| 18.05.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и трето заседание | Уважаема госпожо министър, много Ви благодаря за отговора. Имам само два конкретни уточняващи въпроса. Единият от тях е: ще има ли санкции, защото всички много добре знаем, това беше изнесено в медиите и то не само в България, че както Вие го казахте, имаше н… |
| 18.05.2012 | 41 НС | Триста Петдесет и трето заседание | Господин председател! Уважаема госпожо министър, преди две години с Вас от същата парламентарна трибуна си говорихме отново за водния цикъл на гр. Сливен, затова си направих труда да изкарам точно какво сме си казали, за да се види защо сега продължаваме тази… |
| 04.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и седмо заседание | За втори път искам да Ви кажа следното, господин Мутафчиев, и много съжалявам, че трябва да го кажа от парламентарната трибуна: беше обществено известно, и с участието на всички медии – широко обявено, че от началото на месец февруари с участието на народни п… |
| 04.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и седмо заседание | Госпожо председател, благодаря много. (Реплики от народния представител Емилия Масларова.) Аз бях спомената, госпожо Масларова, затова искам да обясня. (Реплики от КБ.) |
| 04.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и седмо заседание | Уважаеми господин Мутафчиев, ще кажа няколко неща. На първо място, защото и колегите народни представители, които говориха преди това, говориха за пешеходни пътеки и въобще за обезопасяването на детски градини и училища. Всички много добре знаем, че е нормалн… |
| 04.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и седмо заседание | Господин Миков, съжалявам, че трябва да продължим този разговор от трибуната, но е изключително нелепо да ми казвате, че спекулирам, когато Ви давам пример. Вие говорихте за статистика, но тези хора не са статистика, а са живи хора, загубили деца, роднини на … |
| 04.05.2012 | 41 НС | Триста Четиридесет и седмо заседание | Уважаеми господин Миков, мисля, че е малко грозно, когато става дума за деца, загинали на пътя и начин, по който се опитваме да им помогнем, да говорите за елементарен популизъм с участието на медиите. Смятам, че медиите и парламентът са тези, които трябва да… |
| 27.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридест и четвърто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Като заключение на темата, която дискутираме. След като стана ясно, че общинските и местните власти са тези, които поставят пешеходните пътеки, аз искам да взема отношение по този въпрос и като водач на моторно превозно сред… |
| 27.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридест и четвърто заседание | Господин министър, аз също Ви благодаря. Позволявам си да благодаря и на Вас, и на останалите Ви колеги от кабинета, които вземате отношение по този въпрос, не само от мое име, но и от името на голяма част от родителите на пострадалите, защото Вие знаете, че … |
| 27.04.2012 | 41 НС | Триста Четиридест и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин вицепремиер, уважаеми гости, уважаеми колеги! Днешното ми питане е свързано с един проблем, който, за съжаление, през последните няколко месеца има особена актуалност, а именно смъртта на пешеходци на пътя. За в… |
| 23.03.2012 | 41 НС | Триста Тридесет и трето заседание | Уважаеми господин министър, много Ви благодаря за отговора. Удовлетворена съм дотолкова, доколкото фактите отговарят на сигналите, които ние с Вас заедно получихме. Не мога да бъда удовлетворена, защото тук с Вас от парламентарната трибуна говорим за един кон… |
| 23.03.2012 | 41 НС | Триста Тридесет и трето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги народни представители! Днешният ми въпрос е доста конкретен – на някои може да им се стори битов, но на хората, които са пряко засегнати, съвсем не им се струва така. Става дума за Дома… |
| 02.11.2011 | 41 НС | Двеста и Осемдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители, правя предложение да бъде удължен максимално срокът между първо и второ четене – 21 дни. |
| 02.11.2011 | 41 НС | Двеста и Осемдесето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители! Точката и предложението, за които стана въпрос, са свързани с пакета промени, които приехме миналата седмица, узаконяващи заместващото майчинство в България. Тогава имаше доста широк дебат … |
| 26.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателстващ, моля срокът между първо и второ четене да бъде удължен на максималните 21 дни. |
| 26.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми колеги! Смятам, че с предишните няколко часа дебати, които водим по законопроекта, тъй като той не може да се раздели само в частта Семеен кодекс или само в частта здравеопазване, бяха казани повечето неща. Само с … |
| 26.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателстващ, моля срокът между първо и второ четене да бъде удължен на максимално допустимия – 21 дни. |
