| 29.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Благодаря. Не приемам упрека, че предложението, което съм направила, ограничава нечии права. Защото в нашата Конституция ясно е записано, че се осигурява равенство в правата на гражданите. Предложението, което съм направила, е именно в тази насока. То гаранти… |
| 29.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Благодаря. Зная, че квотният принцип е спорен, но понякога той е необходим като временна мярка. В интерес на истината това е и една от причините, поради която аз подходих с желание за създаване на гаранции за равенство на половете. Но не мога да се съглася с … |
| 29.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | По отношение на репликата на акад. Сендов - разместване на поредността мъже и жени, ако това не е шега, си запазвам правото жените да проявят известна скромност. Ако говорим сериозно, всъщност така подредено изречението не дава предимство нито на жените, нито… |
| 29.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Аз излизам, за да защитя предложението, което съм направила за нова ал. 3, защото според мен то създава гаранции за прокламираното равенство между двата пола. Конституцията закрепява равенството на правата на гражданите, а … |
| 16.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и второ заседание | Благодаря, господин председателю. Но от дискусиите и в Правната комисия стана ясно, че Висшият съдебен съвет, а и магистратите, може би с изключение на прокуратурата, не са запознати и не са обсъждали този законопроект. Тъй като той предлага доста радикални и… |
| 11.01.2001 | 38 НС | Дванадесета сесия Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Трябва да призная, че доста се колебах дали да стана, но ми се струва, че днес, когато обсъждаме единството на Българската православна църква, е добре да ви припомня символа на вярата: "Вярвам в един Бог отец - съдържател, творец на небето и земята, на всичко… |
| 01.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Благодаря. Може да го приемете като реплика, може и като молба, но ми се струва, че материята за банковата несъстоятелност има толкова важно значение за държавата, та спекулирането с исторически факти не показва уважение към нея. Законът за защита на вложител… |
| 27.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председателю! Гласувах против, първо, защото смятам, че всеки човек има право да обжалва действията на администрацията и арбитър, какъвто е съдът, може да прецени дали те са правилни или не. Но според мен това гласуване, което мина, зас… |
| 13.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Единадесето заседание | Подкрепям предложението на комисита. |
| 13.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Единадесето заседание | Благодаря, господин председателю. Аз също смятам, че предложението на господин Юнишев следва да бъде подкрепено, защото във втората директива на Европейския съюз - Директивата за капитала, има изричен текст, в който се казва, че когато законите на една държав… |
| 13.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Единадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател! В случая според мен Народното събрание може да попълни един пропуск на законодателя, а именно неравното третиране на управителите или членовете на съветите на акционерните дружества и дружествата с ограничена отговорност. П… |
| 13.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Единадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател! Вярно е, че чл. 121 урежда последиците при неизплащане и невнасяне на дела. А чл. 126 урежда случаите, в които се изключва съдружник. Тоест моето предложение наистина не внася някаква революционна промяна в текста, но във в… |
| 13.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Единадесето заседание | Оттеглям го. |
| 17.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и седмо заседание | Опасявам се, че аз съм от категорията на хората, които трябва да задават въпроси, а не да дават отговори. Права сте, госпожо Тошкова, че тази специална закрила на децата с изявени дарби не е развита достатъчно в другите текстове на законопроекта. Но в същото … |
| 17.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председателю! Аз предлагам на народните представители да подкрепят текста на комисията така, както е предложен. На първо място, ако гледаме по реда на предложенията, предложението на господин Руси Статков за нова т. 1 "Създаване на подходя… |
| 17.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и седмо заседание | Отказвам се. |
| 11.05.2000 | 38 НС | Триста Осемдесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. За да не бъда обвинявана в евтин популизъм, от трибуната на парламента искам да помоля всички, които подкрепят идеята за 6-месечна военна служба за висшистите, да не изпитват симпатия към мен. На второ място, смятам, че ко… |
