| 10.05.1997 | 37 НС | Тридесето извънредно заседание | Големият проблем е дали има алтернатива на политиката на реформите в страната, които са на дневен ред. И аз мисля, че вие нямате отговор на този въпрос. Коя политика вие критикувате? (Шум и реплики от блока на СДС) Тази политика, която започнахме и която е пр… |
| 10.05.1997 | 37 НС | Тридесето извънредно заседание | ... в опитите на левицата да приобщи към важните проблеми на страната всички национално отговорни политически сили. В противен случай вие ще заслужите квалификацията на обратното: че вие не сте такива, защото вашите фрагментарни, епизодични и отделни критики … |
| 10.05.1997 | 37 НС | Тридесето извънредно заседание | ... и унищожихте много шансове на българската икономика и на българската... (Скандирания от страна на депутати от СДС: "Житото! Житото! Житото!") Господин председател, моля, призовете към подобаващо за тази зала поведение. (Скандиранията от опозицията продълж… |
| 10.05.1997 | 37 НС | Тридесето извънредно заседание | Ние ще ви подкрепим, ако вие извършите една такава доблестна и смела постъпка. Бяха казани доста неистини. Днес сме в една демократична, предвидена от Конституцията процедура. Но за да не допуснем това да се говорят неистини, които се разпространяват чрез ефи… |
| 10.05.1997 | 37 НС | Тридесето извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, дами и господа народни представители. Аз очаквах, че господин Соколов взима думата, за да се извини пред целия български народ и пред българския парламент за незаконното и цинично поведение (шум и реплики в блока на опозицията)… |
| 24.01.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и първо заседание | Да. |
| 24.01.1997 | 37 НС | Двеста Петдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Смятам, че разнообразието от предложенията прави силно решението, което ще вземем. Затова аз искам да се присъединя към тези предложения, които бяха направени допълнително от колеги, които п… |
| 15.01.1997 | 37 НС | Двеста Четиридесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Упълномощен съм от Парламентарната група на Демократичната левица да оглася нейна декларация. След драматичните събития на 10 срещу 11 януари 1997 г. около и в сградата на Народното… |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и шесто извънредно заседание | В залата влезе Петко Пехливанов. (Петко Пехливанов се отправя към трибуната и казва на председателя, че е готов да гласува) |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и шесто извънредно заседание | Уважаеми колеги, сериозно, официално ви предлагам още днес незабавно ръководителите на парламентарните групи да започнат преговори не по формата, а по съдържанието на това, което трябва да стане в Република България, за да ангажира в пълна степен Народното съ… |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и шесто извънредно заседание | Аз ви припомням, че най-голямото завоевание на демокрацията за тези седем години е демократичната конституция, в която сме се клели всички ние. (Викове от блока на СДС) Всеки народен представител, всички парламентарни групи, президентът на Република България … |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и шесто извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, дами и господа народни представители! Искам да изложа нашето дълбоко уважение към хората, които са на улицата и започнаха с един мирен и демократичен протест да настояват политиците и институциите да вземат необходимите решения… |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и пето извънредно заседание | "Решение на Тридесет и седмото Народно събрание: Народното събрание на Република България: - като оценява особено тежкото положение, в което днес се намира България; - като взема предвид внесената от Обединените демократични сили декларация за спасение на Бъл… |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, дами и господа народни представители! Аз мисля, че ние се опитваме, говорейки под един общ лозунг, да говорим на различни езици. Какво предлага демократичната левица? - Сериозен, откровен разговор на кръглата маса между всички … |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Нима една такава подкрепа след парламентарни избори ще е достатъчна, за да се провежда управлението в тази сложна социално-икономическа обстановка? По наше мнение в изборите за настоящия парламент гласуваха над 90 на сто от избирателите. Това е висок вот на п… |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | В последно