| 28.12.1996 | 37 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Уважаеми колеги! Вашите възражения имат определено основание. Аз ви предлагам отделно гласуване: първо, на оставката, подадена от правителството, за да няма никакви съмнения по отношение на това обстоятелство. Пред вас е налице подадена оставка на сегашното п… |
| 29.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и шесто заседание | Уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Поздравявам усилията, положени от Министерството на вътрешните работи за синхронизиране действията на министерството с Главната прокуратура и други институции и ведомства в държавата, насочени за разкриване, разсле… |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Органите. |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Всъщност това е и по Кодекса на труда, и по Наказателния кодекс. Така че по отношение на отделните видове нарушения тя е различна. Да уточним, че това е административна, дисциплинарна и наказателна отговорност във връзка с извършените от тях действия. |
| 18.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми колеги, бележката е правилна, трябва да се уточни отговорността и аз ви предлагам едно допълнение на текста по ал. 2: "Лицата по предходната алинея са длъжни да пазят в тайна сведенията, които са им станали известни във връзка с упражняването на конт… |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Извинявам се. |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Ние приехме Конституцията въпреки вас. Ние я подписахме въпреки вашия вой и ще я спазваме, независимо, че на вас това не ви се харесва. |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Още една дума. Аз Ви разбирам. |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Не приемам този начин на отношение към колегите. Ако Вие сте демократ, трябва да приемате принципите на Конституцията за правото на всеки човек да определя и своята партийна принадлежност, и своите симпатии към определена политическа сила. |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Тогава, когато се договаря за хонорарите ли като адвокат или когато наистина се опитва да се квалифицира, изучавайки определен отрасъл от правото. |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Аз не знам кой кога се квалифицира. |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Така си е, хубава съм си и съм умна на всичкото отгоре. (Весело оживление и ръкопляскания в блока на мнозинството) Но аз Ви отговорих веднъж в Народното събрание и Вие нямате навика да оставате до края на заседанията, затова вероятно не сте ме чули. Добре е С… |
| 04.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и трето заседание | Уважаеми колега Соколов, виждам, че напоследък ми обръщате особено внимание и това особено ме ласкае. |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Уважаеми колеги! Не съм обидчив човек и много рядко ми се случва да вземам отношение по чуждо твърдение. Но се притеснявам, че господин Соколов, който в момента отсъствува за мое съжаление от залата, за втори път ми прави реклама, която не съм поръчвала. Иска… |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Лично обяснение. |
| 23.05.1996 | 37 НС | Двадесет и девето извънредно заседание | Уважаеми колеги, предложението на господин Саръиванов изглежда справедливо, но не е възможно да бъде включено така като норма в този закон. Тъй като акционерното дружество, дружеството с ограничена отговорност, банката са структури, които имат свой режим. Те … |
| 13.12.1995 | 37 НС | Сто Двадесет и първо заседание | Уважаеми колеги, искам да възразя на колегата, изказал се преди мен, както и на господин Михайлов. Текстът, който обсъждаме заедно с вас, съвсем няма наум само Легия "Раковски". Става дума за правото на сдружаване, което е конституционно право на всички бълга… |