| 10.04.2001 | 38 НС | Осемдесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Трябва да упълномощим правителството да проведе преговорите и да подпише Кредитното споразумение за втори заем от Международната банка за възстановяване и развитие за преструктурира… |
| 03.04.2001 | 38 НС | Осемдесето извънредно заседание | "З А К О Н за изменение на Закона за възстановяване на собствеността върху горите и земите от горския фонд § 1. В чл. 3, ал. 4 изречение второ се заличава. ЗАКЛЮЧИТЕЛНА РАЗПОРЕДБА § 2. В Закона за изменение и допълнение на Закона за възстановяване на собствен… |
| 03.04.2001 | 38 НС | Осемдесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Тъй като става дума за една наложителна поправка в закона, предлагам да гласуваме законопроекта и на второ четене, за да може законът да влезе в сила веднага след като бъде подписан от президента.… |
| 03.04.2001 | 38 НС | Осемдесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Ще представя пред вас становището на Комисията по земеделието, горите и поземлената реформа относно законопроекта за изменение на Закона за възстановяване на собствеността върху гор… |
| 22.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Да, да. |
| 22.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! Вижте, ние не приемаме предложението на проф. Стоянов и същевременно в чл. 59 казваме категорично: "Министърът ежегодно със заповед определя цените на услугата "в… |
| 22.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Не мога да го приема. |
| 22.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Разбира се, това е друг въпрос. |
| 22.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа народни представители! По чл. 49 имам само едно предложение за редакционна поправка. Пише така: "Сдруженията имат право на финансово подпомагане". Мисля, че това "имат право" дава възмо… |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, благодаря Ви за това, че ми давате възможност. Обръщам се към народните представители. Вижте, в чл. 39 ние въведохме вече това лошо или добро ограничение. Тоест, ние регламентирахме, че сме ограничили възможностите на юридическо… |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Аз направих предложение, което се оспори. Искам да си защитя тезата. |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | За отпадане - може. |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Тя не може, защото тя се представлява от някого. |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Би трябвало да може като гражданин и като член на сдружението, но той същевременно представлява юридическото лице. Следователно мисля, че изразът "юридически лица" трябва да отпадне. |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! Смутен съм от едно определение, което искам да поставя тук като въпрос и същевременно да кажа моето мнение. В чл. 43, ал. 1 е казано, че управителният съвет се състои най-малко от 3 членове и се и… |
| 21.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Деветдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Позволявам си да направя едно предложение за промяна в предложения от госпожа Михайлова дневен ред - на мястото на т. 6, която да стане т. 11, а т. 11 да стане т. 6. Става дума за з… |
| 08.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Искам да кажа няколко думи по въпроса за спора дали да включваме като инициатори сдруженията. Сдруженията на водоползвателите имат право и могат да се сдружават в регионални и нацио… |
| 08.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Знам това, но... |
| 08.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Ако така се разбира... |
| 08.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Подкрепям предложението, което току-що се направи. Имам едно допълнение. В ал. 7 ние отново поставяме въпроса. "Упълномощаването на ползвателите по ал. 6 се извършва писмено с нотар… |
| 08.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Бонове не са издавани. |
| 08.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Изцяло подкрепям предложението на господин Лучников. Допълнителните ми съображения към това, което той каза. Докато за земеделските земи обработването на земята, стопанисването й е акт ежедн… |
| 08.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Господин Местан има сериозно основание. Съжалявам, че го няма в залата да защити предложенията си. В тези 10 години, докато се занимавахме с връщането на земите и започнахме в после… |
| 08.03.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа! Имам едно чисто редакционно предложение за поправка. Смятам, че с почините отдавна свършихме и тук, в ал. 9, където е казано: поземлената комисия може да поправи "по свой почин", предлагам да се замени с израза "… |
| 23.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, дами и господа! Не ми е приятно, че министър Върбанов винаги, когато стъпи на тази трибуна, за да отговаря на въпроси, се занимава с политика преди да отговори по същество. Въпросът с връщането на гор… |
| 23.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и трето заседание | Разбирам, само минутка. За съжаление ние в закона приехме, че може да се атакува само чрез съд, не може по административен път. Сега с изменението се предлага да може и по административен път, но този процес, ще продължи дълго време. И ако ние признаем и изпл… |
