| 05.02.2009 | 40 НС | Четиристотин Петдесет и осмо заседание | Оттегляме го. |
| 30.07.2008 | 40 НС | Четиристотин и първо заседание | Уважаеми колеги, може би ще прозвучи необичайно от трибуната по този проблем да се изказва народен представител, който няма нищо общо с това, което е говорено в Комисията по здравеопазване и с изразените становища, но ще ми позволите да кажа няколко думи като… |
| 04.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо Банкова! Изключително много уважавам Вашата състрадателност и съпричастност и мога да го кажа съвсем честно, защото ние с Вас работим в една и съща комисия. Имам предимството да работя и в друга комисия, в която… |
| 17.04.2008 | 40 НС | Триста Шестдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Когато обсъждахме с колеги, които са работили в общини като кметове и заместник-кметове, и с колеги от нашата парламентарна група направените предложения за промени в Закона за държавния служител, стана много сер… |
| 21.03.2008 | 40 НС | Триста и Петдесето заседание | Оттеглям ги. |
| 21.03.2008 | 40 НС | Триста и Петдесето заседание | Оттеглям ги, защото вече не са актуални. |
| 31.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и осмо заседание | Колеги, правя обратно процедурно предложение, само защото не може за едно изречение ние да отлагаме безкрай приемането на този толкова важен документ. Спомняте си, когато участваше в дебата, господин Шарков имаше даже по-крайно предложение – по принцип да отл… |
| 31.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и осмо заседание | Колегата може да уточни, ако се сеща за нещо. |
| 31.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и осмо заседание | За съжаление, в доклада на комисията не беше отразено нито едно от решенията. |
| 31.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, считам, че две неща са много съществени от това, за което говорихме в дебата и които трябва да бъдат отразени и гласувани. Първото е да отпадне един много неприятен текст – за плодовитостта на българската ж… |
| 24.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Сотиров, не бих Ви направила тази реплика, но като човек, който през целия си живот е работил с деца, мисля, че имам право да Ви кажа, че стратегията, която беше внесена в шест комисии (председ… |
| 24.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Участвах в дебата по тази Национална стратегия за детето 2008-2018 г. в две комисии и мога да твърдя, че наистина и в двете комисии имаше много задълбочени разсъждения по отношение на предложения документ на нар… |
| 23.01.2008 | 40 НС | Триста Двадесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Проблемът с пенсионирането на минните спасители е дебатиран не само в Четиридесетото, но и в предишните народни събрания. Дълги години той е бил тема на разговор, на доказателства, на отричане на предложените док… |
| 18.12.2007 | 40 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Уважаеми колеги, ние проведохме много сериозен дебат във връзка с това какво да правим с месечните помощи за отглеждане на дете. Хубаво е, че вдигаме прага на достъп на семействата, които отглеждат едно, две и повече деца от 200 на 300 лв. Моето предложение б… |
| 18.12.2007 | 40 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, в тази зала стотици, ако не хиляди, пъти всички сме декларирали колко загрижени сме за съдбата на младото поколение, за това, че трябва да инвестираме в него и за това, че то ще сбъдне очакванията ни вече като… |
| 18.12.2007 | 40 НС | Тридесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин премиер, уважаеми господа министри! Правейки това изказване в залата, отчитам това, че сумата, за която пледирам в своето предложение по чл. 1, ал. 2, Раздел ІІІ “Трансфери”, свързана с бюджета на Българската н… |
| 17.12.2007 | 40 НС | Тридесето извънредно заседание | Уважаеми господин Димов, всички знаете, че нашата идея е не само онези, които са на максимален осигурителен доход, да получат съответните размери на пенсията, за която са работили достойно, а ако можем, да направим така, че всички хора, които ще се пенсионира… |
| 17.12.2007 | 40 НС | Тридесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, призовавам колегите, които участват в днешния дебат, да си спомнят, че преди една година имаше подобен в залата и тогава имаше предложение максималният осигурителен доход да бъде 1600 лв. Тук се разрази много бурна дискусия и не… |
