| 10.05.2005 | 39 НС | Седемдесет и четвърто извънредно заседание | Вие цензура ли ни налагате?! |
| 10.05.2005 | 39 НС | Седемдесет и четвърто извънредно заседание | Това не е вярно! |
| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Искам прегласуване, защото в момента Народното събрание наистина се подиграва с българската култура. На всички стана ясно, че този закон няма да има никакви последствия, не само защото той няма да мине на второ … |
| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Нервността на Новото време показва, че сме улучили точно там, където трябва. И всички онези несъвършенства на законопроекта, за които аз говорих, очевидно, повече от очевидно, са самата истина! За това как култу… |
| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! Боя се, че ще наруша този дух, който в момента цари. Ще започна с това, че Народното събрание миналата седмица пак така на първо четене гласува един законопроект, а това беше Зак… |
| 28.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Осемдесет и второ заседание | Как така няма? Вие да не сте председател? |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Много е жалко, госпожо министър, че Вие в моя въпрос не съзирате нищо тревожно, защото ако от Националния исторически музей всеки може, пък било дори и неговият директор, да изнесе експонат, да го разнася и да го показва на някакво място, което е решил, че е … |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Времето изтече. |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Уважаема госпожо Чилова, донякъде съм удовлетворена от Вашия отговор, защото в него се съдържаха и мерки, които министерството наистина предприема, за да се опазват движимите паметници на културата. В същото време не мога да не отбележа факта, че Вие отново и… |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаема госпожо министър! Повод за това питане ми даде една публикация в българските медии в началото на месец март. В нея се казва следното: директорът на Националния истори… |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря, господин председател. Уважаема госпожо Чилова, след Вашето изявление, че Вие ще продължите политиката на министерството в тази насока, аз мога да кажа само: тежко и горко на българската култура! Вие заявихте, че не би трябвало, тъй като сме на праг… |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаема госпожо министър! Добре че в края на отговора си все пак засегнахте проблема, който се опитваме да повдигнем с госпожа Теодора Константинова, защото разказването на общи приказки не носи полза на никого… |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, госпожо Чилова! Този въпрос отново е свързан с много сериозен проблем, който обаче е зададен на Вашия предшественик господин Божидар Абрашев през м. декември 2004 г. Но така и… |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Уважаема госпожо министър, жалко е, че с такъв фалстарт започвате първото си явяване пред Народното събрание на парламентарен контрол. Вие не отговорихте на поставените от нас въпроси. В написания Ви отговор липсваше каквато и да е яснота относно политиката н… |
| 22.04.2005 | 39 НС | Четиристотин и Осемдесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Госпожо министър, няма да скрия, че повод за това питане, което е отправено през м. ноември 2004 г., беше опитът на министър Божидар Абрашев тогава да изгони Телевизия “7 дни”… |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин Кирилов, наистина България е изправена пред много тежка ситуация. И бих искала да подчертая, че това се дължи на липсата, отново ще кажа, на политическа воля от управляващото мнозинство да се пребори с пиратството. Какъв сигнал обаче ние ще … |
| 21.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Днес обсъждаме Законопроекта за административното регулиране на производството и търговията с оптични дискове, матрици и други носители, съдържащи обекти на авторското право и сродните му права. Мисля, че това о… |
| 20.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и осмо заседание | Партийно. |
| 15.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и седмо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, господин министър! Функциите на МВР за опазване на българското културно-историческо наследство са особено важни. В много случаи МВР се справя успешно с тази задача, не мога да не призная. Има редица случаи на осу… |
| 14.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и шесто заседание | Как ще са ни необходими толкова, те още не са освободени! |
| 07.04.2005 | 39 НС | Четиристотин Седемдесет и трето заседание | Ние сме ги проучили. |
| 25.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Да, това е чл. 209 и Вие сте този, който е задължен да предприеме действия. Аз съм изключително обезпокоена и от друг един факт и мисля, че в това се крие причината за това защо Вие си затваряте очите, защото купувачът на тези киносалони е “И куест”, а в обще… |
| 25.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин вицепремиер, много е разочароващо, когато вицепремиерът застава и казва, че тази сделка за него е разочароваща и с това нещата приключват. Ами, Вие имате и по-нататъшни правомощия. Вие можете да предприемете стъпки за разваляне на тази прода… |
| 25.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Сделката сега е извършена. Говорим за сега. |
| 25.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, останали в залата! Господин вицепремиер, преди шест месеца задавах този въпрос на госпожа Шулева и отговорът, който тя тогава даде, беше изключително незадоволителен, защото тя констатира, че е извършена измама … |