време все по-често се говори за променено съотношение между политическите сили. Смятам, че е полезно да припомним, че дори и на президентските избори Обединените демократични сили получиха при мажоритарни избори само 30 на сто от гласовете на всичк… |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Кризата повече от всякога налага политиците и политическите сили да обединят своите усилия, да направят съпричастен целия български народ, разкривайки му реалните проблеми и причините, които са го породили, към императивите на правилните управленски, политиче… |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Спестяванията на гражданите се стопяват, авторитетът на държавните институции катастрофално спада поради невъзможността да се справят бързо с кризата. Гражданите губят надежда, тяхната инициатива и предприемчивост намаляват, а в много случаи са блокирани. Ест… |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Обсъждаме внесената от народни представители от опозицията Декларация за спасението на България. Предстои гласуване. Преди да изразя нашето отношение към този документ позволете ми да изкажа… |
| 10.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и четвърто извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Парламентарната група на демократичната левица, която се отнесе с изключително внимание към декларацията на народните представители от обединените демократични сили, след като беше проведена… |
| 03.01.1997 | 37 НС | Четиридесет и трето извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, дами и господа народни представители! Така се получи, че днес по въпросите, които представихте в Декларацията за национално спасение, много от парламентарните групи и нейните представители изложиха своите позиции. В позицията н… |
| 28.12.1996 | 37 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Днес на управлението е нужен категоричен еднозначен мандат за продължаване на преговорите с Международния валутен фонд и Световната банка; задълбочаване и ускоряване на процесите на приватизация; съживяване на производството в държавния сектор, на икономиката… |
| 28.12.1996 | 37 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председател, дами и господа народни представители! Оставката на правителството на демократичната левица е израз на политическа зрялост и отговорност. Да поставиш интересите на държавата над теснопартийните е теоретически декларативно много л… |
| 28.12.1996 | 37 НС | Четиридесет и второ извънредно заседание | Уважаеми господин председателю, дами и господа народни представители. Мнозинството в този парламент на демократичната левица желае да запазим управляемост на процесите и отговорността за управлението на всички присъстващи и особено на парламента. Това означав… |
| 12.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и първо заседание | Аз Ви благодаря, че Вие имате желанието да бъдете кадровик на държавата и на Демократичната левица в това число, но това е друга тема. (Реплики от СДС) Сега искам само да Ви припомня едно обстоятелство, за да не го атакувате. Днес Министерският съвет заседава… |
| 12.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Ние сериозно ще разгледаме в Демократичната левица предложението на господин Муравей Радев, направено в края на неговото изказване. |
| 12.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и първо заседание | Подкрепихте ли я? |
| 12.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и първо заседание | Господин Саръиванов, но мисля, че с реплика господин Венцеслав Димитров направи същото предложение. "3. До 300 милиона лева за храна в домовете за социално слаби деца." По този начин ние увеличаваме разходната част на предложението за изменение и допълнение н… |
| 12.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Разбира се, по един изключително важен въпрос, който е грижа на всички политически сили и парламентарни групи, водим този дебат. Безспорно е, че ние всички имаме огромното желание да използваме и най-малките рез… |
| 28.11.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! За пореден път станахме свидетели на намесата на президента, на когото мандатът изтича след броени дни, в политическия живот на страната по начин, който противоречи на Конституцията… |
| 06.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Това е първото наше заседание след приключването на един дълъг политически маратон - борбата за спечелването на президентските избори. Резултатите са известни - обединението на Съюз… |
