| 21.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Уважаеми колеги, уважаеми господин Костов! Аз ще си позволя да не се съглася с Вас! Велико Народно събрание е нужно. Освен хората, това го казваме и ние от коалицията „Не на Европейския съюз!” Защото Великото Народно събрание е призвано да промени правилата н… |
| 15.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и трето заседание | Уважаеми колеги народни представители, уважаема госпожо Цачева! Бих искал да кажа: уважаеми господин министър-председател, но за съжаление той излезе от залата. Аз като единствения представител на евроскептична коалиция – Коалицията „Не на Европейския съюз”, … |
| 14.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и второ заседание | Уважаеми колеги от ДПС, понякога с голямо любопитство слушам как като мантра повтаряте: Европа, европейци, Европа, европейци! Само че Вие май забравяте, че сте в България и че сте български граждани. Забравяте или искате да забравите, че в България езикът, на… |
| 23.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Аз знам, че няма демокрация в този парламент. Във връзка с нежеланието на ДПС ние да кажем нашето откровено мнение по отношение на този атентат и опита на господин Местан да вади политически дивиденти от него. |
| 23.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и второ заседание | Във връзка с изказването на господин… Извинявайте. Процедурата ми е във връзка с демокрацията в този парламент, във връзка с … (Шум и реплики от ДПС.) |
| 09.01.2013 | 41 НС | Единадесета сесия Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Уважаеми колеги, това, което ще Ви кажа, го казвам не заради това, че съм евроскептик, нито че съм съпредседател на коалицията „Не на Европейския съюз”. Аз категорично не мога да приема налаганата ни политика от Брюксел по отношение на етноса и демографията, … |
| 09.01.2013 | 41 НС | Единадесета сесия Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Уважаеми колега Исмаилов, да Ви кажа честно, не разбирам термина „позитивна дискриминация”, който Вие вкарвате. Ако за Вас дискриминацията на моето дете е позитивна, когато се толерира Вашето дете, за мен това не е позитивна дискриминация! Знам, че подобни кр… |
| 09.01.2013 | 41 НС | Единадесета сесия Четиристотин Двадесет и шесто заседание | Уважаеми колеги, ще бъда съвсем кратък в изказването си. В интерес на истината нямах намерение да се изказвам по тази тема и като всеки друг истински българин в този Парламент се готвех да гласувам „против” законопроекта на ДПС. После ми хрумна една съвсем, с… |
| 29.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Шестнадесето заседание | Уважаеми господин Татарски, аз страшно уважавам Вашата позиция, но ще си позволя да не се съглася – парите миришат. Има значение дали идват от терористи, има значение дали идват в България от търговия с дрога или от търговия с бели робини. Уважаеми колеги, ни… |
| 15.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и Десето заседание | Уважаеми господин Матов, този закон, този данък върху лихвите ще важи както за богати, така и за бедни. Едно елементарно изчисление показва, че ако един човек има 1000 лв. срочен депозит при 5% лихва, това са 50 лв. лихва до края на годината, 5 лв. ще му взем… |
| 08.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и осмо заседание | Уважаеми господин Татарски, за мен истината е малко по-различна. Истината е, че този бюджет е почти равнозначен на природно бедствие в България. Аз, честно казано, очаквах нещо по-различно като бюджет, макар че няма как практически да очаквам нещо по-различно… |
| 07.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и седмо заседание | Не сте прав, господин Стоянов! В България има дискриминация и тя е насочена пряко срещу българския етнос. Тази дискриминация започва не отсега. Спомняте ли си, че по времето на социализма имаше определени региони, от които хората влизаха с тройки в университе… |
| 07.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и седмо заседание | Смисълът на казаното е точно този, госпожо председател. Благодаря Ви. |
| 07.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, поисках процедура по начина на водене, защото всички в тази зала сме депутати и имаме еднакви права. Според мен Вие трябваше да прекъснете този нравствено-поучителен, дори назидателен тон от страна на един човек, който е представ… |
| 01.11.2012 | 41 НС | Четиристотин и пето заседание | Господин Кърджалиев, с цялото ми уважение към Вас и към Вашия мироглед, разбира се, аз ще подкрепя този законопроект, макар че за себе си смятам, че законодателство, което да защитава български граждани от дискриминация категорично трябва да има, но не смятам… |
| 31.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и четвърто заседание | Аз исках да се изкажа, защото съм удивен политическото безсилие на една партия и една коалиция до какви политически безумия може да доведе. Всъщност, не съм удивен, защото добре познава стила на сините. Те освен да заличават история, не могат да създават така… |
| 31.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и четвърто заседание | С решение на Народното събрание! |
