| 23.05.2025 | 51 НС | Шестдесето заседание | Уважаеми колеги, нека да отговоря по реда. Когато от ГЕРБ ни предложиха сделка за регулаторите – една трета за Вас, една трета за ДПС и една трета за нас, ние отказахме. И знаете ли защо отказахме? Защото така, ако се правят този тип сделки, имаме този тип ка… |
| 23.05.2025 | 51 НС | Шестдесето заседание | Има! След това е разследвана от Европрокуратурата. Знаете ли защо е разследвана от Европрокуратурата? Защото 90% от всички участници в обществените поръчки са дисквалифицирани – остава по един изпълнител на обществена поръчка. И там идва ролята на КЗК. Сега н… |
| 23.05.2025 | 51 НС | Шестдесето заседание | Уважаеми народни представители! 91% от дейността на КЗК в този момент не е свързана с контрол върху монополите, а е свързана с обществените поръчки. Реално, докато си говорим за цените, 91% от дейността е изцяло фокусирана върху обществените поръчки, които са… |
| 08.05.2025 | 51 НС | Петдесет и трето заседание | Европейци, като имаме комисия по европейски принцип, европейци, като се запознаем с материалите, и европейци, когато решаваме как да гласуваме в една или друга точка. Не може да се гласува по този начин – без депутати да са запознати. Не знам, хора, какво пра… |
| 08.05.2025 | 51 НС | Петдесет и трето заседание | Да, уважаеми народни представители, вземам думата, защото се почувствах наистина засегнат. Защо? Защото две неща се случват. Ако сме наистина европейска държава и парламент в европейска държава, ние трябва да използваме европейските практики. В европейските п… |
| 16.04.2025 | 51 НС | Четиридесет и девето заседание | Как става? Да Ви обясня, колега. Първо залагаш нивата за качество. Независимо коя фирма ги изпълнява, те трябва да достигнат тези нива на качество. В Германия отдавна са измислили как изглежда един нормален път и една нормална магистрала. Слагате ги тези стан… |
| 16.04.2025 | 51 НС | Четиридесет и девето заседание | Уважаеми народни представители, да отговоря на въпросите директно. Вижте, ние не играем тук тактически игрички – единия вот, другия вот, ние да се въртим. Не. Ние сме заявили двата репера. Единият репер е еврозоната, другият репер е антикорупция. И няма да из… |
| 16.04.2025 | 51 НС | Четиридесет и девето заседание | Защото корупцията минава през парични средства и когато има контрол на Европейската централна банка на тези парични средства, нещата стават по-прозрачни и с по-ниско ниво на корупция. Ето защо ние заявяваме отново: ние сме проевропейска коалиция, която искаме… |
| 16.04.2025 | 51 НС | Четиридесет и девето заседание | Колеги, ако до този момент сте използвали всички възможни вотове на недоверие да ни блокирате, това е друг въпрос, но ние със сигурност ще инициираме този вот след тази дата. Защо това е важно обаче за нас толкова много – еврозоната? Защото самата еврозона е … |
| 16.04.2025 | 51 НС | Четиридесет и девето заседание | Ние ще го инициираме. Като ни питате кой ще го инициира, ние ще го инициираме. |
| 16.04.2025 | 51 НС | Четиридесет и девето заседание | Благодаря. Уважаеми народни представители! Много, да не кажа всички, от доводите, които чухме в този вот на недоверие, ние сме съгласни с тях. (Реплика от ВЪЗРАЖДАНЕ: „Но? Но?“) МВР. Наистина това, което видяхме, надеждата да се покриват контрабандните канали… |
| 02.04.2025 | 51 НС | Четиридесет и трето заседание | Уважаеми колеги, тук не е въпрос на тактически ходове. Тук е въпрос на два принципа. Единият принцип е: искаме ли да сме нормална европейска държава. В нормална европейска държава не може да си затваряме очите за корупция. Просто не може. (Реплики от ВЪЗРАЖДА… |
| 02.04.2025 | 51 НС | Четиридесет и трето заседание | Уважаема госпожо Председател, уважаеми колеги народни представители! Нашата позиция е ясна. Ние сме за Европа и сме против корупцията. Тези два основни приоритета не подлежат на компромис. Не може да сме за Европа, но да си затваряме очите за корупцията, защо… |
| 26.03.2025 | 51 НС | Четиридесето заседание | Глупости! |
