| 14.03.2013 | 41 НС | Заключително Четиристотин Петдесет и четвърто заседание | „ЗАКЛЮЧИТЕЛНО ИЗЯВЛЕНИЕ на Парламентарната група на Синята коалиция в Четиридесет и първото Народно събрание Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаеми дами и господа! Днес е направо неуместно да изтъкваме какво е свършило Четиридесет и първото Н… |
| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Тук казват: пет. Може би дори пет не преработват. Така че не може да има сравнение. Защо казвам, че отговорът е в аритметиката? Представете си вместо 5 – 30. Представете си как танкерът не е спрял на пристанището за разтоварване, а е спрял в центъра на залива… |
| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Познавам добре статистиката. Аз съм икономист, правил съм макроикономически изследвания. (Реплики от КБ.) На пристанището в момента се обработва и по-малко. Ако използвате картината за разтоварването в момента, „Нефтохим” в момента преработва по-малко от 6 ми… |
| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Статистиката никога не е показвала, че преработват 15 тона. |
| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Кога е било 15 т. ? (Реплики от КБ.) |
| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Уважаеми господин Найденов, отговорът пак е в аритметиката. Максималните количества петрол, които са разтоварвани на пристанището в Бургас за преработка за нуждите на „Нефтохим”, са 6 до 7-7,5 млн. тона. Толкоз! |
| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Да, в залива. Не в пристанището, а в залива. Те трябва да стоят в залива! Това означава да се напълни тръбата. Или един гигантски танкер от 120 хиляди да стои почти непрекъснато там и непрекъснато да се разтоварва. (Реплики.) Говорим да дойде танкерът на плав… |
| 12.03.2013 | 41 НС | Тридесет и шесто извънредно заседание | Благодаря, госпожо председател. Ще отговоря на призива да не се политиканства и да не се морализаторства от трибуната. Ще приведа един аритметичен аргумент. България ще вземе 30-35 млн. долара, ако тръбата пренася 30 млн. тона суров петрол през територията на… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Колегите казват, че много руска водка трябва да се изпие, за да се видят от една глава седем! (Смях от ГЕРБ.) Вие – като Храбрия шивач тук! Може ли да влиза в такава роля бивш министър на икономиката? Какви седем глави, какви дванадесет крака, какви неща гово… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Лично обяснение! |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Пристанище има. |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Предлагам да подложите на гласуване удължаване времето на заседанието до приключване на точката. Благодаря. |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Госпожо председател, нямате основание да уважите искането за почивка, тъй като сме в процедура на гласуване. Първо ще гласуваме, а след това ще прецените дали да дадете почивка. Цялото Народно събрание е в тази процедура. Това предложение не е свързано със са… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Имам правото, което е право на парламентарната група. Той нямаше право, защото нямаха време. Не знам дали ме разбирате добре. Това, че не ми позволихте да реагирам навреме, позволи на Петър Димитров да се изниже от залата. Така този дебат, и без друго изнерве… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Точно така е! БСП на това основание поиска да не се признае едно предложение за редакция на текст, който преди няколко дни гласувахме в Народното събрание, въпреки че председателят беше обявил краят на разискванията. След края на разискванията и пристъпване к… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Госпожо председател, с притеснение ще констатирам, че не сте запозната с правилника, защото времето за реплики по начина на водене е част от времето на парламентарните групи. |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Това каза: „Мотивирайте си Вашите хора, господин Костов.” Аз казвам как сме ги мотивирали, защото съм предизвикан за реплика. Ето, това са нашите аргументи, били те преди много години, да спрем, а истината е още по-зловеща – България плаща пари за несъществув… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Аз казвам какво сме направили ние, защото бях предизвикан от господин Димитров. |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Председателката каза: „Не ми споменавайте името!” Първите, които показаха на бургазлии какви ще бъдат последиците от „Бургас – Александруполис” за това, че в средата на залива, в непосредствена видимост срещу южните райони на Поморие, срещу южните хотели на Н… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Колко процента? |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Стига ни Конституционният съд с неговия председател! (Народният представител Иван Костов говори на изключени микрофони.) |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Народен съд за тези народни изменници! Що за поведение? Остро протестирам против начина на водене! Не можете Вие да позволявате такова нещо в Народното събрание! |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Значи, вижте как се връзват всичките тези неща! |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Ето я подплънката! Ето основанието! |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Да, да, ето ги думите! |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | Искам да Ви обърна внимание, госпожо председател, че и вчера, и днес в Народното събрание се появи една лексика, която навява спомени от най-мрачните години на България: „национални предатели”, „снимки на националните предатели”, „съд за националните предател… |
| 07.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Петдесет и първо заседание | По начина на водене! |
| 01.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Да, това беше нещо като... Аз обаче искам да попитам председателя на Икономическата комисия, който току-що се изказа, къде е господин Веселин Златев? Защо не е в залата, нали е председател на Комисията за защита на потребителя? Променя се законът, по който то… |
