| 13.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и шесто заседание | Аз също излизам да оттегля моята таблица, тъй като сега, в момента, поради краткото време е много трудно да се споразумеем за принципно нов подход към Закона за данъка върху общия доход, но оставам с препоръката към следващия парламент да се въведе точно такъ… |
| 12.02.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Просто за мен е безсмислено при тази инфлация постоянно да се сменят таблиците по чл. 4 и чл. 13 от Закона за данъка върху общия доход. Предложението, което беше внесено от господин Муравей Радев, е доста добро… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Аз съм се изказвал веднъж по този закон и искам да попитам господин Стоилов какви улеснения за чуждестранните инвестиции са създали в един основен отрасъл, какъвто е селското стопанство? Защото там в момента няма никаква възможност за създаване на смесени фир… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Защо? |
| 28.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и пето заседание | Да, да! За това ставаше въпрос и аз обясних защо тези инвестиции не тръгнаха! А трябва да ви кажа, че когато една компания има някаква стратегия, тя се базира на цялостната стратегия в даден регион. И когато в един регион се пропука някое основно звено - това… |
| 28.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и пето заседание | В изказването на вашия заместник министър-председател, господин Стоилов, основно се говореше за коли. И за "Роувър", и за "Амоко". Затова си позволих да му отговоря. |
| 28.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и пето заседание | Ами вашият министър за какво говори?! |
| 28.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и пето заседание | Първо искам да обясня на уважаемия господин заместник-председател на Министерския съвет два факта, които той или не знае, което е чудно след като е в изпълнителната власт, или се прави че не знае. Първо, българският модел на "Роувър" беше с 40 на сто по-скъп,… |
| 28.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз гласувах против този член основно поради един факт. С този член на практика се забраняват дружества в областта на земеделието, където може да има чуждестранно участие. Това е фактът. Вие току-що забранихте в … |
| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Не съм взимал становище. Какво становище съм взимал? Аз никога не искам да политизирам такъв важен въпрос, като въпросът за хляба. Но когато един народ е гладен, когато пенсионерите няма какво да ядат, няма как да не се политизира, господин министър. И още ве… |
| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Е, как? Нали трябва да кажа дали съм доволен или не. |
| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Министърът излезе извън рамките на зададения му въпрос. |
| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Не е вярно, аз зададох въпрос. |
| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Въпросът беше много точно зададен. |
| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, господин министър! На 8 октомври зададох един много прост въпрос: какво е количеството на засетите есенници, в писмена форма, разбира се, към 8 октомври. Защото лично аз се притеснявах, че тогава имаше само 20 н… |
| 24.10.1996 | 37 НС | Тридесет и четвърто извънредно заседание | Естествено, че Народното събрание е върховният законодателен орган. Аз говоря за администрацията на Народното събрание. Администрацията на Народното събрание не може да работи без пари. Просто е смешно. Проверете в касата, че в касата в момента има 100 лева. … |
| 24.10.1996 | 37 НС | Тридесет и четвърто извънредно заседание | Аз ще направя дуплика. |
| 24.10.1996 | 37 НС | Тридесет и четвърто извънредно заседание | Уважаема госпожо председателстваща, уважаеми дами и господа! Всички присъстваме на един безплоден диалог. Защото се изнесоха много числа, много цифри и факти през днешната дискусия, но не се казват най-важните неща. Социалистическото правителство говори защо,… |
| 08.10.1996 | 37 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Много е странно, че този закон се приема точно днес. Странното е, че той се приема, след като беше взето решение за поставяне под особен надзор на 9 банки. Затова за мен законът, който приемаме, е закон с обратн… |
| 26.09.1996 | 37 НС | Двеста и Тринадесето заседание | Това предложение, което съм направил тук, беше изработено от една работна група, повечето от така наречените дребни застрахователи. Мисля, че текстът е добре изчистен и има подробно описани функциите на дирекцията. Смятам, че тези функции, така или иначе ще б… |
| 26.09.1996 | 37 НС | Двеста и Тринадесето заседание | Аз бих попитал, след като това изречение: "Да се ползва с добро име в обществото и има професионален опит", не е ясно, става въпрос за тези, които лицензират застрахователите, те да преценяват дали имат добро име в обществото или не. С тази точка исках да дам… |
| 26.09.1996 | 37 НС | Двеста и Тринадесето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги! Приемам това, което каза господин Школагерски, ако размерът на капитала се обвърже със срока... То има, но не е гласуван. Ако се договорим, че ще бъде гласуван и тригодишният срок за новия размер на капитала, к… |
| 17.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председателствуващ, уважаеми дами и господа народни представители! Колегата, говорещ преди малко, каза, че в предишното Народно събрание първите три питания били от посочените депутати. И това е безспорен факт. Но възниква въпросът чии са сл… |
| 05.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и четвърто заседание | За 2 минути не мога да ви кажа "да" или "не". Искам да ви кажа следното нещо, че, повтарям още веднъж, дълговълновият канал на България покриваше територия пет пъти по-голяма от България. Как така стана, че когато БСП дойде на власт, изведнъж дълговълновият о… |