| 26.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателстващ, моля за прегласуване. |
| 26.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и девето заседание | Господин Корнезов, сам го казахте – бракът в България е между мъж и жена, а не за гей двойки. Противоречите си сам в това, което казвате. Отговарям Ви по ред на номерата. За Вас не са ли експерти: от Фондация „Искам бебе” – госпожа Радина Велчева и госпожа Ли… |
| 26.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин Тошев! Казах Ви го в дискусията по БНТ и Ви го казвам отново, както го казах и по-рано в дискусията по предната точка: когато е писан този законопроект, той е консултиран с психиатри и психолози, които са работи… |
| 26.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаема госпожо Масларова, на това, което беше казано, аз искам да отговоря на няколко пункта. На първо място, аз казах и по време на дебатите по предходната точка – ние не твърдим, че това е панацея. Твърдим, ч… |
| 26.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Смятам, че голяма част от нещата, които бяха казани по-рано, се отнасят за първите четири точки от седмичната ни програма, а именно промените, които касаят легализирането на заместващото майчинство. Като вносител… |
| 26.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и девето заседание | Предложението ми е за удължаване на срока за предложения между първо и второ четене. |
| 26.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и девето заседание | Господин Корнезов, ... |
| 26.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители, благодаря ви, на първо място. На второ – имайки предвид сложността на законопроекта, поканата ми към всички народни представители, които искат да вземат участие в усъвършенстването на този з… |
| 26.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и девето заседание | На първо място – към господин Корнезов, въпреки че репликата ми е към господин Тошев. Господин Корнезов, аз съм поръчала изследването – не само че съм го чела преди да започнем да пишем законопроекта. Оттук нататък съм напълно съгласна и смятам, че всеки разу… |
| 26.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и девето заседание | Сега по същество. Вие бяхте толкова изчерпателен, че аз в рамките на няколко минути няма да мога да отговоря на всичко, което казахте, но в по-голямата си част то или не отговаряше на истината, или не беше напълно точно. На първо място, защото много шокира то… |
| 26.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и девето заседание | Господин Корнезов, много съм горда, че съм успяла да Ви провокирам да навлезете толкова дълбоко в темата и затова, че 20 минути Вие говорихте за заместващото майчинство, значи голяма част от работата си съм я свършила. |
| 26.10.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председателстващ, уважаеми колеги! Преди да започна по същество с предложените промени, искам да честитим и на Сливен, защото всички хора там днес празнуват на Димитровден. Честит празник! Първите четири точки от програмата за тази седмица у… |
| 30.09.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Госпожо Павлова, благодаря Ви много за отговора. В него Вие казахте най-важното – селският туризъм, защото се знае, че Сливен е един от регионите в страната, където безработицата е най-висока и където хората страдат от най-голяма липса на финансов ресурс. Не … |
| 30.09.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и пето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър, уважаеми колеги! Моето питане днес е свързано с въпрос, който за щастие няма давност, защото е постоянно актуален. Похвално е, че се работи толкова усърдно по централните пътни артерии в страната, тоест… |
| 16.09.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и първо заседание | Благодаря много за отговора, госпожо Павлова. Радвам се, че това бе казано и чуто от трибуната на Народното събрание, защото за съжаление много хора продължават да тънат в заблуда, че има някаква вероятност дори и сега такава отсечка да бъде направена. Разбра… |
| 16.09.2011 | 41 НС | Двеста Седемдесет и първо заседание | Уважаема госпожо председател, уважаема госпожо министър, уважаеми колеги народни представители! На първо място, за да бъда коректна, искам да кажа, че този въпрос е зададен още през м. юли. За щастие или не чак толкова за щастие той няма особена давност, тоес… |
| 20.05.2011 | 41 НС | Двеста Тридесет и второ заседание | Уважаеми господин министър, аз също силно се надявам, че отделянето на стопанската от контролната дейност ще подобри тези резултати и тази статистика, защото явно, въпреки цялата информация, която изнесохте, изсичането на българската гора продължава. Само тоз… |
