| 03.12.2004 | 39 НС | Четиристотин и Тридесет и второ заседание | Благодаря Ви, господин председателю. “ДОКЛАД относно Законопроект за допълнение на Закона за администрацията, № 454-01-54, внесен от народните представители Екатерина Михайлова, Елиана Масева и Васил Маринчев На редовно заседание, проведено на 9 септември 200… |
| 24.11.2004 | 39 НС | Четиристотин Двадесет и седмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. “Комисията за борба с корупцията на редовно заседание, проведено на 11 ноември 2004 г., обсъди внесения от Министерския съвет Законопроект за държавния бюджет на Република България за 2005 г. В хода на обсъжданията всички пр… |
| 14.07.2004 | 39 НС | Триста Осемдесет и трето заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаема народно представителство, като председател на Комисията за борба с корупцията съм удовлетворен от това, което чух от представители на целия политически спектър в това Народно събрание. Заради това ще си позволя само ня… |
| 18.06.2004 | 39 НС | Триста Седемдесет и трето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Според Правилника за организацията и дейността на Народното събрание ние като комисия трябваше да правим отчет след всяка сесия. Ние дисциплинирано като комисия го правехме, но чак сега вече можахме да намерим пленарно врем… |
| 04.05.2004 | 39 НС | Петдесето извънредно заседание | Благодаря, господин председателю. Аз очаквах такива съображения. Преди малко изказах становището си, че когато се срещнаха интересите на много хора от гилдията на счетоводната дейност, от упражняващите счетоводна дейност, се оказа, че те са толкова многопосоч… |
| 04.05.2004 | 39 НС | Петдесето извънредно заседание | Благодаря Ви, господин председател. Зададоха се два въпроса. Наистина днес беше раздаден Законът за малките и средни предприятия. Как законопроектът за изменение и допълнение на Закона за счетоводството е съобразен с този закон? Отговарям, че законопроектът, … |
| 18.02.2004 | 39 НС | Триста Двадесет и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председателю! Днешното начало на заседанието започва с едно безкрайно губене на време, защото хората, които първоначално взеха становище по един въпрос, стоят според мен далеч от него. Те поставиха въпроса по принцип, а тук става въпрос… |
| 11.12.2003 | 39 НС | Триста и осмо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаемо народно представителство, в продължение на повече от половин час ние говорим за бутилки, а всъщност разглеждаме фискален закон. Аз смятам, че трябва да преустановим разговора за бутилките, още повече, че се каза, ч… |
| 10.12.2003 | 39 НС | Триста и седмо заседание | Благодаря Ви, господин председател! След проведена дискусия в Комисията за борба с корупцията, комисията предлага да се гласува решението, с което предлага Народното събрание да подкрепи внесения законопроект на Министерския съвет. |
| 10.12.2003 | 39 НС | Триста и седмо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми народни представители, ще ви запозная със становището по Законопроект № 302-01-71 от 14.11.2003 г., внесен от Министерския съвет за оттегляне на резервите, направени в съответствие с чл. 37, ал. 1 от Наказателната кон… |
| 20.11.2003 | 39 НС | Двеста Деветдесет и девето заседание | Да, благодаря Ви, госпожо председател. Аз наистина ще прочета само заключението. “След дискусия и проведено гласуване с мнозинство Комисията за борба с корупцията предлага на Народното събрание да приеме на първо четене внесения от Министерския съвет законопр… |
| 04.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и второ заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. "ДОКЛАД за първо гласуване относно законопроект за изменение и допълнение на Закона за водите, № 354-01-13, внесен от Людмил Славчев Симеонов и група народни представители на 14 март 2003 г. Комисията за борба с кор… |
| 26.02.2003 | 39 НС | Двеста и пето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаемо народно представителство, като заинтересован вносител изслушах внимателно всички изказващи се и съм особено удовлетворен от това, че няма никакво цветово деление и противопоставяне по един тясно специализир… |
