| 05.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и четвърто заседание | Повече от днес е! |
| 05.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, моля Ви да направите забележка на господин Илчев да се държи малко по-достойно в залата! Тук няма генерали, има народни представители! Няма танкови бригади, има Народно събрание! Трябва да се прави разлика между институции и да … |
| 05.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, аз съм доволен, че в Народното събрание се обсъжда такъв въпрос. Поводът е проекта на едно решение, внесено от Министерския съвет във връзка с участието ни в Ирак. Но … |
| 05.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и четвърто заседание | Ще гласувате. |
| 05.05.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и четвърто заседание | Това е във връзка с изборите. |
| 29.03.2005 | 39 НС | Седемдесето извънредно заседание | Как ще го докажеш? |
| 17.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Оттегля се. |
| 17.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Аз виждам, че председателят на комисията малко нервничи, но аз мисля, че ние в комисията провеждахме много сериозни разговори, много компромиси се направиха. Считам, че аргументите, които се изложиха от преждеговоривш… |
| 17.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и четвърто заседание | Оттеглям предложението. |
| 16.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Благодаря ви, уважаеми дами и господа народни представители, за голямата подкрепа този законопроект да се включи в програмата ни за тази седмица. Правя процедурно предложение това да бъде точка седма в програмата ни и преди… |
| 16.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и трето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, от името на Парламентарната група на Коалиция за България правя предложение в програмата за тази седмица да бъде включен на второ четене Законопроектът за военноинвалидите и военн… |
| 09.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Благодаря. Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз заявявам предварително, че ще подкрепя законопроекта, внесен от народния представител Цонко Киров, защото той е крайно необходим в този момент. След измененията във Вое… |
| 09.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Уважаеми господин председател, Уважаеми дами и господа народни представители! От два дни българската общественост коментира един изключително тежък случай. Мисля, че няма да бъде и последният. Дано не съм прав! Не го желая никак! След като се присъединявам къ… |
| 09.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, благодаря ви за подкрепата този законопроект да влезе в програмата. Предлагам, тъй като е почти готов и няма да ни отнеме много време, той да бъде включен в програмата като точка … |
| 09.03.2005 | 39 НС | Четиристотин и Шестдесето заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Уважаеми дами и господа, считам, че Законът за военноинвалидите и военнопострадалите е дългоизстрадан закон. Голяма част от българските граждани го чакат с особен интерес, с голяма надежда. Считам, че народното предст… |
| 02.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и девето заседание | … кой каквото му скимне да си купува. Благодаря. |
| 02.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и девето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми господин Киров, Вие грешно сте ме разбрали и мен, и тези, които преди мен се изказаха, но най-малко аз мога да бъда упрекван за забавянето на модернизацията на Българската армия. Поне аз си мисля, че Вие ще ми повярват… |
| 02.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми господин Найденов, аз Ви благодаря за репликата, която ми правите, обаче аз не се спирам на конкретните неща, защото считам, че това ще бъде предмет на проверка от комисията, която днес трябва да приемем, да изградим, и … |
| 02.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Петдесет и девето заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, за мен това, което става днес, не е никаква изненада. Вероятно изненадани са някои, които не са очаквали, че можем да стигнем до такъв хаос в изграждането на системата ни… |
| 08.12.2004 | 39 НС | Четиристотин Тридесет и трето заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Уважаеми дами и господа народни представители, виждам, че програмата, която ни е предложена, е изключително напрегната, но обстановката в Ирак е още по-напрегната, жестока, непредсказуема. Коалицията на желаещите в… |
| 17.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Току-що Народното събрание отхвърли едно предложение на Сергей Станишев и група народни представители. Мисля, че е едно разумно предложение. Гру… |
| 29.09.2004 | 39 НС | Четиристотин и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Както е известно, на 29 май 2003 г. Народното събрание прие решение, с което изпрати българска военна част в Ирак. По този начин България се включи във войната на страната на коалиц… |
| 23.07.2004 | 39 НС | Триста Осемдесет и осмо заседание | Как я носите тази отговорност? |
| 23.07.2004 | 39 НС | Триста Осемдесет и осмо заседание | Става дума за 3 и 4 блок. |
| 25.06.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и шесто заседание | … тъй като военните действия в Ирак… |
| 25.06.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и шесто заседание | Извинявам се. Нашето питане към Вас беше отправено на 27 май: какви са Вашите намерения по политиката по иракската криза на фона на подготвената резолюция от Съединените американски щати и Великобритания? Тя е вече факт. Аз Ви моля да отговорите все пак на фо… |
| 25.06.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и шесто заседание | Тези средства са много недостатъчни, но ако те се заделят за животоспасяващи средства, аз мисля, че това ще бъде много по-разумно, уважаеми господин министър-председател. |
| 25.06.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и шесто заседание | Да, благодаря. Приключвам вече. Уважаеми господин министър-председател, аз няма да характеризирам последствията на тази война и участието ни там, но тя влачи много тежки последствия за България. Преди всичко накърнява нашите бъдещи отношения с арабския свят, … |