| 13.04.2000 | 38 НС | Триста Седемдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател! При разглеждането на този законопроект вносителите се опитаха да ни върнат 10 години назад. Опасявам се, че годините са много повече. Никога при действието на тази Конституция главният прокурор не е имал единствено и само т… |
| 05.04.2000 | 38 НС | Триста Седемдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Струва ми се, че Националният осигурителен институт е институция толкова сериозна, че реформите, които той изпълнява, трябва да бъдат осъществявани с таланта на целия народ. В този смисъл аз не приемам виждането, че за пре… |
| 07.12.1999 | 38 НС | Петдесет и осмо извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Тъй като голяма част от предложенията не бяха приети, очевидно текстът се нуждае от корекция. На практика има прието изменение само в чл. 46, където данъкът за животозастраховане става 3 на сто. При това положение редактирам т… |
| 07.12.1999 | 38 НС | Петдесет и осмо извънредно заседание | Вече приключих. Благодаря. Надявам се все пак да подкрепите предложенията. |
| 07.12.1999 | 38 НС | Петдесет и осмо извънредно заседание | Ами тъкмо обяснявах, че съм видяла сигнала и исках да Ви благодаря за предоставената ми възможност. |
| 07.12.1999 | 38 НС | Петдесет и осмо извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Вземам думата, за да обърна внимание на народните представители, че се поставя за разглеждане един текст, от който става ясно, че на практика условията, при които ще облагат не само животозастрахователните компании, но и у… |
| 07.12.1999 | 38 НС | Петдесет и осмо извънредно заседание | Благодаря. Тъй като господин Димитров спомена, че предложенията не са в точно съответствие със световната практика, бих искала да кажа, че те са в съответствие в някаква степен с нашата практика. Защото в различни специални закони например Сметната палата и Д… |
| 07.12.1999 | 38 НС | Петдесет и осмо извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Предложенията, които съм направила по Закона за изменение и допълнение на Закона за облагане доходите на физическите лица, са подчинени на една обща логика, която цели, от една страна, да се изравни режимът на облагане на … |
| 03.11.1999 | 38 НС | Триста и Седемнадесето заседание | Заклевам се в името на Република България да спазвам Конституцията и законите на страната и във всичките си действия да се ръководя от интересите на народа. Заклех се. (Ръкопляскания.) Пристъпваме към седмичната програма. Днес е първият пленарен ден от месеца… |
| 10.05.1997 | 37 НС | Тридесето извънредно заседание | "ПРОТОКОЛ Днес, 10 юни 1996 г., се проведе тайно гласуване по предложение на министър-председателя за частични персонални промени в Министерския съвет, внесено на 10 юни 1996 г. Комисията за произвеждане на тайно гласуване в състав: Мариела Митева, Георги Авр… |
| 10.05.1997 | 37 НС | Тридесето извънредно заседание | Добре, ще ги прочета: "Народното събрание на основание чл. 81, ал. 3 и чл. 84, т. 6 от Конституцията на Република България и § 3 и 5 от Допълнителните разпоредби на Правилника за организацията и дейността на Народното събрание |
| 10.05.1997 | 37 НС | Тридесето извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Във всички случаи комисията провежда избора, но от името на Парламентарната група на Демократичната левица ние сме внесли предложение за приемане на процедурни правила при тайно гласуване по предложение за частични и персо… |
| 10.05.1997 | 37 НС | Тридесето извънредно заседание | Ако народните представители спрат да говорят ще ме чуят. Аз не съм длъжна да се надвиквам с тях. (Шум и неодобрителни реплики от блока на опозицията). Предлагаме гласуването по структурните промени да стане явно, а гласуването по персоналните промени да стане… |
| 10.05.1997 | 37 НС | Тридесето извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председателю. От името на Парламентарната група на Демократичната левица предлагам гласуването по структурните и по персоналните промени да стане отделно. (Шум и реплики в залата) |
| 10.05.1997 | 37 НС | Тридесето извънредно заседание | Ние сме управляващото мнозинство. И трето, абсурдно е подобно искане от опозицията, която знае прекрасно, че тогава, когато са се извършвали частични и персонални промени в правителството, дискусии не се водят. Парламентът гласува и или приема, или не приема … |
