| 18.08.2005 | 40 НС | Петнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Питал съм се защо парламентът често пъти изглежда смешен в очите на хората и си отговарям, че една от възможните причини винаги е свързана с нашата растяща склонност да се занимаваме със себе си. Повече от стран… |
| 16.08.2005 | 40 НС | Второ извънредно заседание | А марионетка? |
| 16.08.2005 | 40 НС | Второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, от името на Парламентарната група на Коалиция за България предлагам днешното заседание да се излъчва пряко по Българската национална телевизия и Българското национално радио. |
| 11.08.2005 | 40 НС | Дванадесето заседание | Нека оставим на председателя да прецени. Това е моето процедурно предложение. |
| 11.08.2005 | 40 НС | Дванадесето заседание | Аз не се намесих в предишния спор, защото той беше достатъчно безсмислен по отношение на модалния глагол “може”, тъй като и преди, и сега се натъкваме на една ситуация, която подлежи на доказване. Повече от ясно е, че дали един народен представител е оскърб… |
| 04.08.2005 | 40 НС | Девето заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Приветствам обстоятелството, че комисията е подкрепила предложението на господин Шопов по чл. 77, ал. 1 и е премахнала определителя “актуален”, “актуални”, но има още един израз, който е продукт на чиновническа словес… |
| 03.08.2005 | 40 НС | Осмо заседание | Аз слушам дебатите, но още по-внимателно следя това, което сте написали. Въобще не виждам потребителите в мнозинството законопроекти, които приемаме, и икономиката. Освен това аз продължавам да твърдя, че текстът в ал. 2 на вносителя, който не е лошо да проче… |
| 03.08.2005 | 40 НС | Осмо заседание | Аз не съм говорил по този въпрос. |
| 03.08.2005 | 40 НС | Осмо заседание | Господин председател, аз се отнасям с голямо подозрение към възможността да подобрим качеството на закона, подобрявайки качеството на мотивите. Това е смехотворно твърдение. Не виждам никаква връзка. Тъкмо обратното, животът ни дава достатъчно много поводи. Н… |
| 03.08.2005 | 40 НС | Осмо заседание | Господин председател, уважаеми господин Дончев! Това, което твърди госпожа Дончева, е едно единствено нещо: че тя и ние сме съгласни да бъде гласувана такава система в момента, в който тя е създадена, апробирана и експериментирана, и всички сме се убедили, че… |
| 03.08.2005 | 40 НС | Осмо заседание | Госпожо председател, господин Корнезов! Не съм запознат в подробности с текстовете до края, но не знам дали в ал. 2 не би трябвало да направим една промяна. Не че не е ясно за какво става дума. Тук става дума, ако говорим единствено за народните представители… |
| 03.08.2005 | 40 НС | Осмо заседание | Ще го имат. |
| 03.08.2005 | 40 НС | Осмо заседание | Господин Абаджиев, аз не съм сигурен, че практиката на управлението съдържа винаги наличието на договор, който да определя управляващата коалиция и по този начин да може да делим партиите на опозиционни и управляващи, тъй като и случаите от последния парламен… |
| 29.07.2005 | 40 НС | Седмо заседание | Аз разбрах, господин Шопов, че ще влезем в противоречие с някакви норми на представителността, ако вземем непрекъснато да намаляваме процента на народните представители, които могат да свикат комисията. Водейки се от някакво псевдоразбиране за демокрацията, н… |
| 29.07.2005 | 40 НС | Седмо заседание | Госпожо председател, ще кажа само две думи в подкрепа на редакционната поправка, която направи народният представител Александър Арабаджиев. Мисля, че този текст с тази поправка би могъл да бъде гласуван. Нека да отворим тази възможност. Аз съм убеден привърж… |
| 27.07.2005 | 40 НС | Шесто заседание | Този дебат леко е минал преди десетина години. |
| 27.07.2005 | 40 НС | Шесто заседание | Не в заложник, а в жертва. |
| 27.07.2005 | 40 НС | Шесто заседание | Ех, че е елементарно! |
| 22.07.2005 | 40 НС | Пето заседание | Какво говориш и къде се намираш? |
| 22.07.2005 | 40 НС | Пето заседание | Това беше в сила от доста време. |
| 22.07.2005 | 40 НС | Пето заседание | То е оттеглено. |
| 22.07.2005 | 40 НС | Пето заседание | Ти имаше мандат преди този, Методиев, защо не се сети за тази работа? |
| 14.07.2005 | 40 НС | Второ заседание | С какви автомати ще я превъоръжавате, с американски ли? |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Да. И именно това предопределя нашите пристрастия към един или друг кандидат. Би било съвсем нормално тези хора да не бъдат разглеждани като някакъв съвкупен субект, какъвто още не са. Именно с оглед на различните им биографии да не произвеждаме някакъв Квази… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Аз така и не разбрах защо, господин председател, не сте пожелали да насрочите заседанието на комисията, изпращайки въпросното решение, тъй като това би загубило много по-малко време, отколкото сега губим, и то на 20-тина души, а не на 240, както и да изглежда… |
