| 29.05.2009 | 40 НС | Петстотин и първо заседание | Вече е гласувано. |
| 27.05.2009 | 40 НС | Четиристотин Деветдесет и девето заседание | Докога ще отлагаме? |
| 26.03.2009 | 40 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Благодаря, господин председателю. Аз искам да кажа на колегите в залата, че комисията разгледа всички тези предложения. В онова гласуване, при което много от точките в закона бяха конкретни и добри, колегите не се бяха съсредоточили и се получи патова ситуаци… |
| 20.11.2008 | 40 НС | Четиристотин Тридесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми млади парламентаристи, уважаеми колеги! От моя опит знам, преди да дойда в Народното събрание, че наистина част от действията при създаване на дружества – регистрация и други проблеми, които сега обсъждаме, са с голяма … |
| 23.10.2008 | 40 НС | Четиристотин Двадесет и второ заседание | Четири милиона. |
| 16.10.2008 | 40 НС | Четиристотин и Деветнадесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, от името на Парламентарната група на Коалиция за България искам да ви подканя всички да гласуваме закона. Защо казвам това? Защото дори закъсняхме. Имаше моменти, в които искахме отлагане поради техническа нев… |
| 17.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Аз ще подкрепя законопроекта на първо четене. Искам да изразя някои съображения, които ме вълнуват като специалист в тази област и които считам, че трябва да намерят по-сериозно решение при второто четене. Колегата, който гово… |
| 17.09.2008 | 40 НС | Четиристотин и шесто заседание | Много си малък! |
| 23.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и осмо заседание | Какво, диктатура ли да има? |
| 09.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и второ заседание | Хайде стига, бе! |
| 09.07.2008 | 40 НС | Триста Деветдесет и второ заседание | Повече са. |
| 26.06.2008 | 40 НС | Триста Осемдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Предложението, което направихме група народни представители, беше продиктувано от задачите, които правителството постави за одобряване от ръководството и организацията в сектора. Колегите, които се занимаваме с подготовката, о… |
| 05.06.2008 | 40 НС | Триста Седемдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, предлагам да бъде допусната в пленарната зала госпожа Красимира Мартинова – заместник-министър на транспорта. |
| 05.06.2008 | 40 НС | Триста Седемдесет и осмо заседание | „ДОКЛАД относно Законопроект за изменение и допълнение на Закона за гражданското въздухоплаване, № 802-01-39, внесен от Министерския съвет на 24 април 2008 г. На две заседания, проведени на 22 и на 29 май 2008 г., Комисията по транспорт и съобщения разгледа и… |
| 27.03.2008 | 40 НС | Триста Петдесет и второ заседание | Няма да намалеят толкова. Това е популизъм. |
| 21.02.2008 | 40 НС | Триста Тридесет и седмо заседание | Уважаеми колеги, аз вземам думата за някои уточнения, тъй като и снощи лидерът на СДС господин Юруков по телевизиите съобщи неистини, непроверени факти и поне в Народното събрание не бих желал да слушаме такива неточности. Имотът, за който е сключен договор, … |
| 07.02.2008 | 40 НС | Триста Тридесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин Иванов, тези въпроси бяха обсъждани в комисията. За наша изненада и лично за моя, Вие тогава напуснахте заседанието. Отидохте тези неща да ги съгласувате някъде, камо ли това, което беше предложено от работна… |
| 20.12.2007 | 40 НС | Триста и Двадесето заседание | Благодаря, господин председател. Просто бях предизвикан от изказванията на предишните двама колеги. Енергетиката не е шега и когато започне да се борави с нея, човек може да се върне двадесетина години назад – в 1984-1985 г. и да си спомни какво беше дереджет… |
| 08.11.2007 | 40 НС | Триста и второ заседание | Благодаря, госпожо председател. Искам да взема отношение по издигнатата кандидатура. Колегата, който се предлага, е член на Комисията по транспорта и съобщенията, много активно участва в работата по Закона за електронните съобщения, който приехме, делови, под… |
| 21.09.2007 | 40 НС | Двеста Осемдесет и шесто заседание | Вие предлагахте тази точка. Тя даваше възможност да се нарушава законът. В точките, които направихме, единствено имаше известни моменти, когато децата, оставайки някъде, не могат да се приберат. Това беше голямото нещо, което искахме да уточним в закона. Така… |
| 21.09.2007 | 40 НС | Двеста Осемдесет и шесто заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин Иванов, доколкото си спомням, в залата Вие предлагахте до 30 км да разрешаваме децата да се прибират от летища и т.н. В закона нямаше нищо, че трябва да се разрешава нощното пътуване. |
| 13.07.2007 | 40 НС | Седемдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, господин председател. Предвид на това, че нямаше някакви големи проблеми, които да бяха засегнати, предлагам тридневен срок за предложения между първо и второ гласуване. |
| 15.06.2007 | 40 НС | Двеста Шестдесет и второ заседание | А как беше при Иван Костов?! |
| 17.05.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | Знаем, знаем. |
| 17.05.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | И енергийните ресурси. Което означава, че газта, която ще преминава през нашата страна, е от голямо значение, тъй като с всички други проекти, които се осъществяваха, България беше заобиколена и не трябваше да допуснем онова, което се случи с част от Западна … |
| 17.05.2007 | 40 НС | Двеста Петдесет и трето заседание | Уважаеми господин Абаджиев, навярно сте слушали, че България вече е в Европейския съюз и се държите все едно не знаете, че България е и ще стане балкански център на енергийните ресурси, разпределението… |