| 10.05.1997 | 37 НС | Тридесето извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Противопоставям се на предложението на опозицията по две причини. Първо, опозицията предлага да има дебати, защото желае дискусията, която ще стане утре, да започне още днес. Второ, парламентът е гласувал утре да бъдат деб… |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председателю! От името на Парламентарната група на демократичната левица предлагам това да бъде последният акт, който парламентът ще приеме, именно защото той е израз на общата воля на народните представители да решат един важен за стра… |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Закон за ратифициране на Договора за екстрадиция между Република България и Китайската народна република. Член единствен. Ратифицира Договора за екстрадиция между Република България и Китайската народна република, подписан на 20 май 1996 г. в Пекин. Моля да п… |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Предлагам законопроектът да се гласува и на второ четене сега. |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Становище по Законопроекта за ратифициране на Договора за екстрадиция между Република България и Китайската народна република, внесен от Министерския съвет. Комисията по устройството и дейността на държавните органи на заседанието си, проведено на 23 януари 1… |
| 24.01.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Аз ви предлагам да продължи гласуването на проектите за решения, защото Народното събрание не се е произнесло по тях, независимо от кои парламентарни групи са били внесени. |
| 24.01.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и първо заседание | Вероятно всички са обърнали внимание, че всички имена са предложени с отделни проекти за решения. Съгласно нашия правилник Вие трябва да поставите на гласуване проектите за решения, т. е. за всеки член на Висшия съдебен съвет ние гласуваме отделно решение. Та… |
| 24.01.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и първо заседание | Не предлагаме тайно гласуване. Тоест, бихме искали гласуването да бъде явно. |
| 24.01.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и първо заседание | Добре, от присъстващите. Съгласно Конституцията, Народното събрание има кворум когато в пленарната зала присъствуват повече от половината от всички народни представители и може да взема решения, когато гласуват повече от половината от присъстващите народни пр… |
| 24.01.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Предлагам ви да подложите на гласуване предложените 20 имена, като смятаме за избрани 11-те, получили най-много гласове, но не по-малко от половината от всички народни представители. |
| 24.01.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председателю! Аз ще изложа няколко аргумента срещу отлагането на решаването на този въпрос. На първо място, искам да напомня на народните представители, че Висшият съдебен съвет е избран през 1992 г. - на 22 януари. Днес е 24 януари, т.… |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и шесто извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председателю! Струва ми се, че днес тук всички народни представители споделяме отговорността, която имаме пред нашите избиратели. Тази отговорност, която споделяме пред нашите избиратели, изисква тогава, когато ние вземаме своите решени… |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и шесто извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председателю. |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председателю! Виждам, че тези, които искаха национално съгласие, искаха разговори, всъщност напуснаха разговорите. Те излязоха от парламента. Демократичната левица иска не просто проект на декларация, а демократичната левица иска разгов… |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Сигурно, не? И след като е "Сигурно, не", тогава не виждам защо вие отхвърляте наши идеи, свързани със същата тази цел - спасението на България. И тук става дума не за размяна на текстове. Тук става въпрос за обмяна на идеи и за поемане на обща отговорност. А… |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Аз искам да започна с това - съгласие с ултиматуми не се постига. (Неодобрителни реплики от блока на опозицията) Това, което правите вие в момента, е ултиматум. Сигурни ли сте, че във вашата Декларация за спасение на Бълга… |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Господин председателю, поради това че декларацията, внесена от Обединените демократични сили, не беше обсъждана в постоянните комисии на Народното събрание, на които тя беше разпределена, и единствената дискусия по нея беше тук, в пленарната зала, и поради то… |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Благодаря, господин председателю! От името на Парламентарната група на демократичната левица предлагам дискусията да остане в рамките на първоначално приетото разпределение на времето. От тази гледна точка според мен не е коректно още веднъж да се удължава въ… |