| 18.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | На споменаване ли Ви плащат? |
| 18.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Уважаеми колеги, госпожо Председател! (Шум и реплики от ВЪЗРАЖДАНЕ.) Ако трябва да сме честни, трябва да кажем, че в последните седмици партията… (Шум и реплики от ВЪЗРАЖДАНЕ.) Това е десемантизирано, господа. Означава да трябва да сме честни. И трябва да каж… |
| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | …и дори ме отстранихте веднъж от залата, но не виждам да правите опит да отстраните от залата хората, които постоянно ми крещят от място. Мисля, че е крайно време да вземете принципни мерки по този въпрос, понеже парламентът привършва, а не виждам нещо да се … |
| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Госпожо Председател, много често обичате да ме репликирате… |
| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Тук не става въпрос за съгласие или несъгласие, а става въпрос за историческа истина. Русия атакува мирни граждани, Русия отвлича украински деца. Това е фашизъм! Това е фашизъм! Толкова по въпроса за фашизма. Мисля, че господин Ганев го знае чудесно, но той п… |
| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Уважаеми господин Ганев, само една корекция да направя. Може би имахте предвид Русия, като говорихте за нацисткия режим. Нацистки режим в Украйна няма! Такъв има в Русия. (Шум и реплики от ВЪЗРАЖДАНЕ.) Госпожо Председател? |
| 06.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и четвърто заседание | Разбрах. Добре. Продължете, господин Анастасов. |
| 06.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и четвърто заседание | На него няма ли да направите? |
| 06.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и четвърто заседание | Това е изслушване… (Смях.) |
| 27.02.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и първо заседание | Уважаема госпожо Председател, уважаеми колеги, важно е да се каже, че Институтът за подводна археология, който ще бъде, ако гласуваме, асоцииран към ЮНЕСКО, е много важно достижение за българската наука – едно от редките през последните години, и че следва хо… |
| 25.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и девето заседание | Сядай си! Руски шпионин! |
| 25.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и девето заседание | Отивай си в Москва! |
| 25.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и девето заседание | Изгонете го най-накрая! Изгонете го! |
| 25.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и девето заседание | Отивай си в Москва! |
| 25.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и девето заседание | Хайде, млъквай! Отивай си, руски шпионин! Не си в Русия! |
| 25.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и девето заседание | Е, точно там са най-големите путинофили! |
| 25.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и девето заседание | Не, не ми направи. Към тях защо не се обърнахте? |
| 25.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и девето заседание | Те ще гласуват с нас. Те с нас. |
| 25.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и девето заседание | Аз разбирам, че на колегите от ВЪЗРАЖДАНЕ им е крайно неприятно да чуват истината в очите си, но се налага да я чуят. Да, истината е проста. „ДПС – Ново начало“ имат много малко гласове в Турция и Вие правите всичко възможно там да няма достатъчно секции, за … |
| 25.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и девето заседание | Искам да репликирам госпожа Рангелова в две посоки. Първо, госпожо Рангелова, няма как да прикриете, че Вие работите с „ДПС – Ново начало“ и в техен интерес по много проста причина: те нямат гласове в Турция и по тази причина имат интерес. Вие... (Шум и репли… |
| 11.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и трето заседание | Няма да го изгоните, така ли?! |
| 11.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и трето заседание | Тях мога да ги заливам без проблем! (Посочва ВЪЗРАЖДАНЕ. Шум и реплики от ВЪЗРАЖДАНЕ.) |
| 11.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и трето заседание | Уважаеми господин Председател, уважаеми колеги! Преди седмица бях изгонен тук за това, че залях един от колегите на току-що появилия се на трибуната с чиста, прозрачна вода. (Реплики от ВЪЗРАЖДАНЕ.) Ако аз трябва да бъда изгонен за това, господинът, който ток… |
| 05.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Лично искам да обясня на господин Йорданов, че има неща, които могат да се обяснят просто. И когато едно нещо може да се обясни просто, то обикновено е истина. Ние нямаше да сме тук днес и нямаше да правим всички тези обясне… |
| 05.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | …и с омърсени пръстчета и устички. (Смях от ГЕРБ-СДС.) Но да се върнем към същественото. (Шум и реплики. Смях от ГЕРБ-СДС.) Господин Ангелов, това се нарича йезуитщина и простете езика ми, недопустимо е. Недопустимо е, некрасиво е. Брутално некрасиво е. Прост… |