| 16.11.2007 | 40 НС | Триста и шесто заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, като искам да изкажа своето мнение по предложения законопроект, ви призовавам да погледнем в малко по-далечен план за решаването на този проблем, който така или иначе – тук е права госпожа Христова – ще остане … |
| 15.11.2007 | 40 НС | Триста и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо Понева! Нормално е Вие, като представител на опозицията, да правите такова изказване в залата, но все пак много ми се иска, когато говорим от тази трибуна, да бъдем по-обективни и да признаваме и неща, които са с… |
| 15.11.2007 | 40 НС | Триста и пето заседание | Уважаеми колеги, искам и аз като човек да се изкажа по принцип. Спомнете си, когато водихме дебата за това да отпаднат имунитетите или да останат. Тогава ние всички си дадохме дума, че когато един човек се чувства прав, когато той не е съгрешил, не е нарушил … |
| 04.05.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и осмо заседание | Поддържам го. |
| 02.05.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа! Тъй като предложенията, които правим и трите групи депутати, в общи линии съвпадат, бих могла да добавя само още нещо. Това, което споделих и преди, когато ставаше дума за състава на самите служби и сега… |
| 02.05.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! По повод на текстовете, които разглеждаме, в Комисията по труда и социалната политика имаше доста разгорещени дебати, касаещи възможностите за включване в съставите на службите по трудова медицина на лекари, кои… |
| 27.04.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Уважаеми колеги, всички знаете, че на базата, на територията на областите разпоредител и този, който се грижи за държавната собственост, е областният управител. Когато направих това предложение, имах предвид и друго: конфискуваните имоти на тоталитарните парт… |
| 27.04.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Уважаеми колеги, искам да кажа на колегата Китов, че наистина хората-придружители на хора с увреждания, получават определени преференции. Но нали разбирате, че тези пари са толкова малко, че те дори не могат да възмездят труда, грижите, които се полагат за те… |
| 27.04.2007 | 40 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, колеги! Направила съм предложение да има възможност придружителите на хора, които са загубили своята работоспособност над 90%, да ползват правото на безплатно пътуване по градската транспортна мрежа. Изхождам от факта, че обикно… |
| 30.03.2007 | 40 НС | Двеста Тридесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! При обсъждането на двата законопроекта в Комисията по въпросите децата, младежта и спорта се състоя широк обществен дебат, в който взеха участие както видни спортисти, ръководители на спортни организации, федера… |
| 08.02.2007 | 40 НС | Двеста и Петнадесето заседание | Уважаеми господин председател, колеги! Предлагам госпожа Ася Чолашка – директор на дирекция „Международни отношения и европейска интеграция” от Министерството на труда и социалната политика, да бъде допусната в залата при разглеждането на законопроекта. |
| 26.01.2007 | 40 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Костов! Това, което колегата Янаки Стоилов преди малко каза с юридически аргументи, аз ще го кажа с аргументите на майка. Имам двама сина, които са минали през Българската армия, и то на редовна и много отговор… |
| 25.01.2007 | 40 НС | Двеста и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Когато се дебатират внесените законопроекти за изменение и допълнение на Закона за ветераните от войните, които касаят промяната на няколко разпоредби, неминуемо ще има повторение. Заставам на тази трибуна с чув… |
| 19.12.2006 | 40 НС | Двадесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! По време на обсъждането на предишния член, свързан с участието на министъра на труда и социалната политика при решаване на проблемите със Социално-инвестиционния фонд, се въздържах да стана и да защитя нашето пр… |
| 19.12.2006 | 40 НС | Двадесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, колеги! Няма да повтарям това, което казаха колегите преди мен. Наистина се счита, че ако някой си е позволил да направи конкретно предложение за конкретен район, се изживява едва ли не като герой, ко… |
