| 14.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Уважаеми колеги! Господин Мирчев, аз съм съгласна и съм склонна да се съглася наистина с Вашата реплика при едно единствено условие и ще се мотивирам чрез текста от меморандума. Член 5 от Заключителните разпоредби споменава, че, цитирам: “Ако Европейската общ… |
| 14.01.2005 | 39 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Благодаря Ви, госпожо Спасова, за разяснението, което дадохте. Но все пак аз бих искала да припомня някои факти на колегите, които вчера не присъстваха в тази пленарна зала. Това е един меморандум, който България е подписал… |
| 13.01.2005 | 39 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Господин Мирчев, безкрайно ме учудвате. Като председател на комисията Вие сте длъжен най-малкото да се запознаете с цялата документация. За разлика от Вас аз наистина много подробно се запознах. Искам да Ви кажа, че това е програма, на която наистина сроковет… |
| 13.01.2005 | 39 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Много ясно е споменато в Приложение № 1, както казахте, господин председател, че тази финансова вноска следва да бъде внесена от България в общия бюджет на Европейския съюз. Наистина това е един много важен въпрос, при условие, че ние, българският парламент, … |
| 13.01.2005 | 39 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Точно така. Освен това пропуснах, Вие ме подсетихте, господин председател. България наистина плаща една вноска от 11 хил. евро за участие в тази програма. И аз исках да попитам, това беше и другият въпрос, който исках да поставя, дали наистина България е внес… |
| 13.01.2005 | 39 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Първоначално е 33 млн. евро, а след това е редуцирано на 11 млн. евро. При условие, че България губи тези пари, само преди няколко минути ние гласувахме един проект за закон, с който дадохме съгласието си България да участва в кредит от порядъка на 100 милион… |
| 13.01.2005 | 39 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, въпреки че сте в много редуциран състав, аз все пак бих искала да обърна вашето внимание върху този проект за закон, който се предлага за ратифициране, тъй като това е една от поредните ратификации, които м… |
| 13.05.2004 | 39 НС | Триста Петдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, моето предложение е имената на заместник-председателите да бъдат гласувани поименно, а не ан блок. |
| 13.05.2004 | 39 НС | Триста Петдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Много ви моля, погледнете си текста на проекта за решение, внесен от вносителите. В т. 4 пише: “избира председател и заместник-председатели”. Тук няма абсолютно никакво нарушение на правилника. Много ви моля пле… |
| 12.05.2004 | 39 НС | Триста Петдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, като човек, който е участвал във внасянето на този проект за решение, искам да ви уверя, че при въвеждането на паритетния принцип при образуването на тази комисия ние сме се ръководили от едно-единствено ос… |
| 12.05.2004 | 39 НС | Триста Петдесет и шесто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Моята втора реплика е относно факта, че тази комисия има за цел да разследва дейността на Министерството на регионалното развитие и благоустройството относно усвояването на средствата по програма ИСПА и по програма ФАР. Иск… |
| 24.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател на Народното събрание, уважаеми господин президент, уважаеми господин министър-председател, уважаеми дами и господа министри, Ваши светейшества, Ваши превъзходителства, уважаеми гости, драги колеги! От името на Парламентарната гр… |
| 28.05.2003 | 39 НС | Двеста и Четиридесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър-председател на Република България, уважаеми колеги народни представители, уважаеми дами и господа министри! Вземам думата, за да изразя своята лична позиция относно внесения вот на недоверие към министъ… |
| 11.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Да, ще Ви го дам. Парламентарната група “Национален идеал за единство” прави това предложение на базата на запазването на политическия консенсус в българския парламент и стабилизирането на единството на нацията ни по този важен въпрос. Благодаря ви. |
| 11.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин министър-председател, уважаеми дами и господа министри, уважаеми колеги! Парламентарната група “Национален идеал за единство” оценява по достойнство проектите, внесени в пленарна зала и от двете страни. Наи… |
| 28.03.2003 | 39 НС | Двеста и Деветнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми колеги народни представители, уважаеми госпожо министър и господа министри! Парламентарната група Национален идеал за единство приемаме предложения за обсъждане от страна на управл… |
| 20.03.2003 | 39 НС | Двеста и Петнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин министър-председател, уважаеми колеги, уважаеми министри! Ние, народните представители от Национален идеал за единство, дълбоко загрижени от започналите военни действия в Ирак, като потвърждаваме подкрепат… |
| 27.02.2003 | 39 НС | Двеста и шесто заседание | Благодаря Ви, госпожо председателстващ. За да не остава управляващото мнозинство с погрешното впечатление, че някой нещо ни диктува, заявявам ви, че независимите народни представители също отказват да вземат участие в това гласуване… (Народният представител М… |
| 27.02.2003 | 39 НС | Двеста и шесто заседание | Госпожо председател, много Ви моля да обърнете внимание, че пултовете на независимите народни представители не са в техническа изправност. Много Ви моля да направите проверката. Наистина моят пулт не работеше. Аз разбирам Вашия страх да не изпуснете всеки еди… |
| 27.02.2003 | 39 НС | Двеста и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаеми господин вицепремиер! Не толкова отдавна от тази трибуна аз говорих за необходимостта от постигането на национален консенсус в парламента в името на възможно най-доброто отстояване на националния интерес… |
| 12.02.2003 | 39 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Добре, ще го заема. |
| 12.02.2003 | 39 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Добре, ще го заема. (Народният представител Марианна Асенова продължава да стои на мястото си.) |
| 12.02.2003 | 39 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Добре, ще го заема. |
| 12.02.2003 | 39 НС | Сто Деветдесет и девето заседание | Добре, ще го заема. |
| 17.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и първо заседание | "Д О К Л А Д относно законопроект № 202-02-26 за ратифициране на Протокола от Киото към Рамковата конвенция на Обединените нации по изменение на климата, внесен от Министерския съвет на 1 юли 2002 г. На редовно заседание, проведено на 4 юли 2002 г., в присъст… |