| 25.01.2007 | 40 НС | Двеста и девето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, аз бих подкрепил законопроекта на първо четене, но искам да споделя с вас някои проблеми, които съществуват. Добре е да се постигне съгласуваност между специалистите, между ведомствата, между министерствата, з… |
| 19.12.2006 | 40 НС | Двадесето извънредно заседание | Какво предлагаш? |
| 07.12.2006 | 40 НС | Сто Деветдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги! Наистина въпросът, който обсъждаме – изменение и допълнение на Закона за енергийната ефективност, е един от проблемите, които с присъединяването ни в Европейския съюз, с развитието на икономиката и новите мощн… |
| 06.10.2006 | 40 НС | Сто Седемдесет и трето заседание | Ти бил ли си, та говориш?! |
| 15.09.2006 | 40 НС | Сто Шестдесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, Коалиция за България и аз лично ви приканвам да подкрепим и да гласуваме за споразумението, имайки предвид условията, при които работят наши работници в чужбина. Аз съм се срещал с не малко хора, които идват в… |
| 09.08.2006 | 40 НС | Сто Петдесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, предложените изменения и допълнения на Закона за международните превози, както чухме и от доклада на комисията, и от становищата на колегите, решава едни от важните проблеми, които трябва бързо да решим в н… |
| 02.08.2006 | 40 НС | Сто Четиридесет и осмо заседание | Господин Сотиров, не знам компетенцията Ви относно техническите възможности и организацията, която аз посочих и другите изисквания по единно функциониране на енергийната система. Вие навлязохте в друга теория и аз не искам да навлизам в дебат с Вас. Но още ед… |
| 02.08.2006 | 40 НС | Сто Четиридесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми колеги, аз ще подкрепя направеното предложение за модела, тъй като опитът, който имам горе-долу – около 30 години в енергетиката, ми дава основание да мисля, че на този етап се удовлетворяват всички изисквания и трябв… |
| 08.06.2006 | 40 НС | Сто Двадесет и пето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми дами и господа, колеги! Аз ви призовавам да подкрепим изменението и допълнението на закона, дори мисля, че малко сме закъснели с обособяването на БТК като частно дружество. Задачите, които има да решава агенцията, са … |
| 08.06.2006 | 40 НС | Сто Двадесет и пето заседание | Уважаеми господин Сотиров, аз нямах намерение да вземам отношение по законопроекта, тъй като участвах в разработките. Мисля, че законопроектът на първо четене може и трябва да се подкрепи. Аз съм на работа в енергетиката от 30 години и особено в последните го… |
| 17.05.2006 | 40 НС | Сто и Шестнадесето заседание | Благодаря, уважаема госпожо председател. Уважаеми колеги, аз също подкрепям предложението, още повече, че на място се уверих за състоянието и използването на тези пристанища. След като приехме и утвърдихме нова пристанищна инфраструктура и от срещата, която н… |
| 27.04.2006 | 40 НС | Сто и Единадесето заседание | Може би трябва да се върнем напред. |
| 27.04.2006 | 40 НС | Сто и Единадесето заседание | Гешефтари! |
| 27.04.2006 | 40 НС | Сто и Единадесето заседание | Да се върнем по-напред! |
| 14.04.2006 | 40 НС | Сто и седмо заседание | Господин министър, аз искам да благодаря за мерките, които взимате, за сведенията, които ни дадохте, за задачите, които сте поставили. Считам, че сте на правилен път. Още повече, че Комисията по транспорт и съобщения работи добре и сериозно с Вас. Ще бъдем бл… |
| 14.04.2006 | 40 НС | Сто и седмо заседание | Благодаря, господин министър. Новите цели, които се поставят пред нас, са за възстановяване на баланса между видовете транспорт, конкурентоспособност на транспортната ни система, съживяване на железниците. Основната част, която трябва да приведем в нова инвес… |
| 14.04.2006 | 40 НС | Сто и седмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми господин министър, уважаеми колеги! През м. ноември 2005 г. беше приет Законът за изменение и допълнение на Закона за автомобилните превози, който успя да доближи нашето законодателство в областта на автомобилния транс… |
| 23.03.2006 | 40 НС | Деветдесет и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Комисията по транспорт и съобщения и Комисията по икономическата политика на няколко заседания обсъдиха цялостно стратегията. Колегите от Комисията по транспорт и съобщения и експер… |
| 16.03.2006 | 40 НС | Деветдесет и четвърто заседание | Мисля, че не е удачно сега да правим изменение на срока. Благодаря ви. |
| 16.03.2006 | 40 НС | Деветдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин Кирчев! Решението за подмяна на номерата е от 2001 г. В 5-годишен срок трябваше да бъдат подменени. Имаше графици за стари коли и за други. Така че не правителството сега е взело такова решение, а неизпълнениет… |
| 08.02.2006 | 40 НС | Седемдесет и девето заседание | Благодаря, господин председател. Господин Овчаров, аз имам два въпроса. Първият е: има ли шанс да се удължи срокът за работа на Трети и Четвърти блок на АЕЦ "Козлодуй" в контекста на това, че влизаме в този енергиен Балкански съюз и в частност вече отиваме в … |
| 30.11.2005 | 40 НС | Петдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз искам да благодаря на Комисията по бедствия и аварии, която направи извънредно заседание в Пазарджишка област, защото от 1958 г., когато имаше едно наводнение – тогава бях дете, това, което се случи в Пазардж… |