| 27.07.2011 | 41 НС | Двеста и Шестдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Правя следното предложение: на основание чл. 43, ал. 3 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание в седмичната Програма за работата на Народното събрание като т. 1 да бъде приет (шум и репл… |
| 26.07.2011 | 41 НС | Осемнадесето извънредно заседание | И не сме изневерили на това, което сме обещали на нашите избиратели. Аз съм убеждавал моите избиратели за дясно управление на България. Затова отидохме и в Брюксел, ще отидем и накрая на света, но неизбежното ще се случи, колкото и да се страхувате от това. Б… |
| 26.07.2011 | 41 НС | Осемнадесето извънредно заседание | ... можете да разчитате на нашата безкористна подкрепа. Каквото и да говорят, както и да ни обиждат, ние непоколебимо ще подкрепяме правителството. Защо? Защото България има един уникален шанс – това, от което се страхува новосформираната коалиция, както прав… |
| 26.07.2011 | 41 НС | Осемнадесето извънредно заседание | Ами, упълномощен съм ... |
| 26.07.2011 | 41 НС | Осемнадесето извънредно заседание | Защо си тръгвате?! Уважаеми господин министър-председател, уважаеми господа вицепремиери, дами и господа министри, госпожо председател, уважаеми колеги! Опитът за изказване на господин Янев ме мотивира да изляза и да мотивирам вота на моите колеги и моя личен… |
| 20.01.2011 | 41 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Бъдете поне спортсмени и приемете загубата си. С един брилянтен ход в европейски стил премиерът – шах с пешката, предстои скоро да видите и мат. (Ръкопляскания от ГЕРБ.) Дълги години сме в този парламент с някои от вас и смятам, че трябва да се държим малко п… |
| 20.01.2011 | 41 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър-председател, господа министри и дами и господа, колеги! За да бъдем коректни, аз и моите колеги направихме една справка, за да отговорим на господин Костов за манипулираната информация. Надявам се, че г… |
| 14.12.2010 | 41 НС | Дванадесето извънредно заседание | ...и нейния чл. 67. Но аз разбирам Вашите „Радини вълнения”, тъй като Вие сте сравнително млад депутат и знаете само да бъдете на власт. Знам, че Ви е изключително трудно, когато не Вие определяте правилата, но това е волята на Конституцията и на българския и… |
| 14.12.2010 | 41 НС | Дванадесето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаема госпожо Манолова, Вие си позволихте вече за втори път квалификация по отношение на Ваши колеги народни представители. Явно не познавате добре българската Конституция... (Шум и реплики от КБ.) |
| 18.11.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателю! Уважаеми господин Димитров, донякъде Ви разбирам. Вие сте млад човек и може би не помните някои събития, които се случиха в зората на демокрацията и малко преди това, а по-точно как и по какъв начин се създадоха тези фондове и … |
| 07.07.2010 | 41 НС | Сто Двадесет и пето заседание | Господин Стоилов, Вие се опитахте да спекулирате с историята на България, разбира се, тя невинаги е била светла, и отново да внесете разделение между българските граждани. Аз имам правото да говоря по тази тема. Моят дядо е убит без съд и присъда и до ден-дне… |
| 18.06.2010 | 41 НС | Сто и Осемнадесето заседание | Благодаря Ви предварително, господин министър-председател, за Вашия отговор. |
| 18.06.2010 | 41 НС | Сто и Осемнадесето заседание | ... специално създадено за това дружество. Ето защо моят въпрос е следният: каква е причината държавата да продължава да бъде акционер в едно застрахователно дружество, след като това участие по никакъв начин не е в полза на държавните енергийни дружества? До… |
| 18.06.2010 | 41 НС | Сто и Осемнадесето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин министър-председател! Във Ваше изявление пред медиите, направено на 6 април 2010 г., Вие наричате, цитирам: „Явна далавера сключените предсрочно за срок от пет години напред застрахователни… |
| 28.04.2010 | 41 НС | Деветдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председателстващ, уважаеми колеги! Мисля, че е време да престанем с дребните балкански хитринки. Говорим непрекъснато за нашата европейска интеграция, за евроатлантическата ни ориентация, а започваме да хитруваме, когато трябва да приложим ед… |
