| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, господин Председател. Уважаеми господин Мирчев, Вие разказахте една дълга и засукана приказка, аз ще Ви разкажа една по-проста. В една демократична детска градина – софийска, завели децата на излет в природата, в гората. И както се разхождат, из… |
| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Така че, наистина, айде да се съсредоточим върху този бюджет. Кажете си още седем-осем опорки, припомнете ги. Ако можете да измислите нещо ново, ще е хубаво, защото минаха три месеца от декември. (Ръкопляскания от ГЕРБ-СДС.) |
| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Оскар за поддържаща реплика! Това сте – 20 години сте Оскар за поддържаща реплика. И Вашите собствени избиратели Ви го казват. |
| 13.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Уважаеми господин Пандов, уважаеми колеги от ПП-ДБ! Лицемерието при Вас е естествено като гравитацията. Четвърти подред Ваш оратор излиза и казва: ама, колеги, ама дайте да не политизираме, ама дайте да не е предизборно, ама… |
| 11.03.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Уважаеми колеги, господин Заместник-министър! Аз съм един от вносителите на може би втория такъв закон, след това съм го внасял в още едно Народно събрание. Исторически, хронологично, първи вносители са „Новото време“, мисля… |
| 27.02.2026 | 51 НС | Сто Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Уважаеми колеги, рядко в тази зала имаме възможност да дискутираме и да подкрепим нещо с толкова позитивен заряд, каквото е ратифицирането на това споразумение. Няма да Ви губя времето, просто ще Ви кажа, че това е триумфале… |
| 13.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Забележката ми е по начина на водене. Моля Ви се да съобщете на колегите от ПП-ДБ, че всъщност те с това, което правят, влизат в същността на дебата. Аз не виждам какъв е проблемът?! Защо го маскират като процедурни предложе… |
| 11.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и трето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Уважаеми колеги, процедурата ми е по чл. 79, ал. 1 от нашия правилник и молбата ми е да подкрепите удължаване на срока за предложения и промени по Проектозакона за промени в Закона за туризма на 14 дни, защото просто целият сек… |
| 05.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин Председател. Уважаеми господин Василев, уважаеми колеги! Няма да повтарям правещите реплики, че Вашето изказване беше невярно, а то беше цялото невярно – ничие право не сме ограничили. Въпросът е дали то беше полезно и аз мисля, че беше… |
| 04.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин Председател. Уважаеми колега, изпадате в обичайната двойственост на Вашата политическа формация, да не я нарека с медицинската ѝ терминология – няма да го подкрепите, но между първо и второ четене ще направите предложение. Ами то е също… |
| 04.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин Председател. Уважаеми господин Министър! Уважаема госпожо Савова, моята реплика към Вас е съвсем кратка. Мисля, че не бяхте много коректна – просто Вие си имате заявено опозиционно поведение и то си е Ваше право. Всъщност ние обсъждаме … |
| 04.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и първо заседание | Може да е участвал в управлението, но не е управлявал. Когато е управлявал ГЕРБ, тези казуси са се решавали много по-бързо и с много по-голяма ефективност. Просто ние се опитваме да се съобразим наистина, да търсим консенсус, да търсим подкрепа от възможно на… |
| 04.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Благодаря Ви за репликата, господин Ганев. Аз не мога да се съглася категорично с три Ваши бележки. Първата е, че дебатът е политизиран. Не сме го политизирали, напротив – няма нито едно „политическо пристрастие“, казахте Ви… |
| 04.02.2026 | 51 НС | Сто Четиридесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Господин Министър, почитаеми колеги! Аз инстинктивно понечих да направя реплика на господин Ганев, но после реших да не я направя, защото все пак по-важно е да се концентрираме специално върху Закона, за Фонда, а не за общия… |
| 29.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Кой е нашият законопроект? |
| 29.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Ние нямаме законопроект! ЛЪЧЕЗАР ИВАНОВ ГЕРБ-СДС, от място): Ние нямаме законопроект! |
| 29.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Ние нямаме законопроект. |
| 29.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Каква е простата причина за нашето въздържание? Не знам колко пъти трябва да повторим, че не е практика на нашата парламентарна група да променяме изборното законодателство месеци преди изборите. Това не е ли ясно? (Шум и реплики от ПП-ДБ.) Просто не го прави… |