| 31.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и четвърто заседание | Благодаря. Госпожо Цачева, поисках думата като процедура, защото не сте права. Аз исках тук, от тази трибуна, да се изкажа по този въпрос – нещо, което не ми позволихте. Исках да се изкажа, защото... |
| 25.10.2012 | 41 НС | Четиристотин и второ заседание | Уважаеми господин Матов, аз не мога да разбера какво имате против данъка върху лихвите. В крайна сметка, колкото повече данъци се правят тук, от този Парламент и от това управление, толкова по-лесно ще падне ГЕРБ. Така че Вие би трябвало да го аплодирате. Отт… |
| 12.10.2012 | 41 НС | Триста Деветдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председателстващ, аз Ви моля, понеже правя процедура по начина на водене, ако е възможно да спирате друг път подобни лицемерни изказвания. Защото, когато става дума за избори, ДПС изведнъж става страшно активно, прави декларации, а когато ра… |
| 20.09.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и седмо заседание | Тук на няколко пъти беше казано, че едва ли не вотовете на доверие или недоверие са разделителната линия между управляващи и опозиция, което не е вярно! Не е вярно, защото вотовете се крепят на определени мотиви. Какво да направя, че не можете да мотивирате в… |
| 20.09.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и седмо заседание | Уважаеми колеги, уважаеми господин Местан! Ще се възползвам от възможността, репликирайки донякъде Вашето изказване, да направя реплики към изказванията и на преждеговоривши Ваши колеги. |
| 19.09.2012 | 41 НС | Триста Осемдесет и шесто заседание | Уважаеми колеги, нямах намерение да вземам думата да се изказвам по този закон, но дискусията стана много интересна. От една страна, мога да се съглася напълно с изказаните от господин Анастасов аргументи. Да, наистина човек се изхабява, докато работи. Това е… |
| 03.07.2012 | 41 НС | Двадесет и девето извънредно заседание | Уважаеми колеги, аз ще подкрепя решението за удължаване на срока, в който трябва да работи тази комисия. Ще го подкрепя с ясната надежда, че тази комисия реално ще търси какви са причините за повишаване цената на лекарствата, а не да ги прикрие. Защото за все… |
| 06.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Уважаеми колеги, декларацията, която сега трябва ние да отменим, е безумна и Вие много добре го знаете. Аз разбирам колегите от ДПС, защото те няма по какъв друг начин да гласуват просто защото те разчитат на това, за да печелят избори. Но не разбирам всички … |
| 06.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Уважаеми господин Станилов, Вие казахте, че това, което се случва, е един кратък епизод от общото етнокултурно противопоставяне. Да, така е, но това е един много важен епизод. За първи път в историята българското Народно събрание прие декларация, която е пряк… |
| 06.06.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и осмо заседание | Уважаеми колеги, аз ще започна от думите на господин Местан. Както се казва, човек трябва да тръгне отнякъде, когато прави изказване. Той каза, че приемането на тази декларация било едно от най-големите постижения на Четиридесет и първото Народно събрание. Мо… |
| 18.05.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и трето заседание | Госпожо министър, факт е, че в момента примерно наличието на арсен е приблизително три пъти по-голямо, отколкото са действащите в момента в България норми. Факт е и това – аз съм съгласен с Вас, че Вие няма откъде да извадите тези данни, но според изнесените … |
| 18.05.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и трето заседание | Благодаря, господин председателстващ. Госпожо министър, колеги! Аз задавам въпрос относно екологичната трагедия в гр. Меричлери. Уважаема госпожо министър, на основание на постъпили жалби и сигнали до нас в качеството ни на независими народни представители, в… |
| 17.05.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и второ заседание | Уважаеми колеги, не мога да разбера с какво летището има по-различен режим от автогарите или жп гарите. (Реплики.) Веднага обяснявам. Не знам дали някой има интерес в летищата, но при всички положения явно няма интерес да делите автогарите, за да се налага за… |
| 17.05.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и второ заседание | Уважаеми колеги, казвам ви съвсем честно и отговорно, че по този начин поднесен законът – с тези забрани, в тази форма, няма да бъде работещ! Той ще бъде приложим до толкова, до колкото за инспекторите и за хората, които го проверяват, ще бъде една добра база… |
| 17.05.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и второ заседание | Уважаеми колеги, моля Ви да се вслушате в това, което Ви казваме. Прав беше господин Сидеров, като каза, че за първи път забраната за тютюнопушене е въведена във фашистка Германия от Хитлер. Радвам се, че той повтори това, което аз още на първо четене казах. … |
| 17.05.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и второ заседание | Господин Корнезов, аз съм съгласен донякъде с Вас, че този закон трябва да бъде отхвърлен, но проблемът е, че държавата би трябвало да води една последователна политика. И тъй като за мен е очевидно, че ГЕРБ ще приемат този закон в този му вид, аз предлагам д… |