| 05.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и четвърто заседание | Не, аз имам питане, госпожо председател, и имам право на две минути отговор. |
| 05.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и четвърто заседание | Дефицитът е много ясен. |
| 05.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и четвърто заседание | Чух нещо за 2007 година, което много ме уплаши, защото за една година българският народ остана без хляб, без пари, без бъдеще за децата си. Ако до 2007 г. има комунисти в България на власт, ще бъде много страшно. Като ви слушах, си спомних за един анекдот. Въ… |
| 05.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и четвърто заседание | Първият ми уточняващ въпрос е има ли намерение правителството да изпълни това, което казва, че е възможно - да пусне парламентарен канал в нормалния европейски обхват 88 - 108 мегахерца или да намери възможност да пусне достатъчно мощности в дълговълновия обх… |
| 05.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър-председател, дами и господа народни представители! Съгласно чл. 38, ал. 1 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание откритите заседания на Народното събрание се предават пряко по … |
| 05.07.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Ще използвам изказването първо да репликирам проф. Стоилов, който за съжаление отсъства от залата. Преди малко той каза, че ние сме били сродни с прокуратурата. Ние сме сродни и със съда, защ… |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Изказването на господин Премянов прозвуча много нагло. Аз смятам, че никой в България от 8 милиона българи не му е повярвал, защото и самият той не си вярва. Но много по-добре говорят фактите, които са пред мен, като говорим за принадлежност към политическа с… |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Времето ми изтече и ще си продължа изказването при подходящ и удобен момент. Но искам да ви кажа, че аз гласувах "против", защото резултатите в средата на 1996 г. показват, че финансовата дейност на БНБ и стоящата зад нея БСП през 1995 г. е пълен крах. Благод… |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Ако се наложи една банка да бъде рефинансирана, това означава, че тя просто не е в ред, особено ако има такива рефинансирания в управата на Първа частна банка. |
| 28.06.1996 | 37 НС | Сто Деветдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, колеги, уважаемо ръководство на БНБ! Смятам, че въпросът, който в момента разглеждаме, е от изключителна важност за нашата страна и действително това пролича в средата на 1996 г. Поведението на БНБ на междубанковия пазар и въобщ… |
| 21.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Естествено е, че трябва да има такъв текст в закона, но смятам, че не е дообмислен вариантът, който е предложен. Защото има най-различни ситуации, в които не се издават документи. Едно е фирма, която е износител … |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател! Аз съм от Бургас и тъй като вие много обвинявате управлението в сините градове, ще ви попитам какво става в Бургас, след като в Бургас имаше хляб доскоро от 7,00 ч. до 7,30 ч. сутринта, сл… |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | ... а не като бухали да работим посред нощ. Благодаря ви. |
| 11.06.1996 | 37 НС | Тридесет и второ извънредно заседание | Не да се отложи мачът, а да се прекрати заседанието. Аз предлагам от името на Парламентарната група да прекратим в 18,00 ч. заседанието и да продължим утре сутринта, както е нормалната процедура. Тези нощни заседания вървят още от първия ден на парламента, ту… |
| 23.05.1996 | 37 НС | Двадесет и девето извънредно заседание | Аз затова говоря по самия закон. Не е нормално един и същи човек да има различни сметки и да се отнасяте по различен начин към различните му сметки. Значи едно и също физическо лице има два вида сметки - едната сметка е, която е писал на някаква фирма, другат… |
| 23.05.1996 | 37 НС | Двадесет и девето извънредно заседание | Дайте да не говорим какви лица са примерно бившите комунисти, нали? Дайте да говорим по същество. |
| 23.05.1996 | 37 НС | Двадесет и девето извънредно заседание | Аз искам да обърна внимание на уважаемата аудитория, че едноличните търговци на практика всъщност са физически лица с лиценз за търговия. Просто в правото има два вида лица - юридически и физически. Едноличните търговци са физически лица, на които е разрешено… |
| 23.05.1996 | 37 НС | Двадесет и девето извънредно заседание | Колеги, ние приемаме чл. 11 - няма никакъв проблем при него.Той указва, че всички последствия от този закон трябва да бъдат актулизирани в бюджета, в Закона за бюджета или със Закон за изменение на бюджета за 1996 г. Но когато става въпрос за конкретни записи… |
| 23.05.1996 | 37 НС | Двадесет и девето извънредно заседание | Чел съм го в Конституцията много добре. |
| 23.05.1996 | 37 НС | Двадесет и девето извънредно заседание | В първото предложение въобще нямаше такъв текст на Министерския съвет. Дайте да си говорим истината. Не говорим за съдържание и целесъобразност, а говорим за формалност. Значи формално трябваше да има предложение от Министерския съвет за такъв § 4. Това е ист… |
| 23.05.1996 | 37 НС | Двадесет и девето извънредно заседание | Естествено, че такъв параграф, както се разбрахме и в комисията, трябва да бъде гласуван. Тук аз ще поставя формалната страна на въпроса. Независимо от целесъобразността, ние трябва да спазваме законите и Конституцията в страната. В Конституцията текстът е яс… |
| 23.05.1996 | 37 НС | Двадесет и девето извънредно заседание | Моето предложение е редакционно. Смятам, че на ал. 1 мястото й е в преходните и заключителни разпоредби, тъй като особено втората й част, втора точка - "в щатски долари" - срокът за погасяване - 3 години, и начинът на плащането - че ще бъде в края на периода,… |
| 23.05.1996 | 37 НС |