| 29.01.2026 | 51 НС | Сто Тридесет и девето заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Аз не знам защо господин Димитров, се обръща към мен, може би да легитимирам Вашата удивителна прозорливост, защото Вие си зададохте въпрос, отговорихте си и си седнахте. |
| 19.12.2025 | 51 НС | Сто Тридесет и второ заседание | Той пряко засегнат ли е, или не? Благодаря. |
| 19.12.2025 | 51 НС | Сто Тридесет и второ заседание | Благодаря, господин Председател. Уважаеми колеги! Господин Председател, процедурата ми е към Вас по начина на водене. Искам да Ви попитам, когато господин Божанов обсъжда кой има защита и кой не, дали не трябва да декларира конфликт на интереси, защото има ми… |
| 17.12.2025 | 51 НС | Сто и Тридесето заседание | Колко беше дефицитът? |
| 17.12.2025 | 51 НС | Сто и Тридесето заседание | Не си ли давате сметка, че всъщност Вашите избиратели, на ДБ, ще носят тези хулигани и вредители в икономически смисъл, които ни докараха дотук? Защото тези избиратели ще изберат. ПП нямат избиратели. ПП са: с Вас сме, господин Президент! (Ръкопляскания и смя… |
| 17.12.2025 | 51 НС | Сто и Тридесето заседание | Благодаря Ви, господин Председател. Уважаеми колеги! Уважаеми господин Димитров, аз не разбрах по кой точно член на удължителния бюджет се изказахте. Това, което чух, че се изказвате по първия бюджет, който беше внесен и оттеглен. И понеже бързо ще мина през … |
| 10.12.2025 | 51 НС | Сто Двадесет и седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. По начин на водене е моята реплика. Бихте ли натиснали звънеца? Явно дебатът се радва на нестихващ интерес и нарастващ, но поне от вносителите на вота да са в залата. Малко неудобно – министрите да са повече от депутатите. Б… |
| 04.12.2025 | 51 НС | Сто Двадесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Уважаеми колеги! Уважаеми господин Министър, бих искал да се обърна към Вас в края на този ден, защото съм сигурен, че това е един рожден ден, който ще запомните до края на живота си – Вие го прекарахте половината тук, и про… |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | Благодаря, господин Председател. Господа министри, почитаеми колеги! Господин Атанасов, аз бях много впечатлен от Вашата загриженост за средната класа и може би малко преувеличеното Ви – разбираемо е, Вие сте опозиция, твърдение, че това е разстрел на среднат… |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | Първо, имаме номинално увеличение в целия бюджет на културата – около 33, да не сбъркам, може би 36 милиона, общо. Много е малко, разбира се, много повече бих искал аз, ако можех. Имаме и конкретни предложения между първо и второ четене. Второ, за библиотекит… |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | Благодаря на репликиращите. Аз мисля, че ВЪЗРАЖДАНЕ още търсят себе си. И ще се намерят! Самата дума, с която са нарекли формацията си, е хубава, важна, но тя просто има един проблем в нея и проблемът е, че тя решава проблеми на националната държава от края н… |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | Какъвто… Няма лоша професия. Няма срамна професия, като изключим футболист в националния отбор по футбол. (Шум, реплики, смях.) Така че, моля Ви, колеги, наистина съсредоточете се! Преди малко колегата Александър Иванов Ви попита нещо много важно и е хубаво д… |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | Така че наистина бих искал да Ви обърна внимание върху местата, които ни е отделил гласоподавателят в момента. Логично е Вие да намерите своите аргументи. Логично е Вие да сте опозиция, да кажете защо няма да подкрепите бюджета. Обаче доводите, с които го каз… |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | Избяга ли един от лидерите Ви? Избяга. Избяга ли един от лидерите Ви, за да не изпълни ангажиментите, които беше поел? Избяга. Обвинявате ни във... (Реплики от народния представител Ивайло Мирчев.) Аз шефове нямам, скъпи господин Мирчев. Винаги съм си бил сам… |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | Благодаря, господин Председател. Уважаеми господа министри, уважаеми колеги! Аз не съм много по икономическите изказвания, но пък съм един от немногото хора в тази зала – вече 30 години здраво плащам данъци и се опитвам някак си да оцелея. Сега слушам много в… |
| 29.10.2025 | 51 НС | Сто и девето заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Уважаеми колеги! Уважаеми господин Божанов, аз реплика нямам, имам два въпроса към Вас. Смятате, че това управление е ненужно и искате то да падне, бихте ли описали как изглежда следващото управление? Как си го представяте? … |