| 25.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Вие. Искам да направя от името на Демократи за силна България процедурно предложение Народното събрание да заседава извънредно в неделя от 9,00 ч. с единствена точка в дневния ред парламентарен контрол. (Единични ръкопляскания от КБ.) |
| 25.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и осмо заседание | Уважаеми господин председател, добре, че се сетихте, че се предава пряко това, защото всички български избиратели видяха как за n-ти, за хиляден път се гаврите и с правилата, и със законността, и с парламентаризма! |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Не е редакционна поправка! Сега го няма в гласуваните от комисията текстове. И вие по този начин нарушавате закона. Вие по този начин лишавате политически партии от участие в следващите избори. Вие допускате това в интерес на търговското дружество, което сфор… |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, Вие допуснахте да се наруши отново Правилникът за организацията и дейността на Народното събрание. Гласуваната преди малко поправка беше редакционна, защото тя не променя по същество смисъла на предложението на комисията. Просто… |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Аз правя предложение за прегласуване, защото съм се записала за изказване и мисля, че въпросите, които в момента обсъждаме, са изключително важни и те ще решат възможността или невъзможността на политически парт… |
| 23.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и шесто заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! На доклада от името на Комисията по правни въпроси, която не се е събирала, но който носи това заглавие, пише, че той е внесен в 13,36 часа. Гласуването на трите законопроекта стана по-късно, то стана някъде в 1… |
| 22.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и девето извънредно заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Нашият законопроект, внесен от група народни представители от Демократи за силна България и Българска социалдемократическа партия, е депозиран в Народното събрание през м. септември 2003 г. За съжаление, много вр… |
| 18.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, на 3 септември 2004 г. с моя колега Васил Паница отправихме питане до министър Церовски относно продажбата на Римския форум в Пловдив. Изнесохме скандални факти за нарушение на български закони и от трибуната на … |
| 15.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и осмо извънредно заседание | Министрите няма ли да вземат отношение? |
| 15.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и осмо извънредно заседание | Това вие го казвате! |
| 15.03.2005 | 39 НС | Шестдесет и осмо извънредно заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, госпожо Чилова, господин Ковачев! Днес сме изправени пред абсурдната ситуация да обсъждаме един законопроект, който практически не решава нито един от проблемите, записани в неговите мотиви. Той извършва едно пр… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Той е винаги готов. |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Не главният архитект ще го върне. Защото знае, затова го е срам да каже. |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Ами, кажете ни кога е внесена?! |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Кога е внесена? |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Уважаеми господин министър, Вашият отговор ме убеждава в това, че Вие носите отговорност за допускането на тази нередност, защото очевидно е, че Вие не сте си свършили работата навреме. Вие може да сте внесли тази искова молба след като е била извършена и вто… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Това е много важно! |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Кога? |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин министър, през есента на 2003 г. беше извършена една скандална сделка – Пловдивската община продаде терен с площ 5634 кв. м, разположен непосредствено до Централната поща в Пловдив, известен по… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател! С току-що извършения вот вие всъщност отхвърлихте да има заседание във вторник. Не зная как бихте могли след малко да гласувате заседание във вторник. Аз ви призовавам да подкрепите това процедурно предложение. Вие три пъти лиши… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Парламентарният контрол е една много важна част от парламентарната демокрация и ние държим тези правила да бъдат спазвани. Затова аз правя процедурното предложение във вторник от 14,00 ч. да има извънредно заседание на парламента, което да бъде посветено на п… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, господин премиер! В сряда депутатите от Демократи за силна България и БСДП направихме процедурно предложение в съботния ден, който е работен за всички български граждани, да имаме извънредно заседание на парламе… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Уважаема госпожо Литрова, не това Народно събрание извършва в момента този позорен акт. Този позорен акт се извършва от управляващото мнозинство на НДСВ, ДПС и Новото време. Това трябва да стане ясно на българските избиратели. В момента вие упражнявате репрес… |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Той е винаги готов. |
| 11.03.2005 | 39 НС | Четиристотин Шестдесет и второ заседание | Не главният архитект ще го върне. Защото знае, затова го е срам да каже. |