| 05.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | …че трябва да пазаруват с шиткойни всеки божи ден… |
| 05.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Да, добре е да им правите забележка на копейките, защото им е много криво… |
| 05.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Уважаема госпожо Председател, моля да предадете на господин Ангелов, че твърдението му, че ние сме виновни за това, че са ограничени правата на българските избиратели, е като твърденията на Путин, че Зеленски не се отказва от Донбас и затова е виновен, че вой… |
| 05.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Те го търсят. |
| 05.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Аз ти говоря за фашизъм, ти ми говориш за сако. |
| 05.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Съвсем явно беше! |
| 05.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | И това говорене трябва да е изключително внимателно и отговорно. Говоренето на господин Хрисимиров не беше такова. Благодаря Ви. (Шум и реплики: „Наздраве!“ от ВЪЗРАЖДАНЕ.) |
| 05.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | …колкото и да се опитвате да се изплъзнете от нея. Така че, господин Председател, надявам се, след като приключи изказването, да ми отговорите на този риторичен въпрос, понеже той е важен. Намираме се в българския парламент. Това е място за говорене. |
| 05.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | …за да Ви го втълпя, защото това е самата истина… |
| 05.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Добре, ще Ви дам тази възможност и се надявам да го сторите. Надявам се да го сторите, защото в България няма турски партии, в България има български партии. В България има български партии и това, което господин Хрисимиров в своето двадесет и седемминутно из… |
| 05.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Уважаеми господин Председател, само един въпрос имам към Вас. Вие знаете ли да има в България турски партии? (Шум и реплики от ВЪЗРАЖДАНЕ.) Не е риторичен въпрос, а съвсем конкретен и е директен към Вас. Защото господин Хрисимиров си позволи да повтори думите… |
| 05.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Господин Али, към Вас е репликата ми. Моля да припомните на господин Петров, че ние никога не сме твърдели, че в Турция няма злоупотреби. Злоупотреби има и в България. Те са не по-малки, отколкото в Турция. Това, което твърдим, е, че трябва да бъдат прилагани… |
| 05.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Реплика. |
| 29.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Уважаема госпожо Председател, уважаеми колеги! Не знам защо трябваше да дадете думата на този човек, който, между другото, всеки път, когато се разминаваме по коридора, ме обижда. Всеки път! И не знам дали си представяте какво трябва да издържам и да понасям,… |
| 29.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Ето, всички искат още. |
| 29.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Имам право! Имам право! Защо го правите?! |
| 29.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Колегите от ВЪЗРАЖДАНЕ са бесни на Румен Радев за това, че не иска да си партнира с тях и че съвсем скоро тия 49 квадрата, дето им подариха вчера, ще им се струват като стадион „Маракана“ (силен шум, реплики и смях) и ще се гонят из тях от единия до другия кр… |
| 29.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Имам неща за казване и Вие няма да ми вземете думата затова, че на Вас не Ви допада това, което ще кажа. Знаете, че гласът ми е силен. Мога да Ви надвиквам. Може да ми спрете микрофона, но това ще предизвика скандал, не го правете! (Силен шум и реплики.) |
| 29.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Чакайте. Не съм свършил. Няма ограничение. Ограничение няма. Ограничение няма. Ограничение няма, госпожо Назарян. |
| 29.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Не, не, не. Не съм свършил. |
| 29.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Сега, искам да кажа и собственото си мнение тук и то е следното: колегите от ВЪЗРАЖДАНЕ са бесни. Бесни са, първо, на себе си, че не опазиха българския лев и че им се налага с малките си ръчички с маникюрчета да пипат ужасяващата западна валута, която след дв… |
| 29.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Да, да, Правната комисия, добре, да, да, да, прощавайте. Извинявайте, грешката е моя. Председателят на Правната комисия… Разбрах, извинявайте, госпожо Назарян, председателят на Правната комисия свика Комисията спешно. И беше разгледан Законопроектът на ВЪЗРАЖ… |
| 29.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Уважаема госпожо Председател, уважаеми колеги, важно е да кажа това, което ще кажа, защото след време ще се обръщаме към тоя момент и ще правим анализи. Това ще остане в записките и ще може да бъде прочетено. Значи, няма да правя квалификации, просто ще дам ф… |
| 29.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и девето заседание | За еничарите не каза, Коце! |
| 29.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Времето! Стига, бе! |