| 13.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Браво, умно! (Шум, оживление.) |
| 13.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и трето заседание | Правилно. |
| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Казах си, че повече няма да излизам на тази трибуна, но явно се налага. Ние с колегата, макар и на крак, сменихме няколко думи. Както в първия законопроект за ратификация, така и в този законопроект за ратифициране на това с… |
| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Разбира се, че трябва да отпадне. Господин Тошев много правилно направи предложението, даже аз бях вдигнал ръка, но той вече беше го направил. Независимо от кой идва предложението – да отпадне, нищо не губим. Разберете, нищо не губим от това. Да се публикува … |
| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Правя процедурно предложение за прегласуване. Право да Ви кажа, досега не съм срещал или поне нямам спомен да съм срещал един закон – нали това е закон, което гласуваме – да има излишен текст: „Да не се публикува в „Държавен… |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Кое приехме сега? |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | И аз съм го виждал. |
| 08.02.2013 | 41 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Защо не ръкопляскате?! |
| 16.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и девето заседание | Само че ние не можахме да я разберем. |
| 21.12.2012 | 41 НС | Четиристотин Двадесет и пето заседание | Направете и Вие същото. |
| 11.12.2012 | 41 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колега Радославов, уважаеми народни представители! Ние говорихме с колегата преди това. Не знаех каква реплика ще ми направи. Вярно, че в Наказателния кодекс, това е чл. 12, има така наречената неизбежна отбрана. Аз… |
| 11.12.2012 | 41 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | И затова питам какво ще правим, ако мечката нападне? Ще чакаш министъра? Ще бягаш, но мечката по-бързо бяга от човека! Аааа, отидете в Родопите и ще видите! Благодаря Ви, все пак. Пък и нека малко да се посмеем с тази мечка стръвница. Благодаря Ви. |
| 11.12.2012 | 41 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми народни представители, всъщност този закон е от два параграфа. Аз не съм ловец, не съм специалист. Ще помоля председателя на комисията да ми обясни. Става въпрос за кафявата мечка. Това е § 1. И е казано: на терит… |
| 11.12.2012 | 41 НС | Тридесет и трето извънредно заседание | Сега ще кажа! |
| 07.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Хайде, сядай си! |
| 07.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Вие си правите експеримент с нас. Нобелова награда ще Ви дадем. |
| 07.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Обръщам се към Вас като шеф на Правната комисия. Той не е ефективен. Той няма да заработи, бе хора. Господин Бисеров също колко пъти говори от тази трибуна, когато се разискваше законът. Първо, той създава една администрация, една комисия, която сега ще избир… |
| 07.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Извинявайте, господин Шопов, Вас Ви нямаше, когато дойдох на трибуната. Сигурно и Вие – Вие в Пловдив, аз в Ямбол, Търговище или където съм бил, където са ме пращали да работя. Така че тук няма никакво съмнение. Въпросът е, че този закон, който ни се предлага… |
| 07.12.2012 | 41 НС | Четиристотин и Двадесето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми народни представители, този Закон за отнемане в полза на държавата на незаконно придобито имущество беше гордостта на Бойко Борисов. Той се хвалеше и тук, и в Брюксел, и където ходи. Даже си заложи оставката, ако закон… |
| 22.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Поотделно! |
| 22.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Все пак има чл. 127 в българската Конституция, поне прокурорите да го прочетат. Защо прокуратурата си мълча гузно досега и в последния момент реагира по този всъщност противоконституционен начин? Четвърто, беше лепнато петно върху Конституционния съд – единст… |
| 22.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Тринадесето заседание | Госпожо председател, уважаеми народни представители! Парламентарната група на Коалиция за България няма да участва в гласуването на процедурните правила относно избора за конституционен съдия. Ние няма да участваме, защото: 1. Изборът на конституционен съдия … |
| 15.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Десето заседание | Това реплика ли е? |
| 14.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и девето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Правя процедурно предложение за прегласуване. Нещо повече, госпожо председател, Вие нямахте право да поставите въобще на гласуване този параграф. Въобще! Тук госпожа Нинова Ви изтъкна всички аргументи, включително и от конст… |
| 14.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и девето заседание | Гласуваме наименованието? |
| 14.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и девето заседание | Нали има процедурно предложение, то трябва да се гласува! |
| 31.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и четвърто заседание | Правилно. |
| 31.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и четвърто заседание | Ти голям началник стана. |
| 31.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и четвърто заседание | Кой е възложил това социологическо проучване? |
| 31.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и четвърто заседание | Стига вече! Въобще не се интересуват. |
| 31.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и четвърто заседание | Бог да пази България! (Шум и реплики от ГЕРБ.) |
| 31.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и четвърто заседание | Браво, браво! |
| 31.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и четвърто заседание | Нямат! |
| 31.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и четвърто заседание | Браво, браво! |
| 31.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и четвърто заседание | Но е еднократна. |
| 31.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и четвърто заседание | Пенсия. |
| 31.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и четвърто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми народни представители, от името на Парламентарната група на Коалиция за България на основание чл. 56 и 57 от нашия правилник правя процедурно предложение за тайно гласуване. (Реплики от ГЕРБ.) Това не е хрумване. Ет… |
| 24.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и първо заседание | Процедура! (Шум, реплики и викове от ГЕРБ.) |
| 24.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и първо заседание | Кой го казва? |
| 12.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Започнете го сами! |
| 10.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и пето заседание | Правилно! |
| 10.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и пето заседание | Хайде без документи! |
| 10.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и пето заседание | Хайде, хайде, хайде. |
| 03.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и второ заседание | Чакайте, Вие ни забравихте. |
| 03.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и второ заседание | Кажи ти една цифра тогава. |
| 26.09.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и девето заседание | Сега – колко избрани и колко неизбрани? |
| 26.07.2012 | 41 НС | Триста и Осемдесето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Госпожо Колева, аз Ви благодаря за обективността. Личи, че и Вие сте били съдия, след това адвокат и личи, че сте от Сливен – град на 27 км от Ямбол. (Смях, оживление.) Вижте обаче парадокса: Митьо Очите, не го познавам, но … |
| 26.07.2012 | 41 НС | Триста и Осемдесето заседание | Аз затова го казвам. Въпросът е за споразумението. За него многократно съм се изказвал и от тази трибуна и не само в този парламент. Винаги съм бил против споразумението. То не е типично за българската правна система. Не е типично! Всъщност прокурорът и подсъ… |
| 26.07.2012 | 41 НС | Триста и Осемдесето заседание | Благодаря, госпожо председател. Господин Анастасов излезе – трябвало да отиде на Консултативен съвет при президента. Като го слушах, личи, че господин Анастасов е съдия и е гледал такива дела. Личи още нещо – че е от Ямбол (оживление в ГЕРБ), защото разбира о… |
| 26.07.2012 | 41 НС | Триста и Осемдесето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Всъщност в Наказателния кодекс има един чл. 343, внесен под обществен натиск. Увеличаваме санкциите – при катастрофите имам предвид, това е чл. 343. Със санкции нищо няма да направим. Това, което Ви предлагам, е една юридиче… |