| 01.03.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и девето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Надявам се повече хора да чуят, че в Народното събрание е постигнат консенсус. Консенсусът е за защита на потребителите от злоупотребяващи с господстващото си положение фирми. Тоест в Народното събрание много бързо се стига … |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Лично обяснение. |
| 27.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и седмо заседание | Уважаеми дами и господа народни представители! Господин Местан, аз съм съгласен с това, че може хората да са били подложени на необходимост да отговорят на въпрос, за който нямат подготовка и не е техен, но не сте прав според мен, и ако имате допълнително арг… |
| 22.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и шесто заседание | Уважаема госпожо председател, предлагам да има прегласуване, защото по много странен начин Българската социалистическа партия и Движението за права и свободи дадоха само един глас в този важен избор на конституционен съдия. Да им дадем възможност да се произн… |
| 21.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Благодаря. |
| 21.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Вижте, господин Гумнеров, моето право произтича от гласовете на 300 хиляди български избиратели. Вашето право не знам откъде произтича в момента. Аз говоря в рамките на доверието, което имам. Това, че Вие сте дошли на акъла на сините, че Конституцията е дефек… |
| 21.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги! През 2002 г. сините предложиха 24 поправки на Конституцията и свикване на Велико Народно събрание. Част от тези предложения сега се повтарят. Може би обществото постепенно узрява за тези идеи. Има обаче огро… |
| 20.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Нямате потенциал! Сега беше моментът Народното събрание да направи консенсус –обществен, отговорен, за битка срещу монополите, за възстановяване на конкурентоспособността на българския пазар и за освобождаване на домакинствата от този гнет, сега беше моментът… |
| 20.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Ще започнат да строят „Белене” ли, какво ще направят?! Как ще се решат проблемите на хората? – пак питам. Абсолютно невъзможно е да се решат проблемите. И тези другите, дето ги няма – БСП, пък много добре знаят, че нямат никакъв потенциал да решат тези изключ… |
| 20.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и четвърто заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Не разбрах защо трябваше да се предава това по телевизията, защото тя показва в момента дезертирането на ГЕРБ от своята отговорност (смях и ръкопляскания от ДПС) – моля да запазите спокойствие – най-вече пред отговорността з… |
| 13.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Четиридесет и първо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Аз вземам думата, за да призова народните представители да подкрепят текста на комисията. Нещата, които се чуват в отрицание на това предложение, не са сериозни. Десет работни места! Аз не знам кой чете текста и защо не го ч… |
| 08.02.2013 | 41 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Аз искам да изразя отношението си към отговора. Приветствам всички мерки на Министерството на финансите и на правителството за затягане на режима и прекратяване на практиките за укриване на данък добавена стойност. Казвал съм го много пъти и считам, че това е… |
| 08.02.2013 | 41 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Не, това е актуален въпрос. |
| 08.02.2013 | 41 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Става въпрос за едно недоразумение. Началото на диалога с министъра е моят въпрос, той ми дава отговор и аз взимам отношение по неговия отговор. Не му правя реплика. |
| 08.02.2013 | 41 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Откога, госпожо председател, отношението на депутата към отговора на депутата е реплика? Аз трябва да кажа доволен ли съм или не съм доволен. Не правя реплика на министъра, защото съм задал въпрос. Това – по начина на водене. |
| 08.02.2013 | 41 НС | Четиристотин и Четиридесето заседание | Благодаря Ви, господин председател. Уважаеми колеги, уважаеми господин министър! На 14 януари 2013 г. сте направили изявление по Българската национална телевизия, в което сте признали наличието на ДДС вериги, които всяка година лишават републиканския бюджет о… |
| 07.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и девето заседание | ...и да обслужва всякакви интереси?! Моля Ви, поканете министър-председателя да дойде да внесе яснота, да каже каква е точно позицията на българското правителство. |
| 07.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и девето заседание | Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Вчера завърших изказването си с предложение да бъде извикан министър-председателят, тъй като има разнобой в институциите на държавата. Днес разнобоят става съвсем очевиден – президентът на с… |
| 06.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Този човек сега излиза и пак някъде – в консултативен съвет, нещо казва на колегите от парламентарните групи. Той няма това доверие! Това е вторият голям проблем на ГЕРБ. Не президентът е обявил позицията след Консултативния съвет, не министър-председателят. … |
| 06.02.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и осмо заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. От името на Парламентарната група на Синята коалиция ще започна с нашата констатация, че практически ние сме в състояние на поява на нови рискове за националната ни сигурност. Искам да обърна внимание на един важен фактор в … |
| 30.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Аз моля да подложите предложението на прегласуване, защото може някой народен представител или група народни представители да си дадат сметка, че това гласуване означава – правим се, че нищо не се е случило. Поне проявете ня… |
| 30.01.2013 | 41 НС | Четиристотин Тридесет и пето заседание | Благодаря Ви, госпожо председател. Уважаеми колеги, изразявам голямото притеснение на нашата парламентарна група от това, което се случи пред Съдебната палата – опитът за разстрел на лице от подземния свят. Ние считаме, че трябва да се предприемат действия, к… |