| 08.12.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Въпросът за пенсиите наистина касае огромна част от българския народ – хората, които със своя труд са заслужили правото си във възрастта, когато вече не могат чрез труд да изкарват прехраната си, да живеят норма… |
| 08.12.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и осмо заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Уважаеми господин Костов, не зная поименно кои са тези хора, които получават максимална пенсия, но зная, че има хора, които са внасяли социални осигуровки редици години, за да получат определен размер на пенсията и ощ… |
| 28.11.2006 | 40 НС | Седемнадесето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър, уважаеми господин Колчаков! Този разговор, който водим днес с Вас, започна в комисията и не само на последното й заседание, а и на няколко по-предишни заседания. Разбира се, ние с Вас можем да си говори… |
| 24.11.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Уважаема госпожо министър, уважаеми господин министър! Наистина трябваше да се чуе от трибуната на българския парламент какво правят институциите и най-вече Министерството на труда и социалната политика за интеграцията на роми… |
| 24.11.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаема госпожо министър! В началото на 2005 г. девет европейски държави обявиха Десетилетието на ромското включване. Целта на тази инициатива беше да се създаде надежден европейски модел на етническо взаимодействие между живее… |
| 14.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и четвърто заседание | Господин председател, аз оттеглям предложението си по § 3. |
| 14.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и четвърто заседание | Колеги, към мотивите, които изложих, искам да добавя и още един. Оказа се, че миналата година за наеми на хора, настанени в общински жилища, са платени около 245-250 хил. лв. По прогнозите, които могат да се направят, сега тази сума ще скочи най-много до 1 мл… |
| 14.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и четвърто заседание | Вторият вариант, аз вече казах, с добавката. |
| 14.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! В Комисията по труда и социалната политика се състоя много сериозен дебат по отношение на това какво правим с поправките в Закона за интеграция на хората с увреждания. Наистина по отношението на обществото към т… |
| 09.08.2006 | 40 НС | Сто Петдесет и първо заседание | Не, оттеглям го. |
| 28.07.2006 | 40 НС | Сто Четиридесет и седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Ще се възползвам от тази възможност, за да изразя мнението си, че, за съжаление, това като че ли е практика в нашата страна – да създаваме възможности и предпоставки фирми, които са печелили обществени поръчки, след това да … |
| 28.07.2006 | 40 НС | Сто Четиридесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, колеги! Тъй като измина повече от месец от поставянето на въпроса от мен, през последните седмици той беше широко обсъден в регионалните медии от Югозападна България. Всъщност въпросът относно доизграж… |
| 07.07.2006 | 40 НС | Сто Тридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър! Вие знаете, че отново Дупница показа на цяла България, че е град на хора с будна съвест и че там вече започва да се формира гражданското общество, защото всеки проблем, който бунтува гражданите, който… |
| 30.06.2006 | 40 НС | Сто Тридесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми господин министър, наистина разбирам, че става дума за проверка от страна на Ваши служители, която сте разпоредили, за което Ви благодаря. Но в случая касаят сигналите, които имаше и в предишната седмица, и едва ли … |
| 30.06.2006 | 40 НС | Сто Тридесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа! На проведена среща от местен инициативен комитет в гр. Бобов дол, която се състоя наскоро, беше обсъждан проблемът за несправедливата оценка на одържавени имоти на граждани от … |
| 30.06.2006 | 40 НС | Сто Тридесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Тези думи чухме онзи ден на заседанието на Комисията по труда и социалната политика. За съжаление, тук е много подходящо да дам пример с една басня на Стоян Михайловски за бухала и светулката: “Какво ти сторих? –… |
| 22.06.2006 | 40 НС | Сто Тридесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Наистина в дебатите по време на заседанието на Комисията по труда и социалната политика всички ние, депутатите, подкрепихме и двата законопроекта, защото в тях видяхме желанието, стремежа да се създават все повеч… |