| 25.07.2011 | 41 НС | Седемнадесето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Днешният вот на недоверие към кабинета беше проведен в една дискусия през призмата обаче не за вот на недоверие към кабинета, а за нашата държава, състоянието и позицията оттам, откъ… |
| 08.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | В това е проблемът днес. Ако има желание да се приеме нов модел, да се дискутира, няма нищо лошо, че има критика. Че има колеги, които са против – това е съвсем естествено. Въпросът е обаче, уважаеми дами и господа, че колкото по-бързо ние се научим да възпри… |
| 08.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | ...да не можеш да докажеш имущество за над 100 хил. лв., какви са тези доходи и откъде могат да ги имат гражданите тези пари, за да не можеш за цял проверяван период, не за една година, да докажеш несъответствие на имущество в размер на 100 хил. лв. Размерът … |
| 08.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз изслушах много внимателно всичко, което направихте като коментар, като критики, всичко, което изказахте като опасения относно Законопроекта за отнемане на имущество, придобито от … |
| 08.07.2011 | 41 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Благодаря за възможността да мога да споделя с вас днес в процедурата по първо четене на Законопроекта за отнемане на имущество, придобито от престъпна дейност и от административни н… |
| 01.07.2011 | 41 НС | Двеста и Петдесето заседание | Благодаря, господин председателстващ. Уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин Миков. Истината е, че през месец септември или може би беше още месец август 2009 г., господин Миков, аз зададох на старото ръководство на Агенцията по впис… |
| 01.07.2011 | 41 НС | Двеста и Петдесето заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаема госпожо Манолова, уважаеми господин Миков, на вашия въпрос отговарям следното. На 16 май 2008 г. Четиридесетото Народно събрание е приело изменение и допълнение на чл.… |
| 01.07.2011 | 41 НС | Двеста и Петдесето заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаема госпожо Манолова, там е работата, че проблемите са били и през 2007 г., и през 2008 г., и през 2009 г., но да се върнем към въпроса, който задавате и който няма нищо о… |
| 27.05.2011 | 41 НС | Двеста Тридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаема госпожо Манолова! За втори път Ви казвам, че ангажиментите на съдебната система да разплаща консумативите и транспортните разходи са заложени в Наредба № 1 от 2008 г. в чл.… |
| 27.05.2011 | 41 НС | Двеста Тридесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Уважаема госпожо Манолова, преди да отговоря на въпроса Ви за възнагражденията на вещите лица и съдебните лекари, както сте го формулирала, бих искала да кажа, че той е некоректен и … |
| 08.04.2011 | 41 НС | Двеста и Деветнадесето заседание | Не. |
| 08.04.2011 | 41 НС | Двеста и Деветнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Господин Петков, меко казано, съм много учудена от въпроса, който задавате, защото на парламентарен контрол подлежат въпроси, които са в обществен, а не в частен интерес, но въпреки… |
| 19.03.2011 | 41 НС | Шестнадесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо Манолова, уважаеми дами и господа народни представители! Както всички знаете, Търговският регистър е електронна база данни, която се обслужва от специален софтуер, информационна система, при която винаги може да… |
| 19.03.2011 | 41 НС | Шестнадесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател! Уважаеми господин Пирински, министрите на правосъдието – нито в мое лице, нито предишният, нито по-предишният, са хората, които са пряко отговорни за практиката и за прилагането на закона. Така е създадена Конституцията. И така … |
| 19.03.2011 | 41 НС | Шестнадесето извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин Пирински, уважаеми дами и господа народни представители! Какво бих отговорила на този въпрос, в който има няколко подвъпроса и адресат, разбира се, не министърът на правосъдието? Аз ще споделя с Вас моите виж… |
| 19.03.2011 | 41 НС | Шестнадесето извънредно заседание | Господин председателстващ! Уважаеми господин Миков, понеже искате да бъда откровена, в рамките на няколко секунди ще бъда наистина откровена с Вас: както преди няколко дни, когато гласувахме проекта за подбор на магистрати на входа в съдебната система, така и… |
| 19.03.2011 | 41 НС | Шестнадесето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин Миков, уважаеми дами и господа народни представители! Благодаря за този въпрос. Той е важен за държавата, важен е за функционирането на европейските институции. И веднага казвам, господин Миков, че аз съм твърдо… |
