| 10.06.2026 | 52 НС | Шестнадесето заседание | Уважаеми господин Министър, колеги! Да, наистина много голяма част от темите са свързани, но наистина от гледна точка на парламентарното време и дебатът днеска, която се води, аз искам да заявя позицията на нашата парламентарна група от ДПС, а именно, че ние … |
| 10.06.2026 | 52 НС | Шестнадесето заседание | Благодаря Ви, господин Председателстващ. |
| 04.06.2026 | 52 НС | Четиринадесето заседание | Благодаря, господин Председателстващ. От името на парламентарната група на „Движение за права и свободи“ нашите номинации за Комисията по транспорт и съобщения са: господин Тансер Бейти и господин Халил Летифов, като за заместник-председател предлагаме господ… |
| 21.11.2025 | 51 НС | Сто и Двадесето заседание | Уважаеми господин Председателстващ, уважаеми колеги! Включвам се с реплика на господин Атанасов по основната тема, която в последно време вълнува хората, които работим в сектора „Сигурност“, а именно защо не се гледа бюджетът на специалните служби в ресорната… |
| 13.11.2025 | 51 НС | Сто и Шестнадесето заседание | Уважаеми, господин Председателстващ, уважаеми колеги! Моят колега господин Стоянов много точно и ясно каза нашите съображения по отношение на законопроектите днес. Поводът за моята реплика към достопочтения временен председател, или по-скоро ротационен предсе… |
| 22.05.2025 | 51 НС | Петдесет и девето заседание | Благодаря, господин Председател. Господин Димчев, благодаря. Гледам да не обръщам внимание на елементарни или по-скоро на такива тези, които, как да кажа, някак си, с голямата част от тези неща: казал – рекъл… Значи, какво е казал белгийският външен министър,… |
| 22.05.2025 | 51 НС | Петдесет и девето заседание | Благодаря, господин Председател. Уважаеми колеги! Знам, че всички с нетърпение очаквате края на тези дебати, защото наистина дебатите по тези две точки, включително и тази, по която се водят тези исторически препратки, ни отклоняват, малко или много, от основ… |
| 08.05.2025 | 51 НС | Петдесет и трето заседание | Благодаря, господин Председателстващ. Уважаеми дами и господа, колеги! Господин Осман, взимам повод от Вашето изказване, за да Ви обърна внимание на следното: всички тези пожелателни изказвания от Вашата парламентарна група биха звучали добре, ако Вие нямахте… |
| 13.03.2025 | 51 НС | Тридесето и шесто заседание | Благодаря, госпожо Председател. Уважаеми колеги, нека да върнем дебата там, откъдето е, а именно да не спорим дали е добре да сме в НАТО, или да не сме в НАТО, дали е добре да сме в СИВ, дали е добре да сме във Варшавския договор. Ясно нашата позиция – българ… |
| 28.02.2025 | 51 НС | Тридесет и първо заседание | Госпожо Председател, господин Министър! По-скоро отношение, няколко неща. Много е важно да кажете на Вашите администратори, които са писали този отговор, на първо място да проверят, че в областната здравна карта е заложено подобно нещо, и то е заложено още в … |
| 28.02.2025 | 51 НС | Тридесет и първо заседание | Уважаема госпожо Председател, госпожи и господа колеги народни представители! Уважаеми господин Министър, като народен представител от Северозападния район и конкретно от област Враца се старая всеки понеделник да правя свои приемни в региона в различни общин… |
| 30.01.2025 | 51 НС | Осемнадесето заседание | Уважаема госпожо Председател, уважаеми господин Министър, дами и господа, колеги! Взимам думата от името на нашата парламентарна група „ДПС – Ново начало“. На първо място бих искал да кажа, че днешното изслушване в продължение на два часа, всъщност беше полез… |
| 22.01.2025 | 51 НС | Четиринадесето заседание | Благодаря, господин Председател. От името на парламентарната група на „ДПС – Ново начало“ предлагам за членове на Комисията по транспорт и съобщения господин Халил Летифов, господин Димитър Григоров и господин Ербил Халим. Заместник-председател няма да предла… |
