| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Аз исках да Ви обърна внимание, но Вие може би не ме разбрахте - че правя съвсем различно процедурно предложение. То не е съвсем същото като онова, което беше отхвърлено. Онова, което беше гласувано и отхвърлено, беше процедурно предложение да се удължи работ… |
| 20.12.1996 | 37 НС | Двеста Четиридесет и пето заседание | Уважаеми колеги, предлагам Ви да намерим изход от тази процедурно заплетена ситуация. Наистина ние гласувахме предложение за удължаване на работното време до изчерпването на актуалните въпроси и на питанията, разбира се в рамките на възможните два часа. Това … |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, това се отнася към: "Конкурсът се обявява от". Това е ал. 2. След това вече следва точката. Ако запишем така: "Кметовете на общините въз основа на конкурс" се получава едно повторение, което трябва да избегнем. Значи, би могло д… |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Аз имам предложение за редакционно изменение! |
| 05.12.1996 | 37 НС | Двеста Тридесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Наистина предложението на господин Сираков, подкрепено от колегата Торбов, е най-приведено в съответствие със Закона за местното самоуправление и местната администрация. Трябва да се каже общината, за да се имат… |
| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Аз цитирах данни на Министерството на земеделието за засяването. |
| 15.11.1996 | 37 НС | Двеста и Тридесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Моят въпрос в някои отношения ще засегне аспекти на вече зададени въпроси, но аз бих искал да внеса някои нюанси, които според мен са важни, затова ще го конкретизирам. Вие казахте, ч… |
| 06.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Аз говоря за тия, които имат право на инициатива. |
| 06.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Същото редакционно предложение, което току-що приехме, важи и за точка 3 - "не по-малко от една четвърт". |
| 06.11.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Вземам думата, за да направя едно предложение за допълнение, което засяга точка 3 на първите три алинеи на чл. 21, където се казва, че една четвърт от гласоподавателите имат правото на инициатива за произвеждане… |
| 18.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и второ заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми колеги народни представители! За мен внасянето на този проект е една много неприятна изненада. Комисията по местното самоуправление и местната администрация е може би едно много приятно изключение в нашето Народно събр… |
| 18.10.1996 | 37 НС | Двеста Двадесет и второ заседание | Нас ни нямаше на заседанието. |
| 09.10.1996 | 37 НС | Двеста и Седемнадесето заседание | Бележката, която имам по предложения текст на господин Колев се отнася специално за задължението на общинския поземлен фонд да отпуска 50 декара земя на читалищата. Струва ми се, очевидно е, че едно такова положение би влязло в колизия с текстовете на Закона … |
| 03.10.1996 | 37 НС | Двеста и Шестнадесето заседание | Благодаря Ви. |
| 03.10.1996 | 37 НС | Двеста и Шестнадесето заседание | Може би следващия път, на следващото заседание. |
| 03.10.1996 | 37 НС | Двеста и Шестнадесето заседание | Колеги, вижте сега, ако не желаете да изслушате това, което ще ви кажа, просто не го слушайте, не ме прекъсвайте! Важен е въпросът и за финансовата самостоятелност на кметствата. Трябва да има една относителна финансова самостоятелност, разбира се, в рамките … |
| 03.10.1996 | 37 НС | Двеста и Шестнадесето заседание | То надали ще бъде повече от две-три минути. Но тъй като виждам, че търпението на колегите, особено от левицата, някак си се изчерпа... (Шум и реплики в блока на мнозинството) |
| 03.10.1996 | 37 НС | Двеста и Шестнадесето заседание | Уважаеми господин председател! Уважаеми колеги! На първо четене пред нас са два законопроекта от така наречения втори пакет закони, касаещи местното самоуправление - Законът за местните финанси. Аз бих казал основния закон, който е основополагащият камък на м… |