| 16.03.2011 | 41 НС | Двеста и осмо заседание | Ще ги връщат естествено – така се прави навсякъде по света. След като не си издържал, след като сам си се отказал и не желаеш да отидеш на мястото, където си се класирал заради собствения си успех, естествено че ще върнеш парите. Естествено, че ще ги върнеш. … |
| 16.03.2011 | 41 НС | Двеста и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, след като търпеливо и внимателно изслушах всички изказвания било по лексикални, семантични, лирически отклонения и политиканствания, сега дойде ред и аз да се включа в професионалния… |
| 21.01.2011 | 41 НС | Сто Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми господин Тошев! На мен този доклад ми е известен. Разбира се, ние сме работили по него и сме направили нашите бележки. Зная, че България ще се представи добре следващата седмица, когато разглеждате тези препоръки и… |
| 21.01.2011 | 41 НС | Сто Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми народни представители, уважаема госпожо министър! Уважаеми господин Тошев, съгласно поетите международни задължения като страна по Европейската конвенция за защита правата на човека и основните свободи, Република Б… |
| 21.01.2011 | 41 НС | Сто Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателстващ! Уважаеми господин Агов, така е. Абсолютно съм съгласна с Вашите констатации. Искам да кажа, че сигналите на тези служители бяха проверени от Инспектората към Министерския съвет относно контрола, който Министерството на прав… |
| 21.01.2011 | 41 НС | Сто Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми дами и господа народни представители, уважаема госпожо министър! Уважаеми господин Агов, благодаря Ви най-напред сърдечно за подкрепата, която заявихте, и за оценката, която давате за действията и работата на Минис… |
| 20.01.2011 | 41 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Не. |
| 20.01.2011 | 41 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Благодаря за подкрепата, която имам от много мои колеги министри, за да работим в рамките на тази политика, но без вашата подкрепа политиката „Младежко правосъдие” няма как да стане. Затова искам вашия вот. Искам да работя с вас заедно за осъществяването на т… |
| 20.01.2011 | 41 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми колеги министри! За да има справедливост и гарантирани правила, ние, управляващите, трябва да бъдем ограничавани. Как става това в демократичната правова държава? Това става… |
| 22.12.2010 | 41 НС | Сто Осемдесет и трето заседание | Този параграф не е излишно да се гласува, макар и с редакция! В противен случай ще има възможност магистрати над 65 години да продължават да нарушават Конституцията въпреки нейното пряко действие. |
| 22.12.2010 | 41 НС | Сто Осемдесет и трето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми народни представители, мисля си, че въпреки изричния текст на чл. 161 в Закона за съдебната власт, в § 175, който сега гледаме, ако направим редакцията: „Навършилите 65 години магистрати се освобождават от Висшия съдеб… |
| 22.12.2010 | 41 НС | Сто Осемдесет и трето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми народни представители! Проблемът, който третираме и разискваме в момента, е изключително важен, защото добро правораздаване не става както без правна помощ и без участие на адвокатите и на защитниците в залата, така и… |
| 22.12.2010 | 41 НС | Сто Осемдесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми народни представители! Аз ще кажа няколко думи, за да внеса допълнителна яснота по този въпрос. За какво става дума? Става дума за един от най-важните детайли в съдебната реформа, а именно въвеждане на тотално конкурсно … |
| 20.12.2010 | 41 НС | Тринадесето извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми народни представители, тук ще подкрепя колегата Манолова не само да остане ал. 4. Уверявам ви, че е много важно. Хората, които ние търсим, убеждаваме и мотивираме да останат постоянни преподаватели в Националния инстит… |
| 20.12.2010 | 41 НС | Тринадесето извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Искам да направя само за няколко минути бележка по коментарите, които направиха колегите и народните представители във връзка с избора на заместници на административния ръководител. Колеги, става дума за следното. Ние не мож… |
| 20.12.2010 | 41 НС | Тринадесето извънредно заседание | Благодаря, господин Анастасов. Уважаеми народни представители, моят отговор е съвсем кратък и съвсем ясен: във връзка с разпоредбата на чл. 75 от Закона за съдебната власт, единствено и само мотивите за ясно разделение на съдебната и изпълнителната власт са н… |
| 20.12.2010 | 41 НС | Тринадесето извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател! Уважаеми народни представители, нямаше да взема думата специално по този текст, но дебатите ми дават основание да си мисля, че наистина не се познава работата на Висшия съдебен съвет толкова добре като процедура и като вземане … |