| 19.07.2024 | 50 НС | Четиринадесето заседание | Благодаря, госпожо Председател. Уважаема госпожо Председател, уважаеми колеги! Уважаеми господин Министър, няма как да не споделя нашето удовлетворение от днешното изслушване и лично от отговорите на господин министъра, защото изслушването беше на тема подпис… |
| 17.07.2024 | 50 НС | Дванадесето заседание | Уважаеми господин Председателстващ, уважаеми колеги! От името на парламентарната група „Движение за права и свободи“ предлагам за член на Комисията по електронно управление и информационни технологии господин Джем Яменов. Благодаря. |
| 30.01.2004 | 39 НС | Триста Двадесет и първо заседание | Пет минути само? Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Просто не знам откъде да започна. Истината е, че може би трябва да започна с това да приканя хората от Народното събрание да почерпят по едно кафе поне да се събудим, защото явно, че всички спим… |
| 30.01.2004 | 39 НС | Триста Двадесет и първо заседание | Аз съжалявам, че за втори път вземам думата, господин председател, за процедура. Благодаря на народните представители, които гласуваха за едно конституционно задължение – когато се представя един правителствен документ, да присъства и министър-председателят, … |
| 30.01.2004 | 39 НС | Триста Двадесет и първо заседание | Уважаеми господин председател, господин министър! Позволявам си да предложа да се покани министър-председателят на Република България, както и членовете на кабинета, защото започваме да разглеждаме Стратегията за противодействие на организираната престъпност,… |
| 21.11.2003 | 39 НС | Три Стотно заседание | Уважаеми господин президент, госпожо председател, уважаеми министри! За съжаление, няма го министър-председателя да го поздравя и него. Не бих се спрял на предното изказване, ако не беше толкова нагло. Защото както са ни нагли престъпниците, така, за съжалени… |
| 19.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и седмо заседание | Господин министър, аз разбирам, че е нормално да изчитате това, което са Ви дали от РДВР или от хората, които готвят отговорите на Вашите въпроси. Но искам да Ви информирам за следното: Първо, отпада обвинението по чл. 325. Няма такова обвинение при внасянето… |
| 19.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и седмо заседание | Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители, уважаеми господин министър! На 5 септември т.г. по повод откриване на обновената сграда на Районното полицейско управление в гр. Ветово, област Русенска, се провежда тържество с при… |
| 12.09.2003 | 39 НС | Двеста Седемдесет и четвърто заседание | Вземам думата като член на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред. Искам, господин Мирчев, да Ви прочета буквално становището на нашата комисия както по чл. 190, така и по чл. 195: “Народните представители изразиха своята загриженост, че с така предл… |
| 02.07.2003 | 39 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Господин Кирчев, Вие знаете много добре колко Ви уважавам като човек практик, като човек, който е бил кмет на един много важен и сериозен град за България като Варна, обаче не мога да се съглася с това, че заради това, че има определени технически проблеми в … |
| 02.07.2003 | 39 НС | Двеста Петдесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. (Народният представител Иво Атанасов продължава да репликира от място.) Господин Атанасов, заповядайте на трибуната, аз досега не видях никой от изказващите се преди мен да е казал нещо срещу Избирателния кодекс на група нар… |
| 04.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и второ заседание | Господин министър-председател, явно не Ви е останало време в детайли да навлезете в доклада на работната група, но в това, което коментирате, има непълноти и грешки. Има неопровержими доказателства – написано е черно на бяло, че ден по-рано, на 29 май (разреш… |