| 03.10.1996 | 37 НС | Двеста и Шестнадесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Разглеждаме на първо четене два законопроекта, които уреждат една много важна материя, която отдавна чакаше своето решение и израз на откликването на тази обществена необходимост беше внасянето на законопроекта … |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Господин Атанасов каза, че по ал. 1 трите предложения са взети предвид и са включени. Аз вземам думата, за да обърна вниманието на народните представители именно върху третото предложение - след думите "експертно-консултативен" да се добави и "надзорен", коет… |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | И "Читалищен съюз могат да създават най-малко 10 читалища". Тези неща трябва да се прочитат, за да може народното представителство да ги има предвид при гласуването. И в края на краищата, след като по отделни предложения господин председателят на комисията въ… |
| 19.09.1996 | 37 НС | Двеста и Десето заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми господин председателю на комисията! Обръщам се към двамата, защото виждам, че се допуска за втори път при гласуването на този член една нередност - предложения на народни представители, които в момента отсъстват от зал… |
| 11.09.1996 | 37 НС | Двеста и шесто заседание | Ами, това просто убива земеделието. Така че в момента този спор вече започва да става безпредметен, защото хората и да искат да работят, вече не могат да работят. Малкото хора, които останаха по селата и искат да работят и да се занимават със земеделие и от т… |
| 11.09.1996 | 37 НС | Двеста и шесто заседание | Господин Ганев, Вие и като че ли огромното мнозинство от представителите на левицата, които се изказват по този въпрос, и изобщо по въпроси на аграрната реформа, поставяте не като необходимо, а едва ли не като достатъчно условие един модел на водене на земеде… |
| 30.07.1996 | 37 НС | Тридесет и седмо извънредно заседание | Уважаема госпожо председател! Уважаеми колеги! Взимам думата след вносителите по същия въпрос, тъй като съм напълно убеден, че става дума за нещо много важно и заслужава да му обърнем сериозно внимание. По този въпрос се пледира в тази пленарна зала вече при … |
| 21.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Тук ние заставаме на държавническа позиция. Това е от стратегическа важност за държавата в момента. Съжалявам, че времето ми изтече. Бих могъл да го обясня и обоснова с повече факти и цифри. Благодаря ви за вниманието. Надявам се за вашата подкрепа и на втора… |
| 21.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Уважаема госпожо председателствуваща, уважаеми колеги! Мисля, че това е един от много важните моменти в проекта, който приемаме. Аз предварително искам да изкажа благодарност на колегите от комисията, които са подкрепили първата част на предложението. Очевидн… |
| 21.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и осмо заседание | Госпожо председател! Моля Ви от името на парламентарната група за половин час почивка. |
| 07.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и второ заседание | За репликата на господин Стоилов бих могъл да кажа следното: дали е въпрос на политика или е въпрос на осъзната икономическа и финансова целесъобразност, затова няма да споря. Изложих факта, който може да се провери много ясно. В тази пленарна зала ние защита… |
| 07.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и второ заседание | 1997 г. ли е, господин Славков? Добре, дори и така е, дори да бъде и след една година, все пак мисля, че сега е моментът да обърнем внимание на това нещо. Значи след една година с данък добавена стойност, ако ние не направим промени в закона в това отношение,… |
| 07.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и второ заседание | Предложението, което внасям, касае долния регистрационен праг, задължителен праг за регистрация по ДДС на лицата, които развиват търговска дейност по смисъла на Търговския закон. И понастоящем той е 1 милион и половина. Това число е крайно неактуално. Нека да… |
| 07.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и второ заседание | Госпожо председател, струва ми се, че може и без карта, защото като вносител нямам ограничение на времето. |
| 07.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и второ заседание | Уважаема госпожа председателстваща, уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Проектът, чийто вносител съм аз, е от 24 февруари 1995 г., тоест непосредствено след започване работата на Народното събрание. Неговото внасяне е плод на поети ангажименти пред и… |
| 07.06.1996 | 37 НС | Сто Осемдесет и второ заседание | Първо на вносителите. |