| 25.06.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател на Народното събрание, уважаеми господин министър-председател, уважаеми дами и господа народни представители, дами и господа министри! Уважаеми господин председател на Народното събрание, Вие на два пъти в нарушение на закона, на… |
| 04.02.2004 | 39 НС | Триста Двадесет и второ заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаеми дами и господа народни представители, излизам на трибуната, за да представя един законопроект, който е изстрадан законопроект. Той беше внесен още м. ноември 2002 г. Сега сме много напред, но все пак съм довол… |
| 16.05.2003 | 39 НС | Двеста Тридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Подкрепям предложения доклад, тъй като той постига целите, поставени със Закона за изменение и допълнение на Закона за алтернативната служба, но считам, че една от целите беше този законопро… |
| 19.02.2003 | 39 НС | Двеста и второ заседание | След като управляващите не вземат отношение… Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Пред нас е проектът на Закона за изменение и допълнение на Закона за замяна на воинските задължения с алтернативна служба. Мисля си, че … |
| 08.11.2002 | 39 НС | Сто Шестдесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин министър, първо, моята най-искрена благодарност за конкретния изчерпателен и много подробен отговор, който дадохте. Виждам, че ръководството на Министерството на отбраната се е постарало да развие своята д… |
| 08.11.2002 | 39 НС | Сто Шестдесет и осмо заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми господа министри, дами и господа народни представители! Аз се колебаех, господин министър, дали да отправя към Вас този актуален въпрос или към министър-председателя дотолкова, доколкото той касае Министерски… |
| 01.11.2002 | 39 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаема госпожо министър, първо, аз Ви благодаря за изчерпателния, много обстоятелствен и изключително конкретен отговор, който ми дадохте. Разсеяхте опасенията, че тези три месеца няма да бъдат субсидирани, така поне аз ра… |
| 01.11.2002 | 39 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаема госпожо министър, дами и господа народни представители! Нашият актуален въпрос е относно субсидиите за “Профилактика, рехабилитация и отдих”. Уважаема госпожо министър, преди една година ние приехме един изключително т… |
| 09.10.2002 | 39 НС | Сто Петдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин Черкезов, аз нямам възражения. Направете предложение да се промени текста и да се запише “служебното си оръжие”. Аз и на това не възразявам. Практиката засега е такава, уважаеми дами и господа, офицерите и сержантите да закупуват оръжието, к… |
| 09.10.2002 | 39 НС | Сто Петдесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Аз съм малко изненадан от тази дискусия, която се разгоря тук във връзка с § 7. Изненадан съм от аргументите, които се изнасят по отношение на офицери и сержанти, служители от Минист… |
| 02.08.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Приключвам. Но тук нищо не се казва за тази дисциплина. В т. 203 е казано, че в армията са регистрирани, няма да ги назовавам, защото ми е неудобно да ги назовавам, колко престъпления. От тях неразкрити са 70. Как е възможно – питам се, чудя се – в такава сис… |
| 02.08.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители, докладът за състоянието на отбраната и Въоръжените сили, който обсъждаме, е внесен преди един месец – на 3 юли. Днес сме 2 август. По това, че той три пъти влиза … |
| 02.08.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Колко голяма част. |
| 19.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и трето заседание | Благодаря, уважаеми господин председател. Уважаеми господин министър, уважаеми господа министри! Аз съм доволен от отговора, но повече ми звучи като теоретично изясняване на мотивацията на офицерския състав, отколкото оценка на мотивацията на офицерите днес. … |
| 19.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и трето заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми господа министри, господа народни представители! Уважаеми господин министър, Българската армия днес преживява тежки дни. Намира се в тежко положение поради сложната социално-икономическа обстановка в страната… |
| 18.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и второ заседание | Благодаря, господин председател. Дами и господа народни представители, за прецизност и коректност ще предложа една редакционна поправка. В Закона за отбраната и Въоръжените сили сме приели "граждански лица", а не "военни служители". Затова предлагам в ал. 1 д… |
| 28.06.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и четвърто заседание | Госпожо председател, уважаеми господин министър! Първо Ви благодаря за изчерпателния отговор, който дадохте на актуалния ми въпрос. Действително, запознали сте се със състоянието на дисциплината. Направен е анализ. Предприети са мерки и считам, че в голяма ст… |
| 28.06.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и четвърто заседание | Екипите от политическото ръководство на Министерството на отбраната бяха длъжни да отчетат тези сложни процеси, да проявяват загриженост за живота и здравето на военнослужещите. За много голямо съжаление вместо това се демонстрираше с нищо необоснована дистан… |
| 28.06.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и четвърто заседание | Да, благодаря, госпожо председател. Тези мерки са извлечени от многогодишния войскови опит или с цената на много пролята кръв и на много страдания. И всяко нарушение на тези мерки води до такива тежки инциденти. За цялостната организация на войсковия живот и … |
| 28.06.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и четвърто заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Въпросът, който искам да отправя към министъра на отбраната, е много чувствителен за цялата българска общественост и за присъстващите тук. И ми е много … |
| 16.04.2002 | 39 НС | Единадесето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Имам едно чисто редакционно предложение за ал. 3, т. 1 - "Извършва проучвания, издава, прекратява и отнема разрешения на български граждани - донаборници, военнослужещи на кадрова и така ната… |
| 04.04.2002 | 39 НС | Деветдесет и четвърто заседание | Аз много се извинявам, госпожо председател, за това, че съм прекалил с времето. Трудно ми е да се ориентирам тук. Към господин Киров не съм отправял никакви нападки. Мисля, че ние с него сме разговаряли достатъчно. |