| 20.12.2010 | 41 НС | Тринадесето извънредно заседание | За административните ръководители как правим подбора? Как да няма конкурс?! Има процедура за конкурс за назначаване на административни ръководители. Всички административни ръководители и редови съдии, прокурори и следователи минават конкурсна процедура, госпо… |
| 20.12.2010 | 41 НС | Тринадесето извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги народни представители, искам да ви кажа следното нещо за дебата, който слушам до момента, във връзка с този параграф. Колеги, гласувайте спокойно параграфа, тотално е променена философията в Закона за съдебната … |
| 20.12.2010 | 41 НС | Тринадесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Слушах внимателно всички ваши изказвания по въпроса за така наречения допуск и възможност Висшият съдебен съвет, всички негови членове да работят с класифицирана информация, когато се наложи. Бих … |
| 12.11.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми народни представители, уважаеми господин Кутев! Ще се опитам много накратко да внеса яснота по Вашия въпрос, който Вие сте поставили в не съвсем правилен контекст. Вие питате какво прави Министерството на правосъдието… |
| 05.11.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и четвърто заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми народни представители! Уважаеми господин Андонов, за това колко важен е Вашият въпрос, който всъщност са два различни по тематика въпроса, е показателно какви мерки Министерството на правосъдието е взело и по единия, и… |
| 29.10.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и първо заседание | Не, благодаря. |
| 29.10.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми народни представители, уважаеми господин Михайлов! Благодаря за този въпрос. Той е важен и с удоволствие Ви отговарям на него, господин Михайлов. Искам да Ви уведомя за следното. Най-напред Ви дължа отговор за това ка… |
| 29.10.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми народни представители! Уважаеми господин Кутев, от това, което чух от Вас ми стана ясно, че материята, по която се опитвате да зададете въпрос никак, ама никак не Ви е ясна, но аз ще Ви отговоря следното, разбира се, … |
| 29.10.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и първо заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Уважаеми народни представители! Отговарям кратко, без емоции и без лирически отклонения по този въпрос. Правната помощ е тази, чрез която се осъществява справедливо и законосъобразно правосъдие. Министърът на правосъд… |
| 13.10.2010 | 41 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Приключвам. Господин Корнезов, нямам повече време да говоря. Виждам, че слушате с интерес. Конкурсите и атестирането не са абсолютно децентрализирани. Имаше неразбиране. Предполагам, че някои от колегите не бяха прочели внимателно законопроектите. В известна … |
| 13.10.2010 | 41 НС | Сто Петдесет и трето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми народни представители, уважаеми гости! Благодаря за дадената ми дума да изложа още веднъж, отделно от моето изложение, което направих пред Комисията по правни въпроси, идеите и основните компоненти на така предложения… |
| 01.10.2010 | 41 НС | Сто Четиридесет и девето заседание | Само две неща за ангажимента на Министерството на правосъдието към нашия второстепенен разпоредител. Последното плащане от страна на Министерството на правосъдието, разбира се, е за м. септември. Така че регулярно парите вървят към Националното бюро за правна… |
| 01.10.2010 | 41 НС | Сто Четиридесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги народни представители, уважаеми господин министър, уважаема госпожо Манолова! Отговорът ми също ще бъде кратък и ще бъде в две части. Когато нашето правителство дойде на власт на 27 юли 2009 г., на 28 юли ръков… |
| 01.10.2010 | 41 НС | Сто Четиридесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители, уважаеми господин министър! Ще отговоря съвсем кратко на въпроса на народния представител. Ако трябва да бъда точна, би трябвало да Ви отговоря по следния начин. Лишаването от права е наказание и … |
| 02.07.2010 | 41 НС | Сто Двадесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Иванов! Съвсем накратко ще Ви отговоря на този въпрос. Както казах, вариант на законопроекта е на сайта на Министерството на правосъдието и ще имаме възможност дълго време и на широко публично обсъждане да напр… |
| 02.07.2010 | 41 НС | Сто Двадесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин Иванов! В интерес на коректността най-напред искам да кажа, че отговорът на този въпрос не е забавен. Можеше да се случи и миналата седмица, но просто нямаше … |