| 13.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и пето заседание | Да, тук е водачът на търговищката листа. Той е идеологът на тази комисия. Имам предвид господин Пейков и това обяснява всичко – безсмислието, пропагандната глупост, която е моторът на тази идея. В крайна сметка нито благообразния и хрисим тон на господин Ралч… |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Да, и сега се прави така. Ако трябва да задължим навсякъде, където има над 500 избиратели в секциите, да има по две кабини, това технически е напълно възможно. (Реплика от залата.) Не, не го правят, не го правят. Би могло да има и една такава препоръка и тя щ… |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Според мен разбутването на районите не бива да става, защото наистина ще утежни много идентификацията на съответната секция, в която трябва всеки един да гласува. Навиците са много трайно вписани и всичко това ще създаде затруднения. И аз имам притеснения, че… |
| 30.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и девето заседание | А Церовски?! |
| 24.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Господин Моллов, не знам дали обърнахте внимание, но в началото на изказването си казах, че ние от нашата парламентарна група съзнаваме важността на закона. Доволни сме от това, че той претърпя известни корекции и нямаме никакви съмнения относно готовността с… |
| 24.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Ние ще подкрепим този закон, по-скоро първото четене на закона, с оглед на всички изисквания и ползи, които би донесло това на България. Същевременно искам да се присъединя към бележките, които тук направи проф.… |
| 16.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Моля за прегласуване, уважаеми господин председател. |
| 15.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и осмо извънредно заседание | Уважаеми колеги, продължаваме да задълбочаваме нещата, вървейки към все повече забрани или изисквания, които нямат никаква практическа стойност, или които ще въведат един куп деца и родители в нарушения, от които не могат да бъдат санкционирани и норми, които… |
| 01.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и седмо извънредно заседание | Господин председател, извинявайте, че се обаждам от място, но призовете мнозинството да се яви в залата. Важни неща се гледат и да не се наложи подир време да прекъснем заседанието. ÏÐÅÄÑÅÄÀÒÅË ÁÎÐÈÑËÀÂ ÂÅËÈÊÎÂ: Заповядайте, господин министър, аз междувременн… |
| 16.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Предлагам да направим една малка почивка от 5 минути, предполагам, че са предостатъчни за госпожа Мартинова, като познавам нейния темперамент, да се яви в залата. (Реплики от залата: “Има изказвания”.) Добре, тогава си оттеглям процедурното предложение. |
| 16.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Би било крайно нелюбезно и акт на нелепо негостоприемство, ако ние не дочакаме госпожа Мартинова, която ентусиазирано след нашата покана е литнала или се придвижва по най-бързия начин по софийските улици. |
| 16.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Стигайки до темата за полифункционални и многовалентни специалисти, то към тази категория без съмнение принадлежи и проф. Мирчев, който всъщност е експерт в една друга област, но както забелязваме, по силата на служебните си задължения ни съветва, меко казано… |
| 16.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Аз приветствам мълниеносната реакция на заместник-министър Мартинова, която очевидно реагира и се движи със скоростта на влаковете-стрела, които нейният патрон министърът на транспорта накупи. |
| 16.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз ще бъда съвсем кратък. Каквото и да си говорим, задължително е представител на министерството да присъства, когато се обсъждат документи, касаещи неговата работа. Така че в това отношение Благой Димитров е пр… |
| 16.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Уважаеми господин Кирчев, твърдението, че премахването на ограниченията или намаляването на ограниченията при продажба на българска земя ще отпушат инвестиционния процес в България е дълбоко погрешно, тенденциозно и измислено за случая на тази дискусия. Вие с… |
| 16.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Армия има ли там? |
| 11.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и второ заседание | Искам прегласуване, уважаеми господин председател. |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | И къде потънаха 40 милиона долара? |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Кажи за къщите, после за кризите. |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Няма коалиция, има съвпадения на идеи. |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Леко съм учуден, господин премиер, като имам предвид раболепието на Вашия придворен слугинаж, че толкова рехави бяха репликите, които бяха направени. Не плачете, госпожо Мингова, на чужд гроб. Изчакайте да приключат изборите. Вие сте се качили на асансьора на… |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми народни представители, господа министри, господин премиер! След постните и идеологизирани смешки, буйните самохвалства и баналните ругателства на министрите, струва ми се, господин премиер, че трябва да поговорим за Ваше… |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Вие сте двадесетина. |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | “Крадецът вика: Дръжте крадеца!” |
| 10.02.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | По контрабандните канали. |