| 04.04.2003 | 39 НС | Двеста Двадесет и второ заседание | Господин председател на Народното събрание, уважаеми господин министър-председател, господа министри, уважаеми колеги! Нашето питане е свързано с един скандал, който продължи в нашето общество около 3-4 месеца, т. нар. скандал с подслушване на политици, общес… |
| 07.03.2003 | 39 НС | Двеста и Десето заседание | Благодаря, господин председател. Господин Ковачев, от Вашия отговор ние разбрахме следното: първо, Министерството на енергетиката и енергийните ресурси няма да се намесва в отношенията между търговските дружества, т.е. тецове, топлофикации, които са държавна … |
| 07.03.2003 | 39 НС | Двеста и Десето заседание | Благодаря, господин председател. Аз явно не съм бил разбран. Става въпрос за следното. Първо, това е поправка, мога да я нарека, съшита с бели конци. И аз не съм против закона, аз съм против поправката. По отношение на репликата на колегата Киров. Не концепци… |
| 07.03.2003 | 39 НС | Двеста и Десето заседание | Благодаря, господин председател. Взимам думата като човек, който по стечение на обстоятелствата e работил известен период в системата на националната сигурност, и като човек, който му се иска наистина, както господин Камов каза преди малко, когато говорим за … |
| 05.02.2003 | 39 НС | Сто Деветдесет и шесто заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, това, което искам да споделя с вас, е, че този законопроект бе направен в периода веднага след приемането на Закона за защита на класифицираната информация. Както вие сами виждате, законопроектът е внесен на 14… |
| 31.01.2003 | 39 НС | Сто Деветдесет и пето заседание | Господин председател, господин министър-председател! Вие явно наистина не разбирате какво точно четете и не разбирате какво Ви питаме. (Шум и викове от блоковете на НДСВ и ДПС.) Ние Ви питаме защо този доклад не е внесен в парламентарната зала – това, което е… |
| 18.12.2002 | 39 НС | Сто Осемдесет и четвърто заседание | Говоря за всички по принцип, не само за Русе. Защото сред тези хора са и хора от вашата парламентарна група и аз смятам, че те нямат никакво основание да блокират бюджета, както казвате, че правим ние, от опозицията. Нямат никакво основание да правят така, че… |
| 18.12.2002 | 39 НС | Сто Осемдесет и четвърто заседание | Искам да защитя предложението на група народни представители по чл. 8, ал. 1 или по-скоро Приложение № 3. Нашето предложение е на група народни представители от Русенски избирателен район, в което основното, което предлагаме, е да се увеличи процентът на прео… |
| 18.12.2002 | 39 НС | Сто Осемдесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Не знам дали господин Искров ще има смелостта да се изправи пред кметовете и да каже същото нещо, защото, ако Народното събрание не носи отговорност за бюджетите на общините, то тогава кой носи тази отговорност? Знам много д… |
| 17.12.2002 | 39 НС | Двадесет и седмо извънредно заседание | Кметовете се виждат в чудо как да осигурят метли, облекла и т.н. за тези хора. Вие сам сте запознат с това! Поисках оттам да се вземат парите, за разлика от някои други мои колеги като Хюсеин Чауш, Наим Наим, Бойко Великов и Кръстьо Петков, които искат парите… |
| 17.12.2002 | 39 НС | Двадесет и седмо извънредно заседание | Благодаря, господин председател. Аз не искам да влизам в полемика с уважавания от мен господин Адемов, но понеже имах предложение, което защитих - от страна на Министерството на труда и социалната политика да се вземат пари за Министерството на вътрешните раб… |
| 17.12.2002 | 39 НС | Двадесет и седмо извънредно заседание | Мисля, че първо, това беше реплика на моето изказване, но няма значение. Сега аз ще направя тази реплика. Господин Искров, може би е редно в такива случаи, ако господин Герджиков го няма, някой друг поне да оттегли неговото предложение. Затова след като не ст… |