| 26.02.2003 | 39 НС | Двеста и пето заседание | “ДОКЛАД по законопроект № 302-02-11 от 10 февруари 2003 г. за ратифициране на рамкови кредитни споразумения между Банката за развитие към Съвета на Европа и “Насърчителна банка” АД и Република България, внесен от Министерския съвет На заседание, проведено на … |
| 13.02.2003 | 39 НС | Двестотно заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председател. Господин Корнезов, Вие много дълго говорихте и в крайна сметка разбрах, че Вие подкрепяте сегашната норма от 10 хил. души да остане като правна норма. Всъщност за това говорим. Комисията го е подкрепила. Остава сам… |
| 16.10.2002 | 39 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Господин Корнезов, Вие сам казахте какъв проблем съществува. В момента отново отиваме към централизиране на нещата, отново отиваме към изкривяването им, отново отиваме към създаване на преференциални условия за София, за центъра и други условия за другите нас… |
| 16.10.2002 | 39 НС | Сто Петдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председателю, уважаемо народно представителство! Аз нямам достатъчно познания в тази специфична дейност, но смятам, че съм добре подготвен по един конкретен проблем. Току-що слушах министъра как в известен смисъл го защитаваше и аз искам да … |
| 18.09.2002 | 39 НС | Сто Четиридесет и пето заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаемо народно представителство! Като член на Комисията по бюджет и финанси следих внимателно разискванията, които предхождаха това заседание на Народното събрание. Аз съм икономист, но не съм специалист в тази обла… |
| 25.07.2002 | 39 НС | Сто Тридесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Запознах се с трудностите от този текст и искам да изкажа съвсем кратко съображение. Когато става въпрос за далавера, в стопанската практика се прави обикновено така: предприятието-производител, например циментов завод, нами… |
| 19.06.2002 | 39 НС | Сто и Деветнадесето заседание | Благодаря Ви, уважаема госпожо председател. Уважаемо народно представителство! Много дълго се разисква по този закон. Аз смятам съвсем основателно, че след като законът се нарича Закон за лова и опазване на дивеча, затова аз искам да говоря повече за опазване… |
| 19.04.2002 | 39 НС | Сто и първо заседание | Благодаря Ви. Уважаема госпожо председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, уважаеми господин министър! Излизам на това място, за да ви кажа, че когато говорим за нещо свято, каквато е българската гора, разговорът, който водим, не е нормален… |
| 03.04.2002 | 39 НС | Деветдесет и трето заседание | Благодаря Ви, уважаеми господин председателю! Уважаеми колеги, предизвикан бях да направя реплика от гледна точка на това, че почувствах как по един абсолютно непартизански проблем се изложиха партизански съображения. (Оживление.) Искам да кажа, че българския… |
| 21.12.2001 | 39 НС | Петдесет и осмо заседание | Не, благодаря. |
| 21.12.2001 | 39 НС | Петдесет и осмо заседание | Уважаеми господин министър, уважаеми госпожи и господа народни представители! Моят актуален въпрос се отнася до следното. Става въпрос за продажба на забранени препарати в специализираната ветеринарна мрежа. Уважаеми господин министър, с Ваша Заповед № РД 098… |
| 22.11.2001 | 39 НС | Четиридесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми госпожи и господа, искам да взема повод от думите на господин Радев и да кажа няколко думи. Аз искам да съобразим, че това е възможният бюджет за България. На мен ми се иска той да бъде много по-лъскав, много по-к… |
| 31.10.2001 | 39 НС | Тридесет и пето заседание | Благодаря Ви, господин председателю. Уважаеми народни представители, смятам, че този спор ще завърши така, както завърши и предишния - за амортизируемите дълготрайни активи. Защото счетоводството е нещо точно, нещо консервативно и не търпи волни тълкувания. Н… |
| 11.10.2001 | 39 НС | Двадесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители, ще бъда съвсем кратък. Позволявам си да кажа, че тук пред вас ще говоря като човек, като нормален гражданин без изкривено мислене. Смятам, че всички съображения, които се изказах… |