| 14.07.1999 | 38 НС | Двеста Осемдесет и четвърто заседание | Не, оттегля се. |
| 14.01.1999 | 38 НС | Двеста и Петнадесето заседание | Аз, четейки закона, просто не мога да разбера мисълта на господин Славов. Аз не виждам тук училищните инспекторати да прехвърлят някакви задължения върху училищните настоятелства. Защото навсякъде в този раздел III "Функции и задачи на училищните настоятелств… |
| 14.01.1999 | 38 НС | Двеста и Петнадесето заседание | Благодаря Ви, господин председателю! Колеги, този закон предизвика много различни становища и мнения, даже мога да кажа крайни - от пълното отрицание на един такъв закон, който може да действа в нашето време, до приемането на този закон като нещо, което връща… |
| 18.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Съжалявам, че повече не мога да кажа това, което исках. (Бурни ръкопляскания от СДС.) |
| 18.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Искам да ви предложа да прочетете просто дневника на Борис Делчев. Оттам ще разберете много неща. Той беше партиен функционер, но преди 50 години се дистанцира от вашата интелигенция. А точно от тази интелигенция, художествена, точно тези писатели написаха уч… |
| 18.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Тук се казаха много факти, които са неоспорими, но аз искам да кажа нещо по-друго, което забелязах, когато внимателно прочетох стенограмата от миналия петък. Оказва се, че най-добре е да се четат стенограмите, когато говори госпожа Дончева. И така, там открих… |
| 18.09.1998 | 38 НС | Сто Седемдесет и четвърто заседание | Уважаеми господин председателю, уважаеми министри, уважаеми колеги! (Силен шум и реплики от ДЛ.) |
| 13.03.1998 | 38 НС | Сто и Десето заседание | В тези дни, в които ние подготвяхме промените в Закона за народната просвета, аз прочетох законите за народна просвета от 1880, 1900, 1909 и 1936 г. Там наистина има училищни съвети и преди години някой е погледнал в тези закони, но е взел само това - училищн… |
| 12.03.1998 | 38 НС | Сто и девето заседание | Може би, отговаряйки на господин Пантелеев, ще отговоря и на господин Славов. Разбира се, че в СПТУ не учат 12 години, всички знаят това и нямаше смисъл да го обяснявам. Ставаше въпрос за средните общообразователни училища, които в Сливен догодина ще бъдат дв… |
| 12.03.1998 | 38 НС | Сто и девето заседание | Уважаеми господин председател, господин министър! Аз искам да започна с това, че с много голямо неудобство изслушвам такива изявления, като това на госпожа Масларова, а понякога и на господин Драгомир Драганов. Сигурно те знаят, че ние сме също достатъчно кра… |