| 17.12.2002 | 39 НС | Двадесет и седмо извънредно заседание | “Като се приспаднат тези средства за текущи разходи за МВР остават 101 887 хил. лв. Спрямо минималните потребности за 2003 г. по отношение на средствата за текущи разходи се получава недостиг в размер на 17 млн. 113 хил. лв. От тях 7 млн. са за гориво и смазо… |
| 17.12.2002 | 39 НС | Двадесет и седмо извънредно заседание | Имам няколко предложения, господин председател. Не искам да съм на мястото на председателя на Народното събрание след това бламиране (смях в залата), но може би това е нормална практика, не знам, лично аз не мога да я приема. Искам да обоснова едно от моите п… |
| 17.12.2002 | 39 НС | Двадесет и седмо извънредно заседание | Господин Искров, аз твърдя, че това предложение е разумно, защото в края на другата година Вие ще бъдете първият човек, който ще излезе на трибуната и ще каже това, че тези 100 хил. души, които искате да осигурите с 200 млн. лв. не сте го направили. Аз съм аб… |
| 17.12.2002 | 39 НС | Двадесет и седмо извънредно заседание | В заключение искам да помоля моите колеги, когато гласуват по предложението по чл. 1, ал. 2, т. 5.1. наистина да се замислят основно по какъв начин ще бъдат намерени тези средства. И, второ, да направят всичко възможно да се увеличи трансферът за общините, за… |
| 17.12.2002 | 39 НС | Двадесет и седмо извънредно заседание | Така или иначе, тези мотиви, които изтъквам вие сами ще се убедите така, както се убеждавате всеки един ден, че опозицията също предлага нещо разумно, не само се събираме тук, за да си говорим. |
| 17.12.2002 | 39 НС | Двадесет и седмо извънредно заседание | Националното сдружение на общините го каза това нещо, господин Адемов. Това го каза официално. Аз не искам да влизам в диалог сега с Вас в момента. (Шум и реплики в залата.) |
| 17.12.2002 | 39 НС | Двадесет и седмо извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Просто си мислех дали да взема думата, уважаеми колеги, защото като гледам как върви дебатът, общо взето господин Искров ще се похвали с един приет бюджет така, както си го е планувал. В интерес на истината нашето предложение е… |
| 25.10.2002 | 39 НС | Сто Шестдесет и второ заседание | Благодаря. Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, господин Паскалев, госпожи и господа колеги народни представители! Нашият въпрос всъщност се надявам вече да е на финалната права на голямата одисея на жителите на с. Сваленик и с. Церовец,… |
| 17.10.2002 | 39 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Господин Искров, сега ще Ви кажа каква е процедурата. Процедурата е следната: благодаря на моите колеги, т.е. на Вас и на всички колеги, които ме подкрепиха. Мисля, че това е човешко и нормално. |
| 17.10.2002 | 39 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Благодаря, господин председател. Първо, искам да благодаря на всички колеги, които подкрепиха моето предложение. Мисля си, че това да дойде министърът на отбраната не е нещо черезвичайно. В смисал, то е черезвичайно дотолкова, доколкото има инцидент, но е нор… |
| 17.10.2002 | 39 НС | Сто Петдесет и осмо заседание | Благодаря, госпожо председател. Уважаеми колеги, вчера един тежък и неприятен инцидент се получи във Великотърновския клон на завод “Терем”. Изключително сме притеснени от това, че много разнопосочна информация днес има в медиите. Има четирима души, които са … |
| 21.06.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и първо заседание | Благодаря Ви, господин председател. Не мога да не бъда удовлетворен по отношение частта от отговора на господин вицепремиер Паскалев за административно-териториалното деление. Но има едно "но". Когато говорим обаче за промяна в Закона за регионалното развитие… |
| 21.06.2002 | 39 НС | Сто Двадесет и първо заседание | Благодаря, господин председател. Уважаеми господин вицепремиер! Естествено е да сравня цифрите, но това, което аз Ви казах, е, че към момента на уволнението на господин Маринов е имало 120 хил. лв. във фирмата и е естествено на тази база да се отчетат и тези … |