| 06.11.2009 | 41 НС | Тридесет и осмо заседание | Ето, виждате ли – една грешка поражда друга грешка?! Устройствените правилници и структурата на една администрация се приемат от Министерския съвет. Прочетете Конституцията, и то внимателно, иначе ще трябва да Ви върнем в І курс „Право”. Аз съм инженер и ми е… |
| 06.11.2009 | 41 НС | Тридесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Този въпрос относно наименованието, специално на този закон, лично аз съм го поставял многократно пред няколко министри на вътрешните работи, включително и по времето на правителството… |
| 23.07.2009 | 41 НС | Трето заседание | Господин председател, извинявайте, но аз се обърнах към госпожа Фидосова, тъй като с нея работихме в продължение на няколко дни по изготвянето на текстовете за правилника. Нека сега да отложим текста, да не го фиксираме и да предложим от всички парламентарни … |
| 23.07.2009 | 41 НС | Трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Чух тук господин Миков преди малко, че се изказа и каза, че технологиите за разпознаване на биометрични данни едва ли не са внесени тук преди няколко дни или преди няколко месеца в България. Тези технологии същес… |
| 23.07.2009 | 41 НС | Трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Мисля, че вече гласувахме комисиите и гласувахме да има постоянна комисия на Народното събрание по външна политика и отбрана. Досегашната практика на Народното събрание беше тази комисия да осъществява контрол въ… |
| 17.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Смисълът на един закон, приемането на един закон, особено когато се приема цялостен такъв, е да уреди определена предметна област. От друга страна, този конкретен закон изпълнява… |
| 15.07.2008 | 40 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Аз не съм запознат с вътрешните кадрови взаимоотношения в МВР или в лобитата – кой кого иска да прави директор и т.н., но мисля, че практиката е показала, че директорът носи отговорността. Тоест тази дейност е достатъчно ва… |
| 15.07.2008 | 40 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Моето изказване е предизвикано от предложението на колегата Мирчев, което е напълно разумно и аз предлагам на вносителите да го приемат. Все пак има доста сериозна разлика и специфика между тези две дейности – д… |
| 15.07.2008 | 40 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Всеки полицай не може да е катаджия. |
| 07.02.2008 | 40 НС | Триста Тридесет и първо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! На първо четене говорим за философия на закона или за промените по-точно. Имам едно усещане, слушайки тази дискусия, че всички знаем за какво става дума, но не смеем да кажем гласно. Тоест цялото общество знае … |
| 05.12.2007 | 40 НС | Триста и Тринадесето заседание | Господин председател, прочетете внимателно. Мисля, че има Търговски закон и отговорностите в нашата държава са ясно регламентирани и от Конституцията. Представете си Народното събрание да носи отговорност за действията на един некадърен министър, заместник-ми… |
| 05.12.2007 | 40 НС | Триста и Тринадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Не съм икономист, но все пак имам някакво понятие от икономически отношения в една пазарна икономика. Това е изключително ретроградно предложение. Сигурно някой човек, в ушите на който все още звучи залпът на “А… |
| 04.12.2007 | 40 НС | Двадесет и осмо извънредно заседание | Има такива случаи. |
| 04.12.2007 | 40 НС | Двадесет и осмо извънредно заседание | На мястото на Службата за защита на средствата за връзка, така ли? Да, благодаря. Малко съм объркан от цялата дискусия, защото не мога да разбера смисъла на тази мярка, която провеждаме днес. Какво целим да постигнем? Целим да решим един важен въпрос от нацио… |
| 04.12.2007 | 40 НС | Двадесет и осмо извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Искам едно разяснение от колегите – какво означава “орган по криптографска сигурност” и т.н.? Предлага се тази агенция да поеме функциите на национален шифров орган, така ли? |
| 14.09.2007 | 40 НС | Двеста Осемдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Мисля, че дискусията стана прекалено експертна. Изведнъж се оказа, че има страшно много експерти по военно дело и въоръжено мислене. Не му е тук мястото. Народното събрание е политически орган и това решение е по… |