| 23.02.2001 | 38 НС | Четиристотин Осемдесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, госпожи и господа народни представители! Нашето питане е продиктувано от недоволството на много граждани след срещите, които провеждаме по регионите, във връзка с възстановяване собствеността на горит… |
| 15.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, аз няма да репликирам Вашето изказване. Това, което Вие казахте, ме удовлетворява от гледна точка на факта, че сте извършили следприватизационния контрол по работата на ЕООД "Орловец". Надявам се, че … |
| 15.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Шестдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, господин министър! ЕООД "Орловец" - гр. Враца, беше най-добре организираното предприятие в системата на бившето СМК "Враца" и едно от най-добрите монтажно-инсталационни управления в… |
| 13.12.2000 | 38 НС | Четиристотин Петдесет и девето заседание | Нали на второ четене се чете текстът! |
| 21.11.2000 | 38 НС | Седемдесето извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Господин министър, положението с плана в Хайредин наистина е неприятно от гледна точка на това, че това е селище, в което са запазени абсолютно всички документи - данъчни, емлячни р… |
| 16.11.2000 | 38 НС | Четиристотин Четиридесет и осмо заседание | И 1998, и 1999 година. |
| 25.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Ако е възможно, с 3 седмици. |
| 25.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Повтарям отново формалното предложение, което вече направих: срокът за предложения за второто четене по законопроекта за сдружения за напояване да бъде 3 седмици, което означава увеличение … |
| 25.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми народни представители! От всички законопроекти, които бяха внесени в Народното събрание в последните две години, отнасящи се до проблемите на земеделието, това е може би най-сериозният законопроект, който предстои да об… |
| 18.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Тридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господа и госпожи народни представители. Аз също веднага декларирам и призовавам да подкрепите на първо четене изменението и допълнението на Закона за фуражите. И същевременно вземам думата само за да напомня, че този з… |
| 04.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и девето заседание | Пропускате 1992 г. |
| 04.10.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и девето заседание | Една реплика към господин Ляков, тъй като ме цитира, разбира се, с добри думи, но искам да кажа няколко думи. Господин Ляков, през 1990 г. ние имахме мнозинство и ние приехме Закона за възстановяване правото на собственост на земеделските стопани в България. … |
| 28.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Преди почивката тук се разгоря един спор дали навреме се внасят тези законопроекти, дали е необходимо сега да се внасят, когато вече процесът за възстановяване на собствеността н… |
| 20.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Смути ме обяснението, което се даде тук за промяната, макар и на пръв поглед твърде незначителна. От една страна се казва, че няма достатъчно субекти, които да бъдат кредитирани от … |
| 15.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър! Звучи добре Вашият отговор. Истината обаче е неприятна. По официални данни, които Вие цитирате в пресата, 3 на сто от подлежащите на поливка площи са полети. Вероятно има причина и в това, че водополз… |
| 15.09.2000 | 38 НС | Четиристотин Двадесет и трето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми народни представители! Въпросът разбира се беше актуален, когато го зададох. Сега вече не е толкова, но пак е актуален, защото ние вчера разглеждахме проблема, свързан с подготовката за напоя… |
| 21.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и Петнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Взимам думата, за да обясня моя отрицателен вот. Не съм съгласен с това, което се предлага в § 4, една богата база, изградена със средствата на данъкоплатците като държавна база, да… |
| 07.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и девето заседание | Смятам, че това е един повод и условие за раздаване и използване на държавно имущество от хора, които ще трупат печалби за сметка на имущество, създадено от българските данъкоплатци в предходни години. |
| 07.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и девето заседание | Вижте какво казва: "Всяка животновъдна организация може да създава или да участва...". Добре, ами тя като създаде свое търговско дружество, какво значи това? |
| 07.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и девето заседание | Да, разбира се. |
| 07.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и девето заседание | За опазване на имуществото, да, но тук става дума, че животновъдната организация в този случай ще развива стопанска дейност. Аз разбирам, ако това е за канцелария, ако е за офис - помещение и прочие, на организациите с нестопанска цел, да, разбира се, да им с… |
| 07.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и девето заседание | Аз мисля, че текстът е некоректен и не мога да го подкрепя, защото никъде не се казва... "Животновъдните организации носят отговорност". Какво значи "носят отговорност"? |
| 07.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и девето заседание | Ползването е ограничено, но ние го преотстъпваме на стопанската организация, която в същото време има свое търговско дружество. |
| 07.07.2000 | 38 НС | Четиристотин и девето заседание | Не е никак ясно, господин председател. |