| 26.03.2025 | 51 НС | Четиридесето заседание | … бюджета с огромни суми и да застрашавате финансовата система на САЩ. С други думи, Вие не сте там и Вашата теза не е вярна. (Шум и реплики.) |
| 26.03.2025 | 51 НС | Четиридесето заседание | Не, не може. Не може! Трябва да сте ощетили… |
| 26.03.2025 | 51 НС | Четиридесето заседание | Господин Добрев, интересно е обаче, че Вие не сте на „Магнитски“. Защо не сте? Защо не сте санкциониран, знаете ли? Вие, да. Защото в данните за Вас няма данни в момента, че сте ощетили с 500 милиона българския бюджет. За да си санкциониран по „Магнитски“ – д… |
| 26.03.2025 | 51 НС | Четиридесето заседание | Не, а във „вие всички сте доносници“. |
| 26.03.2025 | 51 НС | Четиридесето заседание | Лятото на 2021 г. метафората „Магнитски дойде в България“ е факт. Тогава господин Пеевски беше санкциониран от закона „Магнитски“, но знаете ли кога дойде за втори път? Когато беше санкциониран Вашият финансов министър от закона „Магнитски“. И знаете ли защо … |
| 26.03.2025 | 51 НС | Четиридесето заседание | Уважаеми колеги, ще започна с един цитат: „Калинка след калинка, саботьор след саботьор. Тази групичка в настоящия Надзорен съвет на Българската банка за развитие е в тясно взаимодействие с Владислав Горанов и неговото протеже Радослав Миленков – подуправител… |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | Да, благодаря за конструктивния тон. Всъщност това, което може би не стана съвсем ясно – ние не искаме никакви пари да бъдат заделени от бюджета сега. Единственото, което искаме, е в Преходните и заключителните разпоредби да се допълни параграф, в който да се… |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | Уважаеми колеги, нека да започна с темата, която завършихме преди малко в дебата, свързана с детските градини. Понеже може би не бяхте разбрали каква беше целта на нашата идея. Нашата идея е да предложим програма за детските градини, която е по следния начин:… |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | Благодаря Ви. Тук става въпрос за решаването на този проблем. Всички заедно, половината тук сме депутати от София. (Реплики от ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ.) Този проблем трябва да се реши – има 10 хиляди деца, които нямат места. За това става дума, а не да се бием кой е… |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | Този език, който използвахте тук, в залата, не беше пристоен за министър, особено министър на правосъдието, и по този начин не може да се продължи. Това, което ние предложихме, не знам дали го разбрахте – не кой е виновен и кой не е виновен, в момента има 10 … |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | Казвал ли съм ти някога Диди? |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | Господин Тошко Йорданов, това, което трябва да направите сега, е да прочетете внимателно текста, защото в този текст ясно пише, че не може да се сформират мнозинства с Делян Пеевски за избора на подобни позиции. И Вие, ако не си държите на думата, поне не лъж… |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | Благодаря Ви. |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | …и той току-що ще се окаже, че този подпис няма никакво значение и не тежи въобще. |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | Ще изневерите ли на своята дума, ще покажете ли, че Вашата дума не тежи въобще нищо, а на Слави Трифонов, който обикновено се гордее, че е мъж, неговият подпис е на тази декларация… |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | Колеги, Вие от БСП даже се подписахте, когато избирахме госпожа Киселова, и това беше част от Вашето обещание. |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | …Вие държите ли си на думата, на Слави Трифонов подписът има ли някаква тежест? |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | Уважаеми колеги! Обсъдихме достатъчно двете кандидатури, двете номинации. Аз искам да обърна на нещо много по-фундаментално на Вашата, пред Вас да обсъдим… Колеги, само преди няколко месеца – и тук