| 10.10.2025 | 51 НС | Сто и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Уважаеми колеги! Почитаеми господин Рашков, аз не съм специалист по тази тема. Досегът ми със специални разузнавателни средства е доста тривиален, примерно през ден чета избрана българска поезия по телефона. Мисля, че така г… |
| 08.10.2025 | 51 НС | Сто и трето заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Уважаеми господин Костадинов, мисля, че малко прекалявате с тази тема за суверенитета. То се превръща малко като в македонския идентитет – непрекъснато някой иска да Ви го вземе. Аз разбирам, че за да съществува формация кат… |
| 02.10.2025 | 51 НС | Сто и първо заседание | Благодаря Ви, господин Председател. Уважаеми колеги, почитаеми господин Златанов. Аз имам един прост въпрос, нямам възражение. Може би само едно възражение. Въпросът ми е: когато излезе този списък, кой беше президент на Република България и кой назначаваше ш… |
| 18.09.2025 | 51 НС | Деветдесет и седмо заседание | Почитаема госпожо Председател, господин Министър, скъпи колеги! Понеже в този закон нямаше никакви обструкции по него, той е напълно ясен и просто приравнява българската действителност в сферата на туризма към съществуващи европейски практики, предлагам спрям… |
| 18.09.2025 | 51 НС | Деветдесет и седмо заседание | Кой закон? (Смях, оживление.) |
| 04.09.2025 | 51 НС | Деветдесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Уважаеми колеги! Уважаеми господин Пейков, аз малко не разбрах Вашето изказване и какво точно ни призовавате да направим. В момента ние гласуваме правилата за избор на председател. Сигурно имате много забележки, както и ние,… |
| 23.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и пето заседание | Благодаря, господин Председател. Много тъжно, че никой от едрия бизнес не се обажда на господин Манов. Може би, ако има някакъв детски рожден ден, ще Ви се обадят. Аз имам едно основно несъгласие с Вас, господин Цонев, и това е, че аз очаквах от Вас един малк… |
| 23.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и пето заседание | За борба със скъпотията. |
| 18.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и четвърто заседание | Благодаря и аз, господин Председател. Уважаеми колеги! Уважаеми господин Златанов, не сте прав. Химнът на Европа има текст, и той е на Шилер, и е много красив, и е много хубава поема. „Ода на радостта“ се нарича. И аз мисля, че ако се бяхте запознали с този ф… |
| 18.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и четвърто заседание | Варненска – че жената на адмирала винаги е контраадмирал. Тоест тя винаги е по-висок чин. (Смях. Ръкопляскания от ГЕРБ-СДС.) Най-малкото. Така че аз не виждам никакво притеснение, дори и това да е така. Аз не знам дали е така. Не знам. Сега, искам да кажа нещ… |
| 18.07.2025 | 51 НС | Осемдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, госпожо Председател. Уважаеми гости, кандидати за длъжността омбудсман на Република България, уважаеми колеги! Аз виждам, че правим тук една грешка, като не опонираме на някои тези, които непрекъснато се налагат, имам предвид – обръщам се към уп… |
| 02.07.2025 | 51 НС | Седемдесет и шесто заседание | Господин Биков, напълно не съм съгласен с Вас в частта на Вашето изказване по отношение на президента Радев. Вие оставяте впечатление в почитаемата аудитория, че президентът Радев не знае какво прави и не бил сигурен. Президентът Радев отлично знае какво прав… |
| 02.07.2025 | 51 НС | Седемдесет и шесто заседание | Защо? Защото е достатъчно един човек по-малко от последните парламентарни избори да гласува. Факт! Медицински факт, както би казал Остап Бендер. Госпожо Илиева, аз не говорих за разединение, нищо подобно не съм казал. Аз само обясних, че политиката се храни о… |
| 02.07.2025 | 51 НС | Седемдесет и шесто заседание | Благодаря, госпожо Председател. Господин Костадинов, аз не знам защо решихте, че думата „пропаганда“ съм я употребил с някаква негативна конотация, напротив. Това е, пропагандирате си идеите. И да, господин Костадинов, човек трябва да вярва в тях, за да е доб… |
| 02.07.2025 | 51 НС | Седемдесет и шесто заседание | Нещо повече – достатъчно е един човек по-малко от последните избори да не отиде да гласува. Благодаря за внимание. |
| 02.07.2025 | 51 НС | Седемдесет и шесто заседание | Затова, колеги, искам да бъдете откровени към Вашите избиратели и да им кажете: да, ние го правим това с пропагандна цел. Искаме да ни обичате, искаме ние да сме най-големите патриоти в България и като се каже „български патриот“, да се разбира ВЪЗРАЖДАНЕ. Ув… |