| 05.06.1996 | 37 НС | Сто и Осемдесето заседание | Госпожо председателствуваща, от името на парламентарната група, моля за половин час почивка. |
| 08.05.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и девето заседание | Уважаеми колеги, аз бих искал да внеса едно малко уточнение. Споровете по прекратяването на наемните правоотношения се решават по съдебен ред. Наистина това гласи проектът на Министерския съвет. Но идеята на Министерския съвет не е такава, че прекратяването н… |
| 26.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и шесто заседание | Господин министър, със съжаление трябва да кажа, че отговорът за мен е неудовлетворителен. Това не е толкова важно. По-важното е, че струва ми се, той ще бъде много неудовлетворителен за хората, които го очакват. Защото от отговора Ви разбрах, че Вашето вижда… |
| 26.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и шесто заседание | Уважаеми господин министър! Това, което бих искал да доуточните, ако ви е възможно сега, е първо вашият отговор за тежкото цялостно състояние на предприятието посочи като причина общата негативна икономическа конюнктура - загубата на пазари, тежката финансова… |
| 26.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин министър! Питането ми е относно състоянието на консервния комбинат - ЕООД, Карлово. Веднага бих си позволил предварително да кажа, че състоянието на това иначе добро предприятие е трагично. Пре… |
| 24.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и четвърто заседание | Въпросът е много сериозен. Аз ви благодаря, господин председателю, за разбирането. Председателят на комисията каза, че ако е необходимо, могат да се направят и промени във вече приетия закон. Аз използвам това негово изречение, за да направя реплика, по-скоро… |
| 24.04.1996 | 37 НС | Сто Шестдесет и четвърто заседание | Уважаеми колеги, вземам думата, за да защитя предложението на господин Сотиров и група народни представители, тъй като мисля, че общият принцип, залегнал в Закона за собствеността, може да търпи разни модификации по целесъобразност, когато става дума за защит… |
| 04.04.1996 | 37 НС | Сто и Шестдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Моля ви да изслушате отново мотивите, защото много от колегите отсъствуваха от залата и всъщност не са в течение за какво става дума. Мисля, че около този проект може дори с консенсус да се гласува. Става дума з… |
| 04.04.1996 | 37 НС | Сто и Шестдесето заседание | Процедура! |
| 04.04.1996 | 37 НС | Сто и Шестдесето заседание | Ува¬жа¬еми колеги, уважаеми господин председателю! За протокола: Константин Тодоров - 17.многомандатен район. Вземам думата като вносител на единия от проектите за изменение и допълнение на Закона за собствеността и ползването на земеделските земи. Неслучайно… |
| 14.03.1996 | 37 НС | Сто Петдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател! Уважаеми колеги! Пред нас е един проект за изменение и допълнение на Закона за местните избори. Самото наличие на този проект вече говори, че законът се нуждае от ремонт. Ние казвахме това още в предизборната ситуация, когато то… |
| 23.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и трето заседание | Добре. Аз ще кажа "не", обаче сигурен съм, че и много други ще го кажат. Така вървят нещата, че все повече хора казват "не". |
| 23.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и трето заседание | Как, господин председателствуващ, трябва да кажа "да" или "не" само когато изляза на трибуната? Не е ли малко смешно? |
| 23.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и трето заседание | За съжаление, господин министър, трябва да изразя своето разочарование от Вашия отговор. Не е толкова важно, че аз съм разочарован, по-важно е, че ще бъдат разочаровани хората, които работят там и очакваха някакво по-справедливо участие в този процес на прива… |
| 23.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и трето заседание | Съжалявам, господин председателстващ. Аз също Ви благодаря за изключението, което направихте. Ще очаквам отговора на въпроса. Хората също го очакват, те просто очакват някаква справедливост. |
| 23.02.1996 | 37 НС | Сто Четиридесет и трето заседание | Благодаря Ви. Става дума за следното. Тук очевидно трудно може да се търси някакво формално нарушение на закона. Нещата, така да се каже, са изпипани добре. Последствията са такива: ще се сключи договора за приватизационната сделка с 10 години плащания, на 10… |