| 03.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и шесто заседание | Благодаря Ви, извинявайте! |
| 03.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и шесто заседание | Макар и с малко по-различни мотиви от господин Великов, аз подкрепям по принцип неговото предложение. Но искам да Ви задам един въпрос, колеги, във връзка с това, което гласувахме. Представете си, че човек 5 години живее в студентската си стая в Студентски гр… |
| 03.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и шесто заседание | Колеги, искам да попитам, ако човек попадне в хипотезата, от една страна, да е омъжен или женен, а пък да е във фактическо съжителство с друга дама, примерно, кого ще проверяваме – и двамата ли? (Шум и реплики.) Второ, дали ще проверяваме партньорите, с които… |
| 02.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин Терзийски, уважаеми колеги! В абсолютно същия дух бих искал да направя една реплика на преждеговорившия – човекът с изказването, защото... (Смях.) Господин Терзийски, извинявайте, защото ако наистина този член отпадне или бъде променен, пред… |
| 02.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и пето заседание | Господин Бисеров, искам да Ви се извиня и да кажа, че подкрепям и Вашата идея, и думите, които каза господин Радев, защото няма значение от кой е излязла една идея, стига тя да е добра и да е насочена в правилната посока. Благодаря Ви. |
| 02.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и пето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Ще бъда много кратък. Първо, искам да кажа, че подкрепям идеята на господин Радев да отпадне „физически лица” от текста. Но подкрепям и идеята да отпадне и „търговци”. Защото, ако приемем текста в този му вид, н… |
| 26.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и трето заседание | Госпожо Манолова, Вие не споменахте нещо, с което аз очаквах, че всъщност ще започне днес заседанието, а именно, че вчера в пресата излезе, че, представете си, нашата министърка казва, че ние ще поискаме разширение на директивата, която ще приеме Европейският… |
| 25.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! В дебатите тук с изненада установих, че всъщност конфискацията не била наказание и не се счита за наказание. Понеже явно е така, не съм юрист, подчертавам – икономист съм, мен ме интересуват конкретни казуси, ис… |
| 25.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и второ заседание | Уважаеми колеги, аз признавам, че съм много изненадан от това, което изнесе господин Бисеров като информация. Тъй като аз щях да направя същото предложение, под формата на реплика искам да Ви призова: дайте наистина да отложим гледането, докато се приеме съот… |
| 25.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и второ заседание | Уважаеми господин Великов, в изказването си Вие изразихте съмнение, че едва ли не някой ни притиска да приемем този закон. Да, аз съм съгласен с Вас и ще кажа директно: Европейският съюз ни притиска да приемем този закон. А дали ГЕРБ с удоволствие го приемат,… |
| 23.04.2012 | 41 НС | Двадесет и трето извънредно заседание | Извинявайте, само да довърша. И така, госпожо председател, аз имам една молба – нека най-накрая променим този правилник, за да не се налага ние – независимите народни представители, да излизаме и с процедурни хватки да можем да си кажем думата. Благодаря Ви. |
| 23.04.2012 | 41 НС | Двадесет и трето извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Явно днес ще бъде един доста оживен ден в парламента. Аз поисках тази процедура, защото тук бяха казани няколко неща, които са, меко казано, неточни. Главно ще се обърна към господин Корнезов: господин Корнезов, защо се учудват… |
| 12.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и първо заседание | Господин председателстващ, уважаеми дами и господа, колеги! Аз съм известен като човек, който рядко се съгласява с говорещите, но този път трябва да призная, че госпожа Фидосова беше перфектна с това, което извади. Съгласете се, колеги, че ако приемем закона … |
| 11.04.2012 | 41 НС | Триста и Четиридесето заседание | Господин Димитров, принуден съм да се съглася, че репликата Ви има основание. Наистина на второ четене ще може много по-ефективно да се атакува точно този параграф. Що се отнася до репликата на моя уважаем колега господин Петров. Първо, искам да кажа, че наис… |
| 11.04.2012 | 41 НС | Триста и Четиридесето заседание | И преди, когато за първи път го разглеждахме, и сега аз Ви казах: да, такъв закон е необходим, но не сега, не в момент на криза, когато малките заведения и обекти едва живеят. Безсмислено е ние допълнително да нарушаваме техните приходи. Ще Ви дам пример. Пре… |
| 11.04.2012 | 41 НС | Триста и Четиридесето заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми колеги! Първо искам да Ви кажа, че аз съм непушач, но ще гласувам против този закон. |
| 30.03.2012 | 41 НС | Триста Тридесет и шесто заседание | Оттук искам да кажа, че аз уважавам правото на господин Коцев да вземе своя избор, както уважавам и неговия избор, но от тази трибуна искам да кажа, че аз гласувах „против”, защото смятам, че той беше един много успешен и много полезен депутат. И веднага ще В… |