И точно затова е този чл. 27. Защо, госпожо Фидосова, вместо т… |
| 13.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Няма такова нещо. |
| 13.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Не е мое мнение. Не ме апострофирайте, защото никой не Ви дава това право! Никой не Ви дава това право, в момента аз говоря и Вие тук да ми се обаждате. Защото арогантността Ви и наглостта Ви нямат край! Арогантност! Аз 23 години се занимавам с политика, нико… |
| 13.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, има един въпрос, който го няма в нито едно от предложенията, но вчера аз го маркирах и според мен е много важен, а именно т. 27 от сега съществуващия Изборен кодекс, в която се казва: „Приема и обнародва в „Дър… |
| 12.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и първо заседание | Благодаря, госпожо председател. Колеги, нека да се върнем година и половина назад във времето и наистина да си припомним какво се случи първо в комисията и след това в залата. Аз бях участник в комисията, която подготвяше приемането на Изборния кодекс. Тогава… |
| 02.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и шесто заседание | Казахте, господин министър, че от 2007 г. съществува проект. Какъв е този проект? Моят доуточняващ въпрос е: от интервюто с госпожа Фандъкова стана ясно, че няма работен проект и няма проект, по който се извършва реставрацията. Това на няколко пъти беше подче… |
| 02.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин министър, последния месец станаха известни много факти и скандални разкрития около реставрацията на паметника на Цар Освободител. На 10 октомври тази година доц. Стефан Белишки – председател на Асоциацията … |
| 02.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и шесто заседание | Благодаря, господин министър. Вашето изложение показа наистина, че моят въпрос е абсолютно правилно зададен и мисленето Ви е абсолютно погрешно. Това, което мен ме притеснява в тези три години, откакто Вие сте министър, е, че не виждам никаква стратегия в обл… |
| 02.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и шесто заседание | И този въпрос е от средата на месец септември. Той вече поизгуби своята актуалност. Двата въпроса са зададени по едно и също време. Моят апел, госпожо председател, на Председателски съвет да направите така, че въпросите да не отлежават по месец и половина. Мо… |
| 02.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и шесто заседание | Моят апел към Вас е наистина да не казваме: „направихме” и да изброим какво сме направили, защото в доклада ние сме единствената европейска държава – членка на Европейския съюз, защото нито Русия, нито Сърбия, нито Украйна, които са цитирани, са членове на Ев… |
| 02.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и шесто заседание | Сянката остава, защото преди няколко дни стана факт и бяха наказани четирима юноши. Така ли е? (Реплики от министър Свилен Нейков.) Така е. Значи ние си говорим, Вие изброявате тук 7–8 законодателни промени, което е много хубаво, че се правят, но реалността е… |
| 02.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и шесто заседание | Всички знаем къде е българският футбол. Този човек каза,че пак ще се кандидатира и намира във Ваше лице абсолютна подкрепа, защото контролът на министерството е никакъв. |
| 02.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и шесто заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми господин министър, уважаеми колеги, вчера в Европейския парламент холандската депутатка Емине Бозкурт от Института за международни отношения и стратегии заяви: „Уговарянето на мачове е сериозен проблем в Европа. Това е… |