| 03.05.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и седмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Ще ви представя доклада на Комисията по енергетика относно Указ № 105 на президента на Република България за връщане за ново обсъждане на Закона за изменение и допълнение на Закона за енергийната ефективност, п… |
| 05.04.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и девето заседание | Госпожо Дончева, както се казва, днес на Велики четвъртък не Ви е ден. Не бяхте никак убедителна, когато защитавате една кауза, в която Вие самата не вярвате. По това, което споменахте, аз ще Ви запитам: защо не издадете една наредба или правилник за това на … |
| 05.04.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Когато се нарушават основните принципи на демокрацията и на законността и на Конституцията, не можем да очакваме, че резултатът ще бъде добър и ще бъде принципен. В тази връзка аз искам да задам един принципен в… |
| 01.03.2007 | 40 НС | Двеста Двадесет и четвърто заседание | Това е редакционно предложение! |
| 19.04.2006 | 40 НС | Сто и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! За мен буди абсолютно недоумение това определение. В моята практика като народен представител от скромния ми законодателен опит и особено по този закон това определение ме учудва. Доколкото си спомням и знам, в п… |
| 02.02.2006 | 40 НС | Седемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин министър, уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Лично аз искам да заявя, че ще подкрепя този законопроект и призовавам и колегите да го подкрепят. Бих казал, че той е повратна точка в административната реформа, защото възстановява … |
| 11.01.2006 | 40 НС | Шестдесет и седмо заседание | Уважаеми колеги, уважаеми господин председателю! Мисля, че преди да се правят подобни дефиниции в един закон, би трябвало внимателно да се прочете Конституцията и Законът за администрацията. Предложенията, които са дали народните представители, особено се спи… |
| 21.09.2005 | 40 НС | Двадесет и осмо заседание | От името на Парламентарната група на ОДС предлагаме, съгласно споразумението, госпожа Надежда Михайлова - за основен член. |
| 18.08.2005 | 40 НС | Петнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Корнезов. Първо, не е вярно Вашето твърдение, че такъв орган не е съществувал в Народното събрание, тъй като, доколкото си спомням, в Тридесет и шестото Народно събрание имаше такъв орган и той … |
| 11.08.2005 | 40 НС | Дванадесето заседание | Визуално. |
| 03.08.2005 | 40 НС | Осмо заседание | Уважаема госпожо председателстващ, уважаеми колеги! Има резон в това, което казва колегата Иванов и ние го дискутирахме в комисията. Въпросът е, че има много по-елегантни технологични решения. Доколкото в това предложение е записано изрично точно по какъв нач… |
| 27.07.2005 | 40 НС | Шесто заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми колеги! От името на Парламентарната група на Обединените демократични сили правя следното предложение: в т. 9 да отпадне буква “б”, тоест свързано е пак с използването на пликове. Тя гласи следното: “Бюлетината е н… |
| 27.07.2005 | 40 НС | Шесто заседание | Аз мисля, че цитирах и правилника. Член 53, ал. 2, т. 3 пак ще го прочета: “Гласуване със ставане от място при поименно извикване по азбучен ред и отговаряне с “да”, “не” и “въздържал се”.” Това касае начина на гласуване, пак го повтарям. (Шум и реплики.)Аз… |
| 27.07.2005 | 40 НС | Шесто заседание | Писмените предложения, господин Цонев, са си писмени предложения. Съгласно правилника аз правя предложение от името на парламентарна група. Благодаря. |
| 27.07.2005 | 40 НС | Шесто заседание | Процедурното ни предложение е свързано с гласуване за начина на гласуване. |
| 27.07.2005 | 40 НС | Шесто заседание | Мога ли да направя едно пояснение? |
| 27.07.2005 | 40 НС | Шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, от името на Парламентарната група на ОДС правя следното процедурно предложение. Във връзка с вече приетия дневен ред и с предложените процедури във връзка с точка първа на основание чл. 53, ал. 2, т. 3 предлагам… |
| 22.07.2005 | 40 НС | Пето заседание | Уважаеми господин Близнашки, това, което казахте, само потвърждава, а не оборва моята теза. Така се е случило в предишно Народно събрание мнозинството, тоест част от общото събрание на народните представители, са решили така. Това казах и аз преди малко, че… |
| 22.07.2005 | 40 НС | Пето заседание | В Тридесет и шестото вие имахте мнозинство. |