се обръщам към колегите от ИТН и колегите от БСП, само преди … |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | Господин Костадинов, не съм съгласен с това, което Вие казахте, защото, когато беше избран господин Белазелков, знаете ли какво му казах? „Единствената молба към Вас е да бъдете напълно независим – нито от „Продължаваме Промяната“, нито от „Демократична Бълга… |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | Тази процедура е по начина на водене. Вие току-що направихте двоен стандарт. Това, което искам да кажа, е, че знам защо. Защото човек на Пеевски искате да го сложите в НЗОК и Вие покривате управляващото мнозинство това да се случи. Това е истината. |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | Аз бях преди него! |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | На Вашата съдба и на Вашата репутация ще зависят много хора, много животи, защото тези 100 милиона… (Председателят изключва микрофоните. Ораторът говори на изключени микрофони. Смях, шум и реплики.) |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | Да. Сега ще Ви обясня, ще Ви обясня. 100 милиона прехвърлихте от хората, от медицинските сестри в частните болници… |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | …на това, че Конституционният съд още не се е произнесъл, и Вие бързате, също няма да обръщам внимание, но знаете ли на какво ще обърна внимание? Ще обърна внимание, че вчера с Вашия глас Вие подкрепихте частните болници да не са – техните покупки да не минав… |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | Уважаеми колеги! Господин Ангелов, аз с Вас съм се отказал да влизам в диалог, защото нямате никакво достойнство нито като професионалист, нито като мъж, нито като депутат. Вие за мен сте някакъв тип слуга. Даже не сте лобист на частните болници, затова няма … |
| 20.03.2025 | 51 НС | Тридесето и девето заседание | Стига си лъгал! Долен лъжец! |
| 19.03.2025 | 51 НС | Тридесето и осмо заседание | Уважаеми колеги! Уважаеми господин Василев, моят въпрос към Вас е следният: мислите ли, че тези аргументи, които реално поставихте тук, са част от дебата днес? Мислите ли, че всъщност хората, които ще гласуват против това да има обществени поръчки в частните … |
| 19.03.2025 | 51 НС | Тридесето и осмо заседание | Уважаеми колеги, господин Министър! Това, което може би не Ви стана ясно в обяснението, е следното: ние предложихме увеличение за данъчния кредит за деца – от 600 лв. на 900 лв. Ние вярваме, че ако тези предложения бяха подкрепени, тогава увеличаването на мак… |
| 19.03.2025 | 51 НС | Тридесето и осмо заседание | Уважаеми колеги, вважаеми господин Министър! Нека да поясня всъщност какво се случва в момента. Ние от „Продължаваме Промяната – Демократична България“ казваме следното: трябва да има справедливо третиране на максималния осигурителен доход. Ако максималният о… |
| 05.03.2025 | 51 НС | Тридесето и второ заседание | …Вие може би сте загубили и даже не знаете кои сте Вие самите, но хубавото е, че ще Ви припомня в съда! Благодаря Ви. (Ръкопляскания от ПП-ДБ. Шум и реплики от ГЕРБ-СДС.) |
| 05.03.2025 | 51 НС | Тридесето и второ заседание | Последното нещо. Ще призная най, най, най-трагичния момент в моята политическа кариера, когато наистина се почувствах омерзен, когато наистина ми беше много тъжно! (Шум и реплики от ГЕРБ-СДС.) За домашното насилие господин Борисов ме излъга и след това Вие ме… |
| 05.03.2025 | 51 НС | Тридесето и второ заседание | Благодаря. Уважаема госпожо Председател, уважаеми народни представители! Това беше наистина едно невероятно изказване. Доказахте, признавам, че ГЕРБ всъщност е една машина за фалшиви новини! (Шум и реплики от ГЕРБ-СДС.) Браво! Не само че сега го доказахте, но… |
| 05.03.2025 | 51 НС | Тридесето и второ заседание | Кой Ви е шеф на Вас? (Реплики от ГЕРБ-СДС.) |
| 05.03.2025 | 51 НС | Тридесето и второ заседание | Кой беше? |
| 05.03.2025 | 51 НС | Тридесето и второ заседание | Ще се видим в съда. |
| 27.02.2025 | 51 НС | Тридесето заседание | Не. |