| 16.10.1996 | 37 НС | Двеста и Двадесето заседание | Уважаеми господин председателю, дами и господа народни представители! Искам да кажа, че за разлика от господин Костов, който правеше многократни опити да влезе в Българската комунистическа партия, нашата партия изрази отношението си към нея отдавна, а то е, ч… |
| 08.10.1996 | 37 НС | Четиридесет и първо извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Искам с кратко изявление да отговоря на всички спекулации, които вървяха в обществено-политическото пространство и в законодателната дейност по адрес на този закон. С този закон, при… |
| 27.09.1996 | 37 НС | Двеста и Четиринадесето заседание | Ти го създаде този хаос. |
| 20.09.1996 | 37 НС | Двеста и Единадесето заседание | Уважаеми господин председателю! Първо, искам да благодаря на господин Сунгарски, че даде висока оценка на моите колеги. Аз му благодаря затова, защото при нас всеки член на парламентарната група е възможен автор на общото решение. Ние уважаваме индивидуалното… |
| 20.09.1996 | 37 НС | Двеста и Единадесето заседание | То беше с указ. |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Заявявам го най-отговорно: досега сме се опитвали да следваме линията на национално съгласие по основните въпроси на страната. (Смях от опозицията) Уверявам ви, че вие винаги сте декларирали готовност и сте се отказвали в практическата реализация на тази гото… |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаеми господин председателю, дами и господа народни представители! Съжалявам, че вашата реакция показва, че вие не сте разбрали какво представи господин Филип Димитров. Тя изискваше друго отношение към очакваната вероятно от вас реакция на Демократичната л… |
| 18.09.1996 | 37 НС | Двеста и девето заседание | И трето, ще се опитаме да дадем отговор на всички въпроси, които са в дневния ред на обществото и на хората. Не можем да дадем големи обещания, но ще решим възможното, това, което ще получи подкрепа от международните финансови институции и от нашите партньори… |
| 18.09.1996 | 37 НС | Двеста и девето заседание | Мащабите на нейните възможности да произвежда бяха огромни. България можеше да храни население двойно и тройно по-голямо от това, което има. Вие създадохте възможности България днес да внася всичко, в това число и цветята, и зеленчуците. Вие разсипахте земеде… |
| 18.09.1996 | 37 НС | Двеста и девето заседание | На вас ви е много добре известно, че проблем с хляба при едно добро състояние на българското земеделие България е нямала... |
| 18.09.1996 | 37 НС | Двеста и девето заседание | Голяма част от казаните неща са истина и никой не може да ги оспори. Но смятам, че ако обединената опозиция имаше искреното желание да съдейства за решаването на тези проблеми, щеше да обогати нашите представи за проблемите не само с тяхната констатация, а и … |
| 18.09.1996 | 37 НС | Двеста и девето заседание | Уважаеми господин председателю, дами и господа народни представители! С внимание изслушахме декларациите на нашите колеги от останалите парламентарни групи - така наречената обединена опозиция. |
| 18.09.1996 | 37 НС | Двеста и девето заседание | Няма такава. |
| 12.09.1996 | 37 НС | Двеста и седмо заседание | Предложението е да се отложи гласуването. |
| 11.09.1996 | 37 НС | Двеста и шесто заседание | Уважаеми господин председател! Като председател на Парламентарната група на Демократичната левица от микрофона искам да опровергая обвиненията на господин заместник-председателя на Народното събрание Куртев. Не са гласували и съобщавам, че от Демократичната л… |
| 04.09.1996 | 37 НС | Двеста и трето заседание | Не първа. |
| 06.08.1996 | 37 НС | Двеста и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър-председател, уважаеми дами и господа! Днешният ден е своеобразен връх сред многото събития, които бележат историята на България - връх на борбата за историческа справедливост, за достойно място на Бълг… |
| 25.07.1996 | 37 НС | Двеста и първо заседание | Уважаеми господин председателю, приемайки предложението, направено от господин Орсов, искам с негово съгласие да го допълня. Предлагам извънредното заседание от 14 ч. да се проведе при следния дневен ред: точка първа да бъде продължаване на обсъжданията и при… |
| 25.07.1996 | 37 НС | Двеста и първо заседание | Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Аз искам да коригирам своето предложение. Действително принципът, който може да бъде следван, е стриктно спазване на Конституцията и лишаване от правото на който и да е бил друг орган, освен … |