| 20.05.2011 | 41 НС | Двеста Тридесет и второ заседание | Уважаеми господин министър, следващото ми питане е свързано с един въпрос, който Партия „Атака” повдига и през миналия мандат, и по което с Вас си говорихме от парламентарната трибуна още от началото на мандата на този парламент преди близо две години, когато… |
| 20.05.2011 | 41 НС | Двеста Тридесет и второ заседание | Уважаеми господин министър, изключително много Ви благодаря за изчерпателната информация, която дадохте и за статистиката, която посочихте, защото в повечето случаи наистина, когато цифрите говорят, останалото е излишно. Също така приветствам и споделям Вашет… |
| 20.05.2011 | 41 НС | Двеста Тридесет и второ заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги народни представители! Първото ми питане днес е свързано с проблем, който имахме от началото на годината, за щастие той вече отшумя, става въпрос за забавените плащания на ф… |
| 01.04.2011 | 41 НС | Двеста и Шестнадесето заседание | Много благодаря. Само че тук ще се наложи да изразя искреното си несъгласие, защото Вие сам казахте, че още при първото откриване на огнището е имало идея да бъдат направени загражденията. Не може ние да не се съобразим с българските фермери, които – както по… |
| 01.04.2011 | 41 НС | Двеста и Шестнадесето заседание | Благодаря много за отговора. Двата въпроса, които допълнително искам да задам, са: На първо място смятам, за съжаление с основание, че когато българските граждани чуят думите „работна група”, „комисия”, „експерт”, малко или много се плашат, защото няма нужнат… |
| 01.04.2011 | 41 НС | Двеста и Шестнадесето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Найденов, в допълнение към вече зададените въпроси като народен представител от Партия „Атака” искам да попитам: защо чак сега бяха взети мерките по възстановяване на тези заграждения и осигуряв… |
| 28.01.2011 | 41 НС | Сто Деветдесет и второ заседание | Господин вицепремиер, благодаря Ви много за отговора. Явно чисто технически са взети нужните мерки и се надявам, както аз, така и всички български граждани, че такава ситуация няма да се повтори. Вие казахте обаче нещо много интересно. Това е последният ми въ… |
| 28.01.2011 | 41 НС | Сто Деветдесет и второ заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин вицепремиер, уважаеми колеги! Радвам се, че питането ми се забави с няколко седмици, защото времето даде отговор на част от него, и то, за щастие, положителен. Връщам вашето внимание към началото на м. декември… |
| 21.01.2011 | 41 НС | Сто Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин Плевнелиев, няма как да не съм доволна и много Ви благодаря за добрите новини, които съобщихте. Поздравявам Ви и съм сигурна, че цялата българска общественост ще оцени факта, че вече има налице такава прозрачност, за която Вие казахте. Когат… |
| 21.01.2011 | 41 НС | Сто Осемдесет и девето заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин министър, днешното ми питане е свързано с един въпрос, който стана особено актуален през последните месеци. И кабинетът, и правителството, и няколко кметове – за съжаление много малко на брой, … |
| 12.11.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и седмо заседание | Господин министър, много Ви благодаря за отговора. Коментирахме заедно с колеги от парламентарната група цялата информация, която изнесохте и това, което казахте. Коментирахме го и в Сливен, когато съм на поредните ми приемни. Искам да Ви кажа, че за мен наис… |
| 12.11.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Моят въпрос за пореден път е свързан конкретно с гр. Сливен. Благодаря на господин Плевнелиев, че пак от трибуната ще обсъждаме точно такива теми, въпреки че подобни случаи се срещат … |
| 05.11.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви за отговора, господин министър. Той звучи много добре. Бих била изключително щастлива, сигурна съм, че и всички българи, ако наистина се случват нещата, за които казахте. Имам два въпроса: ако те не станат реалност, така както е било до момента, … |
| 05.11.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и четвърто заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Въпросът ми е свързан с това, което Ви попитах и преди няколко седмици тук, от парламентарната трибуна, а именно: докога в България ще се слушат турски радиа? Тогава Вие ми казахте, че… |
| 29.10.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и първо заседание | Господин министър, благодаря Ви много за отговора. Напълно обяснимо е това, че бюджетни средства за рехабилитация на пътя Твърдица – Елена липсват, при положение че магистралите ни все още не са завършени. Аз защитавам интересите на хората, които живеят там, … |
| 29.10.2010 | 41 НС | Сто Шестдесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми колеги, уважаеми господин Плевнелиев! И днес не беше подмината темата за пътищата и магистралите в страната – една тема ,която винаги е актуална. Като народен представител от 21.Многомандатен избирателен район обаче иск… |